Články k osobnosti

Věra Jourová

  podnikatelka, politička, právnička, ministryně pro místní rozvoj

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Věra Jourová »
 

Věra Jourová: Po vystoupení Česka z EU by mnoho lidí emigrovalo

 
„Za těch dvacet let jsme tady zanedbali strašně jednu věc, a to je to, že jsme vlastně zvulgarizovali Evropskou unii na jakousi kasičku nebo místo, odkud tečou peníze,“ odmítl v Otázkách Václava Moravce ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN), abychom u členství v EU počítali jen to, nakolik pro Česko je, či není ekonomicky výhodné. V Evropské unii podle něj nejsme, „abychom donekonečna dostávali prachy, ale abychom byli součástí demokratického světa a byli odolní k nedemokratickým asijským diktaturám – speciálně k Rusku a Číně“. Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) také varovala, že by v případě vystoupení z EU mnoho Čechů uprchlo zpátky do Unie.
05.05.2024 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

„Jourová v Bruselu prováděla strašné věci.“ Jan Zahradil končí. A řekl vše

 
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil (ODS), který již nebude letos obhajovat mandát, hodnotil v rozhovoru pro iDnes dvě dekády naší země v EU. Na rozdíl od svého stranického šéfa a premiéra Petra Fialy, který EU vnímá pozitivně. Premiér podle něj zpohodlněl a mluví úplně jinak než před deseti lety. Prozradil také, proč se domnívá, že Věra Jourová je nejhorší českou eurokomisařkou, označil ji za největší omyl Babiše a popsal, co v europarlamentu předváděla. Co jej nyní zneklidňuje, je tlak na zrušení veta i ze strany české hlavy státu.
04.05.2024 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6475 článků) , Jan Zahradil (773 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Jourová: EU se musí zabývat bezpečností, konkurenceschopností či rozšířením

 
Nová unijní garnitura se bude muset zabývat bezpečností a obranou, konkurenceschopností Evropské unie, rozšířením bloku či budoucností demokracie a právního státu. Na dnešní konferenci v pražském Lichtenštejnském paláci to řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která o místo v unijní exekutivě po deseti letech usilovat nebude.
04.04.2024 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Velká „čistka“ v polské diplomacii? Zahradil má jasno, proč teď Jourová mlčí

 
„Slyšíte to ticho?“ ptá se europoslanec Jan Zahradil (ODS) k tomu, jak se nikterak nezvedají ostré protestní hlasy z diplomatických kruhů ani z Bruselu, jež by reagovaly na plánované čistky v polské diplomacii, které hodlá odstartovat tamní premiér Donald Tusk. Kdyby podobné čistky spustil bývalý předseda polské vlády Mateusz Morawiecki, tak by už dle Zahradila česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) dávno sousední zemi hrozila zastavením evropských fondů.
29.03.2024 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků) , Věra Jourová (552 článků) , Donald Tusk (214 článků) , Mateusz Mateusz (79 článků)

Zapálení domu, sexuální útok. Nadávky, které Jourová neřeší

 
Nadávky Zuzaně Čaputové a jiným ženám, které mají sympatie liberálních médií, eurokomisařka Věra Jourová považuje za důvod zásahů na internetu. ParlamentnímListům.cz se ovšem svěřily se svědectvím o sprostých urážkách ženy, které lze považovat za opozici vůči současné vládě Petra Fialy. Šlo i o hrozby zapálení domu či sexuální útok ve formě karikatury. „Byly doby, kdy mě to trápilo, ale soudnému člověku dojde, že každý, kdo se vydá ‚do veřejného prostoru‘ se těmto věcem dobrovolně vystavuje. Nelze tomu zabránit,“ sdělila jedna z nich, Gabriela Sedláčková.
11.03.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6475 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Jiří Mikeš: Vyhladovění médií dle eurokomisařky Jourové

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu prohlásila, že dezinformace jsou bezpečnostní hrozbou dnešního světa a je potřeba proti nim tvrdě zasáhnout. „Lež je levná a rychlá a mnohem více vydělává – proto je součástí našich návrhů, aby se dezinformační platformy a šiřitelé k penězům nedostali. Musíme je vyhladovět – a to zejména s pomocí reklamního průmyslu,“ uvedla eurokomisařka v panelu s názvem „Bránit pravdu“. Její plány komentuje Jiří Mikeš, bývalý ředitel Asociace komunikačních agentur.
23.01.2024 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

„Musíme je vyhladovět. Nesmí se dostat k penězům!“ Jourová v Davosu mezi dalšími řečníky

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu prohlásila, že dezinformace jsou bezpečnostní hrozbou dnešního světa a je potřeba proti nim tvrdě zasáhnout. Jourová na panelu s názvem „Bránit pravdu“ zároveň ubezpečila, že všechny kroky Evropské komise jsou činěny po pečlivém zvažování, protože za každou cenu musí být vždy zachována svoboda slova a svoboda názorů. Svůj díl na tom podle ní má politické prostředí, kde usvědčení ze lži už není překážkou k pokračování v politické kariéře.
19.01.2024 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová v čele eurokandidátky, kterou byste nečekali. 12 hodin. Pak se vše vyjasnilo

 
Svobodní vypustili na Silvestra kachnu. „V čele kandidátky pro eurovolby bude stát Věra Jourová,“ psali. Dnes zprávu dementovali a vysvětlili důvod.
01.01.2024 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jouruvá v čele eurokandidátky, kterou byste nečekali. 12 hodin. Pak se vše vyjasnilo

 
Svobodní vypustili na Silvestra kachnu. „V čele kandidátky pro eurovolby bude stát Věra Jourová,“ psali. Dnes zprávu dementovali a vysvětlili důvod.
01.01.2024 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Věra Jourová: Do Unie chtějí všichni, ven nikdo. A Kreml jsme překvapili

 
Místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová uvedla, že Evropskou unii letos čeká řada zkoušek. Hovořila i o tom, že volby do Evropského parlamentu by mohla výrazně ovlivnit umělá inteligence a falešná videa jí vytvořená.
30.12.2023 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

To není jen Fico... Poslanec připomněl, kdo všechno dnes kritizuje Ukrajinu

 
Poslanec Aleš Juchelka (ANO) zkritizoval vládní politiky za to, že osobně negratulovali vítězi slovenských voleb Robertu Ficovi tak, jak to učinil šéf ANO Andrej Babiš. „V rámci rozvíjení dobrých vztahů by to měli udělat i ti, kteří třeba nebyli s výsledky voleb tak spokojeni,“ prohlásil Juchelka a slovenským občanům se za české politiky omluvil. Juchelka zároveň odmítl tvrzení, že slovenské volby byly poznamenané masivní dezinformační kampaní, jak prohlásila místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO).
03.10.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26336 článků) , Aleš Juchelka (73 článků) , Robert Fico (1324 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Jourová omlouvá neúspěch progresivisty Šimečky údajnou bezprecedentní „dezinformační masáží“

 
Evropská komise respektuje výsledky slovenských parlamentních voleb. Provázela je ale bezprecedentní „dezinformační masáž“. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekla místopředsedkyně komise a eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová. Na Slovensku se šířilo před volbami falešné video, které vyrobila umělá inteligence, lídr Progresivního Slovenska Michal Šimečka v něm „oznamuje“ zdražení piva. Podle Jourové by zneužívání technologií mohlo ohrozit evropskou demokracii.
01.10.2023 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Přikyvování jako veřejná služba ČT. Šarapatka a mediální tanec. Dvořáka vám už nevrátí, vzkazuje Žantovský

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Budeme vás sledovat, budete nás mít za zády. A jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Výhrůžný vzkaz s tímto vyzněním adresovala česká eurokomisařka Věra Jourová Elonu Muskovi, majiteli Twitteru/X. „Je to naprosto svévolný akt, který jen nutí velké informační korporáty, aby se podřídily evropskému diktátu a požadavku,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský. Do pravidelného ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích zařadil i dvě glosy o České televizi, V jedné je řeč o nemožném odhlášení z platby koncesionářského poplatku, ve druhé o kampani proti jejímu novému řediteli.
30.09.2023 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (323 článků) , Věra Jourová (552 článků) , Petr Dvořák (881 článků) , Petr Dvořák (876 článků)

Nabíráme nové lidi. Na kontrolu obsahu sítí, hlásí Jourová. A to není vše

 
Minulý týden vešly na území Evropské unie v platnost nové regule, podle nichž musejí velké internetové platformy jako Facebook nebo Google více dbát na soukromí uživatelů a musejí důsledněji postupovat proti nelegálnímu obsahu a dezinformacím. Místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a spravedlnost Věra Jourová (ANO) ale varuje, aby při tom nebyla omezena svoboda slova a právo na názor.
29.08.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová vs. Musk. Unie si chce posvítit na sociální sítě

 
MONITORING Evropské komisi zbývají už jen několik posledních měsíců aktuálního funkčního období. A možná právě proto eskalují snahy o zavedení regulací pro sociální sítě. Záměr EU, který obhajuje česká eurokomisařka Věra Jourová, však budí řadu vášní a emocí. Kritikou nešetří jak vlastník Twitteru Elen Musk, tak třeba právník Libor Vondráček, který za celým bojem s dezinformacemi vidí pouze snahu ještě více posílit pravomoci Evropské unie.
10.07.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová proti Elonu Muskovi: Regulace musí být. Můžeme Twitter zakázat

 
MONITORING Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) varuje před extrémně rychlým vývojem umělé inteligence a volá po regulacích ze strany velkých technologických firem. Jedním z cílů jednání mezi firmami a Evropskou komisí je, aby byl veškerý obsah vytvořený umělou inteligencí označen. Podle Jourové jde o ochranu práv na informace a také snahu zamezit, aby umělá inteligence vytvářela dezinformace.
12.06.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (323 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Markéta Pekarová Adamová se stala třetí nejvlivnější ženou Česka: Jsem jako buldok, přiznává

 
Magazín Forbes zveřejnil žebříček nejvlivnějších žen Česka. Kromě Renáty Kellnerové, vdovy po zesnulém podnikateli Petru Kellnerovi, se na prvních příčkách objevily místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová nebo předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
01.06.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (573 článků) , Věra Jourová (552 článků)

Jourová: Když se k lidem dostanou jen manipulace a dezinformace, není divu, že jim uvěří

 
Větší množství skutečně ověřených informací by si na internetu přála místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věra Jourová. Novinářům to řekla po schůzce se slovenským premiérem Ľudovítem Ódorem, podle něhož prý jeho země boj proti dezinformacím zanedbala.
29.05.2023 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Jourová: EU nebude tolerovat násilné deportace ukrajinských dětí do Ruska

 
Násilná deportace je zločinem a Evropská unie ji nebude tolerovat, řekla v projevu k Evropskému parlamentu o převozech ukrajinských dětí do Ruska místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.
20.04.2023 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)

Násilné deportace ukrajinských dětí do Ruska prý EU „nebude tolerovat“

 
Násilná deportace je zločinem a Evropská unie ji nebude tolerovat, řekla v projevu k Evropskému parlamentu o převozech ukrajinských dětí do Ruska místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Ujistila, že EU podporuje ukrajinské úřady ve vyšetřování těchto deportací na národní úrovni a podniká také kroky, aby o nich shromáždila důkazy a identifikovala osoby, které mají za převozy dětí zodpovědnost.
19.04.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (552 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »