Články k osobnosti

Vojtěch Adam

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Adam »
 

Tristní pohled do Sněmovny: Poslanci nevyřešili vyšší daně, šéf klubu ODS mluvil 2,5 hodiny

 
Prázdná vládní lavice - až na novopečeného ženáče Adama Vojtěcha a Alenu Schillerovou (za ANO) u stolku zpravodajů. A řečnický pultík okupující Zbyněk Stanjura (ODS), který si připravil 2,5 hodiny dlouhý projev. Sněmovna se ve středu sešla ke třetímu dějství schvalování sporného zvýšení některých daní, zejména z tabákových výrobků, lihu a z hazardu. A ani po hodinách debatování jej opět neschálila.
30.10.2019 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Zbyněk Stanjura (255 článků)

Ministr Vojtěch se oženil

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se o víkendu oženil. Informaci zveřejnil ve svém příspěvku na Facebooku premiér Andrej Babiš (ANO), který se veselky účastnil.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16547 článků) , Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ministr Vojtěch se tajně oženil: Naprášil ho Babiš

 
Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap. Tak to si o víkendu mohl zazpívat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33, ANO). Rozhodl se totiž skočit do manželství a vzal si svoji partnerku Olgu Píšovou (34).
24.10.2019 10:28 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ambulantní gynekologové budou nově sloužit v nemocnicích

 
Gynekologové, kteří provozují ambulantní praxi, budou nově pomáhat v nemocnicích na pohotovostech, u porodů i operací. Ve středu to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), který zároveň podepsal spolu se zdravotními pojišťovnami a zástupci gynekologů memorandum.
16.01.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Nedostatek sester je problém, shodli se prezident a ministr

 
Nedostatek zdravotních sester je největším současným problémem českého zdravotnictví. Shodli se na dnešním jednání v Lánech ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem na zdravotnictví. Vojtěch nastínil prezidentovi, jak chce vláda letos situaci zlepšovat. Na jednání probírali i postavení praktických lékařů, elektronizaci zdravotnictví nebo dostupnost léků. Novinářům to po skončení schůzky řekl ministr Vojtěch.
12.01.2019 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Miloš Zeman (22993 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Nedostatek sester je největší problém, shodli se prezident a ministr Vojtěch

 
Nedostatek zdravotních sester je největším současným problémem českého zdravotnictví, shodli se na sobotním jednání v Lánech ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem na zdravotnictví.
12.01.2019 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Miloš Zeman (22993 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Expertní tým prezidenta bude v Lánech jednat o zdravotnictví

 
Expertní skupina prezidenta Miloše Zemana bude dnes na zámku ve středočeských Lánech jednat o zdravotnictví. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který se jednání zúčastní, budou převládat systémové otázky jako je personální stabilizace zdravotnictví, dostupnost péče v odlehlých regionech, reforma primární lékařské péče a dostupnost léčiv.
12.01.2019 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Miloš Zeman (22993 článků)

Odbory Fakultní nemocnice Ostrava kritizují ministra za nejmenování ředitele

 
Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) zůstává bez řádného ředitele, poslední rezignoval loni v říjnu. Ředitel vzejde z nového výběrového řízení, protože v posledním komise dala stejný počet hlasů dvěma uchazečům a ministr se pro žádného nerozhodl. Oznámilo to dnes Ministerstvo zdravotnictví. Volba jednoho z úspěšných uchazečů v konkurzu by nepřispěla ke zklidnění situace v nemocnici, míní ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nemocnici nadále povede Petr Vávra, který byl jejím řízením pověřen po loňské rezignaci ředitele Evžena Machytky.
07.01.2019 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ostravská nemocnice je stále bez šéfa, konkurz se opakuje. Odboráři sepsuli ministra

 
Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) zůstává bez řádného ředitele, poslední rezignoval loni v říjnu. Ředitel vzejde z nového výběrového řízení, protože v posledním komise dala stejný počet hlasů a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch žádného z kandidátů nevybral. Nemocnici nadále povede Petr Vávra, který byl jejím řízením pověřen po loňské rezignaci ředitele Evžena Machytky. Odbory 
07.01.2019 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Lék Digoxin už je v Česku. Nejpozději ve středu příštího týdne by mohl být v lékárnách

 
Nedostatkový lék digoxin byl dovezen ze Slovenska, je v českých distribučních skladech a postupně se bude rozvážet do lékáren. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to řekl Českému rozhlasu Radiožurnálu. Do konce tohoto týdne, jak dříve informovalo ministerstvo, tak zřejmě lék nebude ve všech lékárnách. Mluvčí České lékárnické komory Michaela Bažantová ČTK řekla, že dodání léku do lékáren bude podle odhadu lékárníků trvat několik dní. Digoxin se používá u léčby pacientů se srdečním selháním a s poruchami srdečního rytmu na zpomalení tepové frekvence.
03.01.2019 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ministerstvo zdravotnictví zajistí nedostatkový digoxin z dovozu

 
Ministerstvo zdravotnictví zajistí spolu s výrobcem do konce příštího týdne dostupnost přípravku digoxin, který se medikuje k léčbě srdečních chorob. V sobotu to uvedl ministr Adam Vojtěch (ANO). Lék byl nedostupný kvůli změnám v registraci.
29.12.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

IKEM bude mít nového šéfa: Stane se jím Michal Stiborek, dosavadní náměstek ředitele pro ekonomiku

 
Novým ředitelem pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) bude od 1. ledna 2019 dosavadní náměstek ředitele pro ekonomiku a provoz nemocnice Michal Stiborek. V pátek dopoledne ho jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Informovala o tom mluvčí úřadu Gabriela Štěpanyová. IKEM je v počtu transplantací orgánů s 500 operacemi největším centrem v zemi a patří mezi největší v Evropě. Dosud ho vedl Aleš Herman, který na vlastní žádost odešel do vedení zdravotnické skupiny Agel. Stiborek v IKEM působí osm let.
21.12.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

IKEM povede dosavadní náměstek Stiborek

 
Novým ředitelem Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) jmenoval v pátek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) stávajícího náměstka Michala Stiborka. Ten nahradí dlouholetého šéfa Aleše Hermana, který se rozhodl odejít do soukromého sektoru.
21.12.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ministr zdravotnictví a jeho náměstci poděkovali pacientům

 
Při příležitosti ročního výročí od zahájení přímé spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a pacientskými organizacemi uspořádal ministr Adam Vojtěch v Lichtenštejnském paláci v Praze slavnostní setkání s pacienty.
16.12.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Z milionových sankcí to snížíme na tři sta tisíc maximálně, oznámil v ČT Vojtěch k trestům za nevydávání eReceptů

 
Babišův kabinet se v programovém prohlášení zavázal k elektronizaci zdravotnictví. Jako první krok od letošního ledna funguje povinný elektronický recept. Těm lékařům, kteří eRecepty odmítají, dosud žádné postihy nehrozily. To se ale má změnit už od Nového roku. Za nevydávání eReceptů mají hrozit poměrně vysoké pokuty. Hosty druhé části nedělních Otázek Vaclava Moravce byli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a člen sněmovního zdravotnického výboru Jaroslav Dvořák (SPD).
16.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Leoš Heger (1270 článků) , Adam Vojtěch (221 článků) , Jára Nový (125 článků)

Ministr Vojtěch podepsal se zástupci nemocnic a zdravotních pojišťoven memorandum k akutní psychiatrické péči

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ředitelé zdravotních pojišťoven a zástupci českých a moravských nemocnic dnes na Ministerstvu zdravotnictví ČR podepsali společné Memorandum k pilotnímu provozu akutní péče v psychiatrii pro rok 2019.
13.12.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ministr Vojtěch ocenil práci ve prospěch zdravotně postižených občanů

 
U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který připadá na 3. prosince, předal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Ceny ministra zdravotnictví za rok 2018.
09.12.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků)

Ministr Vojtěch: VFN nám smlouvu s lobbistou Horáčkem zatajila

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) už několik měsíců údajně disponoval informacemi, že se ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) dějí nestandardní věci. Smlouvu s lobbistou Tomášem Horáčkem ředitelka VFN Dana Jurásková ministerstvu zatajila. Ministr to řekl v rozhovoru pro deník Právo.
03.12.2018 03:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Dana Jurásková (96 článků) , Adam Vojtěch (221 článků) , Tomáš Vojtěch (28 článků) , Daniel Vojtěch (81 článků) , Tomáš Vojtěch (6 článků)

V Praze letos skončilo už pět ředitelů nemocnic: Co je stálo křeslo?

 
Už pět hlav ředitelů pražských nemocnic letos padlo. Poslední z nich byla ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice. Tu odvolal ministr Adam Vojtěch (za ANO) v pátek 30. listopadu, a to kvůli problémům s veřejnými zakázkami. Z podobného důvodu skončili i dva šéfové nemocnice Na Bulovce a dále ředitel nemocnice Na Františku, kteří jsou spojeni s kauzou obviněného severočeského podnikatele Tomáše Horáčka. Kvůli neukončeným nákupům přes dceřinou firmu rezignoval letos po ministerské kontrole také ředitel nemocnice Na Homolce.
01.12.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Adam Vojtěch (221 článků) , Tomáš Vojtěch (28 článků) , Tomáš Vojtěch (6 článků)

Další čistka ve zdravotnictví: Končí exministryně Jurásková

 
Další čistku provedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (32, za ANO). Ten odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice a exministryni Danu Juráskovou (57). Prý jsou v nemocnici pochybení za desítky milionů korun.
01.12.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (271 článků) , Dana Jurásková (96 článků) , Adam Vojtěch (221 článků) , Daniel Vojtěch (81 článků)