Články k osobnosti

Vít Rakušan

  politik, místopředseda hnutí STAN, středoškolský učitel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vít Rakušan »
 

Ministr Rakušan: Společné evropské řešení skutečně všichni potřebujeme

 
Ochrana vnějších hranic, přísnější hraniční procedura, efektivnější návratová politika a absolutní nepřijatelnost povinných relokačních kvót. Vít Rakušan na jednání ministrů vnitra znovu připomněl české požadavky na podobu společného evropského řešení nelegální migrace. Ministři jednali i o situaci na finsko-ruských hranicích nebo na Blízkém východě.
06.12.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Rakušan tvrdí, že Česko nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů

 
Česká republika nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů. Na jednání v Bruselu, kde se řeší migrační balíček, to dnes zopakoval český ministr vnitra Vít Rakušan. Na poslední části migračního balíčku, který má přinést reformu migrační a azylové politiky, se zástupci členských států EU shodli na začátku října. Nyní se jedná v takzvaných trialozích, tedy zástupci španělského předsednictví, Evropského parlamentu a Evropské komise, a podle Rakušana zůstává „stále poměrně dost nevyjasněných míst“.
05.12.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Hrůzný útok v Budějovicích. Muž byl zbitý kvůli duhové vlajce. Rakušan volá po přísnějších trestech

 
Policie v Českých Budějovicích řeší napadení s možným nenávistným podtextem. Mladíka, který nad ránem procházel centrem Budějovic s duhovou vlajkou, měli napadnout tři muži. Podle vyjádření napadeného, který skončil v nemocnici, byla důvodem pouze uvedená vlajka. Policisté případ intenzivně vyšetřují, na sociálních sítích se k němu vyjádřil i ministr Vít Rakušan.
04.12.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Sníh dopadl na Rakušana. „Honil” na něm politiku a dohnalo ho to

 
Předseda STAN Vít Rakušan vyjádřil na svém twitterovém profilu radost ze sněhu. Ale zdůraznil, že nás nadílka nesmí zviklat ohledně klimatické změny, která stále probíhá. V diskusi si ministr vnitra mohl přečíst ledacos výživného
02.12.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Datum a místo. Rakušan dostal „předvolání“ kvůli výstupu na 17. listopadu

 
„Já svoje hejtry opakovaně zvu, ať si to se mnou přijdou vyříkat osobně,“ tweetoval nedávno Vít Rakušan. Teď jej k podobnému setkání vyzvala trestně stíhaná učitelka Martina Bednářová. Jde o Rakušanova slova ze 17. listopadu, která vnímá jako urážku. Nabídla i místo a čas setkání. ParlamentníListy.cz se po přijetí výzvy ptaly na ministerstvu i ve STAN, reakci jsme ale nezískali.
28.11.2023 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

„Štěrk ve vývoji lidstva.“ Rakušan, Nerudová a herečka Pazderková hlásali pokrok. Kdo jde proti, na toho dojde

 
Moderátorka Iva Pazderková, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová debatovali v pořadu Díky, že můžem, který odvysílalo hnutí STAN. „Vy jste štěrkem na vývoji lidstva. Přejede vás to a bude to jednoznačný,“ vyprávěl ministr Rakušan, co říká konzervativním koaličním politikům, kteří brání v přijetí manželství pro všechny.
18.11.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Iva Pazderková (437 článků) , Vít Rakušan (722 článků)

„Vy se smějete tomu, že tam umírají lidé?“ Rakušan potkal nespokojené občany. A neudržel se

 
Během oslav 17. listopadu se k památníku na Národní třídě vydal také ministr vnitra a šéf Starostů Vít Rakušan a kromě pokládání věnců zde došlo i k ostré diskuzi s nespokojenými občany, kteří si přišli s ministrem promluvit. Řeč přišla na ekonomickou situaci v Česku či na pomoc napadené Ukrajině a ozvaly se výtky, že Ukrajině „pomáháme do posledního halíře“. „A víte, proč jim pomáháme? Protože je Putin diktátor, který je napadnul,“ vysvětloval Rakušan, načež se z hloučku občanů ozval smích. „Vy se smějete tomu, že tam umírají lidé?“ neudržel se ministr.
17.11.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 22. listopadu

 
Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 22. listopadu. Na dnešním zasedání o tom rozhodla vláda, informoval na sociální síti X vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Bez prodloužení by kontroly skončily 2. listopadu, kabinet dnes na Rakušanův návrh souhlasil s dalšími 20 dny.
01.11.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Dana Drábová povede úřad pro jadernou bezpečnost dalších pět let

 
Předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) zůstane Dana Drábová. Dnes ji do funkce s účinností od 1. listopadu na dalších pět let jmenovala vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Drábová úřad vede nepřetržitě od roku 1999, je tak nejdéle sloužícím státním úředníkem v nejvyšší pozici v zemi.
25.10.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (180 článků) , Vít Rakušan (722 článků)

Tak tohle Rakušan napsal. Nové info o zavřených webech. Žádné doporučení, zní to jako rozkaz

 
Ředitel Institutu H21 Adam Růžička chce pokračovat v žalobě na vládu Petra Fialy, která si podle něj nezákonně vyžádala zablokování osmi tzv. dezinformačních webů loni po ruské invazi na Ukrajinu. Nejvyšší správní soud sice žalobu zamítl s tím, že žádost vlády na poskytovatele internetového připojení byla jen doporučením, Růžička ale nyní zveřejnil dopis, kde ministr vnitra Vít Rakušan píše, že jde o „přímou výzvu Vojenského zpravodajství“, což podle Růžičky má jasně imperativní charakter. Celá věc tak míří k Ústavnímu soudu.
25.10.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Vít Rakušan (722 článků) , Adam Adam (572 článků) , Adam Adam (572 článků)

Neexistují poznatky o radikalizaci muslimské komunity v Česku, tvrdí Rakušan

 
V současnosti neexistují poznatky, že by se muslimská komunita v České republice radikalizovala. V dnešních Otázkách Václava Moravce České televize to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v souvislosti s napětím v Pásmu Gazy po teroristickém útoku palestinského radikálního hnutí Hamás na Izrael ze začátku října. Kdyby byl na propalestinských shromážděních jakkoli podporován terorismus, policie by podle Rakušana zasáhla.
23.10.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Namátkové kontroly na hranici s Českem kvůli migraci zavede také Rakousko

 
Namátkové kontroly na hranici s Českem kvůli migraci zavede po Německu také Rakousko, a to od dnešní půlnoci. Nebudou stálé ani plošné, oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Rakouské ministerstvo vnitra dnes krok potvrdilo a uvedlo, že opatření bude platit prozatím na deset dní od středy.  Německo začalo s namátkovými kontrolami na hranici s Českem v pondělí večer, prozatím na deset dní s možným dvouměsíčním prodloužením.
17.10.2023 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Sněmovna potřetí jedná o nedůvěře Fialově vládě, neúspěch opozice zaručen

 
Poslanci se dnes scházejí k jednání o návrhu na vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS). Svolání schůze podnítilo opoziční ANO. Zástupci hnutí považují za nepřijatelné, aby ministrem vnitra zůstal předseda STAN Vít Rakušan. Koaliční politici ho ale hájí. Jednání o nedůvěře vládě bude v nynějším volebním období třetí. Opozice ke svržení kabinetu dostatečný počet hlasů nemá.
17.10.2023 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Vít Rakušan (722 článků)

V Praze se dnes sešli lidé na podporu Palestiny i Izraele, přišla Černochová

 
Dvě až tři stovky lidí s palestinskými vlajkami se dnes odpoledne sešly v horní části pražského Václavského náměstí na demonstraci kritizující odvetné kroky Izraele v Pásmu Gazy po útocích palestinského hnutí Hamás z minulého týdne. V reakci na shromáždění na náměstí dorazila i skupinka asi dvaceti lidí s vlajkami Izraele, mezi kterými byla i ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Ta ČTK řekla, že Izrael vede obrannou válku, do které byl vtažen hnutím Hamás a jeho bezprecedentním vražděním obyvatelstva. Obě skupiny oddělili policisté, konflikty nenastaly. Že akce skončila bez incidentů, na sociální síti X potvrdil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), policie zasahovat nemusela. Opětovně se Rakušan ohradil proti požadavku preventivně akci zakázat, legislativa podle něj takový postup neumožňuje.
15.10.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (943 článků) , Vít Rakušan (722 článků)

Demonstraci Palestinců v Praze nemůžeme zakázat, vzkázal Rakušan. Právník poznamenal cosi o dvojím metru

 
Zatímco francouzská vláda kvůli obavám z násilí rozhodla o zákazu všech propalestinských demonstrací, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se nechal slyšet, že manifestace na podporu palestinského lidu, které se plánují v Praze, prý zakázat nemůže, byť je označil za rizikové.
13.10.2023 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Deomnstraci Palestinců v Praze nemůžeme zakázat, vzkázal Rakušan. Právník poznamenal cosi o dvojím metru

 
Zatímco francouzská vláda kvůli obavám z násilí rozhodla o zákazu všech propalestinských demonstrací, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se nechal slyšet, že manifestace na podporu palestinského lidu, které se plánují v Praze, prý zakázat nemůže, byť je označil za rizikové.
12.10.2023 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Kontroly na slovenské hranici potrvají do 2. listopadu

 
Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat i po 13. říjnu. Vláda dnes původní desetidenní opatření prodloužila o 20 dní do 2. listopadu, řekl novinářům vicepremiér Vít Rakušan.
11.10.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Nejste odolní, Pavel a Rakušan vás zocelí. Má to však temné pozadí

 
Cítíte se být odolní vůči dezinformacím nebo propagandě? Je totiž otázkou, zda máme odolnou demokracii. Ptáte-li se, o čem je řeč, více by vám nejspíš řekl prezident Petr Pavel nebo ministr vnitra Vít Rakušan. Případně tzv. Národní institut SYRI, který pro výzkum jevů včetně společenské odolnosti získal z kapes nás všech půl miliardy korun.
07.10.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2642 článků) , Vít Rakušan (722 článků)

„Tady jste tleskali EU!“ Naštvaný Slovák u zatarasené hranice. Vše je jinak

 
Namátkové kontroly. Tak avizoval český ministr vnitra Vít Rakušan opatření, která mají zachytávat migranty na česko-slovenské hranici. A o namátkové kontroly jde. Jinak je to na slovensko-polské hranici. Poláci „dusí“ Slováky úplnou uzávěrou menších hraničních přechodů. „Já nevím, proč tu udělali zátarasy. Před dvaceti lety tu takto tleskali, že jsme v Evropské unii a teď takhle. Tak to zrušme a ať si každý dělá, co chce,“ rozčiloval se postarší občan Slovenské republiky ve vysílání televize TA3. I občané Spišské Staré Vsi se ptají: Kde je ten Schengen?
05.10.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků)

Víte, kde ty peníze skončí? Rakušan, jeho telefon a hlavně 40 mil. za nástěnky. Bobošíková se činila

 
Sledujeme politiky s dětinskou chutí hrát si na špiony nebo na oběti odposlouchávání a sledování všeho druhu. Svou špiománií, kterou neřeší s orgány činnými v trestním řízení, dávají jasně najevo, že nevěří systému v České republice, že nevěří státu postavenému na svobodě a demokracii, za který oni sami odpovídají, říká Jana Bobošíková z Aby bylo jasno, podle které je toho vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) typickým příkladem. Věnovala se i plakátové kampani Rakušanova vnitra, která sice neodráží reálnou bezpečnostní situaci v zemi, zato má zlepšit pocit bezpečí českých občanů.
04.10.2023 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků) , Vít Rakušan (722 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »