Články k osobnosti

Vojtěch Filip

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Filip »
 

Sv*ně! Pavel Novotný to nevydržel. Jde o Ludvíka Svobodu a o slova šéfa komunistů

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip se na Twitteru opět vyjádřil k Ludvíku Svobodovi a k moderátorovi České televize Jakubu Železnému. Železný se před dvěma týdny zeptal ministra dopravy Havlíčka, proč se jisté nábřeží dodnes jmenuje po komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi. „Tito redaktoři, kteří se snaží omluvit exces Jakuba Železného, jsou proti většině českých občanů. Oč méně ví o odpovědnosti, tím více o tom píší, přesně jak popisuje Vladimír Železný,“ reagoval Filip na text v Reflexu, jehož komentátor Jakuba Železného podpořil. „Drž hubu, svině bolševická,“ nato zaznělo od Pavla Novotného z Řeporyj.
05.08.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (167 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Pavel Novotný (976 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků) , Jakub Železný (62 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (427 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Vojtěch Svoboda (9 článků) , Pavel Svoboda (16 článků) , Pavel Svoboda (16 článků)

Filip požene Železného před Radu ČT. Padla silná slova

 
První místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip se pro ParlamentníListy.cz tvrdě ohradil vůči slovům moderátora ČT24 Jakuba Železného. Ten při debatě s Karlem Havlíčkem zcela nečekaně vytáhl jméno Ludvíka Svobody. „Nezlobte se na mě, ale neznalost moderátora Železného hraničí až s hloupostí nebo manipulací. Otírat se o válečného hrdinu, kterým Ludvík Svoboda bezesporu byl, je zcela mimo realitu,“ reagoval Filip. Železný by si měl něco nastudovat o svém dědečkovi, který sloužil právě pod Ludvíkem Svobodou. „Nemohu nad podobným vyjádřením mávnout rukou,“ naznačil Filip. Jaké kroky předseda KSČM chystá?
22.07.2020 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků) , Jakub Železný (62 článků) , Karel Svoboda (599 článků) , Vojtěch Svoboda (9 článků)

Co s tím? Kauza ,,Jakub Železný a bůhvíproč Ludvík Svoboda": Zodpovědní promluvili o ČT

 
Nábřeží, které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi. Taková poznámka zazněla v pořadu Události, komentáře České televize, i když s probíraným tématem mimořádné série nehod na železnici ani s hostem pořadu, vicepremiérem Karlem Havlíčkem, neměla nic společného. První místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip volá po moderátorově omluvě, jinak by jeho exces měla řešit Rada ČT. Oslovení odborníci sice vnímají komentář jako nebetyčně hloupý, ale porušení zákona v něm nevidí.
21.07.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků) , Jakub Železný (62 článků) , Karel Svoboda (599 článků) , Vojtěch Svoboda (9 článků)

Filip k Jakešovi: Tohle si nezaslouží. A slova o Dubčekovi

 
Miloš Jakeš si nezaslouží posměšky a těžko prý mohl udělat něco jinak nebo lépe. ParlamentnímListům.cz to v obsáhlém exkurzu řekl předseda KSČM a první místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Odmítá, aby byl minulý režim vykreslován pouze v černých barvách. 70. a 80. léta podle něho byla dobou skutečného ekonomického růstu a rozvoje.
15.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků) , Miloš Jakeš (134 článků)

Korona: Byli v Chorvatsku. Budeme je nenávidět? ptá se novinář. Dostal ráznou odpověď

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch už potvrdil, že několik Čechů se vrátilo ze zahraničních dovolených i s nechtěným kornavirem v těle. V Chorvatsku byla obnovena povinnost nosit v uzavřených prostorách roušku. Novinář Filip Horký se v této souvislosti kousavě zeptal, zda už je dovoleno „nenávidět dovolenkáře z Chorvatska“. Tím zvedl z židle vývojáře počítačových her Daniela Vávru, který hlasitě bouchl do stolu a obul se do novinářů.
15.07.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (913 článků) , Adam Vojtěch (721 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků) , Daniel Vojtěch (86 článků)

Solární daň nebo pět týdnů dovolené pro všechny. Komunisté mají na Babiše nové požadavky

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip dal premiérovi Andreji Babišovi pět nových podmínek pro pokračování tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD. Žáda například sloučení zdravotních pojišťoven vnitra a obrany, vodárenské společnosti v rukou státu či zřízení komerční banky vlastněné státe, informuje iDNES.cz.
10.07.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Pokračování tolerance vlády? Babiš dostal od komunistů nových pět podmínek

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip předložil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pět nových podmínek, za kterých může pokračovat tolerance jeho menšinové vlády, informuje server iDNES.cz.
09.07.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Komunisté zatlačili na Babiše: Chtějí pět týdnů dovolené pro všechny zaměstnance

 
Komunisté žádají po hnutí ANO podporu pro svůj návrh na prodloužení zákonné dovolené pro zaměstnance o týden nejméně na pět týdnů. Předseda KSČM Vojtěch Filip po odpoledním jednání se zástupci vládního hnutí novinářům dále řekl, že dalším sporným bodem jednání byla možnost vrátit se k otázce banky komerčního typu v rukou státu. Celkově předložili komunisté pět nových požadavků k dosavadním sedmi, které jsou součástí toleranční smlouvy.
09.07.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Komunisté dávají Babišovi další podmínky pro toleranci vlády

 
Toleranční patent mezi hnutím ANO a KSČM je plněn, jedinou výjimkou je ustanovení týkající se možného vytvoření jediné zdravotní pojišťovny. Shodli se na tom ve čtvrtek při společném jednání premiér a šéf ANO Andrej Babiš a předseda komunistů Vojtěch Filip při více než hodinové schůzce ve Sněmovně. Komunisté také přišli s novými návrhy, jako například pět týdnů dovolené či zřízení státní banky.
09.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků)

Předseda KSČM Filip má nápad, jak zlepšit vztahy USA a Ruska. Nahlédněte

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip prohlásil, že komunistům vždy leželo na srdci životní prostředí. Dokazuje to prý už znak KSČM – třešně. Prozradil také, proč komunisté prosazují větší potravinovou soběstačnost Česka a komu by nejraději přiklepli výstavbu nového bloku jaderné elektrárny Temelín.
05.07.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Dnes o střetech zájmů a svobodě projevu v ČT. Tomáš Vyoral a dvě jména: Železný, Witowská

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Dnešní zúčtování se věnuje zejména známým pracovníkům ČT Jakubu Železnému a Světlaně Witowské. Stranou ale nezůstávají další události tohoto týdne, zejména pak do ruda vytočený Vojtěch Filip poté, co aktivisté promítali hologram Milady Horákové na fasádu pražského sídla KSČM. Tomáš Vyoral navrhuje jít o ještě krok dál a promítat přímo na komunisty. Namátkou vybral současného ředitele ČT či význačného prezidentského kandidáta. Vyoral se věnuje také verdiktu nad Afričanem, který v Česku znásilnil 16letou dívku, za což dostal dvouletý trest odnětí svobody. Pozornosti komentátora neušel ani poněkud netradiční rozhovor Xavera Veselého s 19letým „chvilkařem" Radoslavem Sturmem, který sní o poslanecké lavici.
03.07.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (444 článků) , Světlana Witowská (311 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků) , Tomáš Vyoral (80 článků) , Jakub Železný (62 článků)

Nelze diskutovat o vině Horákové, napsal kandidát KSČM. Filip s tím nemá problém

 
Komunisté nebudou stahovat Tomáše Kalába z kandidátky do zastupitelstva Olomouckého kraje kvůli jeho slovům na adresu Milady Horákové. Na dotaz Novinek to ve čtvrtek uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip. Kaláb uvedl, že lze diskutovat o výši trestu pro Horákovou, která byla v roce 1950 ve vykonstruovaném procesu odsouzena k smrti, ale nikoli o její vině.
02.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (444 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků) , Tomáš Vojtěch (43 článků) , Tomáš Vojtěch (21 článků)

Vrahové a zloději? Vojtěch Filip a syn disidenta v sobě. ,,Pracovní umístěnky, cestovní doložky, pohraniční zátarasy!" Hrozí žaloba

 
Spolutvůrce archivu Paměti národa Mikuláš Kroupa o komunistech prohlásil, že to jsou „vrazi a zloději“. Šéf KSČM Vojtěch Filip se proti tomu ostře ohradil, jenže Kroupa ukázal, že nehodlá couvnout a ještě si přisadil. Vzal to od podlahy. Nahlédněte.
02.07.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

KSČM chce měnit podmínky pro toleranci vlády. S ANO se sejde příští týden

 
Komunisté v čele s Vojtěchem Filipem chtějí změnit podmínky pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Vládu chtějí tlačit do zavedení dvojí daně pro fyzické osoby, což kabinet dosud odmítal. Zástupci vlády i KSČM by měli o podmínkách podle ČTK jednat příští týden.
01.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Vláda podle opozice hájí zájmy Babišova Agrofertu, nikoli ČR

 
Vláda podle opozice postojem k rezoluci Evropské parlamentu o údajném střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) hájí pouze premiérův koncern, ne zájem celé České republiky. Proti rezoluci se opětovně vyslovil šéf komunistů Vojtěch Filip. Předsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v reakci zaslané ČTK pozastavila nad pozicí sociálních demokratů.
30.06.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Vojtěch Filip (1368 článků)

Šéf komunistů Filip se má podle soudu omluvit Fajtovi

 
Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že se předseda komunistů a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip musí omluvit bývalému řediteli Národní galerie Praha (NGP) Jiřímu Fajtovi za výroky, které o něm před rokem uveřejnil. ČTK to dnes řekl Fajtův právní zástupce František Vyskočil. Jde o rozhodnutí prvoinstančního soudu. Filip ČTK řekl, že verdikt nebude komentovat, protože nejde o pravomocné rozhodnutí.
28.06.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Šéf KSČM Filip se musí omluvit Fajtovi, rozhodl soud

 
Předseda komunistů a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip se musí omluvit za své výroky vůči bývalému řediteli Národní galerie (NG) Jiřímu Fajtovi. V pátek o tom zatím nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, k němuž Fajt podal žalobu na ochranu osobnosti. Filip se proti verdiktu může odvolat k nadřízenému městskému soudu.
26.06.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Česko je plné obřích fotek Horákové. Filipa drtí i kvůli Babišovi, komunista se kroutí

 
„Milada Horáková - zavražděná komunisty.“ To mají teď Češi na očích. Lidé na balkony a instituce na své budovy věší obří transparenty - aby upozornili na to, jakou moc mají v Česku komunisté 70 let poté, co strana neprávem zavraždila právničku, která se nebála postavit proti totalitnímu režimu. Komu se to ale dobře nesleduje, je třeba šéf současných komunistů Vojtěch Filip. Podle něj jsou jednostranné. KSČM s vraždou Horákové ale prý „nemá nic společného“.
23.06.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

KSČM podpoří »sekeru«

 
Napínali vládu, ale nakonec komunisté ve Sněmovně zvednou ruku pro rekordní půlbilionový schodek státního rozpočtu. Širší vedení strany vyslyšelo doporučení svého šéfa Vojtěcha Filipa (65), i když konečná verze usnesení je trochu jiná, než jak ji navrhoval předseda »rudých«.
22.06.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)

Komunisté vyšlou zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby

 
Komunisté vyšlou svého zástupce do sněmovní komise pro hybridní hrozby, i když v uplynulém týdnu nehlasovali pro její ustavení. Chtějí také jednat o programu komise, novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. „My tam určitě budeme mít svého zástupce," uvedl s tím, že při hlasování komunisté vyjádřili nesouhlas s původním záměrem komise věnovat se hrozbám z autoritářských režimů.
21.06.2020 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1368 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »