Články k osobnosti

Vladimír Čapka

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vladimír Čapka »
 

Sestry z Chrástu u Poříčan nevědí, co s dědictvím: Piano po Čapkovi nikdo nechce

 
Sedá na něj prach a ničí ho vlhko. Klavír, který kdysi patřil spisovateli Karlu Čapkovi (†48), zdědily sestry Vladimíra (68) a Hana (71) z Chrástu u Poříčan. Chtějí, aby se dostal do dobrých rukou. O nástroj ale nikdo nemá zájem.
26.12.2017 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Čapka (3 články)

Cenu Karla Čapka dostane Petr Šabach za přesvědčivé oslovení mladé generace

 
Cenu Karla Čapka pro rok 2016 dostane od Českého centra Mezinárodního PEN klubu Petr Šabach. Převezme ji ve čtvrtek v rezidenci pražského primátora. Podle poroty Petr Šabach nalezl zvlášť přesvědčivý způsob, jak oslovit mladou generaci. Zejména tím, jak zdůrazňuje styčné rysy mezi vlastním projevem a myšlením svých čtenářů, jejich vnímáním světa kolem sebe, konstatuje porota. V ní letos zasedli Jiří Dědeček, Petr Kotyk, Michal Novotný a Jiří Stránský a předsedal jí Vladimír Karfík. Cenu Karla Čapka založilo České centrum PEN klubu v roce 1994, kdy byla poprvé vyhlášena u příležitosti Světového kongresu PEN klubu v Praze.
05.01.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novotný (63 článků) , Karel Čapek (193 článků) , Jiří Stránský (64 článků) , Petr Šabach (29 článků) , Jiří Dědeček (29 článků) , Michal Novotný (60 článků) , Jiří Novotný (174 článků) , Vladimír Čapka (3 články) , Jiří Čapka (8 článků) , Karel Stránský (4 články) , Jiří Novotný (174 článků) , Vladimír Novotný (10 článků)

Je soumračná doba, zaznělo dnes varovně u hrobu Karla Čapka. Dorazil i Putna

 
Stovka lidí se před polednem sešla u hrobu spisovatele Karla Čapka na pražském Vyšehradě. Setkání se koná každoročně ve výroční den jeho úmrtí, spisovatel zemřel 25. prosince 1938. Jeho myšlenky a doba jsou aktuální i nyní, řekl publicista a scenárista Vladimír Kučera. Současnou atmosféru přirovnal k době druhé republiky, varoval před nálepkováním skupin lidí a před rozdělováním společnosti.
25.12.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (193 článků) , Vladimír Čapka (3 články)
« Předchozí 1 Další »