Články k osobnosti

Vojtěch Adam

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vojtěch Adam »
 

Koronavirus a pražské nemocnice přehledně: Které už se začínají vracet k běžnému provozu?

 
Nemocnice už podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohou začít poskytovat také péči, která není nezbytně nutná. Některé pražské nemocnice se v následujících dnech pomalu začnou vracet k běžnému provozu, například Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) či Motol. Další čekají na vývoj situace ohledně koronavirové pandemie.
16.04.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Letní dovolená v Chorvatsku a na Slovensku? Babiš zmínil i Řecko, Emiráty a konec června

 
Cestovní kanceláře dostaly naději, že se v létě zvednou od koronavirového dna - a vyvezou Čechy z karantény do ciziny. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že by mohly být povolené cesty na Slovensko, jeho náměstek Roman Prymula zmínil zase Chorvatsko a premiér Andrej Babiš (ANO) přidal i Řecko a Spojené arabské emiráty. Uvolňování hranic ale bude podle prognóz na pořadu dne až v polovině června. Jásat pak nemohou tací, kteří by rádi vyrazili „na vlastní pěst“. Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří se totiž země baťůžkářů obávají a první výlety do zahraničí tak budou organizovány a pohyb osob bude v cílových destinacích pod určitou kontrolou.
16.04.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

„Zázračný“ lék je na cestě do Česka. Japonsko část dodávky daruje

 
Japonský lék favipiravir je na cestě do Česka, bude tu testován proti nemoci covid-19. Na twitteru to dnes uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) minulý týden řekl, že Česko je mezi 20 zeměmi, do kterých Japonsko lék dodá. Lék je podle něj slibný pro středně závažné případy onemocnění, které vyvolává nový typ koronaviru.
16.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků) , Tomáš Vojtěch (40 článků) , Tomáš Vojtěch (18 článků)

Tatínkové mohou opět k porodům: Musí mít ale roušku a teplotu pod 37°C

 
Tatínkové budou moci znovu být u porodů. Budou při tom ale muset dodržovat určitá pravidla. Opatření začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
16.04.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

„To by se mohlo zvrtnout.“ Ministr Vojtěch na ČT odmítl promořování. Rozvolňovat chce postupně

 
Vláda hledá způsoby, jak dovršit boj s koronavirem. Hovoří se o masivním testování, o chytré karanténě, ale také o promořování, o čemž v pořadu Interview na ČT24 promluvil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
15.04.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Ministerstvo opět povolí přítomnost otců u porodu

 
Ministerstvo zdravotnictví opět povolí přítomnost otce, či jiné další osoby u porodu. Serveru Deník N to ve středu potvrdil námětek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Následně to v České televizi potvrdil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Večer uvedl, že to bude teoreticky možné už od půlnoci na čtvrtek. O přítomnosti otců rozhodne každá porodnice sama.
15.04.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Vojtěchovy drahé kšefty: Respirátory za miliardu koupilo ministerstvo přes firmu bez zaměstnanců

 
Respirátory, které nakupuje z Číny ministerstvo zdravotnictví, jsou víc než jedenkrát dražší než ty, co tam nakupuje ministerstvo vnitra. Šéf zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) argumentuje tím, že jsou podle testů, které si nechal udělat, jeho masky kvalitnější. To ale státní Výzkumný ústav bezpečnosti práce nepotvrdil. Teď se ukázalo, že obchody Vojtěchovi zprostředkovává malá firma z Lanškrouna, která prakticky v minulosti vůbec nefungovala. Nemá zaměstnance, dosud neměla ani žádné výdaje a příjmy, nyní její majitel ale díky kšeftům s ministerstvem inkasuje miliony, informuje server Seznamzprávy.cz.  dODAVATEL KRIZIKU ODMÍTL.
15.04.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Prymula: Lék není. Chytrá karanténa od 1. května

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) dnes na tiskové konferenci uvedl, že epidemii koronaviru kontrolujeme. Nemocnice to zvládají, dodal. Ambulantní a intenzivní péče tak může za určitých podmínek obnovit provoz.
15.04.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Prymula: Lék není, spoléhejme na opatření

 
Do konce dubna by se mělo podle odborníků nakazit koronavirem 10 000 lidí, predikce z minulého týdne byla přitom 10 600. Situace ohledně koronaviru v Česku je podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) pod kontrolou. Záležet ale bude na tom, jak se projeví do počtu nakažených velikonoční svátky.
15.04.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Epidemie v Česku je pod kontrolou. Vojtěch zvedá varovný prst: Nenechme se ukolébat

 
Epidemie koronaviru v Česku je pod kontrolou, přísná opatření zabránila nekontrolovanému šíření viru, je přesvědčen ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle odhadů bude na konci dubna v Česku 10 tisíc případů, čtvrtina z nich budou podle ÚZIS senioři. Díky současnému vývoji  může stát v následujících týdnech postupně uvolňovat část restriktivních omezení, zdravotnictví může začít obnovit běžnou ambulantní i lůžkovou péči a dosud odkládané operační zákroky.
15.04.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Aktuální informace ministra zdravotnictví ke koronaviru

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude na pravidelné tiskové konferenci informovat o aktuální situaci kolem koronaviru. Nastínit by měl ale i budoucí vývoj. Brífink je naplánován na 8. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.
15.04.2020 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Návrat k normálnímu životu: Otevřou obchody, roušky si zatím necháme. A co cestování?

 
Vláda stanovila pět etap, podle kterých se má život v Česku postupně vracet k normálu. I když podle hlavního epidemiologa a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly to žádný návrat k normálu nebude. Ministři nalajnovali postupné otevírání škol, obchodů i restaurací, roušek se ale zatím jen tak asi nezbavíme. Členové vlády podle šéfa zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nechtěli záměrně stanovit nějaké datum. Stejně tak není také jasné, kdy se podíváme na zahraniční dovolenou. Smůlu letos navíc budou mít také lidé, kteří mají léto spojené s hudebními či filmovými festivaly.
15.04.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Richterová (Piráti): Jak vyřeší ministerstvo problém se zamezením přístupu k porodům a k umírajícím

 
Olga Richterová, místopředsedkyně Pirátů a místopředsedkyně sněmovního zdravotního výboru, se dnes obrátila na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha kvůli plošnému zákazu doprovodu třetí osoby k porodům a ve věci zamezování přístupu příbuzných a blízkých osob k umírajícím. Dotazy vznesla prostřednictvím písemných interpelací.
14.04.2020 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Jsme první země s tímto scénářem... Češi dostali přesná data. Opatření se budou uvolňovat v těchto pěti etapách

 
Tisková konference po jednání vlády opět proběhla bez účasti premiéra Andreje Babiše (ANO) Před novináře předstoupili epidemiolog Roman Prymula, ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, ministr průmyslu a dopravy za hnutí ANO Karel Havlíček. Občanům popsali, jak bude vláda postupovat dál v rozvolňování restriktivních opatření spojených s koronavirem.
14.04.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18465 článků) , Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Hranice zůstanou zavřené nejméně do června, říká Vojtěch

 
Hranice se určitě neotevřou dříve než v červnu, řekl na tiskové konferenci po úterním jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj bude záležet i na situaci v jiných zemích. Kabinet se podle Vojtěcha otázkou příliš nezabýval, nechce dávat predikce nepodložené odborným názorem.
14.04.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Zmatek kolem roušek: Kdy ji nosit a kdy ne, smí se pít a jíst? Zeman se těší, až ji odhodí

 
Vláda zvolnila v bezpečnostních opatřeních proti covid-19 a Češi začínají tápat! Vyznat se v tom, jak je to nyní s povinností chránit si ústa a nos, je oříšek. Přitom za porušení nařízení můžeme vyfasovat pokutu až 10 tisíc. Hlavní hygienička Jarmila Rážová radí v Blesku, co je správné a co ne. Na to, až odloží roušku, se těší i prezident Miloš Zeman, který věří ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), že možná již v červnu Češi roušky odloží. Nyní by to neměli ale dělat ideálně ani u sportu, radí ministr na základě nové studie z Belgie.
13.04.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Miloš Zeman (23864 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Adam Vojtěch: Rodiny do hobbymarketu nepatří! Otevření obchodů je test Čechů

 
Vláda se rozhodla, že těsně před velikonočním víkendem otevře velké hobbymarkety. A Češi ukázali, že jsou národem kutilů a zahradníků - obchody vzali útokem. Část veřejnosti vládě tleská, další část občanů se diví, proč najednou přišlo takové uvolnění pravidel. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro eXtra.cz uvedl, že otevření hobbymarketů je testem populace.
12.04.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)

Ministr Vojtěch: Otevření hranic není otázka týdnů, možná ani měsíců

 
Zřejmě ani ještě v nejbližších měsících se hranice České republiky zcela neotevřou. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) v České televizi. Vláda zakázala kvůli šíření koronaviru cestování Čechům do ciziny a vstup cizincům do Česka zhruba v polovině března. Rychlejší než otevírání hranic by mohlo být podle Vojtěcha uvolňování jiných omezení. Už do měsíce by třeba mohla otevřít velká část obchodů.
12.04.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

Jak funguje komise pro testování a kdo jsou její členové, ptali se Piráti ministra Vojtěcha

 
Pirátští poslanci Olga Richterová a Petr Třešňák podali písemnou interpelaci na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, v níž jej žádají o poskytnutí informací k základním otázkám týkajících se koordinace testování na přítomnost koronaviru. Dle dříve uvedených informací existuje neformální skupina, která se testování věnuje.
12.04.2020 06:06 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků)

K moři do Chorvatska koridorem. Papež popsal zmar i naději cestovek v krušných časech

 
Pandemie covid-19 se nejvíce podepisuje na cestovním ruchu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes naznačil, že otevření hranic není otázka týdnů ani měsíců. Jeho prohlášení děsí samozřejmě české cestovní kanceláře a agentury. Ty navrhly vládě zřízení speciálních koridorů do zemí méně zasažených koronavirem, jako je např. Chorvatsko, aby tam případně Češi mohli odjet na dovolenou. Informaci přinesla Česká televize. Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří a agentur ČR v rozhovoru pro Blesk Zprávy uvedl, že cestovky žádají o pomoc stát několik týdnů, ale bez odezvy. Reakce na koridory jsou podle něj velmi opatrné.
12.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (732 článků) , Adam Vojtěch (583 článků)