Články k osobnosti

Vlastimil Rada

  Malíř, grafik, ilustrátor, prozaik, teoretik, pedagog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vlastimil Rada »
 

„Asi mě nezvolí, dělám problémy.“ Člen Rady ČT obhajuje, byl grilován. A padla otázka na rozpočet ČT. Došlo k zásadním změnám

 
Režisér a scenárista Vlastimil Venclík dnes předstoupil ke slyšení před volebním výborem Poslanecké sněmovny, aby obhajoval svůj mandát v Radě České televize, kam ho navrhuje filmový a televizní svaz FITES. Hovořil například o rozpočtu České televize na rok 2020 a o svém vztahu k ní. Zdůraznil, že Česká televize je důležitá pro demokracii a ohrožení její nezávislosti by znamenalo vrátit se o 30 let zpět. A prozradil také, na co v ČT nemají lidé odvahu.
06.02.2020 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Venclík (2 články) , Vlastimil Rada (4 články)

Referendum o ČT! Ať lidé řeknou. Radní ČT Venclík stál u kolébky TV Nova. Teď jde na tenký led, nemá co ztratit

 
ROZHOVOR S kritikou produkce Kavčích hor se musí velice opatrně, aby se tamní osazenstvo necítilo dotčeno a nespustilo za podpory spřízněných duší ryk o ohrožení nezávislosti tohoto veřejnoprávního mediálního pokladu. Hodnotit, a to ne pochvalně, zpravodajství České televize je proto jako vstupovat na hodně tenký led. Pozornost si ale zaslouží i ostatní její produkce. Dramatik, scenárista, režisér a herec Vlastimil Venclík, který je od května 2018 členem Rady ČT a bude se o zvolení znovu ucházet, míní, že zábava typu Peče celá země na veřejnoprávní obrazovku nepatří. Dramatická tvorba je podle něj v průměru šedivá a nezajímavá a různých kriminálek i bezduchých seriálů se mu zdá příliš.
30.01.2020 04:56 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Venclík (2 články) , Vlastimil Rada (4 články)

Geniální herec, nebo zrádce a nevěrník: Jaroslav Marvan měl velmi pohnutý osud

 
Rada Vacátko, generální inspektor drah Kokrhel v Přednostovi stanice nebo nerudný revizor Anděl. To jsou asi tři nejslavnější role Jaroslava Marvana (†72), jednoho z nejgeniálnějších herců posledních sta let. Od jeho narození dnes uplynulo 118 let. Byl ale tak charakterní jako některé postavy, které představoval? Podle různých zdrojů ne. Aby po druhé světové válce nebyl obviněn z kolaborace s nacisty, začal novému režimu sloužit, a to tím, že škodil i Vlastovi Burianovi (†70), který z něj udělal herce a boháče. A co se ví o jeho soukromí?
11.12.2019 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (99 článků) , Jaroslav Marvan (33 článků) , Vlastimil Rada (4 články)

Experti se shodují: Naše hra je pomalá, chybí tomu kvalita

 
Bývalý trenér národního týmu Petr Rada kritzuje útočníky. Vlastimil Palička rovnou celý tým včetně Tomáše Rosického.
08.09.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (579 článků) , Petr Rada (237 článků) , Vlastimil Rada (4 články)
« Předchozí 1 Další »