Články k osobnosti

Vladimír Dzurilla

  trenér, hokejový brankář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Dzurilla »
 

Babišův „ajťák“ Dzurilla: „Covid pasy máme ozkoušené.“ Fiasko si u novinky nepřipouští

 
Zatímco v české Sněmovně se stále řešení covid pasů nepohnulo, Evropský parlament jim dal definitivně zelenou. Vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla věří, že se novelu zákona o ochraně veřejného zdraví podaří do konce měsíce protlačit, a že spolu se zbytkem unijních států od července najedeme na jednotný systém. Jak klíčový muž pro IT kabinetu Andreje Babiše (ANO) říká, certifikáty a aplikaci Česko začalo testovat jako jedno z prvních, proto nepočítá s porodními bolestmi, jako v případě registrace na očkování. V pořadu Blesku Epicentrum přidal také plány, jak se působnost covid pasu do budoucna rozšíří.
10.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků)

Epicentrum: Covid pasy jsou za dveřmi. Dzurilla o tom, jak budeme od července cestovat

 
Evropský parlament posvětil unijní dohodu o covid pasech. Z hlediska Evropské Unie je tedy vše připraveno k tomu s aplikací od července vycestovat. Co se týká české strany, stále zbývá schválit novelu zákona o ochraně veřejného zdraví. Jak bude aplikace fungovat a je nebo není diskriminační? To bylo téma Epicentra Blesku s vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci Vladimírem Dzurillou.
09.06.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Letní dovolená kolem V4? Dobrá zpráva na léto, chystejte kufry

 
Od soboty 15. května bude Česko vzájemně uznávat potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem a jednání má probíhat i se Slovenskem. Později by výhody pro očkované mohly přibýt i v dalších destinacích či celoevropsky v rámci evropského covid pasu. Jak by mohl covid pas vypadat, se chystá v pátek vyjasnit vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla.
14.05.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Očkování pro seniory 70+: Návod, jak se přihlásit. Již 200 tisíc lidí se registrovalo

 
Očkování proti covidu postoupilo do další fáze. Od pondělí mohou termín na „včeličku“ získat lidi nad 70 let, kterých je u nás přes milion. Do systému se přitom v pondělí podle Chytré karantény zaregistrovalo na 200 000 lidí starších 70 let, 13 500 z nich má i termín.
01.03.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Dzurilla: Při registraci k očkování rozhoduje věk, není nutné být první

 
Registrace k očkování proti covidu-19, která se v sobotu otevře pro učitele a nepedagogické pracovníky, by podle vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly měla proběhnout bez problémů. Systém by měl vydržet i pondělní nápor, kdy se otevře pro přibližně milion seniorů nad 70 let. Závod o co nejrychlejší registraci podle Dzurilly není nutný. Přednost v očkování dostanou lidé podle věku, nikoliv času registrace.
26.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Velká posila v očkování proti koronaviru: Od března se připojí i praktičtí lékaři

 
Od počátku března se v Česku zapojí do očkování proti nemoci covid-19 vedle očkovacích center také praktičtí lékaři. Nově budou mít přístup i do on-line objednávkového systému a budou moci registrovat k očkování své spádové pacienty. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy, kterému informaci potvrdil vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a několik krajských koordinátorů vakcinace.
21.02.2021 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Přednostní očkování učitelů? Vážně nemocní se bouří, mají vyšší riziko nákazy

 
Od 1. března se budou moci k očkování proti covidu-19 registrovat kromě lidí nad 70 let také pracovníci ve školství. Aplikovat vakcínu začnou více také praktičtí lékaři. Informace, které v minulých dnech sdělilo ministerstvo školství a serveru Seznam Zprávy vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla, potvrdil dnes na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Zástupci pacientů s chronickými nemocemi upřednostnění učitelů odmítají.
19.02.2021 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Dzurilla: eRoušku má 1,23 milionu lidí, chceme čtyři

 
Aplikace eRouška k nedělní půlnoci hlásila už 1,23 milionu stažení, jen za poslední týden počet uživatelů aplikace narostl skoro o polovinu. Vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla v rozhovoru pro Právo uvedl, že počet stažení by mohl narůst až na čtyři miliony. Dodal také, že aplikace by měla upozornit na kontakt s člověkem pozitivním na koronavirus i v zahraničí.
20.10.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Hygienikům s trasováním pomůže dalších 300 lidí

 
Po sobotní výzvě premiéra Andreje Babiše (ANO) nabídly firmy více než 300 dalších zaměstnanců call center na pomoc hygienikům s trasováním kontaktů nakažených. Vládní zmocněnec Vladimír Dzurilla v neděli řekl, že počty zvýšily firmy, které jsou do trasování už zapojeny, a přihlásily se i nové. Vedle bank a státní energetické firmy ČEZ jsou to i všichni operátoři.
11.10.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků)

Mobil bude varovat před nákazou. Pozná rizikový kontakt, říká Dzurilla

 
Aplikace eRouška 2.0 už nebude sloužit k trasování kontaktů, bude varovat uživatele. Pro její fungování by bylo ideální, aby si ji stáhlo několik milionů Čechů. Tu první si stáhlo 270 tisíc. Měla velkou slabinu, nefungovala na zařízeních Applu, řekl v rozhovoru pro Právo vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla.
17.09.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Hygienikům v Praze pomáhají kolegové z půlky republiky. Nastoupila i armáda

 
S telefonickým trasováním kontaktů lidí s covidem-19 pomáhá hygienikům 519 lidí, z toho 72 armádních hygieniků. Dalších 200 lidí bude pro tuto činnost postupně proškoleno, uvedl dnes na twitteru Chytré karantény vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla. Hygienikům v Praze, kde přírůstky nakažených novým koronavirem patří k nejvyšším v Česku, vypomáhá podle něj šest dalších hygienických stanic.
14.09.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Šéfka hygieniků Rážová má koronavirus. Babiše zachránil od karantény vysoký strop a respirátor

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je přední tváří boje s koronavirem v Česku, se sama nakazila nemocí covid-19. Má příznaky chřipky, ale je bez teploty. Ještě včera se přitom setkala s vedoucím týmem chytré karantény. V kontaktu byla také s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zatímco Vojtěch míří společně se šéfem zdravotnických statistik Ladislavem Duškem do karantény, Babiš se izolaci vyhnul. Vojtěchovi vyšel test negativně, oznámil ve středu večer.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1474 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků) , Adam Vojtěch (1148 článků)

V Česku je v současnosti 106 ohnisek covidu-19

 
V Česku je teď 106 ohnisek nemoci covid-19. V pondělí to za tým Chytré karantény řekl vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Lidé se nejčastěji nakazí v rodině, nákazu si přinesou například z dětského tábora, večírku, ale i z chmelové brigády.
24.08.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Kdy v Česku zlevní mobilní data? Mě to mate, přiznal Moravec

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla a místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Jiránek (Piráti). Debatovali o cenách mobilních dat v Česku.
16.08.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků) , Václav Moravec (646 článků)

Dzurilla: Chytrá karanténa je připravena na další epidemie

 
Při fungování chytré karantény hygienici vytvořili již přes 300 vzpomínkových map. Systém toho ale umí mnohem víc, řekl Právu Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci a šéf národní agentury NAKIT.
25.05.2020 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Babiš přiblížil rozšíření Chytré karantény. Vojtěch chce roušky sundat k 15. červnu

 
Projekt Chytré karantény po určitých porodních bolestech čeká rozšíření, zapojí se do něj i aplikace eRouška a Mapy.cz. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci k další budoucnosti projektu, doplnili ho ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, hlavní hygienička Jarmila Rážová, pplk. Petr Šnajdárek, zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a národní koordinátor testování Marián Hajdúch.
07.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Vojtěch Adam (1474 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků) , Adam Vojtěch (1148 článků)

„Kremlíkových“ 400 milionů padlo. Systém na dálniční známky bude stát třetinu

 
Nový systém pro elektronické dálniční známky bude stát 128 milionů korun. Bude propojen s Portálem občana a bude do něj částečně zapracován elektronický obchod, který vzešel z lednové programátorské akce hackaton. Novinářům to dnes řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla před odletem na návštěvu Estonska.
17.02.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků)

Zmocněnec vlády pro IT k e-shopu zdarma: Použijeme všechno, co programátoři vytvoří

 
Programátoři, kteří se dobrovolně přihlásili, budou od pátku do neděle vytvářet e-shop na dálniční známky. Chtějí ho nabídnout státu zdarma. Vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla Novinkám řekl, že stát chce použít všechno, co vznikne.
24.01.2020 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Bartoš (Piráti): Zákon garantující digitální komunikaci občanů se státem je připraven

 
Předseda Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivan Bartoš dnes spolu s vládním zmocněncem pro IT Vladimírem Dzurillou, prezidentem ICT UNIE Zdeňkem Zajíčkem a zástupci sněmovních stran představili nový zákon o právu na digitální služby.
13.12.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků) , Ivan Ivan (1978 článků)

V Česku je 5000 veřejných informačních systémů, ale nejsou propojeny

 
V současnosti je v Česku 250 digitálních služeb a 5000 informačních systémů veřejné správy. Chybí ale legislativa, která by umožnila jejich propojení a plné využití. Na konferenci Digitální Česko 2018+ to dnes uvedl vládní zmocněnec pro digitalizaci a ICT Vladimír Dzurilla. Zprávu přinesla ČTK.
23.11.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)
« Předchozí 1 2 Další »