Články k osobnosti

Vojtěch Adam

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Adam »
 

Válková napsala ostrý dopis Vojtěchovi. Děti podle ní mají nárok na rodičovský doprovod i v časech karantény

 
Objevily se situace, kdy zdravotnická zařízení odmítla přítomnost zákonných zástupců coby doprovodu dětí. Na to se však zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních nevztahuje. Média upozorňují i na případy, kdy nemocniční personál reagoval arogantně či až agresivně. Na to, že některé nemocnice nedodržují základní práva dětských pacientů, upozornila zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková v dopise ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ministerstvo zdravotnictví v reakci vydává doporučení.
27.04.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Helena Válková (429 článků)

Vláda dá na oddlužení šesti nemocnic 6,5 miliardy korun

 
Vláda schválila oddlužení šesti velkých státních nemocnic v Praze a Brně. Původně ministerstvo zdravotnictví navrhovalo 7,7 miliardy korun, vláda podporu snížila na 6,5 miliardy Kč. Na tiskové konferenci po pondělním jednání to řekl ministr Adam Vojtěch (za ANO). Nemocnice si podle něj nesou dluhy z minulosti, všechny už mají nové vedení.
27.04.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vojtěch: Letní festivaly mají utrum! Colours of Ostrava: Nic nevíme, stále připravujeme

 
Letní festivaly s tisícovkami návštěvníků mají letos podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha utrum.  Pořadatelé jednoho z největších hudebních festivalů u nás i v Evropě – Colours of Ostrava – ale žádné oficiální nařízení nemají.
27.04.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Za první den plošného testování prý ani jeden nakažený: Vojtěch tutlá data?

 
Za první den plošného testování na koronavirus se údajně nákaza neprokázala ani u jediného člověka. Informoval o tom portál Neovlivni.cz s tím, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má data o epidemii tajit. Dokonce se prý o informace nedělí ani s ostatními resorty.
27.04.2020 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Babiš a Vojtěch odmítli, že by u vydávání restrikcí udělali chyby

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové koferenci odmítli, že by vláda udělala chybu, když část restriktivních opatření přeměnila z krizových rozhodnutí na opatření ministerstva zdravotnictví. Ministerská opatření ve čtvrtek zrušil soud jako nezákonná, podle něj měla vláda rozhodovat na základě krizového zákona. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) rozhodnutí soudu nebude mít vliv na případné spory o náhradu škody.
26.04.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18465 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Budou roušky i v restauracích při jídle? Ministr Vojtěch vysvětluje

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) roušky nesundáme minimálně po dobu dvou příštích měsíců. Těšit se však můžeme na výjimky, kdy se režim jejich nošení upraví podle prostoru, ve kterém se budeme pohybovat. Kromě dětí s autismem by je brzo mohli sundat i filmoví herci. Ostatní si zatím zřejmě roušky vezmou s sebou i do restaurací, v nichž budou platit specifická pravidla. Vojtěch to sdělil v rozhovoru pro server Novinky.cz.
25.04.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Rezignace ministra Vojtěcha? Premiér Babiš vydal prohlášení v tisku

 
Na čtvrteční tiskové konferenci čelil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) otázce, zda neuvažuje o rezignaci, když Městský soud v Praze zrušil hned čtyři ministrova důležitá rozhodnutí z časů karantény, ale Vojtěch dal jasně najevo, že se k rezignaci nechystá. A předseda vlády Andrej Babiš (ANO) svého ministra jednoznačně podpořil. V rozhovoru pro deník Právo zdůraznil, že jeho vláda pandemii zvládá. Ale i tak se prý musí mít všichni na pozoru.
25.04.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18465 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Do restaurace půjdeme s rouškami, říká Vojtěch

 
Česko zvládlo pandemii velmi dobře. Nemůžeme držet zemi ve vězení dlouhé měsíce, musí nastat návrat k normálnímu životu, řekl v rozhovoru pro Novinky.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle něj v rozvolnění nehrál žádnou roli verdikt městského soudu v Praze, který rozhodl, že některá opatření byla nezákonná.
25.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Naštvaná kadeřnice: Zavřené provozy? Už to moc dlouho protahují, přes čáru. Člověk je naštvaný, kolik je lidí v OBI. A tam to jde?!

 
ROZHOVOR „Myslím si, že to nahoře nedají a pustí to dřív, než toho avizovaného 25. května. Lidi jim s tím nedají pokoj. Už to moc dlouho protahujou,“ říká liberecká kadeřnice Dana Novotná, v čemž ji utvrzuje i názorová rošáda kolem kadeřnic od ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Udělat si účes tak, aby vypadal jako od odborníka, si myslím, že není úplně v jejích silách,“ hodnotí vlasovou vizáž ministryně financí Aleny Schillerové. „Když se podívám na celou vládu, jsou dost upravení, na to, jak dlouho tohle trvá,“ konstatuje. „Tyto diskuse vznikly proto, že se na to ptá každý. Je to prostě už hodně dlouhá doba. Lidi začínají být stále víc naštvaní, žádají si nás čím dál víc,“ dodává.
25.04.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Pravidla shlukování v Česku: Hlouček, mezera, hlouček. A roušky

 
Od pátku se může společně potkat v jedné skupince až deset lidí, musí ale udržovat dvoumetrový odstup od druhé takové skupinky. Na tiskové konferenci to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zdůraznil ale, že stále trvá povinnost nosit roušku.
24.04.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

„Zachránili jsme tisíce mrtvých,“ hřímal Babiš. Zmínil Kalouska a „symbol korupce“

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odmítli, že by vláda udělala chybu, když část restriktivních opatření přeměnila z krizových rozhodnutí na opatření ministerstva zdravotnictví. Dnes to řekli na tiskové konferenci. Ministerská opatření ve čtvrtek zrušil soud jako nezákonná, podle něj měla vláda rozhodovat na základě krizového zákona. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) rozhodnutí soudu nebude mít vliv na případné spory o náhradu škody.
24.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18465 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Šok. Babiš chce po Sněmovně skoro měsíc navíc. A bude zle. Jakou roli hraje Hamáček?

 
Vláda se rozhodla požádat Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu až do 25. května. Premiér Andrej Babiš i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch odmítají, že by porušili zákon. „My jsme skutečně, a soud to i konstatuje v tom rozsudku, že jsme postupovali v dobré víře, takže soud to v tomto směru nijak nerozporuje. Soud říká, že tady není žádná předchozí judikatura, že tady není žádná prošlapaná cesta, že bychom tady měli nějaký precedens z minulosti, o který bychom se mohli opřít,“ uvedl Vojtěch. Co vše se změnilo?
24.04.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18465 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Příběh jedné tiskovky aneb Proč v tom nechali Vojtěcha vykoupat

 
Vládní tisková konference bez premiéra, vicepremiérů a většiny ministrů, kde zásadní opatření týkající se rozvolnění zákazu pohybu osob, otevření hranic nebo prodloužení nouzového stavu oznamuje pouze ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a vedle něj stojí mlčící náměstek Roman Prymula, což je ale úředník. To byla čtvrteční realita. Na počátku koronakrize byly přitom tiskovky narvané ministry.
24.04.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vojtěch se chce bránit. Ministerstvo podá proti zrušení opatření kasační stížnost

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za hnutí ANO ve čtvrtek večer oznámil, že vláda respektuje rozhodnutí Městského soudu v Praze, který k 27. dubnu zrušil zákaz volného pohybu osob a otevřel prostor k oživení maloobchodu. Jedním dechem však dodal, že vláda proti tomuto rozhodnutí podá kasační stížnost. A vysvětlil proč.
24.04.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

František Laudát se po zrušení nouzových opatření směje vládě: Největší nemehla od roku 1989, estrádník ministrem, mimoň z Lán

 
„Největší nemehla od listopadu 89,“ kritizuje předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát postup vlády v boji proti koronaviru. Městský soud v Praze pravomocně zrušil s účinností od nadcházejícího pondělí 27. dubna čtyři mimořádná opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví omezilo volný pohyb lidí, maloobchod a služby. Podle soudu byla opatření nezákonná a resort ministra Vojtěcha Adama (za ANO) nebyl oprávněn je vydat, jelikož to, podle soudu, přísluší jen vládě.
24.04.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (258 článků) , Vojtěch Adam (732 článků)

Další twitterová přestřelka Hamáčka s Vojtěchem. Otevřete si popcorn, nabádá komik z internetu

 
Verdikt soudu, jenž ve čtvrtek zrušil čtyři mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, zamíchal kartami – zejména v otázce prodloužení nouzového stavu, který byl předmětem sporu ve vládě. „Veřejně se válení ve vlastních sračkách,“ komentuje novinář Luděk Staněk zmatečná vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) ohledně dalších vládních kroků.
24.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků)

Vojtěch: „Nerezignuji.“ Fiala chtěl jeho vyhazov, Babiš se diví, Hamáček raději mlčí

 
Ministr  Adam Vojtěch (za ANO) není původní profesí lékař, ale právník. Po právním zmatku a prohře u Městského soudu v Praze, který zrušil čtveřici opatření ministerstva zdravotnictví, která vláda převedla nově do krizových nařízení, čelí opět kritice a tlaku na odchod z čela resortu. V týdnu přitom již vysvětloval situaci kolem zakázky pro někdejšího velkého sponzora ANO. A schytává to i kvůli samotné čtvrteční tiskovce, kterou kritici označují za chaotickou - Vojtěch na ní sice oznámil konec zákazu omezení pohybu osob v Česku, ale až na dotaz novinářů později jen jakoby mimoděk dodal, že padá i zákaz vycestování. A nebyl si jistý ohledně dohody nad prodloužením nouzového stavu. Premiér Babiš (ANO) se však ministra zastal, vicepremiér Hamáček (ČSSD) dodal, že si ministry nekádrují a kádrovat nebudou.
24.04.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vláda by dnes měla schválit žádost o prodloužení nouzového stavu

 
Ministerstvo zdravotnictví dnes vládě předloží materiál týkající se prodloužení nouzového stavu. Kabinet by měl formálně schválit, že požádá Poslaneckou sněmovnu o to, aby nouzový stav trval do 25. května. V současnosti platí do 30. dubna. Všichni členové kabinetu podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) s prodloužením nouzového stavu souhlasí. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že vláda o to Sněmovnu požádá už v pátek.
24.04.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků)

Zdravotnictví podá kasační stížnost proti rozhodnutí o opatřeních kvůli koronaviru

 
Ministerstvo zdravotnictví podá kasační stížnost proti rozhodnutí soudu o zrušení čtyř opatření resortu, která v souvislosti s koronavirovou pandemií omezila volný pohyb, maloobchod a služby v provozovnách. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
23.04.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Lidé mohou volně za hranice. I na dovolenou, rozhodla vláda

 
Zrušení zákazu volného pohybu osob zahrnuje také opětovné umožnění cestování za hranice. Na čtvrteční tiskové konferenci to mezi jinými věcmi zmínil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který jako jediný zástupce vlády po jednání oznamoval zásadní vládní opatření.
23.04.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)