Články k osobnosti

Viktor Viktor

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Viktor Viktor »
 

Proč nebyla dokončena luxusní finská vila pro Putina?

 
U pobřeží jezera Saimaa na jihovýchodě Finska stojí luxusní rybářská vila. Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi ji nechal postavit jeden z jeho nejbližších přátel Viktor Chmarin za 3,2 milionu dolarů. Nikdy však nebyla dokončena.
24.05.2023 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4992 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

Hitler, Napoleon... Orbán jmenoval, na koho navazuje EU. I doma je z toho rozruch

 
Předseda maďarské vlády Viktor Orbán nešetřil kritickými slovy k projektu evropské integrace. Dokonce si vzal do úst i Adolfa Hitlera. Píše o tom server Novinky.cz.
13.05.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (811 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

Orbán vybudoval, Fialovi jdou na ruku. V Maďarsku zazněly důležité věci

 
„Viktor Orbán nastavil laťku vysoko,“ řekl ParlamentnímListům.cz pražský zastupitel Josef Nerušil (SPD), který se nedávno vrátil z konzervativní konference CPAC v Maďarsku. Srovnal, proč Maďaři mají svou hrdost, zatímco Češi si nechají „nadělat na hlavu“. A co Viktor Orbán pochopil a Petr Fiala ne. Babiš podle něho sice správně diagnostikoval problém, ale musí dělat víc než to.
12.05.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5351 článků) , Josef Srovnal (2 články) , Viktor Viktor (102 článků)

Kdyby byl Trump prezidentem, žádná válka na Ukrajině by nebyla, tvrdí Orbán

 
Kdyby byl Donald Trump dnes americkým prezidentem, nebyla by žádná válka na Ukrajině ani v Evropě, řekl dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Vystoupil na konferenci pořádané americkým konzervativním spolkem CPAC, jedním z dalších řečníků byl i bývalý český premiér Andrej Babiš (ANO).
04.05.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25870 článků) , Donald Trump (5974 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

Vy nejste konzervativci, na to musíte bránit Západ! Maďaři naštvali Romana Jocha

 
V Maďarsku v květnu proběhne jednání konzervativních osobností. Na rokování Conservative Political Action Conference (CPAC) byl pozván i maďarský premiér Viktor Orbán. Sami Maďaři se vnímají jako konzervativní maják a naděje Evropy. Český konzervativec Roman Joch dal najevo, že to vidí zcela jinak. Maďaři podle něj při obhajobě konzervativních myšlenek absolutně vybouchli. A zde je důvod...
28.04.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

„Hmyz místo masa. Tajně.“ Babiš odhalil důkazy

 
Místo masa budeme jíst jedlý hmyz. Ten navíc bude v potravinách „tajně“. Tvrdí to expremiér Andrej Babiš (ANO), který se opírá o důkazy v podobě legislativy EU. „A představte si, že jediná země, podle tý reportáže, která má zákon, aby lidi věděli, že takovéhle, nevím, jak to nazvat, takovéhle věci, které bych já v životě nedal do pusy, tam jsou, je Maďarsko. No zase ten Viktor, peklo,“ „odhalil“ ve videu, jehož předmětem byl například brouk potemník moučný.
27.04.2023 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25870 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

Theo a Viktor z Kukaček: Každý z nich má své příznivce a jejich herecké výkony vhánějí slzy do očí nejedné divačce

 
Dětští protagonisté leckdy zastiňují herecké výkony svých dospělých kolegů, alespoň podle ohlasů diváků. Tak je tomu i v seriálu Kukačky. Seriál nejvíce citově prožívají ženy a matky. Právě tyto divačky se hluboce klaní představiteli Jakuba, Viktorovi, který trpí aspergerovým syndromem.
01.04.2023 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Ani do NATO, ani do EU. Dokud to nezrušíte. Maďarské ultimátum Ukrajině

 
Maďarská diplomacie kritizuje potlačování jazykových práv maďarské menšiny v Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Dokud se lidskoprávní situace nezlepší, plánuje blokovat integraci Kyjeva do evropských a transatlantických struktur, uvedl ministr zahraničních věcí Maďarska Péter Szijjárto. Budapešti vadí ukrajinský školský zákon, který prý diskriminuje maďarsky mluvící obyvatele, jejichž školy jsou nyní v ohrožení. Premiér Viktor Orbán ve svém únorovém projevu k národu odsoudil strhávání maďarských národních symbolů na Ukrajině a slíbil maďarské diaspoře podporu.
27.03.2023 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Nejdřív zaměstnat Maďary. Nechtějí? Zvedněte plat! Orbán k práci

 
Viktor Obrán na konferenci v Budapešti hovořil o plánech na využití vnitřních zdrojů Maďarska při obsazování volných pracovních míst. Zmobilizovat chce maďarské občany, před cizinci budou mít prioritu. Hostujícím pracovníkům bude poskytován pouze dočasný pobyt. Daně zvyšovat nehodlá, dohlédnout chce na vybírání těch stávajících.
10.03.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Podle Orbána sankce loni zvýšily náklady Maďarska na energie o čtyři biliony forintů

 
Maďarsko loni muselo zaplatit za energie o čtyři biliony forintů (téměř čtvrt bilionu Kč) více než v předchozím roce. Prohlásil to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Důvodem tohoto nárůstu jsou podle něj špatná rozhodnutí Evropské unie ohledně sankcí zavedených proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, což vedlo k prudkému zdražení energií.
24.02.2023 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Filmovým cenám BAFTA kralovalo drama Na západní frontě klid

 
Britskou filmovou cenu BAFTA za nejlepší film získalo válečné drama Na západní frontě klid , které se natáčelo v Česku. Ceny BAFTA zcela ovládlo, když ze 14 nominací proměnilo sedm, a to včetně té za nejlepší režii pro Němce Edwarda Bergera. Ocenění za práci na filmu z produkce streamovací společnosti Netflix si spolu s kolegy odnesl i český zvukař Viktor Prášil.
20.02.2023 01:45 |

podobné články

Osobnosti: Edward Berger (2 články) , Viktor Viktor (102 článků)

Svět se zbláznil, pronesl Orbán ve výročním projevu. Maďarsko zůstane mimo válku

 
Maďarský premiér Viktor Orbán ve svém každoročním projevu k národu zdůraznil nutnost mírového řešení konfliktu na Ukrajině a prohlásil, že Maďarsko bude místo podněcování války raději usilovat o přátelské vztahy a spolupráci se všemi zeměmi. Kritizoval válečnou eskalaci v podobě dodávek zbraní i protiruské sankce, které podle něj poškozují zejména Evropu. Podle svých slov se chce dále soustředit na obranu maďarských národních zájmů, ekonomický růst a podporu tamních rodin.
19.02.2023 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

„Rusové lžou, Ukrajinci ne.“ Překladatel Zelenského projevů se ozval

 
Viktor Janiš, překladatel projevů ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a autor knihy Poselství z Ukrajiny, tvrdí, že ruská společnost je morálně apatická, protože ani po zvěrstvech na Ukrajině se proti vládnoucímu režimu nevzedmula žádná výrazná vlna odporu. Ti stateční pak skončili buď ve vězení, nebo v emigraci, a tak nemá Putinův režim na domácí scéně žádnou opoziční sílu. Na druhou stranu Ukrajinci prý už od Majdanu v roce 2014 ukázali občanskou sílu a snahu definitivně se zbavit sovětského dědictví.
15.02.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Češi nemají rádi EU, to je špatně. Může za to Klaus. Zpravodaj rozhlasu z Bruselu promluvil

 
„Já mám pocit, že žiju v absurdním divadle,“ stěžuje si novinář Viktor Daněk v rozhovoru pro Deník N. Nedůvěru vůči evropským tématům podle něj způsobil bývalý prezident Václav Klaus. Politici záměrně říkají nepravdy, práci novináře by nemělo tvořit jen jejich opravování. Česká republika by se měla k předsednictví v Bruselu postavit aktivně. Bruselské problémy jsou i české problémy, tvrdí.
12.02.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10936 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

Orbán: „Ukrajina? Afghánistán, troska.“ A Maďarsko naštve všechny ještě víc

 
K Afghánistánu či „zemi nikoho“ přirovnal při svém lednovém setkání s konzervativci podle The American Conservative maďarský premiér Viktor Orbán sousední Ukrajinu. Orbán podle serveru na setkání hovořil o tom, že si Putin nemůže dovolit prohrát, jelikož se v Rusku blíží volby, ale zároveň se mu nedaří si Ukrajinu podvolit vojensky a nastolit v ní spřátelený režim, a proto prý nyní Rusové chtějí udělat z Ukrajiny „neovladatelnou trosku“. Dle Orbána se tento krok Rusům daří. „Orbán vzkazuje Ukrajině, ať skončí,“ interpretují pak Orbánova slova někteří novináři.
01.02.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

„Bojuj, Andreji!" Orbán se ozval a mnohé naštve

 
Maďarský premiér Viktor Orbán kvitoval rozhodnutí pražského městského soudu, který v kauze Čapí hnízdo osvobodil šéfa ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše. „Rád vidím, že na faktech stále záleží!" uvedl premiér Orbán na Twitteru. Bojuj dál, dodal též.
11.01.2023 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25870 článků) , Viktor Viktor (102 článků)

Adela Vinczeová se dočkala miminka. Semlelo se to velmi rychle, říká její muž

 
Po delší době a několika neúspěšných pokusech stát se rodiči se moderátorka Adela Vinczeová (42) a její manžel Viktor Vincze (31) dočkali dítěte. Už měsíc se starají o miminko, ale proces adopce ještě není zcela u konce, prozradil moderátor televize Markíza.
05.01.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Češi se složili na nákup systémů protivzdušné obrany pro Ukrajinu

 
Češi se složili na nákup patnácti mobilních systémů protivzdušné obrany Viktor české výroby. Na zbraně v kampani Dárek pro Putina přispěli více než 92,5 milionu korun. Organizátoři to dnes uvedli na twitteru.
30.12.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

„Kdo z vás to dá?“ Orbán před Vánoci udeřil

 
Přestože je nyní v Maďarsku inflace natolik vysoká, že dosahuje nejvyšší hodnoty v rámci zemí V4 a atakuje na jednu z nejvyšších hodnot v EU, myslí si maďarský premiér Viktor Orbán, že se i v tomto „nejtěžším roce za posledních třicet let“ jeho zemi „vedlo mimořádně dobře“. A to i po ekonomické stránce. Pochvaluje si například plošné vyplácení podpory na cenu energií. „Neznám žádnou jinou zemi, která by dokázala každé rodině – každé rodině v zemi – dát měsíčně 450 eur podpory prostřednictvím ceny energie,“ řekl Orbán ve svém shrnutí uplynulého roku.
27.12.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)

Orbán, Babiš. Čachry s miliardami. Místo školek plné kapsy oligarchů. Richterová vypustila páru

 
Evropské komise navrhla zablokovat vyplacení zhruba (v přepočtu) 183 miliard korun Maďarsku ze strukturálních fondů kvůli nedostatečnému potírání korupce v zemi a problematickému přidělování veřejných zakázek. Peníze evropských daňových poplatníků kvůli tomu mohou „mizet v kapsách oligarchů a Orbánových kamarádíčků, nejde ale o jediný z problémů, které Viktor Orbán pro evropské země, včetně České republiky, nyní představuje,“ varuje poslankyně Olga Richterová (Piráti), která vysvětluje, „proč Orbán jedná jako trojský kůň“.
18.12.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (102 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »