Články k osobnosti

Vlasta Parkanová

  bývalá poslankyně, místopředsedkyně poslanecké sněmovny

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vlasta Parkanová »
 

Soud znovu nepřiznal Parkanové vyšší odškodnění za stíhání v kauze CASA

 
Obvodní soud pro Prahu 2 dnes znovu nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodné za dlouholeté trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA, které skončilo osvobozujícím rozsudkem. Verdikt soudkyně neodůvodnila, protože Parkanová, její právní zástupce ani zástupce ministerstva spravedlnosti se vyhlášení rozsudku nezúčastnili.
25.01.2024 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

„Ten stíhal Parkanovou.“ Zásah policie v armádě: Kalousek má info

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahuje na Generálním štábu Armády České republiky a na dalších místech v souvislosti s podezřelou armádní zakázkou. Akce podle vyšetřovatelů souvisí s kauzou Dozimetr, konkrétně by se mělo jednat o podezření z ovlivňování veřejných zakázek Ministerstva obrany na servis mikrovlnné sítě. Exposlanec Miroslav Kalousek ale v této souvislosti připomíná, že současný šéf NCOZ Jiří Mazánek před lety rozjel trestní stíhání ministryně obrany Vlasty Parkanové, kterou ale soud nakonec shledal nevinnou. „Jak mám teď důvěřovat, že se řeší zločin a ne právní bezvědomí plk. JUDr. Mazánka?“ ptá se Kalousek.
19.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

Parkanová další peníze nedostane

 
Obvodní soud pro Prahu 2 dnes nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodnění za nezákonné dlouholeté trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA, které skončilo osvobozujícím rozsudkem. Ministerstvo ženě již mimosoudně zaplatilo 1,6 milionu korun, což je podle soudkyně Šárky Henzlové dostačující. Bývalá politička žádala dalších zhruba 8,5 milionu.
30.03.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

1,6 milionu. Ale Parkanová chce víc než pětkrát tolik. Kalousek souhlasí

 
Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová se po 10 letech dočkala osvobozujícího rozsudku v kauze letounů CASA. Od ministerstva spravedlnosti dostala omluvu a 1,6 milionu korun odškodného. Ale chce víc. Žaluje stát o dalších takřka 9 milionů korun. Miroslav Kalousek se v této věci Parkanové zastal a zdůraznil, že jí česká justice zničila život. Od předsedy Nejvyššího soudu Karla Šimky však v obecné rovině zaznělo, že česká justice funguje dobře.
12.02.2023 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

Kvůli kauze CASA se Parkanová dočkala omluvy a odškodného 1,6 milionu

 
Ministerstvo spravedlnosti se omluvilo bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) za nezákonné stíhání v kauze nákupu letounů CASA a vyplatilo odškodné 1,6 milionu korun. Úředníci dospěli k závěru, že dosud neřešili srovnatelný případ s tak masivním zásahem do osobní a pracovní sféry. Parkanová čelila stíhání od roku 2012, soudy ji definitivně osvobodily loni v říjnu.
05.09.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

„I d*bil to viděl.“ Kalousek: Bradáčová je ostuda české justice

 
„Ostuda české justice.“ Miroslav Kalousek si na twitteru nebral servítky, když kritizoval vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou pro její roli v kauze jeho bývalé stranické kolegyně v KDU-ČSL, někdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové. Tu prý Bradáčová deset let zbytečně týrala. Kontroverzní proces s bývalou šéfkou resortu obrany skončil osvobozujícím rozsudkem, přičemž postup orgánů činných v trestním řízení je mnohými kritizován jako pochybný.
16.08.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

Americký radar v Brdech 14 let poté. Kdo názor nezměnil a kdo by si nafackoval?

 
„Dobrý den, radare z hvězd a pruhů,“ popěvovala před 15 lety tehdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová (70, TOP 09), zatímco levicoví politici a také celebrity všeho druhu drželi protestní hladovky, abychom se nestali součástí protijaderného deštníku. Kdo si stojí za svým a kdo by to teď vzal zpátky, zjišťoval Blesk.
05.03.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

Roky vláčení po soudech a zničený život: Advokát zmínil odškodnění pro Parkanovou

 
Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL, TOP 09) je podle svého advokáta Tomáše Sokola symbolem omylů, jichž se může dopustit justiční mašinerie, a škod, které dokáže napáchat. Na schůzce s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) se oba muži shodli na tom, že Parkanová má za stíhání v kauze letounů CASA nárok na odškodné. Jeho výši zatím nevyčíslili, sdělil Sokol ČTK.
11.02.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Pavel Blažek (841 článků) , Tomáš Blažek (29 článků)

Úniky informací, záhadně rychlá ČT. Blažek s Benešovou otevřeli téma

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News proti sobě zasedli ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně v tomto resortu za hnutí ANO Marie Benešová. Blažek prozradil, že se chystá odškodnit exministryni Vlastu Parkanovou za 9 let trestního stíhání v kauze CASA. Spolu s Benešovou se pak pořádně obuli do státních zástupců. „Ale oni nikdy nepřiznají chybu. Oni jsou neomylní a nekritizovatelní. Ty úniky informací jsou obrovské,“ zahřměla Benešová.
23.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Pavel Blažek (841 článků) , Marie Benešová (448 článků) , Oni Oni (143 článků)

Černochová se omluvila Parkanové. Stát se k ní prý choval hanebně

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) napsala své předchůdkyni Vlastě Parkanové omluvný dopis za deset let trvající „hanebné“ trestní stíhání, řekla to Novinkám. Ty exministryni požádaly o reakci, dopis je pro ni prý velmi cenný.
20.01.2022 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Jana Černochová (992 článků)

Černochová se omluvila Parkanové za stíhání kvůli letounům. Poslala i kytici, Kalousek smeká

 
Příjemné překvapení čekalo ve čtvrtek na exministryni obrany Vlastu Parkanovu. Současná šéfka resortu Jana Černochová (ODS) jí zaslala dopis, ve kterém se omlouvá za její deset let dlouhé trestní stíhání, ačkoliv s ním neměla nic společného. Své předchůdkyni poslala i kytici. Parkanovu vzkaz potěšil a oceňuje jej i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který Černochové vzkázal, že za gesto smetá.
20.01.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7858 článků) , Jana Černochová (992 článků) , Vlasta Parkanová (727 článků)

Zeman kritizoval soudce kvůli zmrazení platů. Zmínil „nenažranost“ a ostudu

 
Prezident Miloš Zeman dnes při jmenování sedmi nových soudců zkritizoval neochotu stávajících soudců nechat si zmrazit platy. Zmínil výraz „nenažranost“. Za ostudu české justice pak označil případ bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a nákupu letounů CASA. Případ skončil téměř po deseti letech pravomocným osvobozením Parkanové.
18.01.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Miloš Zeman (28086 článků)

Kalousek (TOP 09): Byla to zvůle, nebo alibismus?

 
Komentář na facebookovém profilu k osvobozujícímu rozsudku pro někdejší ministryni obrany Vlastu Parkanovou
17.01.2022 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

Pravý důvod soudních tahanic s Parkanovou? Letouny CASA to nebyly, míní analytik Kotrba

 
K definitivnímu konci stíhání bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové se analytik Štěpán Kotrba zamyslel nad tím, proč byla někdejší politička před osvobozujícím verdiktem popotahována deset let po soudech. Vůbec podle něj nešlo o letouny CASA; stíhání Parkanové podle jeho mínění pramení ve mstě za její práci na resortu spravedlnosti.
15.01.2022 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

Exministryně Parkanová: Úleva po téměř deseti letech soudních tahanic. Kauza CASA končí

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž se rozhodl nepodat dovolání v kauze nákupu armádních letounů CASA. Uvedl to ve čtvrtek v tiskové zprávě. Stíhání bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího podřízeného Jiřího Staňka tak definitivně končí. Soudy loni dvojici pravomocně osvobodily, podat dovolání navrhovalo pražské vrchní státní zastupitelství. Trestní kauza se táhla téměř deset let. Parkanová i Staněk mohou po státu žádat odškodné za nezákonné stíhání. Parkanová ve čtvrtek ČTK bez dalších podrobností řekla, že vedle odškodného se bude domáhat omluvy. Úřad pro ochranu osobních údajů také Parkanové vrátil pokutu, kterou jí uložil za zveřejnění svědeckých výpovědí.
13.01.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Schwarzenberg (TOP 09): Obětovat život nevinného člověka?

 
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Vlasty Parkanové.
03.11.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

Exministryně obrany Vlasta Parkanová: V kauze letounů CASA je její osvobození pravomocné

 
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Dnes o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.
13.10.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

Kauza letounů CASA: Odvolací soud potvrdil osvobození Parkanové a Staňka

 
Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Dnes o tom rozhodl odvolací soud.
13.10.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků)

Parkanové zničili život. Měla obrovský kredit a najednou z ní udělali zločince. A byla naprosto nevinná, zuří Kalousek

 
Někdejší ministr financí a končící poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) promluvil o kauze letadel CASA, která zcela zničila kariéru a zkomplikovala život dvěma lidem – exministryni obrany Vlastě Parkanové a jejímu tehdy podřízenému Jiřímu Staňkovi. Osvobozující rozsudek soudu, zatím nepravomocný, na tom už nic nezmění. Kalousek to přičítá k tíži především vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové a nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, kteří se, podle Kalouska, k případu stavěli pasivně.
31.01.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků) , Jiří Zeman (1402 článků)

Prymula? Jde tu o víc. Lov. Doktor Zbořil jde proti proudu

 
ROZHOVOR „V tsunami pomlouvačných článků…“ Politolog Zdeněk Zbořil po návštěvě premiéra v Lánech zásadně komentuje kauzu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. „Jak ‚rafinovaně‘ se střílelo z opozičních řad, když bylo třeba zlikvidovat ministryni obrany Vlastu Parkanovou, potom předsedu vlády Mirka Topolánka a nakonec, samozřejmě i jeho nástupce Nečase,“ podotýká. Zmiňuje, že plán nebo manuál s názvem Se svobodou ke svobodě je připraven, jen revolucionářů se nedostává. „Chce to jen několik profesionálů a může se to začít mydlit.“ Doktor Zbořil mluví o osobním poučení: „Nemluvit s novináři, a pokud to jde, vyhnout se jim.“
24.10.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2464 článků) , Vlasta Parkanová (727 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »