Články k osobnosti

Vladimír Železný

  politik, podnikatel, europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Železný »
 

„Prořídly mu vlasy, hrozně zhubnul." Šeredné informace o moderátorovi Železném

 
Jakub Železný moderuje zpravodajské pořady Události a Události, komentáře na veřejnoprávní ČT. Je synem politika a mediálního podnikatele Vladimíra Železného a bývalé ředitelky Společnosti Franze Kafky Marty Davouze. Jeho styl na obrazovkách působí v mnoha případech velmi kontroverzně. Železný budí emoce. Zdali to k výkonu jeho práce patří, je otázkou. Jedni se ho zastávají jako kvalitního profesionála, jiní hovoří o křiklounech a zbytečné agresi. Redakce si ovšem všímá i řady dalších, ne tak obvyklých názorů. Pocházejí přímo od diváků.
02.10.2021 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Oslava narozenin Václava Klause: Stovka VIP hostů, bizarní tanec i neúnosné vedro

 
Bývalá hlava státu Václav Klaus (80) se dnes 19. června dožívá zásadního životního jubilea. Velkolepou oslavu se rozhodl uspořádat v Jižních zahradách Pražského hradu, kam mu přišlo popřát několik stovek hostů. Mezi nimi nechyběly osobnosti jako bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný, pražský arcibiskup Dominik Duka nebo bývalý primátor Prahy Pavel Bém. 
19.06.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Václav Klaus (10776 článků) , Pavel Bém (854 článků) , Dominik Duka (1136 článků)

Hlavně se nepo... Karel Voříšek o Železném a konci na TV Nova

 
Do diskuzního pořadu Face 2 Face zavítal populární moderátor TV Prima, dříve TV Nova, Karel Voříšek. S Reném Kekelym probrali minulost, např. vzpomínky na Vladimíra Železného a Voříškův konec na TV Nova. Také co Voříšek vidí na cestování a jakou má životní filozofii. Kromě toho Voříšek vzpomínal, jak ho plísnila Kamila Moučková: „Vořechu, co ty ruce?“
23.03.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Kamila Moučková (134 článků) , Karel Voříšek (435 článků)

Vladimír Železný řekl o výstavě, z níž stáhl osm obrazů: Naše zkušenost byla příliš devastující

 
Národní galerie Praha před uzavřením kulturních institucí nabídla výstavu děl malíře Mikuláše Medka Nahý v trní. Krátce po otevření z ní Galerie Zlatá husa stáhla osm děl, která na výstavu zapůjčila. Mezi nimi také slavné „modré Medky“. Vladimír Železný, bývalý ředitel TV Nova a sběratel, kterému Galerie Zlatá husa patří, řekl, že k rozhodnutí je přiměl katalog výstavy.
03.11.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Mikuláš Medek (20 článků)

Ex ředitel NOVY Železný: Stěhování obrazů z Národní galerie

 
Celkem 11 děl zmizelo z výstavy Mikuláš Medek: Nahý v trní v Národní galerii Praha (NGP). O jejich stažení rozhodl údajně sběratel a exšéf TV Nova Vladimír Železný (75).
08.10.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Mikuláš Medek (20 článků)

Poprask v Národní galerii: Sběratel Železný stáhl z výstavy 11 Medkových děl. Kvůli chybě v popisku?!

 
Pořádný shon měli v posledních dnech v Národní galerii. Velkolepou a dlouho připravovanou výstavu děl malíře Mikuláše Medka, která odstartovala začátkem září, museli narychlo upravovat. Vladimír Železný (75), sběratel umění, někdejší šéf TV Nova a nedávný neúspěšný kandidát do Senátu, z ní nechal odvézt 11 děl, která na výstavu zapůjčil. Proč?
07.10.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Mikuláš Medek (20 článků)

Fiasko ex-krále Novy! Svět se zbláznil, vrčí Železný

 
Kdysi slavili úspěch, ten se však nyní proměnil v některých případech i ve velké fiasko! Ze známých tváří v senátních volbách neuspěl třeba exšéf TV Nova Vladimír Železný (75). A ve vedení Středočeského kraje skončila dosavadní hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (50).
05.10.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jaroslava Pokorná (210 článků)

Na ČT zmínil i „koitus“: Moderátor Železný místo šéfa Dvořáka? Málo zkušeností, zní z rady

 
Že vážně uvažuje o kandidatuře na generálního ředitele České televize, oznámil v DVTV její moderátor a syn „otce Novy” Vladimíra Železného Jakub. Naznačil, že chce ve volbě radním nabídnout témata, která jsou pro něj zásadní. Reakce z Rady ČT, která o novém šéfovi bude rozhodovat, jsou rozporuplné. Mezi nimi i ta, že na to moderátor Železný lidově řečeno nemá. Nebyl by však prvním, kdo by to zkusil ze zpráv přímo do čela ČT. Železný má za sebou několik kontroverzních výroků, ať už ve vysílání nebo na sociálních sítích.
19.08.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Sv*ně! Pavel Novotný to nevydržel. Jde o Ludvíka Svobodu a o slova šéfa komunistů

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip se na Twitteru opět vyjádřil k Ludvíku Svobodovi a k moderátorovi České televize Jakubu Železnému. Železný se před dvěma týdny zeptal ministra dopravy Havlíčka, proč se jisté nábřeží dodnes jmenuje po komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi. „Tito redaktoři, kteří se snaží omluvit exces Jakuba Železného, jsou proti většině českých občanů. Oč méně ví o odpovědnosti, tím více o tom píší, přesně jak popisuje Vladimír Železný,“ reagoval Filip na text v Reflexu, jehož komentátor Jakuba Železného podpořil. „Drž hubu, svině bolševická,“ nato zaznělo od Pavla Novotného z Řeporyj.
05.08.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Ludvík Svoboda (101 článků) , Pavel Novotný (1212 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (445 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Vojtěch Svoboda (18 článků) , Pavel Svoboda (30 článků) , Pavel Svoboda (30 článků)

Vyhazování ze studia překvapilo radního Xavera: Trochu přes čáru, bránil šéf ČT Železného

 
Nejprve budil kontroverze, pak mlčel a nyní vystrčil růžky. Jeden z nových radních České televize Lubomír Veselý alias Xaver se pustil do vyjádření moderátora zpravodajských pořadů Jakuba Železného. A řešil to z pozice radního přímo s nejvyšším - s generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Ten přiznal, že „spíkr“ s výrokem o vyhazování ze studia přestřelil. Celá věc se týká slov syna Vladimíra Železného - kterému se přezdívalo „otec TV Nova“ - o případných kriticích Milady Horákové, kterou ve vykonstruovaném procesu zavraždili komunisti.
24.07.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Milada Horáková (487 článků) , Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Zbožštění připitomělé Grety, klečení před Antifou a Black Lives Matter?! Je třeba zvednout hlas! Vladimír Železný udeřil

 
Exředitel TV Nova Vladimír Železný se v rozhovoru pro MF Dnes vyjádřil k tomu, proč kandiduje do Senátu. Rozhodl se být nezávislým kandidátem za hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího.
04.07.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Václav Klaus (10776 článků) , Matter Matter (142 článků)

ČT nám bulíkuje, že jediný správný pohled na svět mají Moravec a Fridrichová. Hulvát a sprosťák Šarapatka. Petr Štěpánek už se těší na kemping demobločku na Kavkách

 
ROZHOVOR „Lipovská má pravdu a svůj návrh zdůvodnila pregnantně, říká hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek k návrhu členky Rady ČT na nulovou odměnu pro ředitele Dvořáka. Nad požadavkem na zvýšení koncesionářských poplatků kroutí hlavou, a naopak je navrhuje zrušit. „Jsou neefektivní, iracionální a asociální,“ říká. Prozradil, co si myslí o zpravodajství ČT i o dalších pořadech. Velmi rázně se pak vyjádřil na adresu Václava Moravce. Padla slova jako „zlý“, „sebestředný“ nebo „zaujatý“ a „mstivý“. Opřel se i do pirátů. Na závěr se v souvislosti s chystaným návratem Vladimíra Železného do politiky vrátil ke kauze „Nova a prohraná arbitráž za 10 miliard“.
28.06.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Václav Moravec (701 článků)

Tohle provedl tátovi? Jakub Železný to v sobě neudržel

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný si tak trochu na sociální síti utahuje z hnutí Trikolóra. Nebylo by to až tak neobvyklé, kdyby se jeho otec Vladimír Železný nevracel do politiky právě v dresu Trikolóry.
19.06.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Železný a Nova: „Usoudíme ho,“ zněl rozkaz. Tohle si Špidla za rámeček nedá

 
Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek hájí bývalého ředitele televize Nova a exsenátora Vladimíra Železného, který se za hnutí Trikolóra rozhodl kandidovat v letošních volbách do Senátu. „Nikomu nic neukradl,“ píše o Železném, jenž vedl spory s vlastníkem Central European Media Enterprises (CME) Ronaldem Lauderem. Ty později vyvrcholily stockholmskou arbitráží, po níž Česká republika musela za premiérského období Vladimíra Špidly zaplatit přes deset miliard korun, načež Špidla odvolal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které byl Štěpánek členem. „Lauder inkasoval peníze, Špidla a spol. politický profit,“ popisuje spor bývalý radní.
18.06.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Vladimír Špidla (334 článků) , Ronald Lauder (6 článků)

A už to začalo! Grilovačka Klause ml. za Železného a 10 miliard. „Ať to zaplatí,“ ozvalo se

 
Europoslanec a senátor Vladimír Železný bude kandidovat do Senátu za hnutí Trikolóra. „Tak by Václav Klaus mladší mohl zaplatit ty miliardy, co za pana Železného zaplatili daňoví poplatníci,“ nechal se v reakci slyšet komentátor Jiří X. Doležal. A nebyl sám, kdo si na arbitráž vzpomněl.
18.06.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Václav Klaus (10776 článků) , Jirka Doležal (278 článků) , Jiří Doležal (278 článků)

Proti úchylným idejím! Vladimír Železný jde do boje o Senát za Klause ml.

 
Za hnutí Trikolóra budou v letošních volbách do Senátu kandidovat významné osobnosti veřejného života, akademici a starostové. Například ve Znojmě se bude o post senátora ucházet bývalý ředitel TV Nova, europoslanec a senátor Vladimír Železný, v Kolíně Ivanka Kohoutová, ředitelka Střední zdravotnické školy Ruská, známá z tzv. šátkové kauzy, a v Praze 9 předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.
17.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Václav Klaus (10776 článků)

„Tupé hlavy z Bruselu!“ Vladimír Železný se ozval. A co řekl o ČT, tam budou ještě dlouho vydýchávat

 
Bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Petr Hájek na svém webu mesicnikmy.cz zveřejnil rozhovor se zakladatelem Novy Vladimírem Železným, kde se mluvilo i o České televizi. „Když pozoruji hysterické scény kolem ČT, jak si ji kavárna brání, protože za peníze všech má k dispozici svůj neformálně privatizovaný mocný mediální nástroj, jak šílí, když někdo jen vysloví, že veřejnoprávní televize nemusí nutně už existovat, tak to asi hned tak nebude…,“ rozohnil se Železný na dotaz, kdy televize přestane být tím hlavním elektronickým zdrojem. A to, že byl Vladimír Železný prvním „youtuberem“, víte? Bylo to kvůli pořadu Volejte řediteli. I to prozradil...
05.03.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Václav Klaus (10776 článků) , Petr Václav (1006 článků)

Pierre Michon převzal Cenu Franze Kafky, předal mu ji Vladimír Železný

 
Cenu Franze Kafky v Praze převzal francouzský spisovatel Pierre Michon. Předal mu ji předseda Společnosti Franze Kafky Vladimír Železný.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků)

Jakub Železný: Hrozilo mi vězení! Táta mi pomohl...

 
V létě mu zemřela maminka, spisovatelka Marta Davouze (†73), což moderátora Jakuba Železného (45) velmi zasáhlo! Jaké má vlastně ale hvězda ČT vztahy se svým tátou, zakladatelem televize Nova Vladimírem Železným (73)?
21.09.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Železný o smrti mámy Marty Davouze (†73): Když umírala, připravoval jsem si pohřební řeč

 
Po téměř desetiletém boji s nemocí začátkem července zemřela spisovatelka a bývalá manželka exředitele Novy Vladimíra Železného (73) Marta Davouze (†73). Její mladší syn a moderátor Událostí na ČT Jakub Železný (45) se s její smrtí stále nesmířil. Snažil se na to všelijakými způsoby připravit, ale marně.
10.08.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Jakub Železný (173 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »