Články k osobnosti

Vladimír Mečiar

  politik, 6. a 8. premiér Slovenska

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Mečiar »
 

„Jak může někdo volit STAN?!“ Václav Klaus zásadně vystoupil. Zasáhne to volby?

 
Bývalý prezident Václav Klaus se v internetové televizi XTV vrátil ke svému setkání se slovenským expremiérem Vladimírem Mečiarem, kde ocenil jednotný názor na rozdělení Československa. Hovořil o blížících se komunálních volbách; doufá, že to lidé spočítají hnutí STAN. Varuje před další covidovou panikou, na niž se podle něj už určití lidé velmi těší. Zkritizoval výstavu zničené ruské vojenské techniky na Letné.
16.07.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Klaus udeřil: Ještě že jsme nebyli v EU při rozdělování Československa. Mluvila by do toho a střílelo by se

 
Český exprezident Václav Klaus a slovenský expremiér Vladimír Mečiar se ve čtvrtek setkali v brněnské vile Tugendhat, kde spolu před 30 lety jednali o rozdělení Československa. Oba tvrdí, že když v roce 1992 zasedli k jednání, bylo již o rozdělení federace rozhodnuto. Píší o tom Novinky.cz.
30.06.2022 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků) , Václav Český (613 článků)

Byli jsme země dvou Mečiarů. A během dvou týdnů je to všechno pryč... Šídlo s parťákem debatovali

 
Jednání o nové vládě jsou v Česku v plném proudu. Napjaté povolební dějství, kdy se předmětem hlavních událostí stává i zdravotní stav nemocného prezidenta Miloše Zemana, komentují v podcastu Paměť národa na serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo a Jan Dobrovský. Naše současná situace prý v jistém smyslu připomíná konec éry Vladimíra Mečiara na Slovensku v roce 1998.
23.10.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Byli jsme země dvou Mečiarů. A během dvou týdnů jsou oba pryč... Šídlo s parťákem debatovali

 
Jednání o nové vládě jsou v Česku v plném proudu. Napjaté povolební dějství, kdy se předmětem hlavních událostí stává i zdravotní stav nemocného prezidenta Miloše Zemana, komentují v podcastu Paměť národa na serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo a Jan Dobrovský. Naše současná situace prý v jistém smyslu připomíná konec éry Vladimíra Mečiara na Slovensku v roce 1998.
23.10.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Rázovitý slovenský expremiér Mečiar: Důchodce s bedničkami!

 
Dříve rovnal do latě novináře i politické oponenty, dnes slovenský expremiér Vladimír Mečiar (79) spíš rovná bedýnky. Jak si jako důchodce žije?
13.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Mečiar „na stará kolena“ rozváží ovoce do obchodů. Expremiér si naplno užívá důchodu

 
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar se v důchodu rozhodl začít dodávat své ovoce maloobchodům. Většinu času teď tráví chovem ovcí a zemědělstvím. Slovenský týdeník Plus 7 dní ho přistihl, jak před jedním z městských obchodů vykládá přepravky ze svého teréňáku. S politikou nadobro skončil.
12.08.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Kiska to nezvládl. A u Čaputové hrozí, že... Kritika sílí. Ivan Gašparovič váhal, ale pak promluvil

 
„Jsem přesvědčen, že NATO musí především spolupracovat s Ruskem!“ komentuje v rozsáhlém rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz aktuální situaci na Blízkém východě někdejší prezident Slovenska Ivan Gašparovič. Vrací se k éře společného státu v souvislosti s vyznamenáním pro Miladu Horákovou, podporuje zavedení státního svátku na Slovensku k výročí vzniku společného státu, hovoří o tom, že žijeme v mediokracii, kde vše ovlivňují především média, ale některá z nich pracují jenom s polopravdou. Slovensko podle něj potřebuje silnou křesťanskou stranu, ale také více pravomocí ve vztahu k Evropské unii. Vyjadřuje se rovněž ke comebacku Vladimíra Mečiara, hovoří o důvěře lidí v soudy a policii, o zákonu, který se týká interrupcí, a předkládá svůj názor na současnou slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.
10.01.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (487 článků) , Ivan Gašparovič (139 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků) , Zuzana Čaputova (57 článků)

Velký návrat se nekoná: Expremiér Mečiar (77) do slovenských voleb nezasáhne

 
Bývalý trojnásobný slovenský premiér Vladimír Mečiar nakonec nebude kandidovat v nadcházejících parlamentních volbách. Důvodem jsou neshody uvnitř málo známé strany Slovenská liga, jejímž prostřednictvím se Mečiar plánoval ucházet o přízeň voličů. Informovala o tom dnes slovenská média.
29.11.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Návrat Mečiara. Chce kandidovat v parlamentních volbách

 
Slovenský expremiér Vladimír Mečiar se rozhodl vrátit do vysoké politiky. Koncem února chce v parlamentních volbách uspět se stranou Slovenská liga. Píše o tom server Aktuálně.cz na základě zpravodajství slovenských médií.
10.11.2019 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Mečiar se vrací do politiky. „Brousí si zuby“ na parlament a slibuje změny

 
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar se vrací do politiky - v parlamentních volbách, které se konají koncem února, bude kandidovat se stranou Slovenská liga. Informují o tom dnes slovenská média. Podle nich byl Mečiar v sobotu v Trenčíně zvolen předsedou strany Slovenská liga, která na Slovensku působí už několik let, ale do letoška se jmenovala Nový parlament.
10.11.2019 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Fico se ostře navezl do prezidenta: „Kiska je politický analfabet bez názoru“

 
Poslanec a předseda nejsilnější slovenské parlamentní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico dnes v diskusi na internetové televizi Tablet.tv označil hlavu slovenského státu Andreje Kisku za „politického analfabeta“. Expremiér tak podle slovenských médií reagoval na prezidentův výrok přirovnávající letošní rok k roku 1998. Před dvaceti lety přitom na Slovensku skončila vláda Vladimíra Mečiara, zatímco v roce 2018 po protestech veřejnosti odstoupil z funkce premiéra právě Fico.
18.12.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (986 článků) , Andrej Kiska (357 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Jak Mečiar v roce 95! Do ulic, nebo projde všechno. Nejtvrdší prohlášení proti Babišovi a výzva lidem v ANO

 
ROZHOVOR „Premiér by měl odstoupit!“ „Skandál přerostl v mafiánskou gangsterku, která ve světě nemá obdoby.“ Jednoznačný názor na kauzu v souvislosti vyjádřením Andreje Babiše mladšího na serveru seznamzprávy.cz má europoslanec Tomáš Zdechovský. „To je něco, co by se dalo srovnat se situací z roku 1995, kdy byl unesen prezidentův syn na Slovensku, za doby vlády Vladimíra Mečiara. Jestli tohle nezvedne lidi doma ze židlí a nepůjdou do ulic, tak už musí projít v České republice všechno,“ varuje Zdechovský. Sám zvažuje, že se jedné z demonstrací, které jsou připravované i v souvislosti s výročím 17. listopadu zúčastní.
13.11.2018 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Luxusní vila a honosná chalupa. Tak si užívá důchod Vladimír Mečiar

 
První premiér samostatné Slovenské republiky Vladimír Mečiar (76) si po své bujaré politické kariéře užívá klidu a míru v důchodu. Nechybí mu bazén, sauna nebo tenisové kurty. V politice však ještě poslední slovo neřekl.
31.07.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Klausův přítel Mečiar se vrací. Bude kandidovat na prezidenta?

 
Slovenský expremiér Vladimír Mečiar pomýšlí na návrat do politiky. Jak však píše server Tvnoviny.sk, na prezidenta kandidovat nebude.
30.07.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Mečiar chystá politický návrat, prezidentem ale být nechce. Kam bude kandidovat?

 
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar chystá velký politický comeback. Někdejší hlavní muž slovenské politiky, který byl i u rozdělení Československé federativní republiky, řekl televizi Markíza, že i v důchodu má stále co dělat.
30.07.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Akce k výbušnému dokumentu o Mečiarovi. Mladá režisérka Nvotová: Snažíme se to dostat do škol...

 
REPORTÁŽ Politici by nejraději stále někoho zachraňovali, ale před hrozbami, které si sami vymýšlejí. Dvacet i třicet procent preferencí se dá „nahnat“ strašením. Doba „mečiarismu“ na Slovensku není u konce, pokračovala obdobím premiéra Fica a lidé z bývalé HZDS jsou stále ve vrcholných funkcích. To je podle autorek celovečerního časosběrného dokumentu o Vladimíru Mečiarovi svědectví o současné oligarchické demokracii u našich sousedů. To zaznělo na besedě s tvůrci filmu, která proběhla v Plzni v rámci festivalu Finále. Přítomní se také od autorek filmu dozvěděli, že slovenský parlament nedávno zrušil amnestii vyhlášenou Vladimírem Mečiarem těsně před koncem jeho působení ve vedení státu.
23.04.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků)

Zemřel „hezoun“ slovenské politiky. Mjartan (†59) byl kdysi pravou rukou Mečiara

 
Ve věku 59 let zemřel v pondělí slovenský politik Ivan Mjartan, kterého proslavil úzký vztah s někdejším slovenským předsedou vlády Vladimírem Mečiarem. Příbuzní jej našli ležet mrtvého v jeho bytě. Mjartan, kterého si ženy pamatují jako jednoho z nejatraktivnějších politiků 90. let, se potýkal se zdravotními problémy. První o tom informoval server Noviny.sk.
10.04.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mečiar (54 článků) , Ivan Ivan (2459 článků)

„Ty potkan v******ý, ty k***o v******á, ty ryšavá sviňa...“ Robert Fico čelí obrovské nenávisti. A ozval se i starý Mečiar

 
Nora Fridrichová nabídla v pořadu 168 hodin portrét odcházejícího slovenského premiéra Roberta Fica. Prostor dostal šéfredaktor Denníku N Matúš Kostolný, ale i jeden z Ficových předchůdců – Vladimír Mečiar. Aby byl obraz odcházejícího premiéra Fica co nejplastičtější, nahlédl server ParlamentníListy.cz též do diskusí na sociálních sítích, v nichž je Fico hodnocen.
19.03.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (429 článků) , Robert Fico (986 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Režisérka Nvotová: Slovensko je prohnilé, tamní politika má brutální kořeny korupce

 
Na letošním udílení Českých lvů sklízela úspěchy režisérka Tereza Nvotová, která měla nominaci na Českého lva například za dokument o kontroverzním slovenském expremiérovi Vladimíru Mečiarovi, nebo za film Špína, který je o sexuálním násilí. V rozhovoru pro přílohu Lidových novin Pátek se rozpovídala o tom, zda věří, že film může pomoci něco v politice a společnosti změnit, nebo také o vraždě novináře Jána Kuciaka a kampani #MeToo.
16.03.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Nvotová (35 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)

Bolek Polívka na pohřbu fotografa Josefa Jefa Kratochvila (†74): Bez tebe je život k nežití!

 
Brno se loučí s fotografem hvězd Josefem Jefem Kratochvilem. Ten v neděli podlehl po půlročním boji rakovině ve věku 74 let. Před jeho objektivem se vystřídala řada známých jmen, byl i průkopník erotických časopisů a proslul fotografií Vladimíra Mečiara a Václava Klause ve vile Tugendhat, kde dělili Československo. Smuteční obřad začal úderem 11. hodiny.
09.03.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (658 článků) , Václav Klaus (10776 článků) , Vladimír Mečiar (54 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »