Články k osobnosti

Viliam Klimáček

  herec, režisér, dramatik, básník, prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Viliam Klimáček »
 

RECENZE: Hrobníkova dcera. Vánoční příběh trochu jinak

 
Divadlo na Vinohradech uvedlo v adventním čase hru Viliama Klimáčka Hrobníkova dcera, jež rozvíjí téma putování biblického páru Marie a Josefa z pohledu současné společnosti.
08.12.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Viliam Klimáček (4 články)

RECENZE: Spanilou jízdou Ježíškova armáda není

 
Ježíškova armáda aneb Poslední křižácká výprava slovenského dramatika Viliama Klimáčka, napsaná pro nejprve těžce vyvzdorované a posléze hned v první sezóně v centru Prahy odchodem ředitelky Evy Bergerové morálně podtržené Divadlo Komedie, měla být pokusem divadelně rozeklaný rok kvalitativně zachránit. Povedlo se to jen napůl.
10.06.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Viliam Klimáček (4 články)

Křik - osudy lidí v zajetí represívní moci

 
Po Praze a Českých Budějovicích přineslo spalující ohlédnutí za časy vlády jedné strany – Komunismus Viliama Klimáčka - zlínské Městské divadlo. Premiéra naznačila, jak hluboce bude nastudování Petra Štindla diváky zasahovat.
11.05.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Viliam Klimáček (4 články)

Parafráze na racka v elektrárně v Praze

 
Pro brněnské HaDivadlo napsal několikanásobný držitel divadelních cen Afréda Radoka Viliam Klimáček hru Jsem Kraftwerk!. Jde o parafrázi Čechovova Racka přenesenou do současnosti. Vypráví o skupině herců, kteří obsadí opuštěnou elektrárnu a pokusí se tam vytvořit nové aktuální divadlo.
19.01.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Viliam Klimáček (4 články)
« Předchozí 1 Další »