Články k osobnosti

Vojtěch Filip

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Filip »
 

Dalších osmdesát obcí získalo nově právo používat své vlajky nebo znaky

 
Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal v pondělí 17. září starostkám a starostům osmdesáti obcí, městysů a měst České republiky ve Sněmovně v zastoupení jejího předsedy Radka Vondráčka, který je v zahraničí, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Starosta obce Veverská Bitýška Josef Michek dnes zároveň převzal dekret o povýšení této obce na město.
18.09.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

„Po církvi jdou populisté,“ zuří opozice. Šéf KSČM Filip: Restituce zdaníme

 
Zdanění církevních restitucí se nejspíš rychle blíží. I opozice připouští, že tento kontroverzní krok má natolik silnou podporu, že patrně projde. Pro jsou KSČM, ale i ANO a ČSSD, SPD a s výhradami i Piráti. Společně pak mají sílu na to restituce zdanit. To rozčílilo Miroslava Kalouska (TOP 09) a do „pokryteckého populismu“ šijí i Jan Farský (STAN) nebo lidovci. Předseda KSČM Vojtěch Filip však tvrdí, že dary se mají danit. A zmíněné náhrady církvím podle něj darem byly. O nadcházející volby podle něj nejde.
11.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6552 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků) , Jan Farský (156 článků)

Pane poslanče, nejsou ti komunisté řízeni zvenčí, zajímalo čtenáře. Čtěte odpověď piráta Pikala

 
Místopředseda České pirátské strany Vojtěch Pikal začal odpovídat na dotazy čtenářů na serveru ParlamentníListy.cz. Týkaly se předsedy KSČM Vojtěcha Filipa či programu hnutí ANO.
08.09.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Vojtěch Filip pronesl silná slova před kamerou. Došlo na StB i Babišovu údajnou spolupráci

 
Hostem pořadu XTV.cz byl předseda KSČM Vojtěch Filip. Vyjádřil se především k tomu, že podle něj za invazí v roce 1968 nestáli Rusové, ale Ukrajinec.
30.08.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

„Praví obhájci svobody slova a projevu, fuj!“ Kateřina Konečná účtuje s těmi, kteří ve veřejném prostoru vyzývali k likvidaci, deportaci nebo uvěznění komunistů. Konkrétně tito...

 
ROZHOVOR „Jim hrozí spíše ztráta koryt, na která si za 28 let zlodějen zvykli, toho se bojí. Demokracie je pro ně jen zástěrka,“ říká na adresu některých, kteří mluví po letošních volbách o ztrátě demokracie, europoslankyně Kateřina Konečná. Připomíná kauzy H-System, OKD, zavřené podniky... Vyjádřila se ohledně výroku šéfa KSČM Vojtěcha Filipa k okupaci v roce 1968 a promluvila i o Zdeňku Ondráčkovi a Michalu Horáčkovi.
26.08.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (792 článků) , Kateřina Konečná (247 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků)

Režisér Adamec kritikům Zemanova mlčení: Dneska je strašně snadné být „odvážný“. Já vám povím, co jsme dělali v srpnu 1968

 
ROZHOVOR „Já jsem nezapomněl, že on byl odvážný zejména v době, kdy to bylo hodně nepopulární, ba velmi nebezpečné. Být ‚odvážný‘ dnes je strašně snadné… A ztratilo to hodně ze své ceny,“ říká ohledně rozhodnutí prezidenta Zemana nepromluvit veřejně u příležitosti 50. výročí okupace Československa, režisér Jiří Adamec. Zavzpomínal, co 21. srpna 1968 on sám dělal, a vyjádřil se i ke slovům Vojtěch Filipa ohledně toho, kdo za invazi vlastně především může. Svůj názor řekl i na zahraniční mise. Tři české vojáky, kteří nedávno padli v Afghánistánu, označil za hrdiny.
25.08.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (214 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků) , Jiří Adamec (94 článků) , Jiří Zeman (1135 článků)

Kontroverzní soudruzi: Přední komunista popřel okupaci, Semelová odmítla „přepsat historii“

 
Komunisté ohledně srpna 1968 pokračují ve své, dle kritiků nestoudné, exhibici. Předseda KSČM Vojtěch Filip nejprve mluvil o tom, že invazi netáhli Rusové, ale Ukrajinci. Místopředseda strany Stanislav Grospič pak na přímou otázku v ČT, zda šlo o okupaci, odpověděl, že to byl jen vstup vojsk. Právě okupaci přitom dnes poslanci svorně odmítli. To Marta Semelová vystoupila při protestu proti přepisování historie. Semelová, která invazi označila v minulosti za internacionální pomoc.
22.08.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (122 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků) , Marta Semelová (269 článků)

Advokát: Co to chcete po Zemanovi? Zpěvák Klus je jak načepýřený kohout. Hutka, ten se sám potrestal

 
ROZHOVOR Snaha předsedy KSČM Vojtěcha Filipa hodit okupaci Československa na Ukrajince, je podle bývalého politika a advokáta Jaroslava Ortmana trapná a ubohá. „Prostě odpovědnost nese Sovětský svaz a jeho komunistické vedení. A zkoumat, jestli Brežněv byl Ukrajinec nebo Rus, je úplně nepodstatné,“ prohlásil Ortman. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ostře vyjádřil k trestnímu oznámení Michala Horáčka na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, k písni Jaroslava Hutky o prezidentu Miloši Zemanovi a k postoji zpěváka Tomáše Kluse k Andreji Babišovi.
22.08.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (792 článků) , Tomáš Klus (859 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků) , Jaroslav Hutka (73 článků)

S Babišem a Zemanem běžte za trpaslíkem z Kremlu, zlobí se Moučková na komunisty

 
Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa, ostře kritizovala komunisty, prezidenta Zemana i premiéra Babiše. Pro Blesk.cz pak vysvětlila, proč jí zmínění tolik vadí.
22.08.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (78 článků) , Stanislav Grospič (122 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků)

Karla Šlechtová má velký vztek na Vojtěcha Filipa kvůli slovům o roce 1968: Vymývání mozků. A ztrapňujeme se tím v zahraničí

 
Padesáté výročí zlomové chvíle, kdy do Československa dorazila nezvaná vojska sovětské, maďarské, polské a bulharské armády, už provázejí politické střety. Mnozí čeští politici invazi jako takovou zpochybňují, což je podle slov bývalé ministryně obrany a poslankyně Karly Šlechtové (nestr. za ANO) velmi špatný ukazatel pro naši budoucnost. „Politici říkají něco jiného a vymývají tím mozky, které jsou naše budoucnost. Mám velký vztek,“ uvedla poslankyně v pořadu Interview na ČT24 s tím, že se tím zároveň neuvěřitelně ztrapňujeme v zahraničí.
20.08.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Jan Ziegler: Vrchní bolševik Filip zase lže, tentokrát o osmašedesátém

 
Od šéfa komunistů Vojtěcha Filipa by nás nesmysly neměli překvapit. Tentokrát ovšem to hodně přehnal. Za srpen před padesáti lety prý mohou hlavně Ukrajinci a nikoliv Rusové. To už je fakt zoufalství.
15.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Zapomeňte na Nagano! Teď přepisuje dějiny třešničkář Filip

 
Vojtěch Filip vyučuje dějepis. Svérázně a hloupě. Za místo příští přednášky o invazi v osmašedesátém proto šéfovi komunistů doporučujeme psychiatrickou léčebnu v Praze-Bohnicích.
15.08.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Cos to provedl, soudruhu Filipe? Překvapivé dopady řečí o Ukrajincích a Rusech v roce 1968

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip to schytává za svá slova o Ukrajincích, kteří spunktovali invazi do Československa v roce 1968. Kritici KSČM se hrozí, vlastní spolustraníci předsedovi vzkazují, že takový postoj „neměl projednán“ a hrozí mu „stranickým vývojem“.
15.08.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Sračkuje ti mozek. Bolševická svině. Ten estébák je na ránu. Vojtěch Filip sklízí drsnou kritiku za výrok o srpnu 1968

 
Vojtěch Filip je opět v hledáčku médií a internetu. Řekl totiž něco, co nadzvedlo ledaskoho ze židle. „Šéf českých komunistů v rozhovoru pro britský list The Guardian nepřímo obvinil Ukrajince z ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa,“ napsal web týdeníku Reflex. A koláže a montáže předsedových slov se rychle začaly šířit internetem.
14.08.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Kam až soudruzi zajdou? Jiří Drahoš se zděsil, když si přečetl slova Vojtěcha Filipa o srpnu 1968. A nastala mela

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip pravil, že za invazi do naší země v roce 1968 nenesou primární odpovědnost Rusové. O invazi rozhodl Leonid Iljič Brežněv, což byl Ukrajinec. Svým vyjádřením rozpoutal slovní rodeo.
14.08.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků) , Jiří Drahoš (1058 článků)

„Prasárna.“ Filip hájil Rusy za invazi v srpnu 1968 a schytal to. Ozval se i Babiš

 
Trvá na tom, že Rusko hrálo v invazi do tehdejšího Československa malou roli. O šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi to napsal britský The Guardian. Jako jeden z důkazů svých tvrzení a obhajoby Rusů Filip vytáhl to, že Leonid Brežněv byl z Ukrajiny. Od opozice to schytal. Filip se však dál brání - za jeho výroky je prý „historická pravda“. Ozval se nakonec i Andrej Babiš (ANO), čelící kritice za to, že přivedl komunisty k moci. Okupaci odsoudil jako jednu z největších tragédií.
14.08.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Babiš i Hamáček svorně hájí komunisty. Jsou demokratická strana, shodli se

 
Vznik vlády ANO a ČSSD podpořila KSČM, lídři obou stran nyní komunisty hájí. Nejprve premiér Andrej Babiš a nyní i vicepremiér Jan Hamáček označili stranu předsedy Vojtěcha Filipa za demokratickou. Spolupráci s Babišem si Hamáček také pochvaluje. Trestní stíhání premiéra považuje za problém, který sice zatěžuje celou politickou scénu, na druhou stranu se ale poměrně dlouho vleče.
08.08.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14071 článků) , Jan Hamáček (1021 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků)

Členem dozorčí rady ČEZ se může stát šéf auditorů firmy Vaněček

 
Novým členem dozorčí rady energetické společnosti ČEZ se může stát šéf výboru pro audit ČEZ Jan Vaněček. Má pro to podporu předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. Jako kandidáta do dozorčí rady Vaněčka minulý týden schválil vládní výbor pro personální nominace, sdělilo ČTK Ministerstvo financí. Složení dozorčí rady schvaluje valná hromada firmy, která se zatím podle ministerstva k této změně neuskutečnila.
20.07.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1098 článků)

Slováčkova milenka Gelemová namalovala na zakázku šéfa komunistů Filipa! Nic jsem si neobjednal, říká

 
Milenka Felixe Slováčka (75) malířka Lucie Gelemová (35) se pochlubila obrazem, který namalovala na zakázku, jak sama přiznala na sociální síti. Je na něm šéf Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip (63). Co za tím je?
18.07.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Felix Slováček (1000 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků)

Vojtěch Filip odhalil, jak to bylo se sliby Andreje Babiše pro KSČM

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil na téma údajného handlu mezi ANO a KSČM. Dostali komunisté výměnou za podporu vlády funkce navíc? A kdo je požadoval? I o tom Vojtěch Filip mluvil s redaktory MF Dnes Ondřejem Leinertem a Petrem Kolářem.
18.07.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14071 článků) , Petr Kolář (502 článků) , Vojtěch Filip (1098 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »