Články k osobnosti

Vojtěch Adam

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Adam »
 

Vysoké školy se v pondělí mohou otevřít pro všechny studenty

 
Od pondělí se otevřou vysoké školy pro všechny studenty. Vláda o tom ve čtvrtek rozhodla v krizovém opatření, řekl novinářům po zasedání ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ministerstvo školství v pátek upřesnilo, že se to týká skupin nanejvýš pěti lidí. Hromadná výuka obnovena není.
23.04.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Na dovolenou už můžeme: Vláda zrušila mimořádné opatření o zákazu volného pohybu osob

 
Po mimořádném zasedání vlády vystoupili na tiskové konferenci pouze ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a jeho náměstek Roman Prymula. Adam Vojtěch uvedl, že se ruší mimořádné opatření o zákazu volného pohybu osob s platností od pátku 24. dubna. Zároveň ministerstvo zdravotnictví podá kasační stížnost proti dnešnímu rozhodnutí soudu o zrušení čtyř opatření.
23.04.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Chcete po státu nahradit škody za tvrdá opatření? Máte šanci, říká právník

 
Městský soud v Praze ve čtvrtek zrušil čtyři nařízení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Podle soudu ministerstvo nemělo zakazovat volný pohyb a maloobchod. Ústavní právník Jan Wintr má za to, že tento soudní výrok otevírá podnikatelům cestu pro náhradu škody ze strany státu.
23.04.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

„Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl

 
Dnešní soudní rozhodnutí o zrušení čtyř opatření ministerstva zdravotnictví podle opozice potvrzuje předchozí obavy, že si vláda ANO a ČSSD v boji s epidemií nového typu koronaviru počíná protizákonně. Předseda ODS Petr Fiala řekl Blesk Zprávám, že verdikt dokládá neschopnost vlády. Šéf Pirátů Ivan Bartoš s odkazem na některé výroky soudu uvedl, že na stejná rizika upozorňovala jeho strana od počátku. Zaznívají i výzvy k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) či celého kabinetu. Vláda dnes měla představit další plán uvolňování vydaných opatření. Jednání ale po rozhodnutí soudu přerušila, vrátí se k němu až v 18 hodin večer.
23.04.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1645 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Ivan Ivan (1441 článků)

„Vožrat se na hromadě?“ Teď už Dušek mluvil jinak. Šlo o Velikonoce, jásání povoleno

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) dnes uvedl, že Česko zvládá boj s koronavirem, nekontrolované šíření viru jsme podle něj zastavili. Roušky budeme nosit dál, vyzval k odpovědnosti. Na tiskové konferenci promluvil také Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických statistik a informací, který před pár dny hovořil také před zákonodárci na výboru pro zdravotnictví.
23.04.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Soud řešil formu, hledáme řešení, jak vyhovět, tvrdí Vojtěch

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je třeba zachovat současná opatření, a resort proto bude hledat řešení, jak vyhovět soudu, který ve čtvrtek omezení pohybu i maloobchodu a služeb zrušil. Podle ministra řešil soud zejména formální stránku přijatých opatření.
23.04.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Testovací místa v Praze otevřena: Konflikty mezi seniory. Rozestupy 2 metry nikdo neřešil

 
Ve čtvrtek začalo v Česku plošné testování na koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19. A překvapivě je o něj mezi Čechy enormní zájem. V Praze byla kapacita testovacích míst naplněna za 15 minut, lidé čekali fronty už dvě hodiny před oficiálním otevřením. Naplněnou kapacitu hlásí i Brno. Přítomnost koronaviru se bude zjišťovat u 27 tisíců občanů, uvedl už ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
23.04.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Virová nálož je nízká, je možný kontrolovaný návrat k normálnímu životu, zní od expertů

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) neměly Velikonoce negativní vliv na šíření koronaviru. Ministr to ve čtvrtek uvedl na tiskové konferenci. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je možné vrátit se postupně k normálnímu životu.
23.04.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Česko je z nejhoršího venku, epidemie se zastavila. Přijde návrat k normálu, slibuje Vojtěch

 
Epidemii nového typu koronaviru se v Česku povedlo zastavit. Na šíření nákazy se podle statistik neprojevily Velikonoce ani otevření hobbymarketů. Ještě se to ale může stát, řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Podle politiků lidé přes svátky polevili v dodržování přijatých opatření omezujících sdružování a někteří nenosili roušky. Na konci května bude podle odhadů v ČR asi 9000 pacientů s covid-19.
23.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

„Alenka to rve na sílu.” Je ve vládě chaos? Unikly informace o Babišovi, Schillerové a jiných

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch na pondělní tiskové konferenci ukázal, že se ani on sám nevyzná v zákazech, které vláda Andreje Babiše (ANO) chrlí na občany. Jak je to možné? Jedno z možných vysvětlení je, že Babiš jako premiér koronavirovou situaci nezvládá a raději se drží v pozadí, aby se mohl tvářit, že on je ve všem nevinně, kdyby se něco pokazilo. Místo Babiše dnes často vystupuje ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová. A ne každému se to líbí...
22.04.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18465 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Stříhat doma je zakázáno, o den později zase povoleno. Vládní zmatky kolem kadeřníků

 
Opatření proti koronaviru nezakazují kadeřníkům pracovat v soukromí, například ve svém nebo zákazníkově bytě. Výslovně to povolilo třeba ministerstvo průmyslu a obchodu. Ministr zdravonictví Adam Vojtěch (za ANO) v tom má ale zmatek. V pondělí tvrdil, že kadeřníci nemohou pracovat vůbec, v úterý se opravil. O úplném zákazu činnosti však mluvil i jeho náměstek Roman Prymula.
22.04.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Krycí jméno Chlor: Roušky pro Adama Vojtěcha shání spolupracovník StB

 
Ministerstvo zdravotnictví má svůj tým, který zajišťuje nákup roušek a dalších ochranných prostředků, které jsou při boji s koronavirem nejvíce potřeba. Tomu šéfuje bývalý spolupracovník StB Miroslav Doležal, který měl dříve krycí jméno Chlor. S informacemi o minulosti Doležala přišel web INFO.cz.
21.04.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Doležal (32 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Tomu Tomu (90 článků)

Vojtěch otočil, kadeřník doma není zakázaný

 
Zatímco v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdil, že není povoleno pozvat si kadeřníka domů, případně jej navštívit, v úterý připustil, že mimořádné opatření zapovídající tento typ služeb, se vztahuje pouze na provozovny. I přesto ministr využívání služeb lazebníků nedoporučuje, neboť riziko nákazy koronavirem je podle něj stejné doma jako v provozovně.
21.04.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Ztrapněný ministr Vojtěch: Jde o vlasy

 
„Je zakázáno poskytovat kadeřnické služby. A to i v situaci, kdy kadeřnice zákazníka stříhá u něj doma,“ vypálil ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch na vládní tiskové konferenci v pondělí v podvečer. Podle novinářky Sabiny Slonkové tím jen dokázal, že se sám nevyzná v zákazech, které koaliční vláda ANO a ČSSD vychrlila na občany. Podle Ministerstva průmyslu a obchodu totiž platí, že u vás doma vás kadeřnice ostříhat smí.
21.04.2020 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Sabina Slonková (187 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Lidé vybrali pro nemocného Maxíka 62 milionů: Ministerstvo zdravotnictví povolilo použití léku

 
Na začátku března se objevila výzva na záchranu malého Maxíka, který trpí zákeřnou nemocí zvanou spinální svalová atrofie. Lidé z celého Česka okamžitě přispěchali na pomoc a začali se na malého Maxíka skládat. Nakonec vybrali společnými silami neuvěřitelných 62 milionů korun. Nyní Adam Vojtěch informoval na Twitteru, že ministerstvo zdravotnictví povolilo použití vzácného léku.
21.04.2020 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Adam Vojtěch představil plošné testování: Bude se týkat 27 tisíc lidí, uvedl

 
Plošné testování populace na nový typ koronaviru by mělo začít ve středu. Na úterní tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch představil celou strukturu. Doplnil ho ředitel Ústavu zdravotnických informací (ÚZIS) Ladislav Dušek, ale i epidemiolog Roman Prymula. Testování se bude týkat Prahy, jižní Moravy, Litoměřicka a Litovelska. Cílem je zjistit podíl nakažených mezi obyvateli Česka.
21.04.2020 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Plošné testování napoví, jak na tom Česko je. Do května zasáhne 27 tisíc lidí

 
Studie kolektivní imunity by měla podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) ukázat výsledky na začátku května. Testovat se bude až 27.000 lidí z míst s různým podílem nakažených. Pokud bude podíl nakažených v populaci nízký, čeká Česko další nárůst případů v příštích týdnech a měsících, řekl na tiskové konferenci ministr. Výzkumníci vybrali regiony, které se epidemiologicky velmi liší. Od Jihomoravského kraje a Brna, kde jsou tři až čtyři desítky nakažených na 100.000 obyvatel, přes Prahu (123) a Olomouc (161) po Litoměřice (400) a Uničov a Litovel (665).
21.04.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Zkoušení oblečení v obchodech nebude povoleno. Koronavirus vydrží na oděvu dva dny

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) sdílel na svém twitteru návod, co všechno bychom měli udělat po příchodu domů. Sundat boty a kabát už nestačí. Boty bychom si měli dle doporučení nechat před dveřmi a pravidelně dezinfikovat a oblečení by mělo putovat po návratu zvenku do pračky. Jak dlouho tedy může koronavirus vydržet na textilu? Blesk Zprávy oslovily virologa a šéfa týmu Karanténa Rastislava Maďara, který potvrdil, že opatrnost je namístě, a uvedl, že zkoušení oblečení bude v obchodech zakázáno.
20.04.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vláda rozvolňování režimu na hranicích teprve projedná, Hamáčkův návrh se změní

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí řekl, že by chtěl uvolnit režim na hranicích tak, aby pendleři nemuseli po návratu do 14denní karantény. Shodl se na tom Ústřední krizovýý štáb. Tento návrh se ale změní, oznámili po jednání kabinetu ministři. Jak ale zatím není jasné. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, že by mohlo rozvolnění probíhat v několika fázích.
20.04.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Ostrá tiskovka po vládě s Vojtěchem a Prymulou: Ty miliony skutečně budeme vymáhat!

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na tiskové konferenci vysvětlovala, proč původně plánovaný schodek státního rozpočtu 40 miliard vyletí až ke 300 miliardám. Popisovala, komu všemu vláda v koronavirové krizi pomáhá. Ministr zdravotnictví z hnutí ANO Adam Vojtěch přislíbil, že do zdravotnictví napumpuje dalších 70 miliard. Vysvětlil, kde se tyto peníze vezmou. Nakonec si vzal slovo epidemiolog Roman Prymula.
20.04.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)