Články k osobnosti

Vladimir Putin

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimir Putin »
 

Jako druhé Sudety. Vítězem je Putin. Diplomat Šarapatka o dopadech války v Karabachu

 
ROZHOVOR „A také americké, ruské, turecké a izraelské… Jaký je v tom rozdíl, čí kulka zabije?“ reaguje na dodávání českých zbraní do Náhorního Karabachu bývalý diplomat a nezávislý poslanec Milan Šarapatka. Podle něj je vítězem konfliktu mezi Arménií a Ázerbájdžánem ruský prezident Vladimir Putin, svět na něj totiž prakticky nereagoval. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentuje americké prezidentské volby, v nichž odsoudil tamní média za vedení kampaně proti Donaldu Trumpovi. I česká média prý jasně držela palce demokratům.
21.11.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků) , Donald Trump (5479 článků)

Válka s Ruskem? Strach z Putina. Švédsko leje peníze do armády

 
Švédské království je součástí Evropské unie, ale členem NATO není; o svou obranu se země vždy starala sama. Stávající vláda sociální demokracie se rozhodla razantně zvýšit výdaje na obranu. Ve švédském hlavním městě Stockholmu totiž narůstají obavy z budoucích kroků ruského prezidenta Vladimira Putina.
21.11.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Putinova odveta: Zákaz dovozu potravin z EU a USA pokračuje. A sankce proti 25 Britům

 
Ruský prezident Vladimir Putin prodloužil do konce příštího roku embargo na dovoz potravin ze zemí, které zavedly či podpořily protiruské sankce kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym z roku 2014. Uvedla to dnes agentura Interfax.
21.11.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Koněva do Ruska neposílejte, inspirovalo by to ostatní

 
Bývalý ruský ministr kultury Vladimir Medinskij, který nyní působí jako poradce prezidenta Vladimira Putina, varoval před možností, že by odstraněná pražská socha sovětského maršála Ivana Koněva byla předána Rusku. Takový krok by totiž podle něj mohl inspirovat další východoevropské státy k vývozu sovětských pomníků do Ruska.
12.11.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Ruský exministr se bojí, že by návrat Koněvovy sochy do Ruska posloužil jako příklad vzor

 
Bývalý ruský ministr kultury Vladimir Medinskij, který nyní působí jako poradce prezidenta Vladimira Putina, varoval před možností, že by odstraněná pražská socha sovětského maršála Ivana Koněva byla předána Rusku. Takový krok by totiž podle něj mohl inspirovat další východoevropské státy k vývozu sovětských pomníků do Ruska.
12.11.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Válka o Náhorní Karabach je u konce, oznámil premiér. Dohodu podepsal i Putin

 
Arménský premiér Nikol Pašinjan dnes oznámil, že s prezidenty Ruska a Ázerbájdžánu Vladimirem Putinem a Ilhamem Alijevem podepsal dohodu o ukončení války o Náhorní Karabach. Informovaly o tom agentury Reuters a Interfax. Současné boje o Náhorní Karabach vypukly 27. září a byly nejhorší od 90. let 20. století.
09.11.2020 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Šokující teorie moskevského profesora: Ruský prezident údajně v lednu složí funkci

 
Připravil si půdu pro „věčné“ vládnutí, ale třeba osud chystá pro ruského prezidenta Vladimira Putina (68) jiný scénář. Podle kontroverzního profesora Valerije Solověje (60) se chystá už v lednu svůj úřad ze zdravotních důvodů složit!
07.11.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Rusové trnou strachem o Putina: VÁŽNÁ NEMOC?!

 
Ruský politolog Valerij Solověj (60) je známý pro svoje odvážné předpoklady a dohady. Už v září tvrdil, že se blíží konec vlády ruského prezidenta Vladimira Putina (60). Teď svoje tvrzení konkretizoval – Putin skončí už prý během ledna, podle něj totiž trpí Parkinsonovu chorobou!
07.11.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Putin v lednu skončí jako prezident, tvrdí zahraniční média. Šéf Kremlu má prý parkinsona

 
V zahraničních médiích se začala objevovat zpráva, že ruský prezident Vladimir Putin (68) trpí Parkinsonovou chorobou, kvůli čemuž by mohl rezignovat. Z funkce prezidenta by podle moskevských zdrojů měl odstoupit v lednu.
06.11.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Tak pozor, Erdogane. Arménii může pomoci Rusko

 
Situace v Náhorním Karabachu, kde proti sobě stojí armády Arménie a Ázerbájdžánu, se přiostřuje. Kartami může zamíchat Rusko. Arménský premiér Nikol Pašinjan požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc. A z Ruska přišla odpověď
31.10.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

„Srdečné pozdravy z Kremlu“: 45 ventilátorů darovaných z Ruska musely v USA vyhodit

 
30. března si americký prezident Donald Trump po telefonu postěžoval ruskému protějšku Vladimiru Putinovi, kterak se v USA mocně rozmáhá covid-19 a jak například newyorské nemocnice nemají dost kapacit. O dva dny později už na letišti Johna Fitzgeralda Kennedyho přistál obří Antonov An-124 Ruslan plný vybavení pro nemocnice. Za pár týdnů se však ukázalo, že ventilátory jsou nepoužitelné. Teď americké úřady serveru BuzzFeed News potvrdily, že je zlikvidovaly.
21.10.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků) , Donald Trump (5479 článků) , John Kennedy (109 článků) , John Kennedy (109 článků) , John Kennedy (10 článků)

Putin chtěl prodloužení odzbrojovací dohody s USA. Ty mají zásadní podmínku

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes dal Spojeným státům návrh na prodloužení odzbrojovací dohody o rok bez jakýchkoliv podmínek. USA však něco takového odmítají. „Nepřijatelné,“ ohodnotil návrh bezpečnostní poradce amerického prezidenta Robert O'Brien. Návrh dle něho musí obsahovat závazek ke zmrazení počtu jaderných hlavic.
16.10.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků) , Robert O'Brien (3 články)

Za otravu Navalného trestá EU šest Rusů a výzkumný ústav

 
Evropská unie zveřejnila seznam šesti osob, na něž uvalila sankce za otravu předáka ruské opozice Alexeje Navalného. Jsou mezi nimi lidé z úřadu prezidenta Vladimira Putina či ředitel tajné služby FSB Alexandr Bortnikov. Sankce uvalila i na ruský státní chemický výzkumný ústav. K sankcím proti ruským představitelům se připojila také Velká Británie. Kreml označil nová opatření za úmyslně nepřívětivý krok, který poškozuje vzájemné vztahy. Rusko prý na ně odpoví tak, aby to co nejlépe odpovídalo ruským zájmům.
15.10.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Otrava Navalného: EU namířila sankce na blízké muže Putina i šéfa ruské tajné služby

 
Evropská unie dnes zveřejnila seznam šesti osob, na něž uvalila sankce za otravu předáka ruské opozice Alexeje Navalného. Jsou mezi nimi lidé z úřadu prezidenta Vladimira Putina či ředitel tajné služby FSB Alexandr Bortnikov. Sankce uvalila i na ruský státní chemický výzkumný ústav. K sankcím proti ruským představitelům se připojila také Velká Británie. Kreml označil nová opatření za úmyslně nepřívětivý krok, který poškozuje vzájemné vztahy. Rusko prý na ně odpoví tak, aby to co nejlépe odpovídalo ruským zájmům.
15.10.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Putinova údajná milenka, která mu měla porodit dvojčata: Záhadně zmizela!

 
Dlouhých dvanáct let je spojována s ruským prezidentem Vladimirem Putinem (68). Někdejší gymnastka a olympijská medailistka Alina Kabajeva (37) mu měla dokonce porodit dvojčata. Nyní to ale vypadá, že se po sportovkyni, která se nechala fotit nahá pro pánský magazín, slehla země. Kabajeva totiž záhadně zmizela! Ani její přátelé nevědí, co s ní je.
15.10.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků) , Alina Alina (45 článků)

Kvůli otravě Navalného uvalí EU sankce i na Putinova důvěrníka. Rusko hrozí odvetou

 
Evropská unie uvalí sankce kvůli otravě ruského opozičního předáka Alexeje Navalného na šest či sedm osob. Různé počty s odkazem na své zdroje z EU přinesly agentury AFP a Reuters. Podle AFP by na seznamu mohla být kromě šesti lidí i jedna ruská firma. Agentura Reuters uvedla, že se sankce týkají mimo jiné důvěrníka prezidenta Vladimira Putina Jevgenije Prigožina. Rusko pohrozilo symetrickou odpovědí.
14.10.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Putin dostal k narozeninám raketu. Ženy z Pussy Riot ověsily sídlo KGB duhovými vlajkami

 
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu oslavil 68. narozeniny, generálové mu na oslavu zapálili jednu pořádnou svíčku. Úspěšně testovali hypersonickou střelu s plochou dráhou letu 3M22 Cirkon, píše server Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL).
08.10.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

Halucinace, probdělé noci i třes rukou: Navalnyj promluvil o otravě. Vrátí se do Ruska?

 
Lídr ruské opozice a jeden z nejhlasitějších kritiků prezidenta Vladimira Putina Alexej Navalnyj (44) poskytl rozhovor stanici BBC. Navalnyj momentálně pobývá v Německu, kde se zotavuje z otravy novičokem. Stejně jako vůbec v prvním interview po probuzení pro německý magazín Der Spiegel zopakoval, že za útokem je Putin. Věnoval se převážně svému stavu, zmínil probdělé noci a třes v rukou.
07.10.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

„Víš, že umíráš.“ Navalnyj popsal otravu novičokem a vzkazuje: Stojí za tím Putin

 
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj považuje za strůjce své otravy ruského prezidenta Vladimira Putina. Navalnyj to prohlásil v dnes zveřejněném rozhovoru s magazínem Der Spiegel. Kreml odmítl obvinění jako „naprosto neopodstatněné a nepřijatelné“ a „naprosto pomlouvačné“. Opozičník podle Putinova mluvčího dostává instrukce od americké výzvědné služby CIA.
01.10.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků)

„Novičok si mohl vzít sám“. Putin šokoval teorií o otravě svého kritika Navalného

 
Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.
22.09.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3510 článků) , Emmanuel Macron (473 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »