Články k osobnosti

Vojtěch Adam

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Adam »
 

Vojtěch stanovil maximální výši ceny za test na koronavirus: Kolik bude stát?

 
Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o maximální výši ceny testu na nový typ koronaviru. Od pátku bude samoplátce stát test maximálně 1 674 korun. Ve čtvrtek o tom informoval Adam Vojtěch s tím, že cena by měla být přijatelná.
14.05.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Za test na koronavirus nejvýš 1674 korun? Cestovky: Nepřijatelné, leda tak pětistovku

 
Ministerstvo zdravotnictví začne od pátku regulovat maximální cenu testu na covid-19 pro samoplátce a správní úřady. Stát bude nejvýše 1674 korun, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V současné době za test PCR z výtěru z nosohltanu, který potřebují pravidelně například pendleři jezdící za prací do zahraničí, lidé zaplatí od 1 800 do 3 000 korun. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ještě před zveřejněním cenové regulace řekl, že by považoval za přiměřenou cenu kolem 500 korun, o níž hovořily cestovní kanceláře.
14.05.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků) , Tomáš Vojtěch (40 článků) , Tomáš Vojtěch (18 článků)

Test na covid-19 bude stát nejvýše 1674 korun

 
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo od pátku stanovit maximální cenu testu na covid-19. Lidé, kteří se rozhodnou test podstoupit coby samoplátci, za něj dají nejvýše 1674 korun. Ve čtvrtek to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
14.05.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Babiše vyšetřili na kardiologii. Řešil „přehmaty“ vlády, Vojtěch je „slušný člověk“

 
Vláda během řešení krize udělala i pár přehmatů, uznal premiér Andrej Babiš (ANO). Za největší chybu ale považuje, že uvěřil ministerstvu zdravotnictví, když mu tvrdilo, že přijdou brzy roušky. Šéfa resortu Adama Vojtěcha (za ANO) ovšem nadále podporuje. Dodal, že záleží i na vyšetřování případu, kdy firma La Factory předložila resortu falešný certifikát, podle něj firma jednala v dobré víře. Pochybnostmi ohledně nákupů ochranných pomůcek se bude podle předsedy vlády zabývat také Nejvyšší kontrolní úřad.
13.05.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Vojtěch Adam (732 článků)

Vojtěch: Stýkání jen tří rodin je nereálné, život je pestřejší

 
Nápad náměstka Romana Prymuly, že by se na cestě k návratu do normálu měli lidé stýkat pouze v rámci tří rodin, je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nereálný. Jde podle něj pouze o názor Prymuly, řekl Novinkám. Podle opozice by se zase neměl pouštět do sociálního inženýrství a vláda by mu měla zamezit vstup do médií.
12.05.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Plán, co bude po 25. květnu, neexistuje, přiznal Vojtěch

 
Plán toho, co se bude dít v případě zhoršení situace po 25. květnu, kdy je naplánovaná poslední vlna rozvolnění, neexistuje. Novinkám to v rozhovoru řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pokud dojde k nějakým regulacím, budou podle něj regionální, nikoliv celoplošné. Jediné, co se podle něj po 25. květnu ještě bude regulovat, jsou hromadné akce. Povolené by mohly být ty do 500 osob.
12.05.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vojtěch koupil respirátory s falešným certifikátem. Nekvalitní neplatíme, tvrdí

 
Padělaný certifikát či certifikáty nesplňující evropské podmínky měly dodané ochranné pomůcky proti koronaviru z Číny za stamiliony korun pro ministerstvo zdravotnictví od české firmy LA Factory. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Majitel firmy Radek Švec popřel, že by předložil falešné nebo nevhodné certifikáty. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v reakci na článek uvedl, že LA Factory má výjimku od České obchodní inspekce a její pomůcky mohou být dodávány na trh EU. Stát navíc podle Vojtěcha kvalitu pomůcek testoval a odebral pouze ty, které splňovaly požadavky.
12.05.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Rozvolnění opatření znovu zrychluje: Roušky nebudou od 25. května venku povinné

 
Zatím největší vlna rozvolnění opatření proti koronavirocvé nákaze přišla v pondělí. Otevřít mohly venkovní zahrádky restaurací, lidé mohou chodit ke kadeřníkovi či holiči, možnost přivítat zákazníky už mají i obchodní centra. Vláda jedná o dalším uvolňování, největším tématem byl volnější režim nošení roušek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) už předem avizoval, že povinná ochrana úst a nosu na venkovních prostranstvích by se mohla stát minulostí už na konci května. Kabinet Andreje Babiše (za ANO) jeho návrh posvětil.
11.05.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vláda povolila Čechům sundat venku roušky. Od 25. května mají šanci i akce do 500 lidí

 
Lidé budou moci od 25. května chodit venku za určitých podmínek bez roušky. Schválila to v pondělí vláda, informoval tiskový odbor kabinetu. Nutné bude udržovat rozestupy nad dva metry. Chození bez ochranných prostředků dýchacích cest by podle návrhu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mělo být možné jen tehdy, pokud člověk bude venku sám nebo se členy své domácnosti. Od 25. května by se také mohl navýšit limit pro počet účastníků jedné akce na 500, podle ministra Vojtěcha jsou tomu epidemiologové nakloněni.
11.05.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Chaos kolem sundání roušek v Česku: Vojtěch mluví o květnu, Prymula o červnu

 
Nosit roušky venku by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nemuselo být povinné od 25. května, řekl v ČT. Bude ale třeba dodržovat rozestupy dva metry. Stejné datum zmínil i šéf skupiny pro rozvolňování opatření ministerstva zdravotnictví, epidemiolog Rastislav Maďar, pro Český rozhlas. Náměstek Roman Prymula ale pro MfD zmínil, že se počítá s 15. červnem. O polovině června hovořil v neděli i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Jak to tedy s rouškami nakonec bude? O uvolňování jejich nošení má jednat i pondělní vláda, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).
11.05.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků)

Bez roušek budeme chodit venku od 25. května, schválila vláda

 
Pravidla pro nošení roušek se změní od 25. května. Lidé je nebudou muset nosit na otevřených prostranstvích za předpokladu, že dodrží rozestupy dva metry. Schválila to v pondělí vláda na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.
11.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Babiš s Hamáčkem polevili: Roušky možná jen uvnitř a Česko bez nouzového stavu

 
Nosit roušku už možná brzy nebude povinné. Tedy alespoň venku. Tam je bude vláda možná jen doporučovat. Podrobnosti ohledně dřívějšího uvolňování bude vláda řešit v pondělí. V televizi CNN Prima News to řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek řekl, že by lidé roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest nemuseli venku nosit od poloviny června. Podle Babiše by se ale pravidla mohla při příznivém epidemiologickém vývoji uvolnit dříve. Řekl také, že vláda už pravděpodobně nebude žádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu po 17. květnu.
10.05.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Roušky na veřejnosti jen jako doporučení? Hamáček s Babišem oznámili následující...

 
Roušky by mohly být povinné jen v uzavřených prostorech, venku by je lidé nosili pouze na doporučení. Vláda se bude možným dřívějším uvolňováním zabývat v pondělí. V televizi CNN Prima News to řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek mluvil o tom, že by lidé roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest nemuseli venku nosit od poloviny června. Podle Babiše by se ale pravidla mohla při příznivém epidemiologickém vývoji uvolnit dříve.
10.05.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění: Ukáže se, jak na tom opravdu jsme, řekl Adam Vojtěch

 
Už v pondělí 11. května dojde k další zásadní etapě rozvolňování koronavirových opatření. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha si aktuálně Česko vede v rámci boje s pandemií slušně. Nárůsty nakažených nepřesáhly v posledních dnech číslo 100, což je z pohledu epidemiologů slušný výsledek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch exkluzivně pro eXtra prozradil, že v pondělí dojde k poměrně klíčové etapě, po které se ukáže, jak se podařilo v Česku pandemii potlačit.
09.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vláda rozhodla. Ministr Vojtěch má v ruce zákon o mimořádných opatřeních. Toto může nařídit

 
„Kdybychom mohli, tak otevřeme všechno, ale není to možné,“ uvedl na brífinku po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) k aktuálnímu uvolňování restrikcí. Vládní plán na rozvolňování tak zůstává v současné podobě beze změn. I po konci nouzového stavu bude moci nařídit mimořádná opatření Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím zákona o mimořádných opatřeních. Nové opatření, platící do konce letošního roku, bylo vládou podpořeno jednomyslně.
07.05.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Hamáčku, pozor: Ministryně Benešová naznačila temné spojení. Z doby koronakrize...

 
Ministryně spravedlnosti a bývalá členka ČSSD Marie Benešová má za to, že koaliční vláda ANO a ČSSD koronavirovou krizi zvládla. Přesto svému někdejšímu stranickému kolegovi Janu Hamáčkovi vyslala varovný signál. Naproti tomu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha pochválila.
07.05.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1834 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Marie Benešová (307 článků)

Vláda oznámila další opatření

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek schválil návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), díky kterému by mohla některá vládní opatření trvat i po skončení nouzového stavu. Brífink sledovaly Novinky živě.
07.05.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18463 článků) , Vojtěch Adam (732 článků)

Na návštěvu za seniory do LDN už o 14 dnů dřív

 
Na návštěvu za babičkami a dědečky do léčeben dlouhodobě nemocných a domovů pro seniory budou moci lidé už 25. května. Je to tak o 14 dnů dříve, než vláda původně plánovala. Na Twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
07.05.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vláda schválila covidový zákon: Vojtěch dostal více pravomocí, může zavírat obchody

 
Ve čtvrtek vláda schválila nový speciální zákon, který navrhl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zákon by měl v zemi po skončení nouzového stavu udržet mimořádná opatření, jež byla zavedena, aby se co nejvíce zamezilo šíření viru. Krom toho čeká Česko v pondělí 11. května další vlna rozvolňování. Co všechno se otevře?
07.05.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vojtěch potvrdil, kdy budeme moci sundat roušky: Vyvrátil tak tvrzení Šmuclera

 
Povinné nošení roušek není vázáno na nouzový stav. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek v České televizi potvrdil, že podle epidemiologické situace se budou opatření týkající se roušek uvolňovat pravděpodobně až během června.
07.05.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)