Články k osobnosti

Vratislav Mynář

  politik, podnikatel, Předseda SPOZ

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vratislav Mynář »
 

A najednou nic... Kuberův nejbližší muž vyslal temný vzkaz Miloši Zemanovi

 
Více otázek než odpovědí stále visí kolem výhrůžného dopisu s razítky čínské ambasády a Pražského hradu, který dostal krátce před svou smrtí předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) kvůli jím plánované cestě na Tchaj-wan. Podle zjištění Deníku N si dokument objednal u čínské ambasády hradní kancléř Vratislav Mynář, ten to ale odmítá. Rodina zesnulého šéfa horní komory spojuje jeho úmrtí se stresem, kterému čelil právě kvůli výhrůžnému dopisu. Hostem DVTV byl vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka, který funkci zastával i za úřadování Jaroslava Kubery.
30.04.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (77 článků) , Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

„Nevím, na co zemřel,“ říká Kuberova (†72) žena. Metál od Zemana se jí převzít nechce

 
Před čtvrt rokem přišla o manžela a Česko o druhého nejvyššího ústavního činitele. Teď se Věra Kuberová rozhodla o okolnostech úmrtí svého muže Jaroslava začít otevřeně mluvit. Popisuje tlak z čínské strany i z týmu prezidenta Miloše Zemana. Ten už dříve prohlásil, že mu chce udělit státní vyznamenání. To by si podle jeho manželky Kubera zasloužil. I kvůli tomu, že se prezident nemá k otevřenému řešení čínského výhrůžného dopisu, který si údajně měl objednat jeho kancléř Vratislav Mynář, se Kuberové podle jejích slov ze Zemanových rukou metál přebírat nechce. S Jaroslavem Kuberou žila 52 let. Teď jí lékaři ani nechtějí říct příčinu jeho smrti.
29.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Věra Kuberová: Kdoví, jestli manželovi nevyhrožovali, bylo mu špatně, bála jsem se o děti

 
Tři měsíce po smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72) promluvila jeho manželka. Dopis z čínské ambasády jí prý nahnal hrůzu a se strachem zápolí dodnes. „Budu konat, protože se mi nelíbí, co se s námi děje,“ řekla rázně Seznam Zprávám. Kontroverzní psaní si měl údajně objednat hradní kancléř Vratislav Mynář (52).
28.04.2020 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Respekt zapátral a Jakub Janda se rozčílil: Hamáčkův a Tvrdíkův čínský tunel

 
V únoru vyrazili hradní kancléř Vratislav Mynář a poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý do Číny. Prý proto, aby předali darovací smlouvy, jimiž mělo být posvěceno odeslání zdravotnických ochranných pomůcek z České republiky do Číny. Server Aktuálně.cz a Respekt však tvrdí, že pánové v Číně jednali i o dalších věcech. Důležitou roli tu prý hrál i Jaroslav Tvrdík.
27.04.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (559 článků) , Martin Zeman (329 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Ku*vy, usmažíte se. Smrt Kubery a Nora Fridrichová: Po pořadu vypluly hnusné věci

 
Reportáž pořadu 168 hodin o předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi a „výhrůžném dopisu“ vzbudila poprask. Senátorův kolega Vystrčil už slíbil, že bude pátrat dál. Ozvalo se, že o kancléři Mynářovi kolují na Hradě různé historky. Dále že touto reportáží ČT dokázala svou potřebnost. A že by se Miloš Zeman a Vratislav Mynář měli „smažit v pekle“.
27.04.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Nora Fridrichová (301 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Mynářova letenka do Číny vyšla na 150 tisíc, Hrad ji proplatil Tvrdíkově komoře

 
Letenka pro hradního kancléře Vratislava Mynáře, který koncem února letěl v doprovodu prezidentova poradce Martina Nejedlého ubezpečovat čínského vicepremiéra o hlubokém přátelství, přišla na 154 000 korun. Zajistila ji česko-čínská komora, v jejímž čele stojí Jaroslav Tvrdík, Hrad ji podle svého vyjádření následně proplatil.
27.04.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků)

Kuberova žena v slzách. A promluvila: Mlčel, chodil po zahradě. Podivná schůzka. A Zeman...

 
Ani po třech měsících nejsou jasné okolnosti vzniku dokumentu z čínské ambasády. Dokument vyhrožoval odvetou, pokud předseda senátu Jaroslav Kubera pojede na Tchaj-wan. Kubera zemřel 20. ledna a krátce poté našla takzvaný čínský dopis jeho manželka Věra. Vnést do případu jasno se snaží senát i poslanci zahraničního výboru sněmovny. Současný předseda horní komory Miloš Vystrčil kvůli tomu napsal prezidentovi už tři dopisy. Miloš Zeman na ně ale dosud neodpověděl. Podobně liknavý je i přístup hradního kancléře Vratislava Mynáře. Právě ten si měl materiál od čínské ambasády údajně vyžádat. Nedořešená kauza se ale citelně dotýká i rodiny zesnulého Jaroslava Kubery. Spolu s manželkou Věrou Kuberovou a dcerou Vendulou Vinšovou natáčely reportérky pořadu 168 hodin.
27.04.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Prasečí hlava proti Mynářovi: Před Hradem někdo provokativně zaparkoval dodávku

 
Někdo ostře reagoval na zabijačku hradního kancléře Vratislava Mynáře, kterou pořádal v době, kdy byl v České republice zákaz shromažďování. Před branami Pražského hradu se objevily dodávky posprejované zajímavými obrázky.
25.04.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků)

„Vaří se ve mně krev. Tihle darmojedi někam nakráčí a budou diktovat podle svého vzoru Grety!“ Petr Žantovský odhaluje, co se šíří z našich univerzit

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Kauza hradního kancléře Vratislava Mynáře, kterou se média snaží přesvědčit veřejnost o tom, že s nynějším prezidentem přišlo na Pražský hrad papalášství, bledne v porovnání s počínáním první polistopadové hlavy státu. Petr Žantovský v té souvislosti vyzdvihuje článek Oldřicha Tichého v Reflexu, v němž se připomíná nejen ignorace povolené rychlosti na silnici, ale především to, že Václav Havel zabránil tomu, aby prokazatelný vrah šel do vězení jen proto, že to byl syn jeho přítelkyně.
25.04.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5632 článků) , Oldřich Tichý (31 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků) , Petr Václav (852 článků) , Petr Tichý (1 článek)

Mynářova zabijačka je dle policie přestupek. Exšvagr Zeman zmínil „papalášské“ manýry

 
Zabijačku, která se před týdnem uskutečnila u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech a na kterou upozornily Blesk Zprávy, vyhodnotili policisté jako přestupek. Spočívá podle nich v porušení zákazu shromažďování povoleného počtu osob. O přestupku policie informovala Krajskou hygienickou stanici ve Zlíně, která je kompetentní rozhodnout o případné sankci, uvedl dnes policejní mluvčí Petr Jaroš. K případu se vyjádřil i bývalý švagr Vratislava Mynáře Libor Zeman.
24.04.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků) , Petr Jaroš (29 článků)

Mynářova zabíjačka byla přestupek, rozhodla policie

 
Zabijačka, kterou před týdnem uspořádal v Osvětimanech kancléř prezidenta Vratislav Mynář, byla podle policie přestupek. Došlo k porušení nařízení zákazu shromažďování povoleného počtu osob. Případ posoudí zlínští hygienici, kteří případně mohou rozhodnout o postihu, uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.
24.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků) , Petr Jaroš (29 článků)

Vlezli k nám do chlívku! Alex se diví, že porážku Mynářova čuníka řeší kriminálka

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář (52) měl před pár dny ve své hospodě v Osvětimanech na Zlínsku zabijačku, které se účastnilo šest lidí. Jakmile se tato informace dostala na veřejnost, lidé začali dávat najevo nespokojenost s jednáním hradního kancléře. Na sociálních sítích se k celé situaci vyjádřila i manželka Mynáře Alex (36). Ta se diví tomu, že porážku vepře vyšetřuje kriminálka.
23.04.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků) , Alex Alex (510 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (67 článků)

Nedostatek testů pro Čechy: Kde je vzal Mynář? Lékaři je přeprodávají, Prymula přikývl

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář před páteční zabijačkou ve své restauraci v Osvětimanech nechal udělat zúčastněným rychlotesty na koronavirus. Mnozí se teď podivují, jak se k testům dostal, když vrcholní představitelé boje s nákazou stále říkají, že je testů nedostatek na to, aby se otestovali všichni. Kancléř si je koupil od místní lékařky. Ta prodávala testy, které si koupila u soukromé firmy, nikoliv ty „státní“, které lékaři dostávají na příděl. Takový nákup je podle náměstka zdravotnictví Romana Prymuly v pořádku. Samotné použití rychlotestů v Mynářově případě ale nebylo spolehlivé.
21.04.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků)

Mynáři, ty ku...! ,,Kauza prase”: Dosud nejtvrdší útok. I FOTO. A TV NOVA tomu dala korunu

 
Internetová televize Mall.tv Luďka Staňka přinesla pravidelné zpravodajství o koronaviru. Mimo jiné se hovořilo o zabijačce, která proběhla v penzionu v Osvětimanech kancléře Vratislava Mynáře. "Některá prasata jsou si rovnější," zní titulek reportáže. Reportáž o tomto natočila i TN.cz.
21.04.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků)

VIP hříšníci: Mynářova zabijačka, Zemanova „hostina“, Nejedlého přešlapy a škraloupy ministrů

 
Dodržovat protikoronavirová vládní opatření se ukazuje jako náročná disciplína i pro ty, kteří je schvalují. Nebo pro ty, kteří by měli jít národu příkladem. Pravidla porušili opakovaně nejbližší spolupracovníci prezidenta Miloše Zemana, ale i samotný šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (oba ČSSD). Posledním kouskem, páteční zabijačkou hladového nebo nemocného prasete, se přidal i prezidentův kancléř Vratislav Mynář.
21.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Zeman, Mynář a Nejedlý, to je zabijačka demokracie. A Fendrych našel spoustu dalších šťavnatých slov...

 
Na „partu“ okolo prezidenta Miloše Zemana se v komentáři pro server Aktuálně.cz zaměřuje komentátor Martin Fendrych. Po páteční zabijačce u hradního kancléře Vratislava Mynáře píše, že pro Zemanovo okolí se hodí výraz „lepšolidé“. „Zeman a jeho parta jsou typičtí lepšolidé a milionům pod sebou se jen pošklebují. Oni jsou taková pěkná, nepovolená zabijačka demokracie,“ uvedl. Nevynechal ani Čínu, Rusko, uprchlíky či demonstranty z Letné.
21.04.2020 01:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků) , Oni Oni (20 článků)

Zeman, Mynář a Nejedlý, to je zabijačka demokracie. A Fendrych našel spustu dalších šťavnatých slov...

 
Na „partu“ okolo prezidenta Miloše Zemana se v komentáři pro server Aktuálně.cz zaměřuje komentátor Martin Fendrych. Po páteční zabijačce u hradního kancléře Vratislava Mynáře píše, že pro Zemanovo okolí se hodí výraz „lepšolidé“. „Zeman a jeho parta jsou typičtí lepšolidé a milionům pod sebou se jen pošklebují. Oni jsou taková pěkná, nepovolená zabijačka demokracie,“ uvedl. Nevynechal ani Čínu, Rusko, uprchlíky či demonstranty z Letné.
20.04.2020 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků) , Oni Oni (20 článků)

Zeman to schytal za své výroky: Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi ubožák, pustil se do něho Topolánek a další

 
Velmi ostrá kritika se snesla na hlavu prezidenta Zemana (75) poté, co vystoupil na rádiu Frekvence 1. Tam se v rozhovoru vyjádřil k uzavřeným hranicím nebo ke kauze Koněvovy sochy. Na sociálních sítích, kde se do něho opřeli někteří politici, se řešila i zabijačka Vratislava Mynáře. Na Zemanovi nezůstala nit suchá.
20.04.2020 20:26 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků)

Minář z Letné se zjevil u Josefa Klímy. Vykládal, jak vymyslel mapu a jak poveze starému pánovi respirátor

 
Mikuláš Minář a Vratislav Mynář. To byla témata facebooku Milionu chvilek. První jmenovaný byl hostem reportáže na Seznamu, kde se ho Josef Klíma vyptával na to, jak vypadá v současné době jeho běžný život. „Takže, nám se vlastně před dvěma týdny povedlo upozornit na to, že těsně po vyhlášení nouzového stavu, tak do toho pan Babiš zařadil úplně mimořádně na jednání vlády zákon o evidenci skutečných majitelů, který měl zakrýt skutečného vlastníka Agrofertu,“ pověděl Minář. Prý ho velmi udivilo, že to sdílelo přes 35 tisíc lidí. A došlo i na zabijačku u hradního kancléře Vratislava Mynáře. Prý jsou to papaláši.
20.04.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (215 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Mynář si kvůli zabijačce stěžuje na hon. Starostu Osvětiman vyslýchala kriminálka

 
Nebyla to vlastně zabijačka, ale nucená porážka do mrazáku, řekl starosta Osvětiman Aleš Pfeffer (SPOZ) o praseti hradního kancléře Vratislava Mynáře pro Seznam Zprávy. Promluvil také o tom, odkud skutečně pocházely rychlotesty, kterými se za půl hodiny stihli všichni přítomní otestovat, nebo o důvodech, proč celý případ nejprve nekonzultoval s hygienou. Případ vyšetřuje kriminálka. Policie už  starostu Osvětiman vyslechla. Mynář si pak pro ČTK posteskl, že na něj média pořádají hon. A řekl, že za 25 rychlotestů zaplatil lékařce téměř 9000 korun bez DPH.
20.04.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1095 článků)