Články k osobnosti

Vít Rakušan

  politik, místopředseda hnutí STAN, středoškolský učitel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vít Rakušan »
 

Je potřeba mě zabít, napsal Rakušan. Slovník jak z komunistického Dikobrazu, tvrdí politolog

 
Ministr vnitra Vít Rakušan se dostává pod tlak ohledně kontaktů nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Hnutí ANO chce jeho odvolání a nejspíš vyvolá hlasování o nedůvěře vládě. Rakušan napsal na svém Facebooku dlouhý a emotivní status, ve kterém se snaží obhájit. "Aby vypadl STAN z vlády, je potřeba zabít mě. Zničit, znevěrohodnit. Je v tom něco osobního, to cítím," napsal ministr vnitra. "Jeho slovník připomíná komunistický Dikobraz. Všude samí zákeřní a mocichtiví škůdci, kamarádi Putina," komentuje to pro eXtra.cz politolog Lukáš Jelínek.
19.08.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků) , Petr Jelínek (60 článků)

Exšéf ÚZSI zásadně: Bordel! Mlejnka prověří jeho podřízení? Je jasné, jak prověrka dopadne

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje úniky informací a neoprávněné lustrace v korupční kauze Dozimetr. Podle jednoho z obviněných se jich dopouštěl ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek. Toho nyní prověřují jeho vlastní podřízení, což je dle bývalého ředitele ÚZSI Karla Randáka „postavené na hlavu“. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by měl Mlejnka „postavit mimo službu“, řekl Randák v rozhovoru pro iDNES.cz.
18.08.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Hon na Rakušana. Ministr zveřejnil vše. Kdo po něm jde a proč

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) si stojí za výběrem Petra Mlejnka do čela ÚZSI a připomíná, že Mlejnek má potřebné prověrky od příslušných orgánů, kterým je třeba věřit. „Já přes všechnu obezřetnost základním bezpečnostním procesům a základním institucím tohoto státu věřím. Musím jim jako ministr věřit,“ uvedl Rakušan, podle kterého se v posledních týdnech na jeho osobu a na hnutí STAN vede hon, který vede expremiér Andrej Babiš a hnutí ANO. „Tuhle zemi měli v drápech osm let. Prorostli státem a jeho aparátem jako rakovina,“ nebral si servítky Rakušan, podle něhož není náhoda, že útočí právě na ministra vnitra, pod nějž spadá resort, který „lidé z Agrofertu chápou jako centrum moci“.
18.08.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Vláda neshledala důvody k odvolání Mlejnka, musí získat prověrku na přísně tajné

 
Vláda na zasedání neshledala důvody k odvolání Petra Mlejnka z pozice ředitele civilní rozvědky. Funkci by nemohl vykonávat, kdyby nezískal prověrku na stupeň přísně tajné, řekl na tiskové konferenci vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
18.08.2022 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Šéf rozvědky Mlejnek zůstává v sedle, vláda neshledala důvody k jeho odvolání

 
Vláda na dnešním zasedání neshledala důvody k odvolání Petra Mlejnka z pozice ředitele civilní rozvědky. Funkci by nemohl vykonávat, kdyby nezískal prověrku na stupeň přísně tajné, řekl na tiskové konferenci vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
17.08.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Vláda ředitele rozvědky Mlejnka neodvolá. Podle Fialy sehrál naopak pozitivní roli

 
Vláda na dnešním zasedání neshledala důvody k odvolání Petra Mlejnka z pozice ředitele civilní rozvědky. Funkci by nemohl vykonávat, kdyby nezískal prověrku na stupeň přísně tajné, řekl na tiskové konferenci vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Kabinet dnes se šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) diskutoval v důvěrném režimu. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) mimo jiné vláda obdržela informaci, že Mlejnek sehrál pozitivní roli při objasňování kauzy Dozimetr.
17.08.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Lídr STANu v Praze je překvapen, kolik lidí o tom vědělo. A Rakušan?

 
Současný náměstek pražského primátora a místní lídr STAN pro podzimní volby Petr Hlaváček v pořadu Prostor X řekl, jak nahlíží na aféry hnutí STAN. Naznačil, že Vít Rakušan by se ohledně odchodu z ministerské funkce měl zachovat „správně“. Zároveň vyjádřil kritický postoj ke jmenování Petra Mlejnka, který měl co do činění s jedním z aktérů korupční kauzy Dozimetr, do čela Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI).
17.08.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Malý (Trikolora): Požaduji vyhlášení Generální stávky 17. listopadu 2022

 
Ministr vnitra Vít Rakušan a ředitel ÚZSI Petr Mlejnek jsou bezprostředním ohrožením této země! S ohledem na kontakty STAN a TOP09 s podsvětím, tedy s organizovaným zločinem nemohou zástupci těchto stran zůstat ve vládě.
16.08.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Rakušan odrazil odpůrce: Nerezignuji! Dělám to správně

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dle svých slov rozhodně neuvažuje o rezignaci, ke které ho vyzývá opozice, zejména hnutí ANO, které uvažuje o vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. Rakušan čelí v posledních měsících řadě problémů, kritiku schytal například za jmenování nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka, který měl styky s obviněným zlínským lobbistou Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.
15.08.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Marže marketů a benzinek. Konečná vyřkla, co mnozí nechtěli slyšet

 
„Jak je možné, že supermarkety a hypermarkety u nás mají o třetinu vyšší marže než třeba v bohatém Německu?“ ptá se europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Chytá se za hlavu nad návrhem vyhlášky o regulaci teploty v místnostech. Vysvětlila, proč jí nepřijde normální, že premiér Petr Fiala (ODS) v tento čas odjel na dovolenou. V té souvislosti připomněla, koho ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jmenoval šéfem civilní rozvědky. „Je jen jedna Čína. Pelosiová se může třeba stavět na hlavu, USA můžou provokovat, jak chtějí…“ řekla k cestě předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu USA na Tchaj-wan.
15.08.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Kateřina Konečná (387 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Rakušan se ostře opřel do Babiše. Vondráček přirovnání k pokusu o vraždu Rushdieho označil za ubohost

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se ostře opřel do Andreje Babiše (ANO), když na Twitteru přirovnal dění na expremiérových mítincích k pokusu o vraždu spisovatele Salmana Rushdieho. Tato slova odsoudil například Radek Vondráček (ANO), jenž jednání označil jako ubohost a pokus zakrýt vlastní problémy. Rakušan totiž v poslední době čelí silné kritice, zejména kvůli kauze Dozimetr a stykům některých Starostů a dalších osob s kontroverzním podnikatelem Michalem Redlem.
14.08.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Salman Rushdie (38 článků) , Andrej Babiš (24632 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Přehnané? Ne, ještě horší. Na Rakušana se to sype dál

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nepřímo srovnal útočníka z New Yorku, který napadl slavného spisovatele Salmana Rushdieho, s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. A narazil. Přesvědčte se sami.
13.08.2022 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Salman Rushdie (38 článků) , Andrej Babiš (24632 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Jiří Paroubek: Čeští burleskní špioni

 
Hnutí STAN, respektive jeho šéf, první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan, nemají šťastnou ruku v personálních otázkách. Řekněme si otevřeně, že je to zřejmě proto, neboť od samého počátku toto hnutí vznikalo za podivných okolností. Vznikalo především ve Zlínském kraji, kde byl jeho vznik spjat s osobou (slušně řečeno) kontroverzního podnikatele Michala Redla.
12.08.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4410 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Ministr Rakušan: Chtěl bych všechny požádat, aby politické mítinky probíhaly demokratickou formou

 
Ministr vnitra Vít Rakušan se sešel s policejním prezidentem genmjr. Martinem Vondráškem. Na schůzce byl informován o postupech, které Policie ČR přijala, aby se předešlo konfliktním situacím během shromáždění.
11.08.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Rakušan: S Redlem šéf ÚZSI kšeft neuzavřel. Nevím, že by s ním jednal

 
Ministr vnitra Vít Rakušan v rozhovoru pro deník Právo zdůraznil, že nevidí problém v tom, že se nový ředitel civilní rozvědky Petr Mlejnek v minulosti stýkal s obviněným lobbistou Michalem Redlem. U ředitele České pošty Romana Knapa přitom kontakty s Redlem Rakušanovi vadily. Rakušan vedle toho promluvil o situaci u policie po konfliktu na jednom z meetingů Andreje Babiše (ANO) a také o ukrajinských uprchlících.
11.08.2022 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Vít Rakušan (505 článků) , Roman Michael (28 článků) , Roman Mlejnek (3 články)

Herman (ANO): Měl Redl vliv i na jmenování šéfa rozvědky?

 
Článek Janka Kroupy, který byl uveřejněn na serveru SeznamZprávy a týká se okolností, za kterých ministr vnitra Vít Rakušan jmenoval šéfa „Rozvědky“ rozkryl naprosto neuvěřitelné souvislosti.
11.08.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (220 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Rakušan ví, proč ho brání. „Redlův“ šéf rozvědky: Temné vysvětlení

 
„Sedněte si s Redlem a myslím, že máte určitě cestu do nějaké velké státní instituce,“ doporučuje zájemcům o práci ve státní sféře komentátor Petr Holec po zjištění SeznamZpráv.cz, že se s obviněným nesvéprávným podnikatelem Michalem Redlem stýkal i nový šéf rozvědky Petr Mlejnek. „Vít Rakušan moc dobře ví, proč se nechce vzdát zrovna šéfa civilní rozvědky v téhle době, když všichni víme, co se děje kolem STANu,“ naznačil Holec.
11.08.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Už i chvilkaři Rakušanovi umyli hlavu. Jak? Neuvěříte

 
To, že ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan jmenoval šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace Petra Mlejnka, rezonuje politickou scénou. Mlejnek měl mít totiž kontakty se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Šéf MF Dnes Jaroslav Plesl však rýpl do toho, že mlčí spolek Milion chvilek. Ten ovšem nemlčí. „Takhle se důvěra občanů zpět nezískává...“ vyčetli aktivisté Rakušanovi.
10.08.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (382 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Další bomba na Rakušana. A zase Redl, osobně. Už to jede

 
Nový šéf české rozvědky Petr Mlejnek má podle serveru SeznamZprávy.cz silné vazby na obviněného podnikatele Michala Redla, jenž je považován za hlavu zločinecké skupiny spjaté s pražským dopravním podnikem a hnutím STAN. Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) se s Redlem setkával pravidelně a podle výpovědi jednoho z obviněných mu předával citlivé informace, což je i důvod, proč se nyní o šéfa rozvědky zajímá policie. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) o napojení Mlejnka na Redla dobře věděl, už když jej jmenoval do úřadu. „Nevadí mi to,“ vzkazuje.
10.08.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)

Nový šéf civilní rozvědky se stýkal se stíhaným Redlem, Rakušanovi to nevadí

 
Nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl podle serveru  SeznamZprávy  minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) serveru řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Později doplnil, že si za jmenováním Mlejnka stojí, protože jej považuje za profesionála s úctyhodným kariérním profilem.
10.08.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (505 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »