Články k osobnosti

Vladimir Putin

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimir Putin »
 

Tajný plán Putina, který nevyšel: Ukrajinu chtěl obsadit za deset dní, obyvatele třídit jako dobytek

 
Rusové plánovali obsadit Ukrajinu během pouhých deseti dní, během nichž chtěli povraždit část obyvatel a zejména celé kyjevské vedení. Vyplývá to z uniklých dokumentů podepsaných samotným Vladimirem Putinem. Jak informoval deník Kyiv Post, Moskva měla v plánu roztřídit Ukrajince jako dobytek.
07.12.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Putin: Rusko bude bránit své zájmy všemi prostředky, hrozba jaderného konfliktu roste

 
Rusko je v případě potřeby připraveno bránit své zájmy všemi dostupnými prostředky, prohlásil na dnešním jednání ruské rady pro lidská práva prezident Vladimir Putin. Varoval, že narůstá hrozba jaderného konfliktu. Rusko podle něj nemělo jinou možnost, než se v únoru uchýlit k vojenské intervenci poté, co prozápadní Ukrajinci sami v roce 2014 zahájili „válku“ a začali utlačovat obyvatele Donbasu. Polští nacionalisté sní o záboru západní Ukrajiny a jediným garantem její celistvosti a suverenity může být Rusko, tvrdil dnes také bez konkrétních důkazů ruský prezident.
07.12.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Šestkrát dražší plyn a ropa v Evropě než v USA. Macron tvrdě k Američanům

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron poskytl v rámci své návštěvy USA rozhovor americké televizní stanici CBS. Mluvil v něm například o svém přístupu k prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi. Ale uvedl také, že dotace, které USA poskytují svému průmyslu, jsou pro Evropu zabiják. Nechce prý být na USA závislý. Zmínil také, že za válku neplatí Evropa a USA stejnou cenu.
06.12.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Emmanuel Macron (673 článků)

Místo Koněva socha skřeta s obličejem Putina. Na třicet dnů

 
Na náměstí Interbrigády v Praze 6 ode dneška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude třicet dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze poputují na nákup zbraní pro Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi. ČTK to sdělil autor sochy, kovář a sochař Dušan Dostál.
05.12.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Za kritiku Kadyrova nemilosrdná poprava: Pro opozičního blogera si do švédského azylu přišlo vražedné komando

 
Vypadá to, že se Ramzan Kadyrov zbavuje svých názorových protivníků stejně urputně, jako ruská elita čistí zemi od protivníků prezidenta Vladimira Putina. Když čečenský vůdce označil opozičního blogera Abdurachmanova za nepřítele státu, vypadalo to jako klasické propagandistické prohlášení. Teď však disidenta a Kadyrovova oponenta někdo ve Švédsku zavraždil, jak tvrdí Rádio Svoboda.
05.12.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Ramzan Kadyrov (50 článků)

Putin jako hajlující skřet na plynovém potrubí: Sochu Koněva v Praze nahradila karikatura ruského prezidenta

 
Na náměstí Interbrigády v Praze 6 ode dneška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze poputují na nákup zbraní pro Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi. ČTK to sdělil autor sochy, kovář a sochař Dušan Dostál.
05.12.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Dušan Socha (1 článek)

Putinova milenka měla na nátlak prezidenta potratit. Teď se poprvé ukázala na veřejnosti

 
Alina Kabajevová, údajná milenka ruského prezidenta Vladimira Putina, se po dlouhé době objevila na veřejnosti. V Soči se zúčastnila otevření moderního sportovního centra. Kabajevová, která má mít s Putinem údajně dlouhodobý poměr a spekulovalo se i o utajené svatbě, měla podle některých informací na přelomu srpna a září podstoupit interrupci. S odvoláním na interní zdroje z okolí ženy o tom píše deník Daily Mail.
05.12.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Alina Alina (58 článků)

„Psychopat“. Válka na síti mezi CNN a mluvčí Zacharovovou

 
Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov oznámil, kdy prezident Vladimir Putin navštíví ukrajinská území připojená k Ruské federaci. Soukromá armáda ruských wagnerovců odmítla, že by posílala dopisové bomby do Španělska. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí promluvila o „psychopatech“. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, kolik ukrajinských vojáků padlo na frontě. A padne jich ještě víc, protože kruté boje pokračují dál.
04.12.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Putin prý spadl ze schodů: Při nehodě ve své rezidenci si měl narazit kostrč a vyprázdnit se

 
Kanál General SVR, který o sobě dlouhodobě tvrdí, že vynáší informace z Kremlu, napsal, že ruský prezident Vladimir Putin (70) spadl ve své rezidenci ze schodů a narazil si kostrč. Navíc se měl při té příležitosti nechtěně vyprázdnit. Informaci převzala světová média včetně Daily Mailu. 
03.12.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Ruský web získal tajný průzkum pro Putina: Podpora války šla rapidně dolů. A prezidenta nepotěší ani další zprávy

 
Když ruský prezident Vladimir Putin oznamoval, že rozkázal zahájit válku proti Ukrajině, kterou nazval „speciální vojenská operace“, většina Rusů ho podporovala. Podle dostupných dat Rusové podporovali svého prezidenta i tři měsíce poté, co už bylo jasné, že ruská armáda nezíská kontrolu nad Kyjevem a nedosáhne tak svých v první fázi zamýšlených cílů. Teď se však zdá, že se situace mění. Napětí prý houstne také v samotném Kremlu. Jenže nelze vyloučit, že ruská armáda se k něčemu chystá. Na Ukrajině.
03.12.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

„To nedává smysl“. Hádka Fialy z SPD a Decroix z ODS o cvičení Ukrajinců

 
Podle poslankyně ODS Evy Decroix „i my jsme ve válce“, kterou rozpoutal ruský prezident Vladimir Putin proti Ukrajině 24. února 2022. Pokud o tom někdo pochyboval, tak v tomto týdnu do Prahy a do Brna doputovaly podezřelé balíčky, které naznačily, že opravdu ve válce jsme. Proti ní se postavil poslanec SPD Radim Fiala, který tepal vládu za to, že bránící se Ukrajině pomáhá, což z jeho pohledu válku prodlužuje a v konečném důsledku škodí všem. I Česku.
03.12.2022 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Radim Fiala (403 článků) , Radim Fiala (403 článků)

Schwarzenberg: Kdybych byl zločinec, měl bych radost

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) se zabývá vyvěšením české a ukrajinské vlajky vedle podobizny ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly na budově ministerstva vnitra. Píše o tom ČT24. A vyjádřil se bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Negativně.
30.11.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Karel Schwarzenberg (4058 článků)

Rozzuřený otec ruského vojáka padlého na Ukrajině: Putin je pokrytec a zrádce vlasti, říká

 
Když rodiče přijdou o dítě, je to jedna z nejhorších věcí, která člověka může potkat. Zvláště, když jej ztratí v nesmyslné válce, kterou začal prezident Ruska Vladimir Putin. Do války odchází nezkušení muži v naprosto neodpovídajícím vybavení a skoro bez výcviku. Jeden z otců padlých vojáků to ale tak nechce nechat a vyráží do otevřené války proti Putinovi, píše Daily Mail.
30.11.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Ze slov Putinových příznivců běhá mráz po zádech: Pokud prohrajeme válku, celý svět lehne popelem

 
Televizi Rossia 1 těm, kteří už o válce na Ukrajině něco slyšeli, asi nemusíme představovat. Jde o propagandistickou televizi, jakýsi sen Kremlu o moderních médiích, kde nemůže projít ani slovo, které ruský režim nepovolí. Občas ale i Putinovým nohsledům trochu ujede fantazie a dostanou se do témat, ze kterých doslova běhá mráz po zádech. Tváří v tvář jejich myšlenkám občas Vladimir Putin vypadá jako neškodný beránek. Tentokrát došlo na téma, co se stane, pokud Rusko prohraje a strůjci invaze na Ukrajinu budou hnáni před mezinárodní soud v Haagu.
30.11.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Rakušanovu vlajku s Putinem vyšetřuje policie

 
Vyvěšením české a ukrajinské vlajky vedle ruského prezidenta Vladimira Putina na budově Ministerstva vnitra se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Na dotaz České televize o tom informoval její mluvčí Jaroslav Ibehej.
28.11.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Putin se setkal s matkami padlých vojáků, tvrdí jeho propaganda. Důkazy ale odhalily velkou lež

 
Vladimir Putin se v pátek sešel s matkami vojáků bojujících na Ukrajině, aby je uklidnil a vysvětlil, proč jejich synové nasazují životy. V Rusku totiž od začátku války vystoupila proti konfliktu i proti samotnému prezidentovi řada žen, jejichž potomci bojují či padli na frontě. Schůzka tak měla ukázat, že Kreml i matky táhnou za jeden provaz. Jenže jak se ukázalo, zřejmě žádná z žen, které se setkání zúčastnily, nebyla kritičkou Putina. Jak zjistil portál The Guardian, minimálně tři z nich byly veřejné podporovatelky ruského režimu i prezidenta. Schůzka tak byla zinscenována.
26.11.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Putinovi stoupenci démonizují Ukrajince: Jsou to chroptící prasata, vykřikuje Medveděv

 
Situace mezi Ruskem a Ukrajinou se každým dnem zhoršuje. Vyostřuje se i válečná rétorika zejména pak na straně útočící strany. Prominentní zastánci prezidenta Vladimira Putina stále více démonizují Ukrajinu a používají slova za hranou, poznamenávají analytici, jak píše web CNBC.
26.11.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

„Byla jsem vyřízená“. Merkelová otevřeně líčila, jak jednala s Putinem

 
Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že ke konci svého mandátu už neměla žádné páky, jak přimět ruského prezidenta Vladimira Putina k jednání. Putinovi podle ní záleží jen na moci a tu ona jako odcházející politička neměla, řekla v rozhovoru pro týdeník Spiegel.
25.11.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Angela Merkelová (2832 článků)

Putinovi jde o život, míní experti. Pro cary, kteří prohrají válku, prý není odpuštění

 
Vladimir Putin bojuje o svůj život. Řeč však tentokrát není o zdravotním stavu vůdce Ruské federace, ale o tom, co se stane po konci války. Ta totiž dost pravděpodobně pro Rusko neskončí výhrou a mnozí experti se vyjadřují v tom smyslu, že by ruskému prezidentovi mohlo v případě prohry jít o život, jak píše The Times.
24.11.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků)

Castrovi odhalili sochu za osm milionů

 
Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel a ruský prezident Vladimir Putin dnes v Moskvě slavnostně odhalili sochu zesnulého kubánského vůdce Fidela Castra. Pomník Rusko stál 20 milionů rublů (zhruba 7,8 milionu korun).
22.11.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4753 článků) , Fidel Castro (206 článků) , Miguel Miguel (8 článků) , Miguel Miguel (8 článků) , Miguel Castro (1 článek) , Miguel Miguel (8 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »