Články k osobnosti

Vítězslav Jandák

  herec, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vítězslav Jandák »
 

Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

 
Stížnost Václava Klause se bude na Radě ČRo projednávat až na červencové schůzi. Své názory však někteří radní, kteří se jí budou zabývat, vyjádřili už na té poslední. „Mně tam chybělo to, že moderátor pořadu tam nezmínil, že ta kauza má nějaký vývoj. Že to není tak, jak to HN na začátku uvedly,“ stěžoval si radní Tomáš Kňourek. A radní Vítězslav Jandák a Marek Pokorný si vyměňovali špičky. Jandák mu řekl, že pravdu a lásku má v očích. Ale až bude starší, tak z toho vyroste. „Děkuju za ty perspektivy, které přede mnou rýsujete,“ poděkoval ironicky Pokorný.
18.06.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Václav Klaus (10543 článků) , Tomáš Marek (107 článků) , Tomáš Marek (107 článků)

„Vyhrajou volby a postaví nás ke zdi.“ Klausova stížnost na ČRo: Dusné jednání

 
V Radě Českého rozhlasu už se projednávala stížnost, kterou podal exprezident Václav Klaus za to, co říkal moderátor Vladimír Kroc při rozhovoru o údajném ruském dluhu. K porušení Kodexu ani zákona podle radních nedošlo, ale kritiky na Kroce se našlo dost. „Běda, kdyby někdo napadl někoho z vaší strany. To by byl cirkus ve všech novinách. Láska a pravda s prapory ve všech ulicích,“ trefoval se radní Vítězslav Jandák do radního, který se Kroce zastával. Dle serveru Mediář padla i vzpomínka na rozhovor s Havlem, který byl úplně jiný.
17.06.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Václav Klaus (10543 článků) , Václav Havel (6067 článků) , Václav Český (589 článků)

Kdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák

 
„Řeči o likvidaci kultury vedou umělci a intelektuálové, kteří se národu snaží vnutit svá díla a svůj vkus. A za to, že ho mají úplně jiný než oni, národ kádrují, zesměšňují a urážejí,“ říká herec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Zmiňuje, co se „odehrálo“ kolem Pavla Šporcla, a co si myslí o „připomínce“ Milouše Jakeše. Zamýšlí se nad aktuální situací na naší politické scéně. „Nejsem si jistý, že by venkov uchvátila ultralevá mládež s dredama na hlavě.“ Jak vidí šance například komunistů nebo ČSSD? Evropu označuje za „starou děvku, která už nikoho nezajímá“.
20.04.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (187 článků) , Vítězslav Jandák (417 článků)

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

 
„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slova padla v souvislosti s letošními Českými lvy. Pro ParlamentníListy.cz promluvili producent Oldřich Lichtenberg, herec Ivan Vyskočil i jeho kolega a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Kritika se ozývá z řady stran. Lidé se ptají, proč se některé akce konat mohou a jiné ne. A hlavně proč jsou to akce vždy jen pro „vyvolené“. Vedení ČFTA nechtělo situaci komentovat. Bouřlivé reakce, hlavně na sociálních sítích, vyvolaly i fotky umělců, kteří stojí v hloučku bez roušek před Rudolfinem. „Touto záležitostí už se zabývá policie,“ uvedl na svém twitteru ministr Hamáček.
08.03.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (290 článků) , Vítězslav Jandák (417 článků) , Ivan Vyskočil (289 článků)

Jandák: Viník covid-průšvihu? Jen si vzpomeňte. Nedávná minulost. A teď jsou v akci

 
ROZHOVOR „Asi je to poslední šance. Ale ať mi někdo řekne, co bude potom? Nejvyšší čas začít na plné pecky nakupovat vakcíny a především používat léky, které pomáhají…“ říká k vyhlášení dalšího lockdownu herec a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák. A zároveň se ptá: „Které naše vlády před lety rušily nemocnice a omezovaly nemocniční lůžka s tím, že je to pozůstatek nemoderního socialistického zdravotnictví?“ K výzvám umělců podotýká: „Jejich epidemiologická moudra jsou každému putna.“ Na rovinu říká, co si myslí o ruské vakcíně. Promluvil o situaci v ČSSD a v souvislosti s ministrem Petříčkem zmínil „totální sebevraždu“ strany. Vysvětlil, co ohledně sociální demokracie říká ve své knize „Hovory v karanténě“.
01.03.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Lili do mě whiskey a říkali, ať podepíšu, odhaluje v nové knize Vítězslav Jandák vznik koalice s ANO

 
V letech 2005 až 2006 byl ministr kultury ve vládě Jiřího Paroubka, později poslanec a od roku 2017 je členem Rady Českého rozhlasu. Nyní Vítězslav Jandák v knižně publikovaném rozhovoru (Olympia) s Martinem Bezouškou odkrývá řadu podrobností nejen ze svého soukromého života.
19.10.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Jiří Paroubek (4152 článků) , Martin Bezouška (2 články)

Jandák: Svět je v bordelu. Zášť ke starým, jako Mádl a Issová. Děti bijí učitele. Umělci, něco vám řeknu

 
„Máme tady několik desítek pohlaví, naklonované potraviny. Děti ve škole, pokud není zrovna zavřená, bijí učitele… Svět je v takovém bordelu!“ říká herec, někdejší ministr kultury a nyní kandidát do Senátu Vítězslav Jandák. Těm, kteří se nyní dožadují pomoci od státu vzkazuje: „Vybojovali jsme si to nádherné riziko podnikání. Tu jistotu, které se teď dovolávají, tu bolševickou jistotu, každý odmítal. A kultura? Nikde nemá takovou podporu jako u nás!“ Mluví o důležitosti potravinové soběstačnosti a je vzteky bez sebe kvůli „dvojí kvalitě potravin“. A nabádá lidi, aby šli k volbám. „Je to důležité,“ apeluje i na seniory.
30.09.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Kádrovákům z kulturní fronty už nikdo nevěří. Jandák chce do Senátu, aby tam byli i normální lidé. A připomněl minulost Mirky Němcové

 
Někdejší herec, bývalý ministr kultury a exposlanec Vítězslav Jandák se rozhodl kandidovat do Senátu. V barvách hnutí ANO. Během své předvolební kampaně ale prý často odpovídá na otázku, zda vůbec měl zapotřebí do Senátu kandidovat. Zjistil, že řada lidí považuje Senát za zbytečný. A co těmto lidem Jandák odpovídá? Nahlédněte.
28.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Jandák: Češi žerou hůř než Němci. Kultura? V USA herec dělá číšníka, když nemá co hrát

 
Herec Vítězslav Jandák, ministr kultury ve vládě Jiřího Paroubka, později poslanec za ČSSD, člen Rady Českého rozhlasu, kandiduje nyní do Senátu za hnutí ANO a přišel do rozhovoru pro internetovou televizi XTV. Promluvil třeba o Tchaj-wanu, kultuře, svojí volební kampani, ale i o zemědělství.
20.09.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Jiří Paroubek (4152 článků)

Šéf rozhlasu Zavoral dostane odměnu půl milionu. „Všechno bylo perfektní,“ chválil Jandák

 
Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za letošní první pololetí odměnu 480 000 korun, tedy v maximální výši. Dnes se na tom shodla Rada Českého rozhlasu. Ředitele pochválili radní Petr Arenberger a Vítězslav Jandák.
26.08.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Petr Rada (279 článků)

„Dálnice, modernizace hospodářství, zdravotnictví. Za nás by to bylo dávno hotový.“ Tak trochu jiné ohlédnutí za Jakešem

 
„Šedivý úředník v šedivé době.“ I taková slova padla v souvislosti s bývalým generálním tajemníkem ÚV KSČ Milošem Jakešem, který před pár dny ve věku 97 let zemřel. Po Daliboru Jandovi, Vítězslavu Jandákovi nebo Janu Bauerovi promluvil pro ParlamentníListy.cz teď několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička a spisovatel Bruno Solařík. Přečtěte si jejich pohled na někdejšího komunistického pohlavára i to, co mu nakonec přece jen přičítají k „dobru“.
19.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Dalibor Janda (234 článků) , Jan Bauer (129 článků) , Miloš Jakeš (139 článků) , Jan Bauer (129 článků) , Jan Bauer (129 článků) , Bruno Bruno (19 článků) , Bruno Bruno (19 článků)

„Jandové a jiní?” Dalibor Janda ke smrti Jakeše. A Slávek Jandák s dalšími. Nečekané podrobnosti

 
ANKETA Co vlastně říci o bývalém generálním tajemníkovi ÚV KSČ Miloši Jakešovi, který před pár dny v požehnaném věku 97 let zemřel? Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil herec Vítězslav Jandák, jeho kolegové Ivan Vyskočil a Michal Gulyáš, hudebníci Petr Štěpánek a Ladislav Faktor, publicista Pavel Černocký i moderátor Slávek Boura. Spisovatel Jan Bauer zavzpomínal na osobní setkání s tehdejším komunistickým pohlavárem i na jeho bratra, se kterým se znal, a prozradil, jakého v té době významného politika měl Milošův bratr na rohožce na chalupě. Řekl také, čím Jakeše rozčílil Zeman. Promluvil i zpěvák, kterého Jakeš zmínil ve svém „legendárním“ projevu.
16.07.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (290 článků) , Vítězslav Jandák (417 článků) , Ivan Vyskočil (289 článků) , Petr Štěpánek (864 článků) , Dalibor Janda (234 článků) , Petr Štěpánek (864 článků) , Slávek Boura (103 článků) , Michal Gulyáš (29 článků) , Jan Bauer (129 článků) , Jan Bauer (129 článků) , Jan Bauer (129 článků) , Jan Bauer (49 článků) , Slávek Janda (15 článků)

Hnutí ANO schválilo kandidátky. Kandiduje i Dostálová nebo Jandák

 
Republikové předsednictvo hnutí ANO ve čtvrtek schválilo zbylých sedm krajských kandidátek. Žádné velké překvapení se nekonalo, hnutí se zřejmě totiž rozhodlo vsadit na známá a osvědčená jména. Na kandidátce se ale objevila například i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Do senátních voleb hnutí vysílá například exministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka či bývalého ministra kultury Vítězslava Jandáka.
02.07.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Jandák: Češi mají ohnutou páteř, udávají do Bruselu. Slouhovství na vzestupu. Moravec a Fridrichová? To je takto

 
ROZHOVOR „Nabídku jsem nedostal jen od ANO, ale rovnou od několika politických subjektů. Jen ČSSD mezi nimi nebyla,“ říká ke svému návratu do politiky herec, bývalý ministr kultury a nyní kandidát do Senátu za hnutí ANO na Pelhřimovsku Vítězslav Jandák. V rozhovoru řekl, co si myslí o současné sociální demokracii a také o tom, co se děje kolem premiéra ohledně jeho údajného střetu zájmů. V této souvislosti zmínil neustálou snahu o skandalizaci, vytváření kauz i souboj „velmi agresivní menšiny proti bohužel mlčící většině.“ Rázná slova o „bonzáckém způsobu,“ pak pronesl na adresu některých europoslanců. Ohledně humbuku, který se odehrál v souvislosti s volbou nových členů do rady ČT říká: „Hysterie je v tomto směru naprosto směšná.“ Přečtěte si také, co řekl ohledně vyjádření některých umělců v souvislosti s koronavirem.
23.06.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

ČSSD před volbami opustily známé tváře. Maláčová ostře zkritizovala Zimolu s Foldynou

 
Krátce před podzimními volbami opouštějí vládní sociální demokracii (ČSSD) výrazné tváře. Někdejší první místopředseda strany a bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola si založil vlastní politický projekt. Donedávna hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard převlékl před pár dny dres a přidal se k hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a kabát převlékl také Vítězslav Jandák. Bývalý ministr kultury a herec se přidal k hnutí ANO Andreje Babiše.
13.06.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Andrej Babiš (23093 článků)

Komik z internetu se posmíval Jandákovi, který chce kandidovat do Senátu: Temný virus, nebo chlast

 
Publicista, scenárista a komik Luděk Staněk ve svém pořadu Události Luďka Staňka, vysílaném na internetové televizi MALL TV, tentokrát zaměřil svou pozornost na Vítězslava Jandáka, herce a politika, který už vystřídal politické dresy ODS, KDU-ČSL i sociální demokracie. A protože život je změna, tentokrát hodlá zabojovat o křeslo senátora v barvách hnutí ANO.
30.05.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Z ČSSD zní sranda o Vítězslavu Jandákovi. Který od ,,socanů" odešel

 
Vítězslav Jandák ohlásil politický comeback v podobě kandidatury do Senátu za hnutí ANO. V obvodě Pelhřimov, který má již od vzniku horní komory v držení nejdéle sloužící senátor Milan Štěch, by rád uspěl i proti kandidátovi ČSSD, za kterou dlouhé roky dělal poslance a rovněž ministra.
27.05.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Milan Štěch (772 článků)

Jandák kopl ČSSD do...: Maláčová a Petříček jsou divní. A Hamáček taky. ANO je vlastenecké

 
Herec Vítězslav Jandák znovu převléká politický kabát. Poté, co hájil barvy lidovců i ODS, přešel k ČSSD a stal se za tuto stranu poslancem i ministrem kultury. Jenže teď se mu zdá, že je sociální demokracie zoufalá a populistická. Zato v ANO teď cítí tah na branku a hodlá hájit barvy politického uskupení Andreje Babiše (ANO).
26.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Andrej Babiš (23093 článků)

Jandák opět převléká kabát: ČSSD je zoufalá a populistická, ANO s tahem na branku

 
Exministr kultury z ČSSD Vítězslav Jandák se vrací na scénu. Tentokrát chce v barvách ANO zabojovat o Senát. Zatímco hnutí ANO má podle něj tah na branku a je vlastenecké, tak bývalá ČSSD je zoufalá, dělá jen populistickou politiku, kupuje si voliče a připojuje se „ke všem blbostem na světě”. V rozhovoru pro Novinky Jandák, který za svůj život kandiduje už za pátou stranu, radí i ODS. Měla by podle něj zrušit buňku v Řeporyjích, kde je starostou Pavel Novotný.
26.05.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Pavel Novotný (1147 článků)

Vítězslav Jandák usiluje o křeslo v Senátu: Do boje však nevyrazí v barvách ČSSD

 
Vítězslav Jandák nyní všechny velmi překvapil. Chce usilovat o místo v Senátu. Do boje by se pustil v barvách ANO, přičemž na druhé straně by mu oponoval za ČSSD bývalý šéf horní komory Milan Štěch.
22.05.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Milan Štěch (772 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »