Články k osobnosti

Vladimír Merta

  hudebník, publicista, esejista, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Merta »
 

Sexualita Havla, rozmazaný výkal. Válka o Cyrila Höschla vrcholí: Vyhroceně u Drtinové, úder profesora

 
Spisovatelka a režisérka Monika Le Fay se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila ke svému podezření, že známý psychiatr Cyril Höschl „donášel, udával a prášil“ na disidenty a chartisty StB. To, že disidentům poskytoval úlevy a snažil se jim ze své funkce pomoci, jej prý neomlouvá. „To se nedá zamluvit tím, že někomu dal modrou knížku,“ uvedla. Bratr zesnulého prezidenta Václava Havla Ivan Havel se však Höschla společně s umělcem Vladimírem Mertou zastal. Jsou zmanipulovaní, trvala si na svém Le Fay a odmítla tvrzení moderátorky Daniely Drtinové, že jde o její emoce. Pokud by ji Höschl žaloval, tak si ho prý její právníci „usmaží na másle“. Höschl se mezitím k obviněním vyjádřil na svém Facebooku. „Každý výkal, který se rozmazává, páchne čím dál tím víc,“ píše.
04.12.2019 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5542 článků) , Vladimír Merta (16 článků) , Daniela Drtinová (342 článků) , Ivan Ivan (1312 článků)

Vladimír Merta: V roce 68 jsem si válel šunky ve Francii. Omlouvám se

 
Hostem Radia Wave se stal písničkář, publicista a filmař Vladimír Merta. S moderátorem Jiřím Špičákem se věnoval výročí 21. srpna 1968 a tehdejšímu společenskému klimatu. Proč se vrátil do okupovaného Československa?
23.08.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

Bílá většina dopadne zle. Čelíme zlu! sdělil k migraci český umělec. Došlo i na Zemana a český národ

 
Hudebník a filmař Vladimír Merta se na serveru Info.cz vyjadřoval k dnešnímu světu. Babiš prý není žádný Slovák, ale malý Čecháček. O Hutkově písni si myslí, že je to hloupé nálepkování, které jen použijí Zemanovi příznivci. A komentoval i migrační krizi.
20.08.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

FOTO „Komunista, práskač a tunelář, slovenský udavač Babiš. Komunista Zeman.“ Umělci se sešli, aby se vyjádřili k vládě

 
REPORTÁŽ Koncert za oběti komunismu, proti komunistům současným i bývalým! Takový byl název akce, která se konala ve středu v Českých Budějovicích. Vystoupil tam například aktivista a písničkář Ziggy Horváth, hudebník, publicista a spisovatel Vladimír Merta, kapela Larva a další. „Dnes byla jmenována bývalým komunistou Milošem Zemanem vláda, kterou jmenoval bývalý komunista, práskač a tunelář, slovenský udavač,“ pronesl Ziggy Horváth. Pro ParlamentniListy.cz promluvil i známý hudebník, skladatel, podnikatel a nyní i kandidát do Senátu Ladislav Faktor.
28.06.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků) , Miloš Zeman (23371 článků)

Protest na Andělech: Merta si rýpl do Zemana s Babišem, Dyk oblékl vlajku

 
Ten, kdo neměl prostor na předávání cen Český lev vyjádřit se o současné politické situaci, využil k tomu předávání hudebních cen Anděl 2018. Zpěvák Vojta Dyk (32) ani nemusel mluvit, aby dal všem najevo, na jaké straně stojí. Oblékl se do obleku ušitého z barev české státní vlajky. A rýpnul si i muzikant Vladimír Merta (72).
21.03.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků) , Vojtěch Dyk (791 článků)

Pane Putine, pane Babiši, pane Zemane. Vy jste padlí andělé, řekl umělec Vladimír Merta v přenosu ČT a sklidil ohromný potlesk

 
Členové České hudební akademie uvedli do Síně slávy při předávání Cen Anděl folkového písničkáře Vladimíra Mertu. Při ceremoniálu Merta mluvil o andělech svržených z nebe. V písni pak zazpíval o „vraždách na cestě k moci“ a za „padlé anděly“ označil ruského a českého prezidenta Vladimira Putina a Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Pořad přenášel program ČT1.
21.03.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3410 článků) , Vladimír Merta (16 článků) , Andrej Babiš (17230 článků) , Miloš Zeman (23371 článků)

Ceny Anděl ovládla kapela J.A.R.: Některé obtloustlé zpěvačky zase nechtěla zabírat kamera

 
Hudební ceny Anděl za rok 2017 jsou za námi. Celé udílení cen ovládla kapela J.A.R. a do síně slávy vstoupil písničkář Vladimír Merta. Jinak to byla přehlídka tlustých zpěvaček, které naprosto ztratily soudnost. Pojďme se podívat, kteří interpreti a kapely také zabodovaly.
20.03.2018 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

Písničkář Merta prosí o pomoc: Rána do vazu za statisíce!

 
To je smůla! Písničkáře Vladimíra Mertu (71) si vyčíhli zlodějíčci a vykradli mu studio. Škoda stoupá až do statisíců…
18.08.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

Vykradli Vladimíra Mertu! Nešťastný hudebník chce koupit své poklady zpět

 
Hudebník Vladimír Merta (71) v posledních dnech prožívá krušné chvíle. Stal se totiž obětí krádeže a kromě drahé techniky přišel také o hotovou či rozdělanou práci. Písničkář je zoufalý a o pomoc prosí veřejnost prostřednictvím sociálních sítí.
17.08.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

Sexy výstava ve Vysočanech: Pragovka nabídne »obraz« ženského klína

 
Umělecký ateliér Pragovka v Praze 9 nabízí od 8. prosince milovníkům umění nevídanou výstavu. Před Vánocemi tak můžete navštívit expozici s názvem Sexy, která představí dlouhodobý projekt, který koncipovali především Vladimír Merta a Michaela Munzarová.
12.12.2016 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

Vladimír Merta slaví sedmdesátiny

 
Hudebník, filmař a spisovatel Vladimír Merta oslaví své 70. narozeniny, které připadají na středu, čtyřhodinovým koncertem v pražském Paláci Akropolis.
20.01.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

České srdce tluče čtvrt století, oslaví to s ním Michal Pavlíček, Blanka Šrůmová či Vladimír Merta

 
Kapela České Srdce se na českém hudebním poli pohybuje již úctyhodných pětadvacet let, které letos oslavila nejen vydáním nové studiové desky, ale završí je i výjimečným koncertem v Lucerna Music Baru.
16.12.2015 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků) , Michal Pavlíček (53 článků)

Zkušený novinář Žantovský odhaluje cenzuru: Nezveřejněný rozhovor o Havlovi, nátlak na Neffa v ČT i zákaz Depardieua na Ukrajině

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Při výběru toho nejzajímavějšího, co nabídly, či naopak zatajily sdělovací prostředky, se mediální analytik Petr Žantovský zaměřil na případy cenzury. První našel v referování o kauze Gérarda Depardieua, jehož ukrajinské úřady zařadily na černou listinu. Druhý v případě zcenzurovaného rozhovoru s písničkářem Vladimírem Mertou, jenž hovořil nepříliš lichotivě o Václavu Havlovi. A nemohl si nevšimnout ani volání po cenzuře internetových diskusí.
05.09.2015 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Gérard Depardieu (180 článků) , Václav Havel (5542 článků) , Vladimír Merta (16 článků)

Výstava Tajemné dálky vrcholí, v neděli muzeum otevře do sedmi večer

 
Už jen do neděle 22. února potrvá v olomouckém Muzeu moderního umění výstava českého symbolismu Tajemné dálky. Vzhledem ke zvýšenému zájmu návštěvníků v posledních dnech bude v neděli muzeum otevřeno zdarma až do 19 hodin. Ve stejný čas pak symbolickou tečku za výstavou učiní koncert písničkáře Vladimíra Merty v Divadle hudby.
19.02.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků)

Folkové osobnosti Šafránu pokřtí souborné vydání nahrávek

 
Na křtu souborného vydání nahrávky folkového sdružení Šafrán se v sobotu sejdou v pražském divadla Archa jeho klíčoví představitelé, Zahrají Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Vlastimil Třešňák i Dagmar Andrtová Voňková, Petr Lutka a Zuzana Homolová.
02.12.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (16 článků) , Vlastimil Třešňák (11 článků) , Dagmar Andrtová-Voňková (1 článek) , Jaroslav Hutka (83 článků)

Nová CD – Rihanna, Helena Vondráčková i J.A.R.

 
Poslední listopadový týden přichází na trh s hudebními nosiči nové album Rated R zpěvačky Rihanny, novinku nahrála i stálice české pop music Helena Vondráčková a nazvala ji Zůstáváš tu se mnou, dvacetileté výročí výběrovou kompilací slaví i parta J.A.R. a po 40 letech došlo na reedici balad Vladimíra Merty
25.11.2009 01:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (963 článků) , Vladimír Merta (16 článků) , Rihanna (884 článků)
« Předchozí 1 Další »