Články k osobnosti

Vojtěch Adam

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Adam »
 

Babiš převezme vedení nad chytrou karanténou

 
Na chytrou karanténu bude dohlížet zvláštní orgán. V jeho čele stane premiér Andrej Babiš (ANO). Ten bude mít dva zástupce, a to ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Figurovat v něm bude i armáda. Sdělil to novinářům ve Strakově akademii epidemiolog Roman Prymula. Vznik rady v pondělí schválila vláda.
27.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků) , Jan Hamáček (1981 článků) , Vojtěch Adam (915 článků)

Vojtěch o novince pro Česko: Semafor ukáže, kde jsou problémy a jak s virem bojovat

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí představil systém tří pohotovostních stupňů, kterými by se hygienici měli řídit při vyhlašování opatření proti šíření nového koronaviru v jednotlivých regionech. Systém, který vznikal ve spolupráci s epidemiology a Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), by měl určovat například pokyny pro nošení roušek nebo pro fungování zvláštních oddělení v nemocnicích. Má plnit roli pandemického plánu, kvůli jehož absenci čelí vláda a ministerstvo zdravotnictví kritice.
27.07.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Česko zavádí semafor – systém vyhlašování karanténních opatření

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) představil systém stupňů pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví. Jednotlivými stupni by se měli hygienici řídit při vyhlašování karanténních opatření v souvislosti s covidem-19. Stupně pohotovosti budou vyhodnocovány v rámci okresů. Na stupně pohotovosti budou navázána protiepidemiologická opatření.
27.07.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Vláda schválila vznik nového orgánu kvůli chytré karanténě. Zuřící Babiš vytáhl klub

 
V Česku vznike nová rada pro zdravotní rizika, jež má dohlížet na chytrou karanténu. V pondělí odpoledne to schválila vláda. Povede ji premiér Andrej Babiš (ANO), který při hájení projektu zmínil i nákazu v pražském klubu Techtle Mechtle. Po počátečních diskuzích, jakou roli v systému bude hrát armáda, se členové vlády domluvili, že vojáci budou zajišťovat logistiku a ministerstvo zdravotnictví epidemiologická opatření.
27.07.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků) , Jan Hamáček (1981 článků) , Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Nová omezení kvůli koronaviru: Co platí od pondělí a kde všude musíte mít roušku

 
Koronavirus nabírá na síle a s nárůstem nakažených přichází i omezení. Už ve čtvrtek v podvečer přišel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s novými bezpečnostními opatřeními, i když je plánoval ohlásit až v pátek. V sobotu začalo platit, že na vnitřních akcích nad sto lidí musejí být povinné roušky. Co platí od pondělí?
27.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Vojtěch proti Babišovi a Hamáčkovi: Armáda nemůže převzít chytrou karanténu

 
Není možné, aby armáda převzala celý projekt chytré karantény, řekl v pondělí České televizi ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pro chytrou karanténu je podle něho nutný odborný pohled strany ministerstva zdravotnictví. Vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula potvrdil vznik dozorového orgánu nad projektem.
27.07.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Vláda se vrátí ke koronavirové agendě či elektřině z Dukovan

 
Přehled dostupnosti ochranných pomůcek pro případ dalšího zesílení epidemie koronaviru či otázku zda zákonem umožnit jejich jednodušší nákupy dnes posoudí vláda. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má představit systém vyhlašování opatření proti šíření koronaviru v jednotlivých regionech. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) by vláda měla lidem sdělit, jaká opatření budou platit při jednotlivých stupních rozšíření koronaviru. Kabinet by se měl zabývat rovněž možností, že řízením chytré karantény bude místo ministerstva zdravotnictví opět pověřena armáda.
27.07.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1981 článků) , Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Nesmíme vyděsit voliče, varoval Hamáček. Co s volbami v čase karantény?

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a šéf České stomatologické komory Roman Šmucler se v Otázkách Václava Moravce shodli, že bude možné nalézt možnosti, aby mohli volit i lidé v karanténě. Zavést narychlo korespondenční hlasování však za „velký hazard“ označuje politolog a rektor Metropolitní univerzity Praha Michal Klíma. Podle něj je ovšem i tak vícero cest, jak volby bez větších omezení uskutečnit. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že pro umožnění volit i lidmi v karanténě se říjnové volby neobejdou bez změny volebního zákona.
26.07.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1981 článků) , Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Z Česka se náhle „vypařila“ třetina nakažených. „Výmluvy Vojtěcha,“ útočí Fiala

 
V Česku je podle ministerstva zdravotnictví 3479 aktuálně nemocných covidem-19, o třetinu méně než ráno. Úřad tak výrazně revidoval koronavirové statistiky, ráno uváděl o 1775 případů více. Podstatně se také zvedl údaj o počtu vyléčených, a to z 9590 na 11.423. Vyplývá to z údajů, které ministerstvo dnes vpodvečer zveřejnilo na svém webu. Audit počtu vyléčených nařídil tento týden ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nová data se setkala s bouřlivou reakcí. Podle epidemiologa Romana Prymuly ani nyní nejsou zcela přesná.
26.07.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Vojtěch představí nový systém proti koronaviru: Bude mít tři pohotovostní stupně

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v pondělí na tiskové konferenci chystá představit nový systém opatření proti koronaviru, který bude obsahovat tři pohotovostní stupně. Zároveň by nový systém měl ukázat aktuální šíření koronaviru v krajích a okresech.
26.07.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Vojtěch hájil opatření: „Vytváří zmatek,“ vyslechl si u Moravce. Rýpl si i Šmucler

 
MInistr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) usedl v neděli do horkého křesla v Otázkách Václava Moravce - do diskuze s lékařem Romanem Šmuclerem a senátorem Markem Hilšerem. Podle druhého jmenovaného Vojtěch a další vládní představitelé vytváří pocit zmatku. Šmucler kritizoval absenci pandemického plánu. Ten má nahradit nový semafor, který se Vojtěch chystá představit v pondělí.
26.07.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Václav Vojtěch (114 článků) , Mark Romano (6 článků)

Kecá vám do toho premiér i ministr vnitra, posmíval se Moravec Vojtěchovi. A pak vytáhl vtip o Babišovi a mobilu

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce na sebe narazili ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, lékař a senátor Marek Hilšer a předseda České stomatologické komory Roman Šmucler. Moravec hned v úvodu začal šít do ministra Vojtěcha. „Vy už si ani nemůžete dovolit říct, kdy bude vaše tisková konference?“ chtěl vědět moderátor. A vytáhl vtip o Babišovi. Šmucler uklidňoval, že teď už o viru všechno důležité víme, a předestřel plán, podle nějž by nemocí měly projít 2 miliony Čechů.
26.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků) , Vojtěch Moravec (13 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Hamáček se naštval kvůli koronaopatřením i Paroubkovi. A zmínil problém voleb z karantény

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) očekává, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vládě v pondělí představí plán opatření pro případ zvyšování počtu nakažených koronavirem. Uvedl to dnes v diskusním pořadu Partie televize Prima. Promluvil také o volbách. Podle něj je k tomu, by v říjnových krajských a senátních volbách mohli hlasovat i lidé v karanténě, potřeba změna zákona. Hamáček též reagoval na zvěsti o kontaktech s Jiřím Paroubkem - dle šéfa ČSSD není placeným poradcem sociální demokracie. Hamáček s ním pouze komunikuje a čte jeho názory a články.
26.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3847 článků) , Jan Hamáček (1981 článků) , Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

Vojtěch v pondělí představí systém tří pohotovostních stupňů proti koronaviru

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci představí systém tří pohotovostních stupňů. Ty by na úrovni krajů a okresů měly ukázat aktuální stav šíření nemoci covid-19, řekl ministr v Otázkách Václava Moravce v České televizi.
26.07.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Babiš bez Moniky „řval bolestí“ v lázních. Štve ho „lež“ o rouškách, těší Češi z turecké basy

 
Zatímco si jeho manželka užívala Chorvatska, premiér Andrej Babiš (ANO) se o víkendu opět vydal sám do lázní. Potřetí, jen Třeboň tentokrát vyměnil za Mariánky. Vznikl z toho i třetí příspěvek do jeho Čau lidi, ve kterém opět řeší koronavirus. O víkendu Babiš hájil ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kterého nevidí důvod vyhazovat. Rozlítil se však tentokrát i nad údajnou lží o rouškách a respirátorech. Co ho naopak potěšilo, bylo propuštění dvojice českých občanů z tureckého vězní. Co Babiše netěší, jsou pokračující debaty kolem svěřenských fondů, které neutichly ani o víkendu.
25.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků) , Vojtěch Adam (915 článků)

Vojtěch nevěří datům o počtu nakažených, další státy vyřadily Česko z bezpečných zemí

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je nutné aktualizovat informace o počtu nakažených v Česku. Čísla jsou nepřesná, tudíž pro veřejnost prý nejsou klíčová. Kvůli rostoucímu počtu nově nakažených navíc Lotyšsko a Estonsko vyřadily Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí.
25.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků)

Babiš připomněl, jak zásadně změnil poměry v této zemi. Mnoha lidem prý šlápl na kuří oko, tak si teď platí různé servery

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém rozhovoru pro Novinky.cz mimo jiné zastal ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO). A hovořil i o tom, proč je v politice.
25.07.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18966 článků) , Vojtěch Adam (915 článků)

Ministr Vojtěch pro Blesk odhalil scénář pro Česko: Roušky, zavřené bary, zakázané akce

 
Aktuálně má Česko přes pět tisíc sto nakažených nemocí covid-19. Zvyšují se i denní přírůstky. Od pátku proto platí nařízení povinného nošení roušek na vnitřních hromadných akcích, kde je více než 100 účastníků. Co se ale bude dít, když čísla nebudou klesat? A jak bere kritiku, která se na něj snáší? Také na to se Blesk ptal ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (33, za ANO).
25.07.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků)

Co všechno si české ovce nechají líbit? Doktor Macek k rouškám

 
Opatření vůči šíření nemoci covid-19, které ve čtvrtek oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), nemají nic společného s ochranou zdraví, má jasno stomatolog, komentátor a spoluzakladatel ODS Miroslav Macek. Považuje je za test, kolik toho česká společnost vydrží.
24.07.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků) , Adam Vojtěch (722 článků)

„Uklízečka dostala pokyn zamknout ho na haj*zlu..." Hrůzostrašné historky o ministrovi zdravotnictví. Vše z první ruky

 
Tlak, který zažívá česká vláda v souvislosti s koronavirem, je viditelný. A zároveň efektivní. Podle několika oslovených poslanců je správné, že premiér Babiš jedná ostře a razantně, jelikož jiný postup by vše ještě zkomplikoval. Stejné zdroje napříč Sněmovnou nám uvedly ještě jednu skutečnost, tentokrát spíše spekulativního charakteru: blížící se konec ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.
24.07.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (915 článků)