Články k osobnosti

Vladimir Putin

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimir Putin »
 

Nový vývoj mezi Arménií a Ázerbájdžánem: Putin zvedl telefon a zavolal Erdoganovi

 
Ruský prezident Vladimir Putin se telefonicky spojil s tureckým prezidentem Tayyipem Erdoganem. Řešili spolu situaci na hranicích mezi Arménií a Ázerbájdžánem, kde od 12. července probíhá ozbrojený konflikt, při kterém již bylo zabito několik lidí. „Byla vyjádřena připravenost koordinovat úsilí o stabilizaci v regionu,“ prohlásil Kreml. Ruská strana již jednou v historii pomáhala vyzbrojit Arménii během konfliktu s Ázerbájdžánem, zatímco Turecko podporovalo právě Ázerbájdžán. O jednání informovala agentura Reuters.
30.07.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Black Lives Matter, cenzurování filmů? Režisér Adamec se svěřil s osobními zkušenostmi z USA

 
ROZHOVOR „Myslím, že jsme svědky souboje o postavení první světové velmoci a je evidentní, že Čína díky své ekonomické síle po tomto postu sahá,“ říká známý režisér Jiří Adamec a přidává další postřehy o Číně. Vyjádřil se i k situaci v USA, kde většinou část roku s rodinou pobývá. Nevynechal ani Donalda Trumpa a Rusko včetně Vladimira Putina, v jehož souvislosti padla slova „zatraceně silný hráč“. Přečtěte si také, co si jako dlouholetý úspěšný režisér myslí o tom, jak se filmové servery, v souvislosti s rasovými nepokoji, „staví“ k některým filmům.
14.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Jiří Adamec (233 článků) , Donald Trump (5101 článků) , Jiří Adamec (113 článků) , Matter Matter (83 článků)

Putin a změny v Rusku? Zkušená politička opravuje to, co se napsalo v českých médiích

 
Někdejší poslankyně za ČSSD Anna Čurdová se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila ke změnám ústavy, které Rusové podpořili ve všelidovém hlasování, jež současnému prezidentovi Vladimiru Putinovi umožňuje vládnout i po skončení jeho současného mandátu. „Změny, které byly schváleny, je potřeba vidět v historickém kontextu a nikoli vytržené a osamocené,“ upozorňuje Čurdová ve své reakci na to, jak o „referendu v nedemokratické zemi“ informovala některá česká média. A připomíná, že pokud chceme hovořit o demokracii, pak má Rusko plné právo odhlasovat si svoji ústavu, podle které bude v budoucnu žít.
08.07.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Anna Čurdová (13 článků)

Karas z ČT rozcupoval ruské referendum: Putin se nechce dělit o moc, chce ji jen pro sebe!

 
Rusové podpořili změny, které mění ústavu. Prezidentovi Vladimiru Putinovi tak umožňují prodloužení prezidentské vlády. „Putin hodil Rusům pár slov o větší demokratizaci země, aby byla moc posílena směrem k němu,“ uvedl ve čtvrtečním Interview na ČT24 dlouholetý zahraniční zpravodaj veřejnoprávní televize z Varšavy a Moskvy a ředitel ostravského studia České televize Miroslav Karas. Putin podle něj rozhodně nemění ústavu, aby se s někým dělil o moc. Ale proto, aby ji držel v rukách jen on sám.
02.07.2020 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Putin do roku 2036! Jelcin byl opilec, Gorbačov naiva. Ruský expert zboural vysílání televize

 
V Rusku se chystá referendum o změnách, které by umožnily Vladimiru Putinovi vládnout až do jeho 84 let. O tom a mnohém dalším mluvil Alexej Kelin, historik a bývalý člen Rady vlády pro národnostní menšiny v pořadu V souvislostech TV Noe. A zmínil i prezidenta Zemana, kterého prý na Hrad dostal ruský generál v záloze. Řeč šla i o „naivovi“ Gorbačovovi a „opilci“ Jelcinovi. A o tom, proč v Rusku není demokracie.
01.07.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

S Putinem do roku 2036? Rusové ho podpořili, volili na polích i v nemocnicích s koronavirem

 
V Rusku skončilo referendum o změnách v ústavě. Změny umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi zůstat u moci i po vypršení nynějšího mandátu. Hlasovalo se skutečně po celém Rusku, dobrovolníci navštěvovali v nemocnicích pacienty s koronavirem, další se vydali domů za seniory. Na různých místech včetně polí byly přistavěny mobilní hlasovací místnosti, například autobus. Do odlehlých oblastí se vydaly vrtulníky. Změny v ústavě podpořilo 78 procent ruských voličů. Potvrzují to výsledky referenda po sečtení téměř všech odevzdaných hlasů.
01.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Jan Urbach: Putin prý ovlivňoval RAF

 
Bývalý člen německé teroristické organizace Frakce Rudé armády (německy Rote Armee Fraktion, RAF) tvrdí, že v době, kdy Vladimir Putin pracoval v řadách KGB na rezidentuře v Drážďanech, setkával se se členy této organizace a měl významné postavení v průběhu jednání.
25.06.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

A archivy se otevřou. Dozvuk Putinova článku o Hitlerovi a Západu

 
„Nechme mluvit archivy, i když to může být nepříjemné a bolestivé,“ píše pedagožka a analytička Anna Čurdová k historické stati, kterou uveřejnil ruský prezident Vladimir Putin. Článek ruského prezidenta pobouřil Polsko i západní Evropu. Čurdová se na něj s odstupem dívá v analýze sepsané pro ParlamentníListy.cz.
21.06.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Anna Čurdová (13 článků)

Putin: Zapomínáte na Mnichov. Co jste tajně dohodli s Hitlerem? Zbabělci, egoisté. Všichni jste zodpovědni

 
„Rozdělení Československa bylo brutální a cynické. Mnichov zničil i formální křehké záruky, které na kontinentu zůstaly. Ukázalo se, že vzájemné dohody jsou bezcenné. Byla to mnichovská zrada, která posloužila jako ‚spouštěč‘ a učinila velkou válku v Evropě nevyhnutelnou,“ píše k 75. výročí konce druhé světové války ruský prezident Vladimir Putin ve svém článku pro ruský deník Rossijskaja Gazeta a americký magazín The National Interest. Kritizuje v něm též Evropskou unii za loňské usnesení, které ukazuje na Sovětský svaz jako na jednoho z viníků konfliktu. A připojil slova i k ničení pomníků.
19.06.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Budu muset krást! Putinovi už nevěřím, říkají zchudlí Rusové na VIDEU

 
V Rusku koronavirová krize dále zatápí místním obyvatelům. Podle reportáže BBC jsou někteří lidé odkázáni na potravinové balíčky a Putinova popularita klesá. „Budu muset začít krást v obchodech. Co jiného můžu dělat?“ svěřil se propuštěný kuchař na kameru. A protože jsou zakázané demonstrace, aktivisté, kteří nechtějí, aby v Rusku vládl Vladimir Putin další roky, sprejují své vzkazy po budovách.
17.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Líbající se muži mají Putinovi pomoci k „věčnosti“. Kontroverzní video žene Rusy k referendu

 
Ruským internetem se šíří homofobní video, které má diváky přesvědčit, aby v nadcházejícím referendu hlasovali pro změny ústavy. Video ukazuje „katastrofickou“ budoucnost, která by mohla nastat, pokud by změny neprošly a spolu s nimi úprava článku 72 ústavy. Ta má stvrdit manželství jako svazek muže a ženy. Ale také umožnit, aby Vladimir Putin mohl znovu kandidovat.
17.06.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Nepořádek. Putin k situaci v USA: To by se u nás nestalo...

 
V rozhovoru pro kanál Rossiya se ruský prezident Vladimir Putin otřel o Spojené státy. Podle něj jsou protesty spojené s tím, že USA nezvládly pandemii koronaviru. Vyjádřil podporu boji za práva černochů, ale z chaosu a nepokojů dle něho nic dobrého nevzejde. A zkritizoval systém vlády, ve kterém může guvernér prezidentovi odmlouvat. To by se v Rusku prý nestalo.
15.06.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Putin v kaši jako nikdy? Je hůř, Rusové mají internet, chtějí svobodu. Plus zle ve zdravotnictví

 
Obětí koronaviru nemusí být jen obyčejní Rusové, ale i politická kariéra Vladimira Putina. Alespoň to prý vyplývá z nových průzkumů, které zpracovalo ruské nevládní výzkumné centrum Levada a publikovalo v magazínu Foreign Policy. Putinova popularita prý klesá, důležitost občanských práv stoupá. A krize ve zdravotnictví může odradit i jeho hlavní příznivce. A kdo ví, jak dopadnou příští volby...
08.06.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Trump volal Putinovi a pozval ho na summit G7

 
Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump se spolu bavili po telefonu. Trump oznámil Putinovi, že by na plánovaný summit G7 rád pozval jeho i představitele řady dalších států. Informuje o tom ruská agentura RIA.
04.06.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Donald Trump (5101 článků)

To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

 
Vladimir Putin nepotřebuje mít v České republice vojenskou základnu, protože tady má ,,pátou kolonu" v KSČM či na Pražském hradě. Tak v České televizi odrazil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poznámku šéfa sněmovní frakce KSČM Pavla Kováčika, že Spojené státy mají ve světě řádově více základen než Rusko. Pořad, kterého se zúčastnil i šéf klubu STAN Jan Farský, se zabýval také postupem vlády během koronakrize, ekonomickou situací nebo pomníkem maršála Koněva,
04.06.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Miroslav Kalousek (7104 článků) , Pavel Kováčik (286 článků) , Jan Farský (181 článků) , Miroslav Kováčik (13 článků)

„Skončil jste,“ rozčílil se Putin kvůli úniku ropy. Šéfovi podniku pohrozil vyšetřováním

 
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu schválil vyhlášení stavu nouze v polárním městě Norilsk, kde z tamní elektrárny a teplárny uniklo velké množství ropného paliva do řeky. Putin v přímém televizním přenosu káral vysoce postavené hodnostáře, že se o všem dozvěděli příliš pozdě a nedokázali správně reagovat.
03.06.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Jak Stalin po pádu z koně odpískal zlatý hřeb slavné přehlídky

 
Absolvuje Vladimir Putin červnovou slavnostní vojenskou přehlídku na Rudém náměstí v koňském sedle? Stalin to kdysi nezvládl... třebaže moc chtěl.
30.05.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Zeman může balit. Putin určil nový termín přehlídky ke Dni vítězství, kterou zhatil virus

 
Ruský prezident Vladimir Putin v úterý nařídil ministrovi obrany, aby na 24. června připravil vojenskou přehlídku na počest 75. výročí vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem, oznámila ruská média. Na akci se už dříve chystal i český prezident Miloš Zeman.
26.05.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Miloš Zeman (24031 článků)

VIDEO Putin vytočený jako nikdy: ,,80 tisíc jsem řekl! Vaše odpovědnost! Lidi čekají.” Celé Rusko vidělo

 
uský prezident Vladimir Putin ztratil trpělivost s některými hlavami federálních subjektů Ruské federace a dal jim to ostře najevo přímo ve vysílání hlavních zpráv na celostátním Prvním kanálu. Nařídil totiž, že každý lékař, který se staral o nakažené nemocí COVID-19, dostane 80 tisíc rublů. A podřízení gubernátoři jeho příkaz jaksi nevyplnili...
19.05.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)

Putin zklamal lékaře. Ze slibované odměny 28 tisíc dostali dvě stovky, někteří ani to ne

 
Ruský prezident Vladimir Putin v dubnu v přímém přenosu z Kremlu slíbil, že všichni zdravotníci, kteří léčí lidi nakažené koronavirem způsobující nemoc covid-19, dostanou finanční odměnu. Mluvilo se zhruba o 28 tisíci korunách za měsíc. Lékaři a zdravotní sestry ale na bonusy čekají marně, někteří nedostali vůbec, jiní zas jen minimální prémii 250 korun, uvedl list Daily Mail.
16.05.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »