Články k osobnosti

Vladimír Vlček

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Vlček »
 

Zeman jmenoval na Hradě nové generály, ředitele BIS Koudelku podle očekávání opět vynechal

 
Prezident Miloš Zeman v neděli na Pražském hradě u příležitosti Dne vítězství jmenoval 19 generálů z řad armády, policie, hasičů, Vězeňské služby a tajných služeb. Do hodnosti generálporučíka povýšil ředitele Vojenského zpravodajství Jana Berouna a šéfa hasičů Vladimíra Vlčka. Generálmajory se stali první náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch, ředitel Vězeňské služby Simon Michalidis a zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Radek Horáček. Další muži získali hodnost brigádního generála. Návrhu vlády jmenovat generálem ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku hlava státu opět nevyhověla.
08.05.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Miloš Zeman (27339 článků) , Michal Horáček (847 článků) , Tomáš Beroun (6 článků) , Tomáš Vlček (8 článků)

HZS ČR: Delegace kolumbijských hasičů přijela do České republiky

 
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR), generálmajor Vladimír Vlček, přivítal v budově generálního ředitelství HZS ČR generálního ředitele Dirección Nacional de Bomberos de Colombia (DNBC) a vrchního velitele Charlese Wilbera Benavidese Castilla spolu s dalšími zástupci vedení kolumbijských hasičů. Ti zavítali do České republiky (ČR) v rámci projektu ekonomické diplomacie, který je realizován ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Bogotě.
09.04.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků)

Šéf hasičů Vlček prosazoval povinné očkování. Jeho zrušení prý přináší komplikace

 
Vítr zaměstnává hasiče. Přes sto jich v sobotu vyjelo k extrémnímu požáru v Mladé Boleslavi. Šlo o jeden z nejničivějších požárů v Česku. Loni hasiči několik týdnů pomáhali mimo jiné s odklízením následků škod po tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku. Plat mají ale nakonec nižší, než navrhovala minulá vláda, a rozpočet také ještě není jasný. Do toho čelili také tlaku kvůli očkování. Na to, jaká je mezi hasiči nyní nálada a kolik bych jich odešlo, pokud by bylo povinné očkování, odpovídal v pořadu Interview ČT24 jejich generální ředitel Vladimír Vlček, který povinné očkování hasičů prosazoval.
31.01.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků)

HZS ČR: Přestřižením pásky byla otevřena nová hasičská stanice v Holešovicích

 
V úterý 18. ledna 2022 byla slavnostně otevřena nová hasičská stanice v Holešovicích za účasti ministra vnitra Víta Rakušana, generálního ředitele HZS ČR generálmajora Vladimíra Vlčka, primátora Prahy Zdeňka Hřiba, náměstka primátora pro bezpečnost petra Hlubučka, starosty MČ Prahy 7 Jana Čižinského, ředitele pražských hasičů plk. Luďka Prudila a bývalého ředitele HZS hl. m. Prahy brig. gen. Romana Hlinovského. Na tento slavnostní akt byla pozvána další řada významných hostů, bývalí a současní příslušníci HZS hl. m. Prahy a další hosté.
20.01.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Jan Rakušan (35 článků)

Rok 2021 očima hasičů: Méně požárů, více dopravních nehod a rapidní nárůst evakuací

 
Hasiči loni vyjeli k 160 902 událostem, zhruba o 900 méně než o rok dříve. Počet požárů se snížil zhruba o 7,2 procenta, zvýšil se ale počet dopravních nehod, u kterých hasiči zasahovali. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.
17.01.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků)

Válek představil nový institut proti pandemii. Možná prý trochu složitý, ale funguje perfektně

 
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci představil Národní institut pro zvládání pandemie, ve kterém je pět hlavních pracovních skupin. Podle Válka je ten tým možná na pohled složitý, ale funguje perfektně a Válek v něm funguje jen jako přísedící. Všemu velí epidemiolog Roman Chlíbek a dále třeba předseda České lékařské společnosti Štěpán Svačina, dále generál Vladimír Vlček a další šéfové jednotlivých týmů.
06.01.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Štěpán Vlček (1 článek)

Hasičský záchranný sbor ČR má nového náměstka generálního ředitele pro IZS a operační řízení

 
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR), generálmajor Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA, uvedl plk. Ing. Petra Ošlejška, Ph.D. do funkce náměstka generálního ředitele HZS ČR pro integrovaný záchranný systém a operační řízení.
03.08.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Petr Vlček (10 článků) , Petr Vlček (10 článků)

Nový šéf hasičů Vladimír Vlček: Poučení z tornáda? Víc náklaďáků a vlastní statici

 
Nový ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček nastoupil do funkce v době, kdy jeho lidé pomáhali po ničivém tornádu na jižní Moravě a přívalových deštích po celé republice. Teď hasiči z obcí poničených tornádem odcházejí a pro jejich vedení začíná fáze, kdy budou hodnotit, jak příště nečekané přírodní události ještě lépe zvládnout.
25.07.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků)

HZS ČR: Prezident jmenoval nové generály

 
Prezident republiky Miloš Zeman v sobotu 8. května 2021 u příležitosti státního svátku Dne vítězství povýšil do hodnosti generálmajora Ing. Vladimíra Vlčka, Ph.D., MBA, ředitele HZS Moravskoslezského kraje, a jmenoval do hodnosti brigádního generála Ing. Daniela Miklóse, MPA, náměstka generálního ředitele HZS ČR.
09.05.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Obrazy zkázy: „Z inferna v Bohumíně nebylo úniku!“ popsal šéf hasičů

 
Nasazovali životy, snažili se zachránit nájemníky bohumínského paneláku před smrtí v plamenech. Přesto se stali hasiči na sociálních sítích terčem kritiky. Dalo se něco udělat jinak? Jak zásah probíhal? To Blesku popsal šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.
12.08.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků)

HZS ČR: Novým hasičským generálem byl jmenován Vladimír Vlček

 
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v sobotu 28. října 2017 u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu do generálské hodnosti plk. Ing. Vladimíra Vlčka, Ph.D.
29.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Zeman na Pražském hradě jmenoval osm nových generálů

 
Prezident Miloš Zeman dnes u příležitosti státního svátku 28. října jmenoval osm nových generálů. Povýšil například současného ředitele Útvaru rychlého nasazení Libora Lochmana a ředitele moravskoslezských hasičů Vladimíra Vlčka, napsala ČTK.
28.10.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Nová technologie pro přenášení obrazu u PČR

 
V pondělí 21. července byla na tiskové besedě představena zcela nová a v evropském měřítku výjimečná a unikátní technologie pro přenášení obrazu. Besedy se zúčastnili plk. Mgr. Tomáš Kužel, ředitel Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josef Babka, primátor statutárního města Ostravy Ing. Petr Kajnar a zástupce krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje plk. Ing. Vladimír Vlček.
23.07.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Vlček (15 článků) , Petr Kajnar (81 článků) , Tomáš Vlček (8 článků)

Kavan s Laštůvkou v kanceláři předsedy Sněmovny skončili

 
Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) ve čtvrtek ukončil spolupráci s Janem Kavanem, Vladimírem Laštůvkou i Helenou Opoleckou. Důvodem bylo jejich setkání s členy radikálního hnutí Hamás v pásmu Gazy přes Vlčkův výslovný nesouhlas. Uvedla to mluvčí šéfa Sněmovny Kristýna Landová.
18.06.2009 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (142 článků) , Miloslav Vlček (154 článků) , Vladimír Vlček (15 článků)

Vlček vyhodí Kavana a Laštůvku kvůli schůzce s Hamásem

 
Poradci šéfa Sněmovny Miloslava Vlčka (ČSSD), někdejší poslanci soc. dem. Jan Kavan a Vladimír Laštůvka, zřejmě o své posty přijdou. A to kvůli tomu, že při oficiální návštěvě europarlamentní delegace na Blízkém východě vedené Vlčkem se oba trhli a v rozporu s programem cesty se separátně sešli se zástupci Hamásu, který je na seznamu teroristických organizací.
16.06.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (142 článků) , Miloslav Vlček (154 článků) , Vladimír Vlček (15 článků)
« Předchozí 1 Další »