Články k osobnosti

Vlastimil Picek

  politik, voják, bývalý ministr obrany

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vlastimil Picek »
 

Potvrzeno: Landovský i Malý byli v protikomunistickém odboji

 
Herec a signatář Charty 77 Pavel Landovský a biskup Václav Malý byli dnes mezi 23 oceněnými, kteří převzali z rukou ministra obrany Vlastimila Picka osvědčení o účasti ve třetím - protikomunistickém - odboji. Oceněni byli také lidé, kteří v 50. letech spolupracovali se západními tajnými službami, někteří z nich in memoriam.
30.04.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (176 článků) , Václav Malý (75 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Herec Landovský a biskup Malý převzali osvědčení o účasti v třetím odboji

 
Herec a signatář Charty 77 Pavel Landovský a biskup Václav Malý byli v úterý mezi 23 oceněnými, kteří převzali z rukou ministra obrany Vlastimila Picka osvědčení o účasti ve třetím - protikomunistickém - odboji. Oceněni byli také lidé, kteří v 50. letech spolupracovali se západními tajnými službami, část z nich in memoriam.
30.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (176 článků) , Václav Malý (75 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Odznak odbojáře po ministerstvu chtěli i veksláci a agent StB

 
V úterý z rukou ministra obrany Vlastimila Picka přijme ocenění dalších 24 odbojářů, kteří aktivně bojovali proti komunistickému režimu. Celkově stát odznakem odbojáře a stotisícovou částkou ocenil 323 lidí. Větší počet je ale těch, které museli úředníci ministerstva obrany odmítnout (583).
30.04.2013 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Picek odvolal náměstka pro personalistiku Hrbatu, informuje server

 
Ministr obrany Vlastimil Picek odvolal náměstka pro personalistiku Michaela Hrbatu (ODS). Informuje o tom server Euro.cz. Informaci na dotaz ČTK potvrdil zdroj z Ministerstva obrany. Podle serveru má Hrbatu nahradit někdejší náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová. Ministerstvo bude o personální změně ve vedení oficiálně informovat odpoledne po Pickově návratu ze zasedání ministrů obrany v Lucembursku.
23.04.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Hrbata (12 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Na ministerstvu obrany končí náměstek Hrbata

 
Náměstek pro personalistiku Michal Hrabata (ODS) na ministerstvu obrany skončil. Z funkce jej odvolal ministr Vlastimil Picek. Podle informací Práva ho nahradí Lenka Ptáčková-Melicharová (KDU-ČSL). Hrbata měl na starost péči o válečné veterány, armádní školství, sport nebo válečné hroby.
23.04.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Picek na Frekvenci 1: Peake nekomentuji, chci v klidu pracovat

 
Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl ministr obrany Vlastimil Picek. Hovořil o tom, co by si pro své ministerstvo přál, ale i o věcech poněkud vzdálenějších – např. o situaci v KLDR.
20.04.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Prezident Zeman podepsal přihlášku olympioniků na zimní hry v Soči

 
Prezident České republiky Miloš Zeman a předseda ČOV Jiří Kejval podepsali dnes v Míčovně Pražského hradu přihlášku na zimní olympijské hry do Soči v příštím roce. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné i ministr obrany Vlastimil Picek a desítky českých sportovců a trenérů včetně olympijských medailistů z Londýna. 
18.04.2013 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22855 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Picek na Impulsu ujistil vojáky, že bude bojovat za jejich platy

 
Nový ministr obrany Vlastimil Picek by chtěl za úřadování stihnout nejenom předložit vládě a Parlamentu celý balíček branných zákonů, ale také pokračovat v optimalizaci a restrukturalizaci resortu. Mezi koncepční dokumenty včetně balíčku branných zákonů bude patřit i odměňování vojáků. Ty v Rádiu Impuls ujistil, že udělá vše pro to, aby jim zachoval alespoň stejný plat, jako je nyní.
15.04.2013 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Rozhovory se Švédy o gripenech budou pokračovat v květnu

 
Rozhovory se švédskou stranou o pokračování pronájmu stíhaček Jas-39 Gripen budou po páteční pracovní schůzce pokračovat v květnu. V diskusním pořadu Partie televize Prima Family to dnes uvedl ministr obrany Vlastimil Picek. V květnu by měly být podle něj předány některé informace, o nichž se následně má začít "velice intenzivně dále jednat".
14.04.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Picek chce další dopravní letadla, letouny CASA nestačí

 
Koncepce dopravního a vrtulníkového letectva, kterou hodlá ministr obrany Vlastimil Picek předložit vládě ve druhé polovině roku, by měla počítat s pořízením dvou větších dopravních letadel. Jednání se švédskou stranou o pronájmu stíhacích gripenů budou pokračovat v květnu, uvedl ministr v pořadu Partie televize Prima Family.
14.04.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

V případě severokorejského útoku Česku bezprostřední nebezpečí nehrozí, tvrdí Picek

 
Pokud by došlo k vyhrocení situace a Severní Korea by svými zbraněmi podnikla útok, České republice, potažmo Evropě vyjma Ruska by bezprostřední nebezpečí nehrozilo. V nedělním diskusním pořadu Partie na televizi Prima Family to uvedl ministr obrany Vlastimil Picek.
14.04.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Hamáček v Partii s Pickem: Mohli jsme mít o kategorii nižší letouny, ale aspoň by někam doletěly

 
Podle ministra obrany Vlastimila Picka není třeba, aby se Češi báli hrozeb ze strany KLDR. Mladý vůdce Kim Čong-un se prý akorát snaží upevnit svoji moc. Navíc jeho rakety zdaleka nedosáhnou do Evropy.
14.04.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků) , Kim Kim (1518 článků)

Ministr Picek: Vojákům se dostalo i ocenění od spojenců

 
V pátek 12. dubna 2013 předali ministr obrany Vlastimil Picek a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel příslušníkům 8. jednotky AAT (Air Adviser Team) a 4. výcvikové jednotky Vojenské policie úkolového uskupení AČR ISAF medaile Za službu v zahraničí.
12.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Picek jmenoval novým náměstkem diplomata Koštovala

 
Novým prvním náměstkem jmenoval v pondělí ministr obrany Vlastimil Picek dosavadního diplomata Daniela Koštovala. Oznámil to mluvčí resortu Jan Pejšek.
08.04.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Picek si vybral prvního náměstka, bude jím diplomat Koštoval

 
Ministr obrany Vlastimil Picek dnes do funkce svého prvního náměstka jmenoval dosavadního diplomata Daniela Koštovala, informoval mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Koštoval bude kromě jiného odpovědný za mezinárodní spolupráci ministerstva a čekají ho též jednání o budoucnosti českého nadzvukového letectva. 
08.04.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Vyhodila ho Peake, nyní ho berou zpět

 
Ministr Vlastimil Picek plní svůj slib a po Velikonocích obsazuje uvolněné posty na Ministerstvu obrany. Jde o funkci prvního náměstka a ředitele kabinetu. O obou jménech je podle Lidových novin již rozhodnuto. V případě šéfa ministrova kabinetu jde o návrat muže, kterého během svého jepičího působení na obraně vyhodila ministryně Karolína Peake.
04.04.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Picek hájí zakázku za miliardu. Ušetříme i bez výběrového řízení, říká

 
Nový ministr obrany Vlastimil Picek posvětil prakticky ihned po svém nástupu do funkce kontrakt za 1,2 miliardy korun na zajištění ochrany bezpečnostních skladů. Kontrakt získá firma Trade Fides bez řádného výběrového řízení. V minulosti navíc čelila podezření z korupce. V rozhovoru pro sobotní Lidové noviny Picek své rozhodnutí rezolutně hájí. Hovoří také o práci pro exprezidenta Václava Klause a účasti na vládě.
23.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9514 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Picek plánuje kontrakt za miliardu. Obvinění z korupce mu nevadí

 
Ministerstvo obrany v čele s novým ministrem Vlastimilem Pickem hájí nový kontrakt v hodnotě 1,2 miliardy korun, který rezort plánuje uzavřít s firmou Trade Fides, píše server iHNED.cz. Ministerstvo by jím prodloužilo spolupráci, která trvá od roku 2003. Navzdory korupčnímu skandálu.
22.03.2013 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Ministr Picek: Umím mluvit se všemi partajemi, chci být hlavně odborník

 
Velký rozhovor poskytl deníku Právo nový ministr obrany Vlastimil Picek. Demobilizovaný generál především zdůrazňoval svou odbornost a odstup od politikaření. Proto je prý jedno, jakou pověst má současná vláda. Pro Picka je hlavní, že v ní bude moci lobbovat za zájmy armády.
21.03.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Jsem bezpartijní a bezpartijní zůstanu, tvrdí Picek

 
Nový ministr obrany Vlastimil Picek v rozhovoru pro Právo řekl, že nad nabídkou vést resort příliš dlouho nepřemýšlel - chtěl totiž pokračovat v práci, kterou začal jako náčelník generálního štábu. Prohlásil také, že díky svému předchozímu angažmá ví, co armáda skrývá pod pokličkou.
21.03.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)