Články k osobnosti

Vítězslav Jandák

  herec, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vítězslav Jandák »
 

Rodinné problémy Vítězslava Jandáka (75): Nestýká se se synem ani dvěma vnoučaty

 
Známý filmový a divadelní herec Vítězslav Jandák, který má za sebou i zajímavou politickou kariéru, dnes slaví 75 let. Jak uvedl portál Super.cz, nedávno se stal už počtvrté dědečkem. Se všemi svými dětmi a vnoučaty se ale nestýká. Mohou za to i nevyřešené rodinné problémy.
03.08.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

Už to začalo. Útoky na vybrané radní veřejnoprávních médií. Jandák! Chystají další. Petr Žantovský bije na poplach

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Snaha poslanců vládní pětikoalice odvolat z funkce rozhlasového radního Vítězslava Jandáka není ničím jiným než politickou vendetou, pokrytecky zastíranou vzletnými slovy. „Výsledkem nemůže být nic jiného než mediální a politická diktatura,“ říká v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí Petr Žantovský. Zabývá se v něm i rozsudkem, který padl v kauze zablokování takzvaných dezinformačních webů, a na mysl mu tanou slova jako ubohý a zbabělý alibismus. Dojde i na horu frází, která, navršena do jediné věty, budí hrůzu.
23.07.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

„Posíláme zbraně. Chceme konflikt.“ Jandák se u Xavera odvázal. Špatné čtení pro Strakovku

 
Bývalý sociální demokrat a člen Rady Českého rozhlasu Vítězslav Jandák byl hostem XTV. „Válka není, nikdo ji nikomu nevyhlásil,“ prohlásil mimo jiné Jandák a dodal, že Česko se snaží, aby konflikt byl větší, když zásobuje Ukrajinu zbraněmi. „Neustále by se mělo pokračovat v tom, že budeme jednat. Jestli v Istanbulu, jestli v Bělorusku, ale jednat. Neurážet,“ doporučil.
15.07.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

„To snad ne.“ Jandák a omikron: Naprostý výsměch. Je třeba začít jinak

 
Epidemiolog Roman Prymula, herec Vítězslav Jandák a publicista Ondřej Neff debatovali v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hlavním tématem byla epidemiologická situace v Česku. Pánové se shodli, že omikron bude tak rychlý, že testování i trasování postrádá smysl, také povinné očkování odmítli. Na přetřes přišlo i Prymulovo ministrování a jeho rychlý konec, který byl prý naplánován. Probrala se rovněž nová role opozičníka Andreje Babiše (ANO). A kritika se snesla na současného „komika“, ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) či poslance hnutí STAN, který se odjel školit do Ameriky.
19.01.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Ondřej Neff (335 článků) , Andrej Babiš (25653 článků) , Ondřej Roman (61 článků)

Vítězslav Jandák: Manželka ohluchla po covidu!

 
Štěstí v neštěstí. Atlet z Metráčka nebo princův pobočník Kamil ze Tří oříšků pro Popelku má důvod k radosti i smutku. Vítězslavu Jandákovi (74) se narodí šesté vnouče, jeho manželka Zdena ale ohluchla. Nepomohla ani hyperbarická komora...
19.01.2022 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

Utrpení manželky Jandáka: Krutá diagnóza, nepomohla ani ...

 
Štěstí v neštěstí. Atlet z Metráčku nebo princův pobočník Kamil ze Tří oříšků pro Popelku má důvod k radosti i smutku. Vítězslavu Jandákovi (74) se narodí šesté vnouče, jeho manželka Zdena ale ohluchla. Nepomohla ani hyperbarická komora!
16.01.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

Tajemství filmu Metráček: V konkurzu neuspěla „Popelka Šafránková“!

 
Smrt spisovatele a scenáristy Stanislava Rudolfa (†89) hodně zasáhla Vítězslava Jandáka (74). Jeho Metráček mu totiž otevřel jako herci dveře dokořán na filmové výsluní. „Metráček byl můj první film,“ řekl Jandák a zdůraznil: „A měl jsem v něm hrát s Popelkou.“
14.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Stanislav Rudolf (13 článků)

Tajemství filmu Metráček: Šafránková neuspěla v konkurzu!

 
Smrt spisovatele a scenáristy Stanislava Rudolfa (†89) hodně zasáhla Vítězslava Jandáka (74). Jeho Metráček mu totiž otevřel jako herci dveře dokořán na filmové výsluní. „Metráček byl můj první film,“ řekl Jandák a zdůraznil: „A měl jsem v něm hrát s Popelkou.“
14.01.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Stanislav Rudolf (13 článků)

Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

 
Stížnost Václava Klause se bude na Radě ČRo projednávat až na červencové schůzi. Své názory však někteří radní, kteří se jí budou zabývat, vyjádřili už na té poslední. „Mně tam chybělo to, že moderátor pořadu tam nezmínil, že ta kauza má nějaký vývoj. Že to není tak, jak to HN na začátku uvedly,“ stěžoval si radní Tomáš Kňourek. A radní Vítězslav Jandák a Marek Pokorný si vyměňovali špičky. Jandák mu řekl, že pravdu a lásku má v očích. Ale až bude starší, tak z toho vyroste. „Děkuju za ty perspektivy, které přede mnou rýsujete,“ poděkoval ironicky Pokorný.
18.06.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Václav Klaus (10871 článků) , Tomáš Marek (118 článků) , Tomáš Marek (118 článků)

„Vyhrajou volby a postaví nás ke zdi.“ Klausova stížnost na ČRo: Dusné jednání

 
V Radě Českého rozhlasu už se projednávala stížnost, kterou podal exprezident Václav Klaus za to, co říkal moderátor Vladimír Kroc při rozhovoru o údajném ruském dluhu. K porušení Kodexu ani zákona podle radních nedošlo, ale kritiky na Kroce se našlo dost. „Běda, kdyby někdo napadl někoho z vaší strany. To by byl cirkus ve všech novinách. Láska a pravda s prapory ve všech ulicích,“ trefoval se radní Vítězslav Jandák do radního, který se Kroce zastával. Dle serveru Mediář padla i vzpomínka na rozhovor s Havlem, který byl úplně jiný.
17.06.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Václav Klaus (10871 článků) , Václav Havel (6370 článků) , Václav Český (617 článků)

Kdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák

 
„Řeči o likvidaci kultury vedou umělci a intelektuálové, kteří se národu snaží vnutit svá díla a svůj vkus. A za to, že ho mají úplně jiný než oni, národ kádrují, zesměšňují a urážejí,“ říká herec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Zmiňuje, co se „odehrálo“ kolem Pavla Šporcla, a co si myslí o „připomínce“ Milouše Jakeše. Zamýšlí se nad aktuální situací na naší politické scéně. „Nejsem si jistý, že by venkov uchvátila ultralevá mládež s dredama na hlavě.“ Jak vidí šance například komunistů nebo ČSSD? Evropu označuje za „starou děvku, která už nikoho nezajímá“.
20.04.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (194 článků) , Vítězslav Jandák (425 článků)

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

 
„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slova padla v souvislosti s letošními Českými lvy. Pro ParlamentníListy.cz promluvili producent Oldřich Lichtenberg, herec Ivan Vyskočil i jeho kolega a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Kritika se ozývá z řady stran. Lidé se ptají, proč se některé akce konat mohou a jiné ne. A hlavně proč jsou to akce vždy jen pro „vyvolené“. Vedení ČFTA nechtělo situaci komentovat. Bouřlivé reakce, hlavně na sociálních sítích, vyvolaly i fotky umělců, kteří stojí v hloučku bez roušek před Rudolfinem. „Touto záležitostí už se zabývá policie,“ uvedl na svém twitteru ministr Hamáček.
08.03.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (371 článků) , Vítězslav Jandák (425 článků) , Ivan Vyskočil (370 článků)

Jandák: Viník covid-průšvihu? Jen si vzpomeňte. Nedávná minulost. A teď jsou v akci

 
ROZHOVOR „Asi je to poslední šance. Ale ať mi někdo řekne, co bude potom? Nejvyšší čas začít na plné pecky nakupovat vakcíny a především používat léky, které pomáhají…“ říká k vyhlášení dalšího lockdownu herec a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák. A zároveň se ptá: „Které naše vlády před lety rušily nemocnice a omezovaly nemocniční lůžka s tím, že je to pozůstatek nemoderního socialistického zdravotnictví?“ K výzvám umělců podotýká: „Jejich epidemiologická moudra jsou každému putna.“ Na rovinu říká, co si myslí o ruské vakcíně. Promluvil o situaci v ČSSD a v souvislosti s ministrem Petříčkem zmínil „totální sebevraždu“ strany. Vysvětlil, co ohledně sociální demokracie říká ve své knize „Hovory v karanténě“.
01.03.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

Lili do mě whiskey a říkali, ať podepíšu, odhaluje v nové knize Vítězslav Jandák vznik koalice s ANO

 
V letech 2005 až 2006 byl ministr kultury ve vládě Jiřího Paroubka, později poslanec a od roku 2017 je členem Rady Českého rozhlasu. Nyní Vítězslav Jandák v knižně publikovaném rozhovoru (Olympia) s Martinem Bezouškou odkrývá řadu podrobností nejen ze svého soukromého života.
19.10.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Jiří Paroubek (4566 článků) , Martin Bezouška (2 články)

Jandák: Svět je v bordelu. Zášť ke starým, jako Mádl a Issová. Děti bijí učitele. Umělci, něco vám řeknu

 
„Máme tady několik desítek pohlaví, naklonované potraviny. Děti ve škole, pokud není zrovna zavřená, bijí učitele… Svět je v takovém bordelu!“ říká herec, někdejší ministr kultury a nyní kandidát do Senátu Vítězslav Jandák. Těm, kteří se nyní dožadují pomoci od státu vzkazuje: „Vybojovali jsme si to nádherné riziko podnikání. Tu jistotu, které se teď dovolávají, tu bolševickou jistotu, každý odmítal. A kultura? Nikde nemá takovou podporu jako u nás!“ Mluví o důležitosti potravinové soběstačnosti a je vzteky bez sebe kvůli „dvojí kvalitě potravin“. A nabádá lidi, aby šli k volbám. „Je to důležité,“ apeluje i na seniory.
30.09.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

Kádrovákům z kulturní fronty už nikdo nevěří. Jandák chce do Senátu, aby tam byli i normální lidé. A připomněl minulost Mirky Němcové

 
Někdejší herec, bývalý ministr kultury a exposlanec Vítězslav Jandák se rozhodl kandidovat do Senátu. V barvách hnutí ANO. Během své předvolební kampaně ale prý často odpovídá na otázku, zda vůbec měl zapotřebí do Senátu kandidovat. Zjistil, že řada lidí považuje Senát za zbytečný. A co těmto lidem Jandák odpovídá? Nahlédněte.
28.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků)

Jandák: Češi žerou hůř než Němci. Kultura? V USA herec dělá číšníka, když nemá co hrát

 
Herec Vítězslav Jandák, ministr kultury ve vládě Jiřího Paroubka, později poslanec za ČSSD, člen Rady Českého rozhlasu, kandiduje nyní do Senátu za hnutí ANO a přišel do rozhovoru pro internetovou televizi XTV. Promluvil třeba o Tchaj-wanu, kultuře, svojí volební kampani, ale i o zemědělství.
20.09.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Jiří Paroubek (4566 článků)

Šéf rozhlasu Zavoral dostane odměnu půl milionu. „Všechno bylo perfektní,“ chválil Jandák

 
Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za letošní první pololetí odměnu 480 000 korun, tedy v maximální výši. Dnes se na tom shodla Rada Českého rozhlasu. Ředitele pochválili radní Petr Arenberger a Vítězslav Jandák.
26.08.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Petr Rada (305 článků)

„Dálnice, modernizace hospodářství, zdravotnictví. Za nás by to bylo dávno hotový.“ Tak trochu jiné ohlédnutí za Jakešem

 
„Šedivý úředník v šedivé době.“ I taková slova padla v souvislosti s bývalým generálním tajemníkem ÚV KSČ Milošem Jakešem, který před pár dny ve věku 97 let zemřel. Po Daliboru Jandovi, Vítězslavu Jandákovi nebo Janu Bauerovi promluvil pro ParlamentníListy.cz teď několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička a spisovatel Bruno Solařík. Přečtěte si jejich pohled na někdejšího komunistického pohlavára i to, co mu nakonec přece jen přičítají k „dobru“.
19.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (425 článků) , Dalibor Janda (251 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Miloš Jakeš (141 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Bruno Bruno (42 článků) , Bruno Bruno (42 článků)

„Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

 
ANKETA Co vlastně říci o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi, který před pár dny v požehnaném věku 97 let zemřel? Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil herec Vítězslav Jandák, jeho kolegové Ivan Vyskočil a Michal Gulyáš, hudebníci Petr Štěpánek a Ladislav Faktor, publicista Pavel Černocký i moderátor Slávek Boura. Spisovatel Jan Bauer zavzpomínal na osobní setkání s tehdejším komunistickým pohlavárem i na jeho bratra, se kterým se znal, a prozradil, jakého v té době významného politika měl Milošův bratr na rohožce na chalupě. Řekl také, čím Jakeše rozčílil Zeman. Promluvil i zpěvák, kterého Jakeš zmínil ve svém „legendárním“ projevu.
16.07.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (371 článků) , Vítězslav Jandák (425 článků) , Ivan Vyskočil (370 článků) , Petr Štěpánek (953 článků) , Dalibor Janda (251 článků) , Petr Štěpánek (953 článků) , Slávek Boura (108 článků) , Michal Gulyáš (36 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (56 článků) , Slávek Janda (15 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »