Články k osobnosti

Vlastimil Venclík

  herec, scénárista, režisér, dramatik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vlastimil Venclík »
 

„Asi mě nezvolí, dělám problémy.“ Člen Rady ČT obhajuje, byl grilován. A padla otázka na rozpočet ČT. Došlo k zásadním změnám

 
Režisér a scenárista Vlastimil Venclík dnes předstoupil ke slyšení před volebním výborem Poslanecké sněmovny, aby obhajoval svůj mandát v Radě České televize, kam ho navrhuje filmový a televizní svaz FITES. Hovořil například o rozpočtu České televize na rok 2020 a o svém vztahu k ní. Zdůraznil, že Česká televize je důležitá pro demokracii a ohrožení její nezávislosti by znamenalo vrátit se o 30 let zpět. A prozradil také, na co v ČT nemají lidé odvahu.
06.02.2020 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Venclík (2 články) , Vlastimil Rada (14 článků)

Referendum o ČT! Ať lidé řeknou. Radní ČT Venclík stál u kolébky TV Nova. Teď jde na tenký led, nemá co ztratit

 
ROZHOVOR S kritikou produkce Kavčích hor se musí velice opatrně, aby se tamní osazenstvo necítilo dotčeno a nespustilo za podpory spřízněných duší ryk o ohrožení nezávislosti tohoto veřejnoprávního mediálního pokladu. Hodnotit, a to ne pochvalně, zpravodajství České televize je proto jako vstupovat na hodně tenký led. Pozornost si ale zaslouží i ostatní její produkce. Dramatik, scenárista, režisér a herec Vlastimil Venclík, který je od května 2018 členem Rady ČT a bude se o zvolení znovu ucházet, míní, že zábava typu Peče celá země na veřejnoprávní obrazovku nepatří. Dramatická tvorba je podle něj v průměru šedivá a nezajímavá a různých kriminálek i bezduchých seriálů se mu zdá příliš.
30.01.2020 04:56 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Venclík (2 články) , Vlastimil Rada (14 článků)
« Předchozí 1 Další »