Články k osobnosti

Vítězslav Jandák

  herec, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vítězslav Jandák »
 

„Dálnice, modernizace hospodářství, zdravotnictví. Za nás by to bylo dávno hotový.“ Tak trochu jiné ohlédnutí za Jakešem

 
„Šedivý úředník v šedivé době.“ I taková slova padla v souvislosti s bývalým generálním tajemníkem ÚV KSČ Milošem Jakešem, který před pár dny ve věku 97 let zemřel. Po Daliboru Jandovi, Vítězslavu Jandákovi nebo Janu Bauerovi promluvil pro ParlamentníListy.cz teď několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička a spisovatel Bruno Solařík. Přečtěte si jejich pohled na někdejšího komunistického pohlavára i to, co mu nakonec přece jen přičítají k „dobru“.
19.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Dalibor Janda (201 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Miloš Jakeš (134 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Bruno Bruno (15 článků) , Bruno Bruno (15 článků)

„Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

 
ANKETA Co vlastně říci o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi, který před pár dny v požehnaném věku 97 let zemřel? Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil herec Vítězslav Jandák, jeho kolegové Ivan Vyskočil a Michal Gulyáš, hudebníci Petr Štěpánek a Ladislav Faktor, publicista Pavel Černocký i moderátor Slávek Boura. Spisovatel Jan Bauer zavzpomínal na osobní setkání s tehdejším komunistickým pohlavárem i na jeho bratra, se kterým se znal, a prozradil, jakého v té době významného politika měl Milošův bratr na rohožce na chalupě. Řekl také, čím Jakeše rozčílil Zeman. Promluvil i zpěvák, kterého Jakeš zmínil ve svém „legendárním“ projevu.
16.07.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (245 článků) , Vítězslav Jandák (407 článků) , Ivan Vyskočil (244 článků) , Petr Štěpánek (786 článků) , Dalibor Janda (201 článků) , Petr Štěpánek (786 článků) , Slávek Boura (94 článků) , Michal Gulyáš (16 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Jan Bauer (34 článků) , Slávek Janda (12 článků)

Hnutí ANO schválilo kandidátky. Kandiduje i Dostálová nebo Jandák

 
Republikové předsednictvo hnutí ANO ve čtvrtek schválilo zbylých sedm krajských kandidátek. Žádné velké překvapení se nekonalo, hnutí se zřejmě totiž rozhodlo vsadit na známá a osvědčená jména. Na kandidátce se ale objevila například i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Do senátních voleb hnutí vysílá například exministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka či bývalého ministra kultury Vítězslava Jandáka.
02.07.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

Jandák: Češi mají ohnutou páteř, udávají do Bruselu. Slouhovství na vzestupu. Moravec a Fridrichová? To je takto

 
ROZHOVOR „Nabídku jsem nedostal jen od ANO, ale rovnou od několika politických subjektů. Jen ČSSD mezi nimi nebyla,“ říká ke svému návratu do politiky herec, bývalý ministr kultury a nyní kandidát do Senátu za hnutí ANO na Pelhřimovsku Vítězslav Jandák. V rozhovoru řekl, co si myslí o současné sociální demokracii a také o tom, co se děje kolem premiéra ohledně jeho údajného střetu zájmů. V této souvislosti zmínil neustálou snahu o skandalizaci, vytváření kauz i souboj „velmi agresivní menšiny proti bohužel mlčící většině.“ Rázná slova o „bonzáckém způsobu,“ pak pronesl na adresu některých europoslanců. Ohledně humbuku, který se odehrál v souvislosti s volbou nových členů do rady ČT říká: „Hysterie je v tomto směru naprosto směšná.“ Přečtěte si také, co řekl ohledně vyjádření některých umělců v souvislosti s koronavirem.
23.06.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

ČSSD před volbami opustily známé tváře. Maláčová ostře zkritizovala Zimolu s Foldynou

 
Krátce před podzimními volbami opouštějí vládní sociální demokracii (ČSSD) výrazné tváře. Někdejší první místopředseda strany a bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola si založil vlastní politický projekt. Donedávna hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard převlékl před pár dny dres a přidal se k hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a kabát převlékl také Vítězslav Jandák. Bývalý ministr kultury a herec se přidal k hnutí ANO Andreje Babiše.
13.06.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Andrej Babiš (18929 článků)

Komik z internetu se posmíval Jandákovi, který chce kandidovat do Senátu: Temný virus, nebo chlast

 
Publicista, scenárista a komik Luděk Staněk ve svém pořadu Události Luďka Staňka, vysílaném na internetové televizi MALL TV, tentokrát zaměřil svou pozornost na Vítězslava Jandáka, herce a politika, který už vystřídal politické dresy ODS, KDU-ČSL i sociální demokracie. A protože život je změna, tentokrát hodlá zabojovat o křeslo senátora v barvách hnutí ANO.
30.05.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

Z ČSSD zní sranda o Vítězslavu Jandákovi. Který od ,,socanů" odešel

 
Vítězslav Jandák ohlásil politický comeback v podobě kandidatury do Senátu za hnutí ANO. V obvodě Pelhřimov, který má již od vzniku horní komory v držení nejdéle sloužící senátor Milan Štěch, by rád uspěl i proti kandidátovi ČSSD, za kterou dlouhé roky dělal poslance a rovněž ministra.
27.05.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Milan Štěch (766 článků)

Jandák kopl ČSSD do...: Maláčová a Petříček jsou divní. A Hamáček taky. ANO je vlastenecké

 
Herec Vítězslav Jandák znovu převléká politický kabát. Poté, co hájil barvy lidovců i ODS, přešel k ČSSD a stal se za tuto stranu poslancem i ministrem kultury. Jenže teď se mu zdá, že je sociální demokracie zoufalá a populistická. Zato v ANO teď cítí tah na branku a hodlá hájit barvy politického uskupení Andreje Babiše (ANO).
26.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Andrej Babiš (18929 článků)

Jandák opět převléká kabát: ČSSD je zoufalá a populistická, ANO s tahem na branku

 
Exministr kultury z ČSSD Vítězslav Jandák se vrací na scénu. Tentokrát chce v barvách ANO zabojovat o Senát. Zatímco hnutí ANO má podle něj tah na branku a je vlastenecké, tak bývalá ČSSD je zoufalá, dělá jen populistickou politiku, kupuje si voliče a připojuje se „ke všem blbostem na světě”. V rozhovoru pro Novinky Jandák, který za svůj život kandiduje už za pátou stranu, radí i ODS. Měla by podle něj zrušit buňku v Řeporyjích, kde je starostou Pavel Novotný.
26.05.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Pavel Novotný (974 článků)

Vítězslav Jandák usiluje o křeslo v Senátu: Do boje však nevyrazí v barvách ČSSD

 
Vítězslav Jandák nyní všechny velmi překvapil. Chce usilovat o místo v Senátu. Do boje by se pustil v barvách ANO, přičemž na druhé straně by mu oponoval za ČSSD bývalý šéf horní komory Milan Štěch.
22.05.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Milan Štěch (766 článků)

Exministr a herec Jandák se za ANO chce rvát o Senát. „Stařecká demence?“ rýpl si šéf STAN

 
Nedávno zaujala zpráva o tom, že by se volebním manažerem ČSSD měl stát Michal Hašek, někdejší korunní princ sociální demokracie. Nyní to však vypadá na jiné překvapení. Spjaté s bývalým členem ČSSD a exministrem kultury Vítězslavem Jandákem, který má za sebou i bohatou hereckou minulost. V barvách ANO by se jako nezávislý kandidát měl pustit do boje o Senát na Pelhřimovsku. Šéf STAN Vít Rakušan přemítá na to konto o politickém důchodu či stařecké demenci.
22.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Milan Štěch (766 článků)

Jandák chce do Senátu! Ale nebude to za ČSSD

 
Na Vysočině se na podzim zřejmě odehraje velmi zajímavý souboj o Senát. ČSSD do boje o senátorské křeslo vyšle současného místopředsedu Senátu a bývalého šéfa horní komory Milana Štěcha (ČSSD). O křeslo v Pelhřimově bude zřejmě usilovat i donedávna místopředseda jihočeské ČSSD Stanislav Mrvka a za hnutí ANO také exministr kultury Vítězslav Jandák, píše server iDNES.cz.
22.05.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

Herec Slávek Jandák: Spor se synem kvůli váze!

 
Už zítra vyvrcholí na obrazovce ČT příběh největšího zrádce českého národa minulého století Emanuela Moravce, kterého ztvárnil Marián Labuda (46). Producent dvoudílného filmu Anatomie zrady Vítězslav Jandák ml. (36) vybral roli i pro svého otce Slávka Jandáka (72).
02.05.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Marián Labuda (120 článků)

Producent Anatomie zrady a syn slavného otce Vítězslav Jandák přiznal: Z kamery mám strach

 
Nosí jméno po svém otci, který v pohádce Tři oříšky pro Popelku hrál princova pobočníka Kamila. Vítězslav Jandák mladší (36) se ale dal k filmu jinou cestou. Je producentem, nyní aktuálně filmu Anatomie zrady, který se na obrazovce ČT objeví 26. dubna.
26.04.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

 
Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle neziskové organizace Člověk v tísni na této debatě zazněly i věty, které nebyly pravdivé. Člen Rady ČRo Vítězslav Jandák si v reakci na vyjádření neziskové organizace začal dělat z Člověka v tísni žerty, což zjevně nepochopila redaktorka ČT. Naše dva zdroje však přidaly, že celé události předcházely ještě další zajímavosti.
29.02.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

VIDEO „Kterej člověk? Kdo je v tísni?“ Reportérka ČT chtěla grilovat Jandáka kvůli neziskovce Človek v tísni. Ale dopadlo to úplně jinak

 
Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti. Podle neziskové organizace Člověk v tísni na této debatě zazněly i věty, které nebyly pravdivé. Člen Rady ČRo Vítězslav Jandák si v reakci na vyjádření neziskové organizace začal dělat z Člověka v tísni žerty, resp. se tvářil, že nepochopil, kdo je nebo není v tísni.
27.02.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)

Lustrační zákon. Zrušit? Ne, šup s ním na Babiše. A nejen na něho...

 
Včerejšek patřil 72. výročí komunistického puče, po kterém na více než 40 let zavládli v Československu komunisté. Své si k výročí řekl, respektive sepsal kritik Jan Rejžek. Pochválil například setkání u památníku na Újezdě. Ale o zrušení lustračního zákona nechtěl ani slyšet. Prý by se měl ještě rozšířit, aby platil i na Andreje Babiše a Lubomíra Metnara. A popřál kritikovi, na kterého má spadeno Vítězslav Jandák.
26.02.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Andrej Babiš (18929 článků) , Jan Rejžek (82 článků)

Vítězslav Jandák o Popelce: Na place se tehdy dost pilo, byla větší pohoda

 
Vítězslav Jandák (72) si svou nejslavnější roli střihl v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Po letech od natočení se upřímně rozpovídal o tom, jak to na placu chodilo, a také, kdo byl jeho tajnou láskou. Libuše Šafránková to ale nebyla.
30.12.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Libuše Šafránková (225 článků)

„Když šutrem, tak šutrem.“ Jandák varoval Xavera před průse*em. „Vemou klacky a půjdou vymlátit Hrad?“

 
Vítězslav Jandák, radní ČRo byl hostem Luboše Xavera Veselého na XTV. Nejdříve vysvětlil, jak je to s demonstracemi na obranu demokracie. „Nic se stát nemůže, protože v organizacích, ve kterých jsme, vědí, že tady demokracie ohrožena není,“ tvrdil a mluvil o „pár pětkách“ na demonstrování. Ani média podle něj nejsou ohrožena, protože se jich politici bojí. Došlo i na kauzu „Tak mu ji fláknu“. Jandák se ptal, zda se má nechat urážet. „Ne, když šutrem, tak šutrem, chlapče,“ prohlásil.
07.11.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Vítězslav Jandák (71): Neustálá péče o nejlepšího přítele!

 
Těžké životní chvíle prožívá herec a bývalý politik Vítězslav Jandák (71). Jeho dlouholetý psí kamarád Albert je na tom zle a potřebuje neustálou péči.
02.11.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (407 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »