Články k osobnosti

Vít Rakušan

  politik, místopředseda hnutí STAN, středoškolský učitel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vít Rakušan »
 

FOTO Podpálený obrázek Václava Havla přímo ve Sněmovně. Okamura bude řádit, Starostové totiž podezřívají jeho lidi

 
Starosta Kolína a první místopředseda STAN, jenž usedá i v poslaneckých lavicích, Vít Rakušan, se podělil na svém twitteru o to, co se mu přihodilo právě v dolní komoře. A souvisí to s prvním prezidentem České republiky Václavem Havlem.
21.12.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Novopečený otec v boji o křeslo šéfa STAN: Rakušan bude o Vánocích doma „žehlit“

 
Česká politika se může příští rok proměnit, strany a hnutí čeká maraton sjezdů a sněmů, na kterých budou volit vedení. Jednou z nich jsou i Starostové a nezávislí, kteří mají ve Sněmovně nejmenší klub. Petr Gazdík odchází z jeho čela předčasně. Těsně před evropskými volbami chce dle svých slov Starostům umožnit, aby nabrali nový, svěží vítr. O křeslo nového předsedy se bude chtít v dubnu poprat současný místopředseda hnutí, poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan. Blesk Zprávám řekl, že pokud by uspěl, musel by se některé z funkcí vzdát a především si bude muset podle svých slov napravit reputaci doma.
19.12.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Vít Rakušan se v rádiu rozjel: Od Schillerové očekávám jasnou odpověď!

 
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Na rozhlasových vlnách se rozpovídal mimo jiné o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), na který upozorňují Evropský parlament a Evropská komise. Babiš střet zájmů odmítá, ale aby vyšel EU vstříc, vzdal se předsednictví vládní rady pro evropské fondy. Podle Rakušana to ale ani náhodou nestačí.
18.12.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

„Tu rukavici zvednu.“ Gazdíka chce u Starostů nahradit starosta Kolína Rakušan

 
Sněmovní hnutí Starostů a nezávislých čeká na jaře výměna lídra. Dosavadní předseda Petr Gazdík plánuje skončit o rok dřív, než mu vyprší mandát. O jeho křeslo si řekne dosavadní první místopředseda hnutí, poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan. Volební sněm hnutí STAN má být v dubnu, tedy těsně před evropskými volbami.
18.12.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Primátor Hřib chválil v ČT starostu, poslance a místopředsedu strany Rakušana: Netváříte se, že chodíte do dvou prací a na plný úvazek

 
Hosty pořadu Otázky Václava Moravce v ČT24 byli pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Kolína Vít Rakušan (STAN) a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO).
09.12.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)

Poche přímo z Bruselu hlásil do ČT: Rusko porušilo mezinárodní právo, EU je připravena reagovat razantně

 
Rusko-ukrajinský spor se vyhrocuje. Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují ze zodpovědnosti za incident u břehů anektovaného Krymu v Kerčském průlivu. Ruská pobřežní stráž tam zajala tři ukrajinská plavidla a třiadvacet námořníků. Ukrajinský parlament večer schválil vyhlášení válečného stavu na třicet dní. Má se Evropa bát? V Událostech, komentářích odpovídali europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) a dva členové zahraničního výboru PS, Jiří Kobza (SPD) a Vít Rakušan (STAN).
26.11.2018 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Poche (163 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Podle STAN je odkaz boje za svobodu nyní opět aktuální

 
Věnec k pamětní desce na Národní třídě v Praze, která připomíná brutální zásah policejních jednotek na demonstraci 17. listopadu 1989, dnes položili i zástupci opozičního hnutí STAN. Sedmnáctý listopad označili za den, který umožnil společnosti svobodně se vyvíjet, a doufají, že to budoucnost nepopře. Řekl to poslanec Vít Rakušan. Zahození kytic od některých politiků včetně premiéra Andreje Babiše bylo podle něj projevem občanské nespokojenosti.
17.11.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Vyhození kytic u památníku na Národní prověřuje policie

 
Zahození kytic, které položili státníci u památníku 17. listopadu na Národní, už prověřuje policie. Podle sobotního vyjádření mluvčího pražské policie Tomáše Hulana zatím nebyl nikdo zadržen. Boj za svobodu projevu je opět aktuální, poznamenal k tomu místopředseda STAN Vít Rakušan.
17.11.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)

Hodinové sólo pro opozici na ČT: Jurečka a Rakušan dramaticky vykládali o ohrožení spravedlnosti. Pak vše rozsekl vedle sedící Okamura

 
Vzácná shoda mezi opozičními stranami – volají po rezignaci premiéra Andreje Babiše. Důvodem je reportáž serveru Seznam Zprávy, ve které premiérův syn Andrej Babiš ml. mluví o tom, jak byl jako nepohodlný svědek v kauze Čapí hnízdo zavlečen na okupovaný Krym. Zároveň hovoří o tom, že podepsal dokumenty týkající se Čapího hnízda, ale nevěděl jaké. Je kabinet Andreje Babiše ohrožený? Nad novými zjištěními v kauze Čapí hnízdo přišli do pořadu Devadesátka v České televizi debatovat předseda hnutí SPD Tomio Okamura, první místopředseda hnutí STAN Vít Rakušan a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
14.11.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Tomio Okamura (2207 článků) , Marian Jurečka (644 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Rakušan (STAN): Musíme zjistit, proč policie v kauze Čapího hnízda pochybila

 
Seznam zprávy přinesly v reportáži závažné informace o údajném nedobrovolném držení Babišova syna na Krymu kvůli kauze Čapí hnízdo. Místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan požaduje, aby ministr vnitra Jan Hamáček zodpověděl příslušným orgánům Poslanecké sněmovny otázky, týkající se pochybení práce policie.
13.11.2018 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Gazdíkův pobočník Rakušan má problém. V Kolíně rozjel projekt místní karty, a teď prasklo, co všechno se při tom dělo

 
Poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan (STAN) má zřejmě problém. Dnešní MF Dnes informuje o chytré klíčence, kartě, která má usnadnit život dětem při cestě do školy, knihovny či na nákupy. Projekt v Kolíně odstartoval v září, jak však MF Dnes upozorňuje, zakázku dostala neznámá firma bez výběrového řízení.
20.10.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)

Hádky a „podpásovky“ v debatě Blesku: Chytili se Babiš s Pospíšilem, Fiala tepal komunisty

 
Lídři stran se nešetřili a v debatě Blesku létaly jiskry. Ostrá byla přestřelka premiéra Andreje Babiše (ANO) s Jiřím Pospíšilem (TOP 09) nejen o pražské byty, neméně vyhrocené však bylo třeba i střetnutí Petra Fialy (ODS) s Vojtěchem Filipem (KSČM). Šili do sebe i Babiš a Pirát Ivan Bartoš, ministryně Jana Maláčová hájila ČSSD a tomu přihlíželi Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Vít Rakušan (STAN).
04.10.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Petr Fiala (1436 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Vojtěch Filip (1175 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků) , Vít Rakušan (36 článků) , Jiří Fiala (140 článků) , Jan Fiala (98 článků) , Jan Fiala (98 článků) , Jiří Fiala (140 článků) , Pavel Fiala (100 článků) , Ivan Ivan (1153 článků) , Pavel Bartoš (23 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)

Hnutí STAN zahájilo kampaň připomínkou Peroutky či Havla. Rakušan se převlékl za Masaryka

 
Hnutí STAN dnes v Kolíně zahájilo celostátní kampaň před komunálními a senátními volbami připomínkou významných osobností novodobých českých dějin. Pozornost přitahoval hlavně první místopředseda Vít Rakušan, který se v souvislosti se stým výročím založení republiky převlékl za prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Další představitelé hnutí se na pódiu zmiňovali o osudech publicisty Ferdinanda Peroutky, legendárního stíhacího pilota Františka Fajtla, herečky Vlasty Chramostové nebo prvního polistopadového prezidenta Václava Havla.
04.09.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , František Fajtl (2 články) , Vlasta Chramostová (45 článků) , Vít Rakušan (36 článků) , Václav Masaryk (132 článků)

Pozoruhodný podnikatel z Ostravska to měl dát dohromady s významným člověkem STANu

 
Není to ani rok, co ParlamentníListy.cz napsaly, že ten případ doslova knokautoval tradiční politické strany v Ostravě úderem do nejcitlivějších míst. Od vyšetřování městských zakázek postoupila policie k možnému praní peněz přes kontroverzní marketingové zakázky. Případu se říká podle jednoho z klíčových aktérů, podnikatele Martina Dědice, kauza Dědic. Detektivové protikorupční policie se ale začali nejprve zajímat o jiného místního byznysmena, o Oldřicha Lahodu. Na něj naše redakce narazila i před několika dny: tentokrát v souvislosti se zakázkou v Kolíně, kde je starostou Vít Rakušan z hnutí STAN.
01.09.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)

Ivan Jordák: Hra na demokracii končí?

 
Náhodně jsem narazil na revue Fórum, kde byly výzvy k úterní demonstraci na Staroměstském náměstí, a slibována účast řady politiků a umělců. Např. tu budou M, Němcová z ODS, lidovec M. Jurečka, předseda TOP 09 J. Pospíšil, ze STAN Vít Rakušan nebo Pirát Mikuláš Ferjenčík a řada dalších. Prostě podívaná, jaká zase dlouho nebude.
04.06.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Poslanci odpískali jednání o novičoku. A pak se pohádali

 
Poslanci ve čtvrtek o výrocích prezidenta Miloše Zemana o jedu novičok na řádné schůzi jednat nebudou. Sněmovna návrh KDU-ČSL odmítla. Nehlasovali pro něj poslanci ANO, SPD, ČSSD a KSČM. Ráno odpůrci projednání kauzy novičok zablokovali mimořádnou schůzi k tématu svolanou na podnět TOP 09, ODS, Pirátů, KDU-ČSL a STAN k tomuto tématu. Byla odročena na neurčito. Piráti následně v rámci debaty o změnách programu řádné schůze neprosadili návrat ke schůzi k novičoku.
31.05.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

Zemanovy výroky o novičoku způsobily radost ruských zpravodajských služeb, bědoval v ČT Rakušan

 
Hostem čtvrtečního Interview ČT24 byl předseda komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN). Ten potvrdil závěry komise, že se jed novičok v ČR nevyráběl. Předseda se domnívá, že Zemanovo tvrzení o tom, že se v ČR jed vyráběl, způsobilo radost ruských médií či ruských zpravodajských služeb.
10.05.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)

Falešný požár, za který může prezident, řekl orgán Sněmovny k „Zemanovu Novičoku“

 
Sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství sesbírala informace a vydala prohlášení. Jed Novičok se v Česku nevyráběl. Poslanci výboru tímto výrokem popřeli tvrzení prezidenta Miloše Zemana z minulého týdne. Za členy výboru před novináře předstoupili Vít Rakušan (STAN) a Jana Černochová (ODS). Poslali vzkaz na Hrad. Ale také Miroslavu Kalouskovi...
10.05.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jana Černochová (448 článků) , Vít Rakušan (36 článků)

STAN: Chceme dostat lidi do politiky, pomoct může webová aplikace

 
Starostové a nezávislí představili způsob, jak chtějí usnadnit lidem vstup do komunální politiky. Tváří jejich kampaně pro komunální volby se stal starosta Kolína a 1. místopředseda hnutí Vít Rakušan.
16.04.2018 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (36 článků)
« Předchozí 1 2 Další »