Články k osobnosti

Vladimír Špidla

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Špidla »
 

Špidla: Nejchytřejší práci mít budou. Nejméně kvalifikovaní taky. Ti mezitím mají problém

 
Politik v důchodu, bývalý premiér za ČSSD Vladimír Špidla, dal rozhovor Seznamu. Evropa podle něj nezaostává za Asií. Krize nám pomůže a zjistíme, že se potřebujeme navzájem. Střední třídu asi nečekají světlé zítřky. Slavný citát „Zdroje jsou“ byl vysvětlen. Jak by si Špidla představoval daňový systém? Všechno se prý musí změnit. A citoval se Marx.
26.10.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků)

Krajské volby: Neuspěje nikdo, říká Vladimír Špidla. Bude nezaměstnanost, budou problémy

 
S blížícími se krajskými a doplňujícími senátními volbami si redaktor Britských listů a mluvčí Českých elfů Bohumil Kartous pozval do svého pořadu někdejšího premiéra a bývalého eurokomisaře Vladimíra Špidlu (ČSSD). Ten prozradil, že nepředpokládá, že by volby přinesly další porážku sociální demokracie, jak někteří politologové predikují. Krajské volby podle něj budou poprvé silně odtržené od celostátní politiky. Kromě jiného se věnoval důsledkům koronavirové krize, kterým budeme muset čelit, a tomu, do jaké míry ovlivní volby sněmovní. „Nikdo nemůže mít iluze, že se nezvýší nezaměstnanost a nebudou ekonomické problémy,“ upozorňuje Špidla.
07.08.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků)

„K*rvy od Zemana nesmí projít, cizina stáhne peníze.“ Tajné jednání proti Zemanovi. Nejen jedno. Dnes už je jasno

 
VZPOMÍNKY A PERLY V politických kuloárech se té akci říkalo „operace důchodce“. Název prý vymyslel osobně její hlavní tvůrce, kterým měl být Stanislav Gross. Tehdejší první místopředseda ČSSD společně se svým nadřízeným Vladimírem Špidlou měli na počátku roku 2003 při prezidentských volbách rozehrát velmi podivnou hru, jejímž cílem bylo, aby neuspěl bývalý předseda jejich strany Miloš Zeman. A je třeba dodat, že ten jim to nikdy nezapomněl.
04.08.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků) , Stanislav Gross (749 článků) , Miloš Zeman (24439 článků)

„Péťa prostě vybočuje,“ líčí maminka autisty. Zakročil spolek a vytvořil unikátní mapu

 
Autismus není jen diagnóza, ale také rozsudek pro tisíce rodin žít v neustálém zápřahu a strachu z budoucnosti. V České republice trpí poruchou autistického spektra minimálně 8 600 lidí, odhadem jich ale můžou být statisíce. Zjištění přinesla unikátní mapa autismu, kterou vytvořil spolek Děti úplňku. Důvodem k vytvoření byl fakt, že se rodiny potýkají s kritickým nedostatkem dostupných sociálních služeb. Přesnější čísla by tak mohla být apelem pro kraje, aby lidem služby zajistily. Spolek přináší i konkrétní tváře, které nedostatkem služeb trpí. Jednou z nich je Světlana s dvěma syny s autismem, ale také expremiér Vladimír Špidla, který pomáhá s výchovou vnuka Davida.
28.06.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků) , David David (526 článků)

Železný a Nova: „Usoudíme ho,“ zněl rozkaz. Tohle si Špidla za rámeček nedá

 
Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek hájí bývalého ředitele televize Nova a exsenátora Vladimíra Železného, který se za hnutí Trikolóra rozhodl kandidovat v letošních volbách do Senátu. „Nikomu nic neukradl,“ píše o Železném, jenž vedl spory s vlastníkem Central European Media Enterprises (CME) Ronaldem Lauderem. Ty později vyvrcholily stockholmskou arbitráží, po níž Česká republika musela za premiérského období Vladimíra Špidly zaplatit přes deset miliard korun, načež Špidla odvolal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které byl Štěpánek členem. „Lauder inkasoval peníze, Špidla a spol. politický profit,“ popisuje spor bývalý radní.
18.06.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (171 článků) , Petr Štěpánek (794 článků) , Petr Štěpánek (794 článků) , Vladimír Špidla (311 článků) , Ronald Lauder (6 článků)

To by byl zločin na Češích! Docent Ševčík tvrdě k otázce, zda máme platit dluhy jihu EU. Mají raději šetřit a opustit euro, říká

 
ROZHOVOR Evropská unie, bojující svorně proti globálnímu oteplování a za sociální stát? Docent Miroslav Ševčík, proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, se podivuje nad provoláním Vladimíra Špidly, Anny Šabatové a dalších osobností, které taková představa nadchla. Na kolektiv autorů má Ševčík několik otázek. „Co to je důstojná mzda, kolik má činit?“ ptá se Ševčík s odkazem na skutečnost, že minimální mzda v Česku je několikanásobně nižší než ve Francii nebo v Německu. Zkušený ekonom se také tvrdě ohradil proti nejnovějšímu unijnímu nápadu na finanční pomoc jižním státům EU. „Jih eurozóny samozřejmě má šanci přežít. Ale musí si utáhnout opasky. A to se jim nechce,“ podotýká Ševčík. Dopustit, že bychom tyto dluhy měli platit my, by podle něj bylo zločinem.
28.05.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků) , Anna Šabatová (510 článků)

Špidla, Šabatová, Pehe. Co to podepsali, proboha? Václav Klaus rozebírá zvláštní výzvu. V pozadí cítí i Dienstbiera

 
Exprezident Václav Klaus se pustil do někdejšího premiéra Vladimíra Špidly a jeho souputníků. Konstatoval, že levicoví aktivisté spolu s havlistickou kavárnou mohou utvořit novou platformu, do které se může zapojit TOP 09, STAN, lidovci či Piráti, se kterou neusilují o nic menšího než o obnovu socialismu a potlačení svobody. Exprezident jedním dechem dodal, že je odhodlán této snaze vzdorovat.
16.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10026 článků) , Vladimír Špidla (311 článků)

Šabatová, Pehe a Špidla zachraňují Česko: Přišli s plánem. Greta by měla radost

 
Sociolog Ondřej Císař, politolog Jiří Pehe, publicistka Apolena Rychlíková, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, expremiér Vladimír Špidla a řada dalších osobností podepsali provolání ke společnosti ve věci řešení koronavirové krize. Volají po tom, aby ekonomika sloužila lidem, a nikoli naopak, aby bohatý Západ včetně EU dál bojoval proti globálnímu oteplování, aby posílil sociální stát a aby lidé dostali možnost důstojně bydlet.
04.05.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků) , Anna Šabatová (510 článků) , Jiří Pehe (432 článků)

Členové vysílací rady, vyhození Špidlou, vyhráli soud. Žádají ušlou mzdu

 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí vyplatit ušlé mzdy a další náklady šestici svých bývalých členů, kteří byli roku 2003 odvoláni tehdejším premiérem Vladimírem Špidlou. Podle nepravomocného rozsudku bude muset RRTV uhradit nejméně 14 milionů korun a úroky z prodlení Zdeňku Duspivovi, Pavlu Foltánovi, Petru Žantovskému, Josefu Musilovi, Jiřímu Novotnému a Petru Štěpánkovi. Spor začal v souvislosti s arbitráží mezi Českou republikou a Central European Media Enterprises (CME).
27.04.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (794 článků) , Petr Štěpánek (794 článků) , Jiří Novotný (217 článků) , Vladimír Špidla (311 článků) , Jiří Novotný (43 článků) , Jiří Novotný (217 článků) , Josef Novotný (200 článků) , Josef Novotný (200 článků)

Hamáček v červeném svetru a Babiš v obleku? Krize odhalila rozdílný přístup, soudí muž blízký ČSSD

 
Komentátor a bývalý spolupracovník Vladimíra Špidly a Lubomíra Zaorálka Lukáš Jelínek v komentáři pro server iROZHLAS.cz zanalyzoval, jaké dopady bude mít nynější koronavirová krize na vládní koalici stran ANO a ČSSD. Ukázal na rozdílné přístupy v řešení situací vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a šéfem vlády Andrejem Babišem (ANO). Jejich rozdílné pohledy však podle komentátora nemusejí pro volební preference stran nic znamenat. „Buď vláda krizi ustojí, bude chválena a hnutí ANO zase o kousek stoupnou preference, nebo ji voliči pošlou k šípku jako celek,“ myslí si.
23.03.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19786 článků) , Vladimír Špidla (311 článků) , Lubomír Zaorálek (2668 článků) , Jan Hamáček (2229 článků)

S Erazimem Kohákem (†86) se loučilo 200 lidí. Filozofa uctili i exministři ČSSD

 
Na 200 lidí v neděli přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, mezi jehož neformální poradce Kohák patřil, dále exministr Jiří Dienstbier, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo ekolog Jan Rovenský. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.
16.02.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků)

Zemřel filosof Erazim Kohák (†86). Před komunisty utekl do USA, od Zemana dostal metál

 
Známý český filosof Erazim Kohák zemřel v sobotu ve věku 86 let. Někdejší emigrant v USA, kam utekl v roce 1948 před komunisty a dotáhl to na profesora na univerzitě v Bostonu, byl po revoluci činným i na politickém poli - byl mj. poradcem Vladimíra Špidly. Dohlížel však také na veřejnoprávní Českou televizi coby člen Rady ČT. V roce 2013 přebral od Miloše Zemana Řád T. G. Masaryka.
09.02.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků) , Miloš Zeman (24439 článků)

Prokletí šéfů ČSSD: 7 rozvodů a smrt. O ženu přišli kromě Hamáčka i Zeman, Gross a Špidla

 
Vicepremiér a šéf sociální demokracie Jan Hamáček v tom není sám. Rozvod už za sebou mají i jeho předchůdci ve vedení ČSSD. Manželství se rozpadlo v minulosti také Miloši Zemanovi, Jiřímu Paroubkovi, Vladimíru Špidlovi i Bohuslavu Sobotkovi. Nejtvrdší ránu osudu si ale prožila i druhá rodina Stanislava Grosse.
28.01.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Vladimír Špidla (311 článků) , Stanislav Gross (749 článků) , Bohuslav Sobotka (9550 článků) , Jan Hamáček (2229 článků) , Jiří Stanislav (99 článků) , Jiří Zeman (1261 článků)

I malý přínos má význam - jako v pohádce o veliké řepě, říká Špidla

 
V době, kdy jsme měli pevný kurz koruny k euru, tak jsme už vlastně euro de facto měli. Je jedno, že se jmenovalo koruna, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz bývalý předseda vlády, eurokomisař a aktuálně ředitel sociálnědemokratické Masarykovy demokratické akademie Vladimír Špidla. Současně se vyslovuje pro transformaci OSN do obdoby Evropské unie a je optimistou, pokud jde o zvládnutí globální ekologické krize. ( První část rozhovoru  ZDE )
24.11.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků)

Konec globální spolupráce je sebevražda naší civilizace, varuje Špidla

 
Politika je konfliktní řemeslo. Tento konflikt ale musí být demokratický, protože přestat spolupracovat na globální úrovni je sebevražda naší civilizace, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz bývalý premiér, předseda ČSSD a dnes ředitel sociálnědemokratické Masarykovy demokratické akademie Vladimír Špidla. Podle něj nyní opět přichází čas pro sociální demokracii.
18.11.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků)

Rozjezd barevné revoluce v ČR, plánované na listopad. Zkušený Zdeněk Zbořil už ale vidí nechtěně prozrazené náznaky

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „V ČR není ani ústavní krize, ani vládní krize,“ komentuje napjatou situaci na politické scéně politolog Zdeněk Zbořil. Podotýká, že v ČSSD zřejmě uvěřili vlastní scestné interpretaci Ústavy. „Představa o podání kompetenční žaloby na prezidenta mi připadá jako nápad z okruhu brain-trustu Vladimíra Špidly nebo pana Pocheho.“ Premiér Andrej Babiš je podle Zbořila v dobré kondici, ale proč by měl držet vládu za každou cenu? „Pokud někdo opravdu sní o ‚zlaté revoluci‘, měl by si v klidu spočítat, komu by to prospělo a koho by to vrhlo do stavu beztíže,“ uvedl politolog.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19786 článků) , Vladimír Špidla (311 článků)

Víte vy toto o důchodcích? Poradce Andreje Babiše odhalil zásadní fakta

 
ROZHOVOR Makroekonom Jaroslav Ungerman byl poradcem vlád Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka, nyní radí současnému premiérovi Andreji Babišovi. Právě práci současného premiéra hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Co je špatného na tom, že důchodcům umožníme cestovat za sníženou cenu?“ ptá se Ungerman a odmítá označovat zlevněné jízdné pro studenty a důchodce za rozhazování. Dodává, že ve velkých městech měli důchodci slevy už dříve, zatímco na malých obcích takovými výhodami nedisponovali. Ungerman se rovněž pochvalně vyjadřuje o EET a výběru daní. „Pokud jde o výběr DPH, pak nedávno paní ministryně financí uvedla, že se snížil únik DPH z necelých dvaceti procent na zhruba 11–12 %. A to je, myslím, velmi dobrý výsledek,“ soudí makroekonom.
10.01.2019 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , Andrej Babiš (19786 článků) , Vladimír Špidla (311 článků) , Stanislav Gross (749 článků) , Jiří Stanislav (99 článků)

Vladimír Špidla přál ČSSD k výročí: Má velké dějiny, vždy byla rozhodující silou zápasu o pokrok

 
Sociální demokracie byla od svého počátku rozhodující silou ve všech zápasech o pokrok, řekl ČTK a České televizi u příležitosti dnešní konference ke 140. výročí založení strany její bývalý předseda a premiér Vladimír Špidla. V historii ČSSD se podle něj najde řada vzestupů i pádů, ale zdůraznil, že nikde v ní nefigurují agresivní nacionalismus či válka.
13.11.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (311 článků)

Babišův kandidát, zablokovaný na Facebooku, prozradil, co chce udělat lidem z ČT

 
ROZHOVOR Česká televize dlouhodobě neplní úkoly, které jí ukládá zákon, a místo toho je hlásnou troubou jedné – eurohujerské – názorové partičky, ale platíme jí za to my všichni. Tvrdí to do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání čerstvě nominovaný Petr Štěpánek, který ve stejném kontrolním orgánu působil, dokud jeho tehdejší členy v roce 2003 protiprávně neodvolal premiér Vladimír Špidla. Mediální odborník také účtuje s analýzou, podle níž je 98 procent příspěvků v České televizi v pořádku. Zadavatelům i zpracovatelům by ji být členem Rady ČT omlátil o hlavu a požadoval by k úhradě miliony vyhozené za něco tak průhledně hloupého a už v zadání cinknutého.
20.09.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (794 článků) , Petr Štěpánek (794 článků) , Vladimír Špidla (311 článků)

Vzrušení v Moravcově věži. Kubera vykládal věci, které tam dlouho nezazněly. O Špidlovi, EU...

 
Hoste nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jaroslav Kubera (ODS) a předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO). Kubera znovu ukázal, že si ani před televizními kamerami nehodlá brát servítky. Jednou větou smetl ze stolu téma platů politiků, zkritizoval expremiéra Vladimíra Špidlu (ČSSD), ale nešetřil ani EU nebo současného premiéra Andrej Babiše (ANO). Od Moravce se Kubera dočkal komplimentu. Vondráček si pochvaloval, že si v řadě témat s Kuberou rozumí. I on udeřil na EU.
02.09.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19786 článků) , Jaroslav Kubera (1138 článků) , Vladimír Špidla (311 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »