Články k osobnosti

Vít Rakušan

  politik, místopředseda hnutí STAN, středoškolský učitel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vít Rakušan »
 

Senátor Smoljak: Nikdy nesmíme sejít na cestu vlády jedné strany nebo hnutí, kde vítěz bere vše

 
Na Komunitní zahradě Pastvina ve Vinoři se zažátkem července sešli představitelé politických stran STAN, Piráti a TOP 09 - Vít Rakušan, Ivan Bartoš a Markéta Pekarová Adamová - a oznámili, že jejich společný kandidát pro senátní volby na Praze 9 je obhajující senátor a radní MČ Praha Vinoř - David Smoljak.
19.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků) , Ivan Ivan (1525 článků) , David David (391 článků) , David David (287 článků)

Rakušan chce porazit Babiše. Ještě se rozhodne, jestli s ODS, nebo s Piráty

 
Předseda STAN Vít Rakušan v rozhovoru pro Aktuálně.cz, prozradil, jak to vidí s předvolebními koalicemi pro parlamentní volby v roce 2021. Rovnou vyloučil například variantu – dvoukoalice STAN a TOP 09.  „Spojením s TOP 09 Babiše neporazíme,“ je přesvědčen Rakušan, který naději vidí například ve spolupráci s Piráty či s ODS.
10.07.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Rakušan (STAN): Jednáme o silném společném volebním projektu

 
Vít Rakušan ve svém prohlášení reaguje na vyjádření předsedy Milionu chvilek Mikuláše Mináře, opakující se výzvy ke spojování opozičních demokratických stran a ke „ztrácení trpělivosti s opozicí“.
10.06.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Hnutí STAN představilo lídry pro krajské volby

 
Starostové a nezávislí v úterý představili všech třináct lídrů pro podzimní krajské volby i celostátní program, který odráží potřeby pro nutný rozvoj regionů. Předseda hnutí Vít Rakušan si přeje uspět ve všech krajích a po volbách získat minimálně čtyři hejtmanské pozice.
09.06.2020 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Co vykřikuje Babiš ze sna? Rakušan ohromil posluchače rozhlasu

 
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan. Vysvětloval, proč považuje nápad vlády ANO a ČSSD sebrat obcím, městům a krajům za hodně špatný nápad. A prozradil, co možná křičívá premiér Andrej Babiš (ANO) ze snu...
08.06.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18952 článků) , Vít Rakušan (83 článků)

Filipe, omluv se! ODS tlačila a tlačila, marně. Komunista to ale schytal i tak, Rakušan uspěl

 
Předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan vyzval Sněmovnu, aby se distancovala od slov předsedy komunistů Vojtěcha Filipa, který v ruských armádních novinách vyjádřil za české občany pochopení pro to, že se ruská stana nestará o pomníky československých legionářů, protože ti se nijak nezasadili o Velkou říjnovou socialistickou revoluci. Podle Rakušana je takovéto chování nepřijatelné. Lidovecký poslanec Marek Výborný mu dal za pravdu. Ozval se i historik Pavel Žáček.
05.06.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1369 článků) , Vít Rakušan (83 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Pavel Marek (287 článků) , Filipe Filipe (3 články)

Kraje chtějí víc peněz. Ve sněmovně to tlačí Rakušan

 
Při zahájení dnešního jednání Poslanecké sněmovny požádal předseda hnutí STAN Vít Rakušan o zařazení tří tisků - jedná se o návrhy tří krajských zastupitelstev, a to Pardubického kraje, Zlínského kraje a Libereckého kraje, na vydání zákona, kterým se mění zákon o rozpočtovém určení daní.
02.06.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Rakušan (STAN): Sněmovna by se měla distancovat od výroků komunisty Filipa

 
Poslanci hnutí STAN budou chtít na program současné schůze zařadit dva nové body. Jeden se týká výroků místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěch Filipa pro ruský armádní web. STAN požaduje, aby se sněmovna od jeho slov distancovala. Poslanec Vít Rakušan bude také znovu navrhovat zřízení dočasné komise pro dohled nad projektem tzv. chytré karantény.
26.05.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1369 článků) , Vít Rakušan (83 článků)

Šéf STAN se bouřil v ČT: Rusko musí pochopit, že jsme demokratickou zemí, kde ne vše rozhoduje prezident a premiér

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip překročil hranice a Poslanecká sněmovna by ho proto měla odvolat z vedení, říká ke kauze Koněv předseda STAN Vít Rakušan. V pořadu Interview na ČT24 hovořil též o kauze čínského dopisu a komentoval, co na jeho adresu nyní říká hradní kancléř Vratislav Mynář, který natočil video, v němž se občanům rozhodl říct pravdu o čínském dokumentu.
19.05.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1369 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků) , Vít Rakušan (83 článků)

Komunista Filip stále odolává sesazení z čela Sněmovny. Drží ho ANO a ČSSD

 
Už po několikáté čelí místopředseda Vojtěch Filip (KSČM) výzvám na odvolání z čela Poslanecké sněmovny. Těm ale dosud odolává, především zásluhou hnutí ANO. Naposledy k odvolání Filipa vyzval šéf STAN Vít Rakušan. Dříve se o to snažil poslanec ČSSD Petr Dolínek.
18.05.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1369 článků) , Vít Rakušan (83 článků)

Je to vlastizrada? Moravec tlačil na Hamáčka, aby „popravil“ Filipa. Kolotoč otázek na Rusko. Fiala chce ráznou reakci

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda ODS Petr Fiala a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Moravec hned v úvodu spustil kanonádu na šéfa komunistů Vojtěcha Filipa za to, jak se v ruských médiích vyjadřoval o československých legionářích. Hamáček dal od slov Filipa ruce pryč. Fiala komunisty tvrdě kritizoval. „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo,“ konstatoval Fiala. Rakušan srovnal komunisty a nacisty. Pak došlo na koronavirus.
17.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1663 článků) , Jan Hamáček (1974 článků) , Vojtěch Filip (1369 článků) , Vít Rakušan (83 článků) , Václav Moravec (566 článků) , Vojtěch Moravec (13 článků)

Politik ANO drsně zkritizoval zakázky města. A pak se to stalo. Máme AUDIO z noční konfrontace. „Co se do mě se*eš, ty hajzle křivej! Eště jednou a vyřešim to po svym! Eště jednou!“

 
Radní Středočeského kraje a zastupitel města Kolín Martin Herman (ANO) je pravidelným komentátorem místní politiky. A právě v Kolíně, kterému vládne předseda STAN Vít Rakušan, zažívá velmi nezvyklé situace. Již dlouho je mu drsně vyhrožováno. Že dostane přes držku, loktem nebo třeba lívanec do krku. Herman v té souvislosti podal trestní oznámení související s výhrůžkami od konkrétních osob za svou kritiku kolínské radnice. Naší redakci se nyní podařilo získat audiozáznam jedné takové situace.
03.05.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Mynář nepřišel vysvětlovat na poslanecký výbor. Rakušan začal psát na síť o etice a papaláších

 
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan se pustil do hradního kancléře Vratislava Mynáře. Zahraniční výbor Sněmovny si Mynáře pozval, aby podal vysvětlení k dopisu, v němž bývalý předseda Senátu Jaroslav Kubera čelil výhrůžkám za to, že se chystal jet na ostrov Tchaj-wan. Mynář však na výbor nedorazil a Rakušan za to na prezidentově kancléři nenechal nit suchou.
30.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků) , Vít Rakušan (83 článků)

Emotivní slova o tlaku na Kuberu „rozpálila“ poslance. Mynář: Vdova reaguje moc citlivě

 
Sněmovní zahraniční výbor ve čtvrtek kritizoval kancléře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře kvůli jeho postoji k dopisu čínského velvyslanectví k plánované cestě zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan. Mynář podle výboru zamlčuje důležité informace a znevažuje okolnosti tlaku na Kuberu. Vyplývá to z usnesení výboru, které zveřejnil na twitteru člen výboru a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Mynář odmítl na jednání přijít, výbor ho zval už čtyřikrát.
30.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Miloš Zeman (24040 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků) , Vít Rakušan (83 článků)

Stát nelze řídit jako zkrachovalou firmu, kritizuje vládu opozice

 
S verdiktem, který udělal české vládě čáru přes rozpočet, přišel ve čtvrtek Městský soud v Praze. S platností od pondělí zrušil několik mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví. Opozice kritizuje vládu. "Ministerstvo zdravotnictví nelze řídit stát jako zkrachovalou firmu," říká předseda STAN Vít Rakušan.
23.04.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Fronty a plná parkoviště. Umožnili jste promořování skrze hobbymarkety, šili do Havlíčka

 
Vláda ve čtvrtek odpoledne představí podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) rychlejší program uvolňování opatření proti koronaviru. Ohledně uvolňování Havlíčka „grilovali“ ve středu před půlnocí poslanci. Šili do něj mj. za otevřené hobbymarkety. Vít Rakušan (STAN) se tázal, zda šlo o „přirozené promořování populace skrze hobbymarkety“ kvůli frontám a narvaným parkovištím.
23.04.2020 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Totální ústřel, to je mimo! Rakušan s Plagou drtili komunistu Ondráčka. A chválila se ČT, u konkurence

 
V nedělní Partii televize Prima se střetli ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Přeli se mimo jiné o to, kdy by bylo vhodné otevřít školy. Rakušan se na ministra trochu zlobil, že mu nepřijde fér svoboda volby učitelů, zda budou učit z domova, nebo se vrátí do školy, když kupříkladu prodavačky v potravinách si podobně vybírat nemohou. Oba pánové se obuli do komunisty Zdeňka Ondráčka za nápad nahnat vysokoškoláky na pole.
19.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Žena Rakušana porodila. „Velké štěstí ve zvláštní době,“ říká na třetí dítě šéf STAN

 
Šéf STAN Vít Rakušan je potřetí otcem. Z prvního manželství má poslanec a bývalý starosta Kolína dceru Agátu, po synovi Matějovi nyní přibyl do jeho rodiny další přírůstek - časům koronavirovým navzdory. A to syn Jonáš. Opoziční poslanec Rakušan to označil za velké štěstí ve zvláštní době. A děkoval personálu porodnice za fotky potomka. Kvůli zákazu tatínků u porodu svou drahou podporovat přímo v nemocnici nesměl.
12.04.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

STAN: Žádáme poskytovatele dotací o maximální flexibilitu

 
Kvůli nedostatku personálních kapacit a výpadku příjmů obcí ze sdílených daní se mohou výrazně protáhnout různé investiční projekty. Hnutí STAN proto žádá poskytovatele dotací o maximální flexibilitu v termínech a zjednodušení jejich administrace. Předseda STAN Vít Rakušan také vyzývá starosty, aby na investicích v této době nešetřili, protože tím pomohou oživení ekonomiky.
27.03.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)

Rakušan (STAN): Prymula nám slíbil, že starostové budou dostávat informace o stavu nakažených v obci

 
Na schůzce předsedů parlamentních stran a klubů se zástupci vlády vyzval Vít Rakušan k rychlému a efektivnímu předávání informací obcím o stavu nakažených.
17.03.2020 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (83 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »