Články k osobnosti

Vladimír Morávek

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Morávek »
 

Husa na provázku má konečně dramaturga: Po Morávkovi, který herce prý týral, přichází Oščatka

 
Divadlo Husa na provázku má nového uměleckého šéfa. Stal se jím dramaturg Miroslav Oščatka. Ten vystřídal odvolaného Vladimíra Morávka, na jehož chování si stěžovali herci. Někteří dokonce mluvili až o týrání.
21.03.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Byl k hercům bezohledný, pohár přetekl, říká o Morávkovi z Husy jeho kolega Špaček

 
Dlouholetý umělecký šéf Vladimír Morávek odchází z Divadla Husa na Provázku. Pod nátlakem. Herci ho nazývají tyranem a diváky svým pojetím prý obtěžoval. Divadlu však vybudoval renomé. Jeho nasazení ale bylo extremistické, což potvrzuje i jeho kolega Jan Špaček, vedoucí sboru Láska opravdivá.
15.05.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků) , Jan Morávek (53 článků) , Jan Morávek (38 článků) , Jan Morávek (53 článků)

Morávkovo ponižování a křik byly i na jevišti, hercům se snad uleví, míní kritici odcházejícího šéfa Husy na provázku

 
Umělecký ředitel legendárního divadla Husa na provázku Vladimír Morávek podal v minulých dnech v divadle výpověď. Ansámbl a diváci? Ti se radují! Herce prý terorizoval a diváky obtěžoval svými nápady.
11.05.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Šok v Brně: Šéfa v Huse na provázku vyhnali herci! Končí

 
V brněnském Divadle Husa na provázku po 12 letech končí umělecký šéf a režisér Vladimír Morávek, a to po nátlaku zaměstnanců. Rozhodl se dát výpověď. O jeho rozhodnutí informovala Mladá fronta Dnes.
05.05.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Náměstek brněnského primátora Hollan podpořil trenky na Špilberku

 
Vyvěšení červených trenýrek na hradě Špilberk v Brně má podporu primátorova náměstka zodpovědného za kulturu Matěje Hollana (Žít Brno). Hollan dnes ČTK sdělil, že je to vyjádření názoru kulturní instituce, což je podle něj v pořádku. Trenýrky jako součást festivalu Provázek na hrad vyvěsil na Špilberku umělecký šéf divadla Husa na provázku Vladimír Morávek. Počin nepovažuje za šťastný opoziční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD) a ohradil se proti němu i hejtman Michal Hašek (ČSSD) nebo bývalý primátorův náměstek Robert Kotzian (ODS).
28.06.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků) , Michal Hašek (2395 článků) , Robert Oliver (1 článek)

RECENZE: Morávek Kunderovi rozumí

 
V rámci premiér cyklu Smějící se bestie v Divadle Archa byla v Praze poprvé uvedena kunderovská inscenace Ondřeje Novotného Směšná interpretace v režii Vladimíra Morávka. Jde o další z řady metapředstavení snažících se přiblížit a pochopit velké osobnosti, jako bylo třeba janáčkovské Leoš aneb Tvá nejvěrnější.
18.04.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků) , Ondřej Novotný (107 článků)

Smějící se bestie v Arše

 
Kompletní projekt brněnského Divadla Husa na provázku Smějící se bestie uvede v premiéře příští týden v Praze Divadlo Archa v rámci přehlídky Divadlo v pohybu X: Potrháni smíchem. V rámci přehlídky budou uvedeny i dvě pražské premiéry inscenací Vladimíra Morávka Směšná interpretace a Dvojí proměna.
09.04.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Malý princ ztracený uprostřed hlučícího davu

 
Pražská Laterna magika provedla další pokus o resuscitaci svých principů, v době vyspělých počítačových animací už poněkud anachronických. Zvolila si k tomu Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho a k nastudování přizvala režiséra Vladimíra Morávka. Inscenace diváky atakuje až agresivní vizualitou, ohlušuje předimenzovanou zvukovou stránkou a upoutá i mate množstvím postav pohybujících se po scéně.
02.04.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Zážitek pro děti i dospělé: Nová scéna Národního divadla uvede Malého prince

 
Nová scéna Národního divadla dnes bude místem premiéry novinky Laterny magiky, inscenace Malý princ – velké putování, k níž napsali scénář Petr Oslzlý a režisér Vladimír Morávek.
01.04.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků) , Petr Morávek (2 články)

RECENZE: V Huse jen Morávkovy trapné dezinterpretace

 
Divadelníci středního věku objevují spisovatele, kteří jim byli zatajeni, dokud byli mladí. A hloubají v nich tolik, že na svět vyvedou třeba Směšnou interpretaci. S tímto titulem ve štítu se o Milana Kunderu v brněnské Huse na provázku pokusil Vladimír Morávek. Nad směšným textem Ondřeje Novotného s trapnostmi Radomila Matznera shořel na troud.
20.11.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (98 článků) , Vladimír Morávek (38 článků) , Ondřej Novotný (107 článků)

Husa na provázku dokončuje poctu Kunderovi v rytmu tanga

 
Divadlo Husa na provázku připravuje novou inscenaci v rytmu tanga Směšná interpretace, která se má stát poctou spisovateli Milanu Kunderovi. Herci si museli temperamentní tanec osvojit s bravurou profesionálů. Inscenace na ně podle režiséra Vladimíra Morávka klade i další vysoké nároky.
10.11.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (98 článků) , Vladimír Morávek (38 článků)

RECENZE: Morávkova klec na Mozarta zůstala prázdná

 
Mozartovu Kouzelnou flétnu nastudovali a ve Stavovském divadle uvedli se souborem pražského Národního divadla režisér Vladimír Morávek a dirigent Jaroslav Kyzlink. Nabídli publiku pastvu pro oči, bohužel nikoli pro duši ani uši.
06.02.2015 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Nabízíme zásadní setkání s Kouzelnou flétnou, říká Morávek

 
Mozartovu operu Kouzelná flétna nově pro Národní divadlo nastudoval režisér Vladimír Morávek.
05.02.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Recenze: Morávek hledá revoluci. I za zvuků Škroupova šlágru

 
Národní divadlo zase oslovuje národ. V inscenaci 1789 aneb Dokonalé štěstí dokázal režisér Vladimír Morávek přenést vážnost své hry o revolucích i do polemických hovorů mezi diváky.
12.12.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Gabriela Vermelho: Nechci se při poslechu písní cítit trapně

 
Gabriela Vermelho spolupracuje často s režisérem Vladimírem Morávkem, za roli v Baladě pro banditu dostala Cenu Alfreda Radoka, nyní má roli v připravované inscenaci 1789 v pražském Národním divadle.
18.11.2014 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

RECENZE: Vinohradský Amadeus - působivé divadlo velké scény

 
Kolem Shafferova Amadea v Divadle na Vinohradech se toho dost namluvilo. Se souborem ho měl nastudovat režisér Vladimír Morávek, který poté, co nový ředitel Tomáš Töpfer jeho režii zrušil, ho uvedl v brněnské Huse na provázku s otcem a synem Donutilovými v rolích Salieriho a Mozarta.
10.11.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (176 článků) , Vladimír Morávek (38 článků)

Jak v Huse Lennona zabili a Boha nenašli

 
Jako těžkotonážní vozidlo se zaseknutým prvním rychlostním stupněm rozjíždí se v brněnském Planetáriu na Kraví hoře nový projekt Vladimíra Morávka. Tamní guru se rozhodl přivést na scénu text Ondřeje Novotného Divnej brouk aneb Kdo zabil Johna Lennona?.
09.09.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: John Lennon (209 článků) , Vladimír Morávek (38 článků) , Ondřej Novotný (107 článků)

RECENZE: Allenův Bůh v Morávkově Huse není mrtev

 
Českou premiérou přispělo do pátého ročníku Divadelního světa Brno, jenž v pátek končí, Divadlo Husa na provázku, jedna z mála scén, která nepodcení žádnou přehlídku, natož pak mezinárodní. A protože pořádající Divadlo Radost určilo ráz setkání jako allenovský, nastudoval Vladimír Morávek Boha z mašiny – variaci na aktovku Bůh.
13.06.2014 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

RECENZE: Běžte dom, nebo vás spolknó Němci!

 
Po Shakespearovi, Čechovovi, Dostojevském a Čapcích uhranul Vladimíra Morávka Wolfgang Amadeus Mozart. Měsíc po prvním dílu projektu Géniové a podvodníci − Shafferově Amadeovi (Milovaném Bohem) s otcem a synem Donutilovými – dočkali se režisérovi příznivci v brněnské Huse na provázku části druhé: opery Moc art aneb Amadeus v Brně tvůrčího tandemu Miloš Štědroň − Milan Uhde.
20.04.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (67 článků) , Vladimír Morávek (38 článků)

RECENZE: Donutilové znamenitě naplnili režisérův záměr

 
Využít konflikt mezi Antoniem Salierim a Wolfgangem Amadeem Mozartem, jak ho bůhvíproč vymyslel romantik Alexandr Sergejevič Puškin, psychologicky domyslel Peter Shaffer a na oscarová nebesa vynesl Miloš Forman, rozhodli se Miloš Štědroň, Milan Uhde, Vladimír Morávek a Miroslav Ošatka.
20.03.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (455 článků) , Milan Uhde (67 článků) , Peter Shaffer (4 články) , Vladimír Morávek (38 článků)
« Předchozí 1 2 Další »