Články k osobnosti

Vladimir Putin

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimir Putin »
 

Archivy zveřejnily Putinovu legitimaci Stasi s číslem B 217590

 
Americký historik Douglas Selvage nalezl v německých archívech originál legitimace agenta východoněmecké tajné informační služby Stasi Vladimira Putina. Ten měl od poloviny osmdesátých let pracovat v Drážďanech jako agent KGB. Spolupráci se Stasi podepsal 31. prosince 1985 a získal legitimaci s registračním číslem B 217590.
13.12.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků)

Po rozhovoru Zemana v ruské televizi vláčeli prezidenta bahnem. Teď ale dostali výprask oni. Známá tvář z minulé Sněmovny tvrdě účtuje

 
Potom, co prezident Zeman promluvil v ruské televizi a konstatoval, že západní protiruské sankce jsou zbytečné a že Evropská unie, bohužel, nemá silného lídra, jakým je např. Vladimir Putin v Rusku, se na českou hlavu státu snesla vlna kritiky. Analytik Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty prohlásil, že se Zeman v podstatě dopustil velezrady. Někdejší poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa mu však rychle slovní úder vrátil.
11.12.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Jakub Janda (490 článků)

Němci našli Putinovu průkazku Stasi. Agent KGB díky ní mohl nabírat špiony v NDR

 
V archivu někdejší východoněmecké tajné policie Stasi našli identifikační průkaz této nechvalně známé organizace na jméno nynějšího ruského prezidenta Vladimira Putina. V úterý o tom informoval deník Bild, který snímek průkazky s Putinovou fotografií zveřejnil. Snímek průkazky následně médiím zpřístupnil německý úřad, který má na starosti archiválie z bývalé NDR. Putin v Německé demokratické republice (NDR) v 80. letech působil jako agent sovětské tajné služby KGB.
11.12.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků)

Vlastizrádce Zeman! Volá Jakub Janda po rozhovoru v ruské TV

 
Prezident Miloš Zeman poskytl obsáhlé interview ruské televizi. Ve čtyřicetiminutovém rozhovoru mimo jiné konstatoval, že západní protiruské sankce nefungují a že Evropské unii chybí nějaký silný lídr podobný ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi či prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Netrvalo dlouho a rozhovor okomentovali analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda či poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.
09.12.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4429 článků) , Jakub Janda (490 článků) , Miloš Zeman (22288 článků) , Jaroslav Foldyna (520 článků)

Putinův exzeť se znovu oženil. Prezidentovu dceru vyměnil za atraktivní celebritu

 
Kiril Šamalov (36), nejmladší ruský miliardář a zároveň bývalý zeť prezidenta Vladimira Putina, se znovu oženil. Putinovu dceru Jekatěrinu Tichonovovou po jeho boku nahradila atraktivní celebrita Žanna Volková. Co si prezident pro miliardáře připravil za trest? Při rozvodu s Tichonovovou Putin zařídil, aby jeho zeť přišel o většinu akcií petrochemické firmy Sibur, uvedl deník Daily Mail.
06.12.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků)

Jsme ve válce. Putin má v komiksu výměnu názorů se Supermanem

 
Ruský prezident Vladimir Putin se objevil v americkém komiksu Doomsday Clock od DC Entertainment a setkal se se Supermanem.
06.12.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků)

Málem jste zabili mou matku! vpálila novinářům slečna Andreje Babiše ml. A Sabina Slonková má o ní info

 
Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej Babiš mladší se před nějakým časem seznámil se ženou, se kterou trávil čas např. na ukrajinském poloostrově Krym ovládaném Ruskem. Pro veřejnost byla žena dlouho zcela neznámá, ale když se ukázalo, že má vliv na premiérova syna, média se o ni začala zajímat. A zjistila toho o ní hodně. Třeba to, že je obdivovatelkou ruského prezidenta Vladimira Putina.
02.12.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Andrej Babiš (15464 článků) , Sabina Slonková (168 článků)

Je za to zodpovědný Putin, vypálila Merkelová

 
Německa kancléřka se vyjádřila k tomu, kdo podle ní nese zodpovědnost za zhoršení situace v Kerčském průlivu. Ukázala na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zároveň v Berlíně na čtvrtečním německo-ukrajinském ekonomickém fóru kladla důraz na to, že Ukrajinci zadržení při víkendovém incidentu Ruskem musí být propuštěni a není možné je nutit k doznání.
30.11.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků)

Ruším schůzku s Putinem, oznámil Trump. Kreml rychle zareagoval

 
45. prezident Donald Trump zrušil setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Své rozhodnutí oznámil na sociální síti Twitter. Trump prozradil, že schůzku zrušil kvůli ruskému počínání v krizi v Kerčském průlivu. Kreml okamžitě zareagoval.
30.11.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4429 článků)

Trump zrušil schůzku s Putinem v Argentině: Oznámil to na Twitteru

 
Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru odřekl připravované setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem na okraj summitu G20 v Argentině. Kreml zrušení schůzky potvrdil a vyjádřil politování, že se tím projednání důležitých mezinárodních i bilaterálních otázek odsouvá na neurčito. Trump dnes nejprve před odletem do Argentiny prohlásil, že je na setkání s Putinem příhodný čas, ale krátce poté na twitteru oznámil, že do vyřešení rusko-ukrajinského incidentu v Kerčském průlivu je v zájmu všech stran rokování zrušit. Ukrajinský prezident Petro Porošenko Trumpovo rozhodnutí ocenil jako chování velkého státníka.a.
29.11.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4429 článků)

Testuje Putin ničivou zbraň? Exploze nad laboratoří budí obavy kvůli sporu s Ukrajinou

 
Další důkazy, které naznačují, že ruský prezident Vladimir Putin testuje na Sibiři ničivé hi-tech zbraně, se objevily tento týden. Nad jeho vědeckým městečkem Akademgorodok nedaleko Novosibirsku explodovala záhadná zelená koule, která podle svědků mohla být testem vesmírné zbraně. Rusko se aktuálně ocitá uprostřed sporu s Ukrajinou, které zajalo tři lodě a 24 námořníků. Ukrajina v reakci vyhlásila válečný stav.
29.11.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků)

Rusko popřelo blokádu azovských přístavů, dle Merkelové může za zhoršení situace Putin

 
Ukrajina ve čtvrtek obvinila Rusko, že úmyslně blokuje ukrajinské přístavy v Azovském moři, aby vystupňovalo napětí a destabilizovalo region. Kreml to popřel, ale dodal, že plavbu Kerčským průlivem může mařit špatné počasí. Ukrajinský prezident Petro Porošenko vybídl NATO, ať do oblasti vyšle své lodě. Kyjev by také rád, aby Turecko uzavřelo ruským válečným lodím úžinu Bospor. Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala ke klidnému přístupu. Řekla však, že odpovědnost za zhoršení situace nese ruský prezident Vladimir Putin. Hájila též sankce proti Rusku.
29.11.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Angela Merkelová (2453 článků)

Rusko-ukrajinský konflikt skončí s ukrajinskými prezidentskými volbami, prohlásil Bašta v ČT

 
Jsou Rusko a Ukrajina na prahu války? Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinského lídra Petra Porošenka ze zinscenování konfliktu v Kerčském průlivu. Šéf Kremlu mluví o provokaci, která má Porošenkovi získat body u voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami. Podle Porošenka hrozí zemi „skutečná válka“ s Ruskem. Nad prohlubujícím se sporem v Událostech, komentářích debatovali senátor Pavel Fischer (nestr.) a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta (ČSSD).
28.11.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Pavel Fischer (115 článků) , Petr Pavel (509 článků)

Putin řekl jasné slovo, co se prý dělo v Kerčském průlivu. Trump z druhé strany světa pohrozil

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou stále neopadá. Ruský prezident Vladimir Putin a ukrajinský premiér Petro Porošenko pokračují ve válce slov. Do slovní přestřelky se zapojil i 45. prezident USA Donald Trump, který ze svých úst vypustil pohrůžku směřovanou Vladimiru Putinovi.
28.11.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4429 článků) , Petro Porošenko (155 článků)

Trump hrozí Putinovi: „Zruším schůzku.“ Rusové uvalili vazbu i na zraněné námořníky

 
Americký prezident Donald Trump pohrozil, že by mohl kvůli nedělnímu incidentu v Kerčském průlivu zrušit plánovanou schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se má uskutečnit na okraj summitu G20 v Argentině. Prezident to řekl v rozhovoru, který dnes zveřejnil list The Washington Post. Představitelé dvacítky největších ekonomik světa se v Buenos Aires sejdou v pátek a v sobotu.
28.11.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4429 článků)

Putin neodpověděl na telefonát s ukrajinským prezidentem: Hrozí skutečná válka, varuje Porošenko

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko se bezprostředně po incidentu v Kerčském průlivu v noci z neděle na pondělí pokoušel spojit s kremelským šéfem Vladimirem Putinem, jeho žádost o rozhovor ale zůstala bez odpovědi. Porošenko to dnes prohlásil v televizním projevu. Sdělil Ukrajincům, že jejich zemi hrozí „skutečná válka s Ruskou federací".
27.11.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Petro Porošenko (155 článků)

Monstrproces, pštrosí politika. Politici se rozjeli kvůli konfliktu v Azovském moři

 
Zadržení trojice ukrajinských lodí, včetně vojáků, a jak se později ukázalo také agentů kontrarozvědky, znovu rozdmýchalo konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem v oblasti Krymu. Ukrajinci proto vyhlásili válečný stav, Rusové zase mluví o provokaci. Čeští politici vesměs agresi ze strany země Vladimira Putina odmítají, někteří ale upozorňují na mlčení vrcholných českých představitelů. Proti eskalaci konfliktu se totiž veřejně postavil jen ministr zahraničí, zatímco premiér mlčí. Prezident Miloš Zeman konflikt okomenoval až na dotazy novinářů během návštěvy Izraele. V Evropě se přitom mluví o zpřísnění protiruských sankcí, kterých je Zeman odpůrcem.
27.11.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Miloš Zeman (22288 článků)

Ministryně, které byl Putin na svatbě, varuje před válkou. Merkelová volala do Kremlu

 
Vladimir Putin jí letos přijel na svatbu. Teď má však rakouská ministryně Karin Kneisslová obavu, že se tentokrát schyluje ke konfliktu. A to kvůli napjaté situaci mezi Ruskem a Ukrajinou v Azovském moři. Vyzvala proto, aby přednost dostala slova, nikoli zbraně. A není sama, kdo se snaží mírnit emoce ve vyhrocené atmosféře. EU však možná bude muset zpřísnit sankce proti Rusku kvůli zabavení ukrajinských plavidel, uvedl dle Reuters vysoký představitel německého parlamentu považovaný za spojence kancléřky Angely Merkelové. Ta si volala kvůli incidentům přímo s Putinem.
27.11.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Angela Merkelová (2453 článků)

Chodorkovskij: Putin padne, až prázdná lednička porazí televizi. Až se Rusové budou mít zle

 
Bývalý oligarcha Michail Chodorkovskij poskytl velký rozhovor serveru iHNED.cz. Hovořil nejen o ruské hlavě státu Vladimiru Putinovi, ale i o českém prezidentovi Miloši Zemanovi.
27.11.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Michail Chodorkovskij (37 článků)

Křik na Trumpa, skryté důvody: Informace ke krizi mezi Ruskem a Ukrajinou. I to, co se zatím nepropralo

 
Názory na „kerčský incident“, jak se začalo říkat námořnímu konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou v Kerčském průlivu, se liší. Kdo ho způsobil, aby si zvedl popularitu? Podle některých západních médií to byl Vladimir Putin, podle ruských ukrajinský prezident Porošenko. Analytička Tereza Spencerová považuje to, co se strhlo v ukrajinském parlamentu, za frašku a tvrdí, že Porošenko s plánem na zvýšení popularity neuspěl. Aktuálně.cz má za to, že Putin stále trestá Ukrajinu za nezávislost. A senátor Jiří Drahoš připodobnil ruský „útok“ k roku 1968.
27.11.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Jiří Drahoš (1113 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »