Články k osobnosti

Viktor Janukovyč

  politik, ukrajinský prezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Viktor Janukovyč »
 

Čeští Ukrajinci dohodě nevěří. Vládu by dali někomu „z lidu“

 
V souvislosti s bouřlivými protesty na Ukrajině opět demonstrovali Ukrajinci i v Praze. Asi 25 z nich se odpoledne sešlo na Hradčanském náměstí u sochy T. G. Masaryka. Na tichém shromáždění požadovali odstoupení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Další protestní akce se budou konat o víkendu. Ukrajinci také uspořádali peněžní sbírku, za dva dny se na účtu sešlo asi 350 000 korun.
21.02.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Premiér Sobotka ocenil dohodu na Ukrajině. A nabídl pomoc

 
Česká republika může v případě potřeby přijmout stovky uprchlíků z Ukrajiny. Česká republika ale v současnosti neeviduje zvýšení počtu žadatelů z Ukrajiny o azyl. Na dotaz novinářů to při návštěvě Poděbrad řekl premiér Bohuslav Sobotka. Česká vláda podle něj vítá poslední informace o uzavření dohody mezi ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem a opozičními předáky.
21.02.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

Konec zabíjení? Janukovyč a opoziční předáci podepsali dohodu o ukončení krize

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč a opoziční předáci podepsali dohodu o ukončení politické krize, sjednanou Evropskou unií. Oznámily to dnes tiskové agentury. Krizi, která vedla až k ozbrojeným srážkám v centru Kyjeva s desítkami obětí na životech, má ukončit vytvoření nové vlády a vypsání předčasných prezidentských voleb.
21.02.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Křeček si nedal pozor na pusu, ombudsmanka mu zakázala mluvit

 
Lidé na internetu podepisují petici za odvolání Stanislava Křečka (ČSSD) z postu zástupce ombudsmana. I přesto, že ombudsman, stejně jako jeho zástupce, je podle zákona neodvolatelný. Autorům petice vadí jeho slova v rozhovoru pro Lidové noviny. V něm se Křeček zastal ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče a násilí, které rozpoutaly pořádkové síly.
21.02.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (605 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

Senátor Štětina nám přímo z Kyjeva popsal tamní situaci a vyvrátil pomluvy o demonstrantech

 
ROZHOVOR Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč po sérii jednání s ministry EU a opozicí ustoupil a potvrdil, že souhlasí s předčasnými prezidentskými volbami a návratem k ústavě z roku 2004. Některé jeho pravomoci budou omezeny ve prospěch parlamentu. Ještě před touto událostí ParlamentníListy.cz exkluzivně hovořily s bývalým válečným zpravodajem a senátorem TOP 09 Jaromírem Štětinou přímo z Kyjeva.
21.02.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (342 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

Ukrajinu čeká nová vláda, reforma ústavy i předčasné volby

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes potvrdil dohodu s opozicí s tím, že vypíše předčasné prezidentské volby a bude souhlasit s návratem ke znění ústavy z roku 2004, tedy s omezením prezidentských pravomocí. Oznámil rovněž, že hodlá vytvořit koaliční vládu národního porozumění. Oznámený podpis dohody se ale neuskutečnil, blokují ho údajně vážné rozpory v opozičním táboře. Přímo s kyjevskými demonstranty mají dnes o dohodě jednat ministři zahraničí Německa a Polska.
21.02.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

V centru Kyjeva je klid. Janukovyč nadále jedná s opozicí

 
Na Ukrajině dnes ráno pokračují jednání ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče s opozičními předáky a zahraničními představiteli, uvedla agentura AP. Podle agentury Reuters se jednání blíží ke konci. V centru Kyjeva vládne křehký mír, v noci na dnešek nebyly hlášeny žádné násilnosti. 
21.02.2014 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Křehký MÍR. Janukovyč se dohodl s opozicí, v centru Kyjeva je zatím KLID

 
Na Ukrajině dnes ráno pokračují jednání ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče s opozičními předáky a zahraničními představiteli, uvedla agentura AP. Prezident Janukovyč se dohodl s opozicí a ministry zahraničí EU na řešení krize. Dohodu mají podepsat dnes v 11 hodin.
21.02.2014 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Americký terorismus, vrazi i hrozba třetí světové války. To je prý pro nás hrozba z Ukrajiny

 
ANKETA Rusko tvrdí, že ukrajinská vláda prezidenta Viktora Janukovyče je legitimní, a násilné demonstranty, kteří používají Molotovovy koktejly a zabili (zatím) zhruba deset policistů, označuje za teroristy, a naopak Evropská unie obviňuje Janukovyče z vyhrocení násilí, zvažuje zavedení sankcí a stojí na straně opozice. ParlamentníListy.cz oslovily české politiky, co si o problému Ukrajiny myslí, a který z obou přístupů, tedy Ruska či EU, je více oprávněný.
21.02.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Bouřlivá Ukrajina: Nohsledi Janukovyče prý vzali do zaječích!

 
Ukrajinští hodnostáři a zbohatlíci blízcí režimu prezidenta Viktora Janukovyče prý už balí kufry s cennostmi a odlétají do zahraničí. Informace v tomto duchu z ukrajinských zdrojů se objevily i v servisech ruské agentury Interfax a zpravodajského serveru BBC.
20.02.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Krvavý boj o holý život. NEJOTŘESNĚJŠÍ VIDEO z Kyjeva!

 
OD 18 LET: Ve středu večer ukrajinský prezident Viktor Janukovyč hrdě hlásil, že se s opozicí domluvil na příměří a krveprolití v ulicích je tak u konce. O den později země hlásí desítky mrtvých. Podívejte se, co se skutečně děje na Ukrajině.
20.02.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Ministři EU neodjeli, s Janukovyčem jednají na bezpečném místě

 
Schůzka ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče s ministry zahraničí Francie, Německa a Polska nakonec zrušena nebyla, ale z bezpečnostních důvodů byla jen přeložena na jiné místo. Agentuře AFP to sdělilo francouzské ministerstvo zahraničí. Podle původních zpráv bylo jednání s ohledem na výbušnou situaci v Kyjevě zrušeno a ministři Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier a Radoslaw Sikorski odletěli z Kyjeva.
20.02.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

PŘÍMÝ PŘENOS: V Kyjevě opět propukly tvrdé boje! Zemřelo dalších 25 lidí

 
Jen několik hodin vydrželo v centru ukrajinské metropole příměří sjednané ve středu večer mezi prezidentem Viktorem Janukovyčem a opozicí. Při obnovených střetech zemřelo podle očitých svědků nejméně 25 lidí.
20.02.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Situace v Kyjevě: Dnes zemřelo 39 lidí

 
V centru Kyjeva znovu zuří pouliční válka, kterou jen během dnešního dopoledne zaplatilo životem nejméně třicet devět lidí. Podle očitých svědků, na které se odvolává agentura Reuters, leží mrtvá těla zakrytá plachtou na náměstí Nezávislosti. V centru města se shromáždilo až 30.000 lidí odhodlaných postavit se policii. Dav obsadil významné budovy v centru.
20.02.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Západní země budou mluvit na Ukrajině o sankcích. Dorazí i ruský místopředseda vlády

 
Přispět k nalezení mírového východiska z výbušné situace na Ukrajině, zmítané násilnými střety mezi protivládními demonstranty a bezpečnostními silami, se dnes v Kyjevě pokusí ministři zahraničí Francie, Německa a Polska. Necelý den poté, co prezident Viktor Janukovyč oznámil uzavření příměří s opozicí, do ukrajinské metropole míří i místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin. 
20.02.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

KONEC KRVEPROLITÍ! Janukovyč se s opozicí dohodl na příměří

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč se dnes večer dohodl s opozicí na uzavření příměří a zahájení rozhovorů o ukončení pokračujícího krveprolití.
20.02.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Ukrajinský prezident se prý dohodl s opozicí na příměří

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč se údajně večer dohodl s opozicí na uzavření příměří a zahájení rozhovorů o ukončení pokračujícího krveprolití. Podle agentury AP to uvedla na svých webových stránkách prezidentská kancelář.
19.02.2014 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Naše reformy pomohly těm, kteří to potřebovali, ujistil Kalousek u Drtinové

 
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek byl pozván do pořadu Interview Daniely Drtinové debatovat především o domácí politice. Během dne však na sebe strhl pozornost svou výzvou, aby byl prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč souzen za zločiny proti lidskosti. První téma tedy bylo zřejmé.
19.02.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7727 článků) , Daniela Drtinová (373 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

Zeman zavzpomínal na svůj „vášnivý polibek" s Drábovou. Pak upřesnil, jak to bude s Janukovyčem

 
Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu Jihočeského kraje. Ve středu navštívil potravinářskou společnost Madeta i jadernou elektrárnu Temelín. Na závěrečné tiskové konferenci se vyjádřil také k návštěvě ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče.
19.02.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27863 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

Kalousek chce prošetřit, zda se Janukovyč nedopustil zločinů proti lidskosti

 
Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek s ohledem na situaci na Ukrajině nechal právníky, aby se obrátili na státní zastupitelství a evropské instituce kvůli prošetření toho, zda se ukrajinský prezident Viktor Janukovyč nedopustil potlačením protivládních demonstrací zločinů proti lidskosti.
19.02.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7727 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)