Články k osobnosti

Vlastimil Tlustý

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vlastimil Tlustý »
 

„Hyperinflace, pokles životní úrovně. O naspořené peníze přijdete!“ Vlastimil Tlustý varuje před ekonomickou katastrofou

 
ROZHOVOR „Tady je zakládána ekonomická katastrofa. Nad tímto by se měla vést vášnivá diskuse, to je opravdu hrůza!“ Exministr financí Vlastimil Tlustý se pěkně naštval. I když uznává, že cesta do pekla může mít ještě větší sešup, současná ekonomická opatření a jejich vysvětlování premiérem komentuje slovy: ztráta racionality, odporná, hnusná politická propaganda, dluhová vývrtka. Příspěvek pro důchodce je jen do očí bijící část bídy, která je seta. Navíc důchodce už vláda vyděsila koronavirem natolik, že je otázka, zda vůbec půjdou volit. Přidává vzkaz pro ministryni Maláčovou.
03.09.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

U Xavera: Důchodci, toto nevíte o 5 000 pro vás. COVID? Taky jinak

 
„Milí důchodci, vy to zaplatíte a ještě to budou muset splácet vaše děti a vnoučata,“ pronesl v pořadu Podtrženo sečteno na XTV.cz bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý k pěti tisícům pro seniory. Vláda se dle něho aktuálním rozdáváním za pomoci tisknutí nových peněž snaží přesvědčit voliče, že se vlastně nic neděje a držet uměle stimulovanou ekonomiku nad její možnosti až do příštích parlamentních voleb. „Točit klikou a tisknout 50 miliard měsíčně, to je 600 miliard ročně,“ varoval, nakolik takové jednání Babišova kabinetu může vyjít. Opatření proti šíření koronaviru se již podle Tlustého změnila v „psychologickou hru, která slouží mocným světa.“
31.08.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

„Klid, ono se to podělá.“ Vlastimil Tlustý o „Bruseli“ a plánu EU

 
Na začátku posledního dílu komentářů Podtrženo, sečteno byl Vlastimil Tlustý poněkud ironický. „Jsem dojatej a hrdej, že v tý Bruseli ty zlatý lidi myslej na ty Italy, Španěly a nechtěj je nechat v nouzi,“ radoval se, ocenil Babišovu nově probuzenou „citlivou slovenskou duši“ a řekl, že jde jen o malé uskrovnění, že kdo si dřív koupil dva květáky, teď si koupí jeden. A výhoda? Krach přijde dříve. A pár vět řekl také na adresu Jakuba Železného a jeho výroku o generálu Svobodovi.
28.07.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků) , Jakub Železný (90 článků)

U Xavera: Spadla mi brada. Kalouska jsem pozoroval. A jedno vím jistě, o něm a Bohu

 
V prvním díle pořadu Podtrženo sečteno po zvolení Xavera Veselého do rady ČT se komentátor Vlastimil Tlustý trefoval do Kalouska za jeho ohlášené úvahy o vystoupení z církve. „Ten člověk se pánaboha nebojí. To jsem si úplně jistej,“ prohlásil pamětník Kalouskových "politických kotrmelců". Ale pak se rozjel na téma chystaného masivního zadlužení. Češi prý budou platit za to, aby se Italům a dalším jižanům dobře žilo a mohli dělat další dluhy.
01.06.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Kundrův „agent s ricinem“ pobavil Vlastimila Tlustého. Xavera už méně. A pak padlo něco o českých tajných službách. Z obou stran

 
„Pane Tlustý, já jsem úplně hotovej z toho,“ sdělil moderátor XTV Luboš Xaver Veselý svému hostu Vlastimilovi Tlustému, když přišla řeč na údajného ruského agenta, který mohl přijet do Prahy, aby postrašil a možná nejen postrašil tři pražské komunální politiky. A Tlustý Veselého hned uklidňoval, že jde o přehnanou hysterii. Pánové se poté shodli na tom, že za jistých okolností by si české tajné služby zasloužily zrušit.
04.05.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků) , Luboš Veselý (512 článků)

Vlastimil Tlustý chystá comeback. Spolu s dalšími tvářemi, které v devadesátkách „zasely prosperitu“

 
Někdejší ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý uvažuje o návratu do politiky. Ještě před 13 lety patřil k nejvlivnějším politikům v Topolánkově vládě, ale dnes je situace jiná. Proč by se rád vrátil? Má pocit, že česká politika se myšlenkově zcela vyprázdnila a dnes se voličům slibuje jen to, že bude líp. Už se ale nenabízejí recepty, jak toho bude dosaženo. Tlustý to chce změnit a přinést do politiky jasně definované nápady spojené s ekonomikou i s Evropskou unií.
30.04.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

U Xavera bourali lavičku Václava Havla. A řekli, co po krizi udělá EU: Nebude jásot

 
Stejně jako ostatní komentátoři, i Vlastimil Tlustý byl v Podtrženo sečteno s Lubošem Xaverem Veselým virtuálně. Opřel se do vlády, že nedělá dost pro živnostníky, kterým de facto zavřela byznys. 25 tisíc je prý nevytrhne. Pár slov ztratil také o odstranění sochy Koněva a o plánech EU na zvládnutí krize. Xaver Veselý prohlásil, že pokud by někde v zahraničí odstranili lavičku Václava Havla, tak by se ho to moc nedotklo. A na závěr došlo na prostituci. Dle Tlustého se ženy v této profesi po krizi brzo postaví na nohy.
06.04.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5832 článků) , Vlastimil Tlustý (255 článků) , Luboš Veselý (512 článků)

Tlustý a Xaver: Lidi, nechte ty Chvilky v klidu, ony se zničí samy. A nápady Jourové...

 
V Xaverově pořadu Podtrženo, sečteno byl bývalý poslanec a ministr financí Vlastimil Tlustý. Témat bylo spousta. Od aktuálního koronaviru, přes slovenské volby, Jourovou a její nový nápad až k Milionu chvilek. „Když odborníci říkají jedno procento dolů z ekonomiky, tak já bych to vynásobil pěti až deseti. No, a to je ten požár v tom lese a on říká, že ta travička pak bude prima,“ odhadl Tlustý dopad koronaviru na ekonomiku.
09.03.2020 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Někdo lže. Topolánek, Kalousek, Čunek? Vlastimil Tlustý vynesl nové svědectví

 
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII „Život na dluh a zvyšování daní.“ O trendu doby hovoří exministr financí Vlastimil Tlustý, který sází na návrat „zkušených pravičáků“ a pro osobnosti 90. let, které budou kandidovat do Senátu, napsal ekonomický program. Při bilancování uplynulých let vrací úder bývalému premiérovi. Došlo i na dosazení Miroslava Kalouska na pozici ministra financí a roli Jiřího Čunka. „Čunek tehdy mně do telefonu říkal…“ A jestli v dalších volbách udělá Kalousek „zázračný kotrmelec“? „Těžko odhadnout. Umím si představit, že bude kandidovat za Milion chvilek,“ komentuje Tlustý.
18.02.2020 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (817 článků) , Vlastimil Tlustý (255 článků) , Miroslav Kalousek (7156 článků) , Mirek Topolánek (2299 článků) , Jiří Tlustý (100 článků) , Jiří Tlustý (100 článků)

Topolánek začal klopit: Kalousek? Víš h*vno! Vydírali mě. A ta k*kotina...

 
Bývalý politik ODS Vlastimil Tlustý se před nedávnem vyjadřoval v Prostoru Ondřeje Tesárka (alias Bratříčka) o ODS a mluvil také o dobách, kdy byl ještě jejím poslancem a „potopil“ Topolánkovu vládu, založenou na přeběhlících z ČSSD. Obecně nemluvil o bývalém premiérovi příliš pochvalně. A Topolánek už se ozval na Twitteru. Tlustý prý lže, je ubožák a očišťuje se od „neodpustitelného selhání“. Ale do Topolánka začali rýpat další.
11.02.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Nestůjte mi v cestě! Dávná schůzka s Babišem. Temná slova u kafe, dobře známý svědek

 
Bojuje Andrej Babiš proti politickým dinosaurům nebo s nimi má hodně společného? O tom může svědčit příhoda, kterou v Prostoru Ondřeje Tesárka alias Bratříčka vyprávěl bývalý poslanec ODS Vlastimil Tlustý. Babiš mu prý řekl, že má "svoje ludie". V každé větší politické straně. V roce 1998. A kdyby se postavil do cesty výstavbě jeho "impéria" tak by to bylo "nešťastné". Padla také nepříliš lichotivá slova o ODS.
10.02.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19441 článků) , Vlastimil Tlustý (255 článků)

Čert je vem! Vlastimil Tlustý naložil těm, co se bavili smrtí Kubery. Po jeho odchodu nám prý bude hůř

 
ROZHOVOR „Když jsem s ním mluvil naposledy…“ Exministr financí Vlastimil Tlustý vzpomíná na předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. „Byl výjimečný!“ „V případě prezidentských voleb by kandidovala osobnost s nadějí na úspěch. V případě ODS jsem v něm viděl takřka jedinou osobnost, která by z ODS mohla udělat autentickou sebevědomou pravicovou stranu,“ říká. Vzkaz má i pro některé uživatele sociálních sítí: „Myslím si, že naprostá většina lidí, která v sobě tuto míru hlouposti a sprostoty naštěstí nemá, je odsoudí. Jak se to říká lidově? Ti lidé si pod sebou řežou větev.“
22.01.2020 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1137 článků) , Vlastimil Tlustý (255 článků)

Soukup? Maminka o něm řekla toto, sdělil Vlastimil Tlustý. A dodal, kdo tu ve skutečnosti vládne

 
V Podtrženo, sečteno komentoval tentokrát události posledních dní bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý. Škodolibě se smál Čižinskému a představám, že nové koště dobře mete. Také řekl, že by Topolánka „někam poslal“. Ale kandidovat ne. Došlo i na TV Barrandov a problémy jejího majitele. „Oni tam skoro nic nedávaj a to nic pořád vopakujou,“ citoval Tlustý svou matku. A na závěr, v souvislosti s udržením Heleny Válkové na postu zmocněnkyně pro lidská práva, se Vlastimil Tlustý rozpovídal, jak v Čechách vládnou reformní komunisté.
20.01.2020 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Chvilkaři a Greta v jednom? Pokud ano, tak zlatý Babiš! Vlastimil Tlustý bilancuje a varuje penzisty

 
HORKÝ ROK KONČÍ. CO DÁL? „Je potřeba voliče vyděsit, rozněžnit, dojmout a zkasírovat.“ Všechno, co se do zeleného šílenství řadí, směřuje podle exministra financí Vlastimila Tlustého k novým daním nebo ke zvýšení současných. „Jsou za tím gigantické peníze a touha po uchování moci těch, kterým moc slábne.“ „Když se šunt a sajrajt hezky zabalí, lidé na něj stojí fronty.“ A Milion chvilek? „Pokud jsou to příznivci slečny Grety, tak já rovnou říkám: mě čerpač Andrej taky vadí, ale proti tomuhle šílenství je to ještě zlatý.“ Tlustý hovoří o „socialistické, bruselskými levičáky řízené Evropě“. „Vždycky to levičáci dovedou ke krachu.“ Přidává i jedno upozornění nejen pro penzisty: „A teď všechny, kdo tohle čtou, překvapím…“
18.12.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků) , Andrej Babiš (19441 článků)

Tlustý o Klausovi ml.: „Sprostota, čistá sprostota.“ Zato Babiš má mlčet a být rád

 
Tentokrát byl k hodnocení událostí minulého týdne pozván Vlastimil Tlustý. Promluvil o Topolánkovi a Dalíkovi, tam se prý není čemu divit. Lidem z Milionu chvilek prý organizátoři neříkají pravdu, když tvrdí, že mohou svrhnout vládu. „Že by Milion chvilek vyslal tanky ze slánské divize, to asi ne,“ odtušil. A že demonstranti na Národní třídě vypískali Klause mladšího, to označil za sprostotu, protože Klaus mladší byl jedním z aktérů. „To je jako kdyby někdo někoho vypískal, že jde na hrob své babičky,“ přirovnal bývalý ministr financí.
25.11.2019 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Vlastimil Tlustý: Lidé chodí demonstrovat s „chvilkaři“ a věří, že se něco změní. Ale bylo by férové, aby jim to řekli. Kdyby totiž někdo rozšířil na internetu...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Všichni si toho všimněte, udělejte si vlastní úsudek a podle toho se ve volbách rozhodněte,“ komentuje dění na Národní třídě o uplynulém víkendu exministr financí Vlastimil Tlustý. Při bilancování uplynulých let vysvětluje, proč se dnes někteří zavrtávají do politického dna. „V zemích s kulturnější politikou vítězové vědí, že nemohou chtít poražené úplně zničit. Když jsou chytří, nevygumují je z politické mapy, nesnaží se je zničit, pozavírat, vyštvat do emigrace. Protože když tohle začne být jasné, poražení nemohou dělat nic jiného, než se na život a na smrt bránit vymazání.“ Vyjadřuje se i k budoucnosti Milionu chvilek.
24.11.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Vlastimil Tlustý: Lidé chodí demonstrovat s „chvilkaři“ a věří, že se něco změní. Ale bylo by férové, aby jim to řekli. Kdyby totiž někdo rozšířil na internetu...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Všichni si toho všimněte, udělejte si vlastní úsudek a podle toho se ve volbách rozhodněte,“ komentuje dění na Národní třídě o uplynulém víkendu exministr financí Vlastimil Tlustý. Při bilancování uplynulých let vysvětluje, proč se dnes někteří zavrtávají do politického dna. „V zemích s kulturnější politikou vítězové vědí, že nemohou chtít poražené úplně zničit. Když jsou chytří, nevygumují je z politické mapy, nesnaží se je zničit, pozavírat, vyštvat do emigrace. Protože když tohle začne být jasné, poražení nemohou dělat nic jiného, než se na život a na smrt bránit vymazání.“ Vyjadřuje se i k budoucnosti Milionu chvilek.
24.11.2019 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Tlustý se dopálil při debatě: A co je na tom liberálního?! Ať se na mě homosexuálové nezlobí, ale neměli by mi to vnucovat...

 
Jan Čmolík z Liberálního institutu přišel diskutovat společně s exministrem financí Vlastimilem Tlustým do Debatního klubu. Hovořilo se zejména o chápání pojmů liberál nebo liberální. Co je vlastně liberalismus? Co je anarchie? A co Tlustému vadí na homosexuálech. I o tom byla řeč.
23.11.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)

Schwarzenberg a klinická smrt. Žaloba na Merkelovou, upálit Dalajlámu. U Xavera to nečekaně rozbalil politický veterán

 
Jako komentátora současného dění si Luboš Xaver Veselý pozval opět bývalého poslance Vlastimila Tlustého. Ten ocenil dalajlámův výrok o Evropě pro Evropany, okomentoval existenciální krizi ČSSD a spekuloval, že třes rukou kancléřky Merkelové může být znakem toho, že Němci z její politiky vyvozují odpovědnost. A sedm let pro Davida Ratha je prý málo, měl dostat pětadvacet.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků) , David Rath (4576 článků) , Luboš Veselý (512 článků)

Exministr Vlastimil Tlustý: Až nebude co rozdělovat, budou se „lepšolidi“ a „horšolidi“ mydlit ještě více. Soukupa si pamatuji, ještě když v roce 2006 dělal pro Zelené...

 
ROZHOVOR Jaromír Soukup byl v zákulisí politiky významný člověk už v roce 2006, vzpomíná exministr financí Vlastimil Tlustý na situaci, když s ním vyjednával ekonomický program tehdejší vládní koalice. Je přesvědčen, že se Soukup v politice orientuje, a proto je založení jeho strany List Jaromíra Soukupa třeba brát vážně. „Dokonce mne napadlo, že to může být nová Zemanova strana, která se tak záměrně nejmenuje poté, co se ukázalo, že prezidentem zakládané strany podporu voličů nemají,“ řekl Tlustý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
22.01.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (255 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »