Články k osobnosti

Věra Jourová

  podnikatelka, politička, právnička, ministryně pro místní rozvoj

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Věra Jourová »
 

Krysy? Věra Jourová pod palbou kritiky. Prý chce cenzurovat

 
Věra Jourová, komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi se nyní stala terčem kritiky médií. Prý chce zavést něco, co se rovná cenzuře. Roztržka začala díky britskému bulvárnímu deníku The Sun a deníku The Daily Mail. O slovech Jourové informoval například server pressgazette.co.uk.
27.09.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Nejvyšší státní zástupce Zeman od Moravce varoval internetové „šiřitele nenávisti“. Chce bojovat proti hrubnutí společnosti

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, policejní prezident Tomáš Tuhý a eurokomisařka Věra Jourová. Debatovali spolu o kybernetických zločinech a dáma si nebrala servítky. „Po každém teroristickém útoku a po každém velkém zločinu my politici vykřikujeme, jak musíme účinněji bojovat proti těmto zločinům. Proto k tomu také musíme hledat cestu,“ zdůraznila. A předložila jeden návrh. Pavel Zeman sáhl k příměru z první světové války. Zmínil i slabou stránku státní suverenity.
23.09.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

V Maďarsku vidím náznaky totality, varovala v ČT eurokomisařka Jourová

 
Evropský parlament doporučil členským státům Evropské unie, aby zahájily řízení s Maďarskem kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. Maďarsko usnesení odráží s tím, že je to jen trest za jeho postup proti migrantům a že hlasování bylo podvodné. Svůj pohled na celou věc v Interview na ČT24 nabídla eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová (ANO), která v Maďarsku prý nebezpečné tendence k porušování unijních hodnot sleduje. Prozradila, jaké to jsou.
17.09.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Češi obvinili džihádistu z plánování útoku. Jak chce Jourová bojovat proti teroru?

 
Zatímco česká policie obvinila radikálního islamistu - původem se Slovenska - za přípravu bombového teroristického útoku, otázkou bezpečnosti se zabývá i eurokomisařka Věra Jourová. Ta aktuálně vyjednává o možnosti poskytování elektronických důkazů o terorismu či jeho přípravě jednak napříč zeměmi EU, ale také například se Spojenými státy. Takovým důkazem může být internetová komunikace, která je uložena na serverech firem sídlících v zahraničí. Policie se k ní nyní dostává minimálně 120 dnů, zatímco teroristé řádí dál. Komisařka to řekla v rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku.
15.09.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Co s migranty? Šéf Komise Juncker si na „grilovačce“ u poslanců rýpl do Česka

 
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker stál ve středu naposledy před poslanci na plenárním zasedání, aby je zpravil o tom, jak si Unie vede. Vzhledem k tomu, že se blíží eurovolby, shrnul mandát celé Komise, jejíž součástí je za Česko komisařka Věra Jourová. Zdůraznil ve svém projevu potřebu chránit Evropany před terorismem i nutnosti vyřešit migraci. Zmínil ale také třeba ukončení střídání času. Do Česka si rýpl kvůli uprchlíkům a solidaritě, vyzdvihl ovšem program Galileo, který v Praze sídlí.
12.09.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Jourová „zaklekla“ na Airbnb. Skryté poplatky musí skončit, lidé uvidí plnou cenu

 
Populární služba Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v současné době porušuje spotřebitelská pravidla Evropské unie. A od Evropské komise nyní dostala čas do konce srpna, aby navrhla potřebné úpravy. V pondělí to řekla komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová.
16.07.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Kvóty na uprchlíky ještě nejsou definitivně mrtvé, upozornila v rádiu Jourová

 
EU jedná o podobě rozpočtu na příštích sedm let. Předseda vlády Andrej Babiš označil současný návrh rozpočtu za nepřijatelný, ale je to opravdu tak zlé? V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu se k tématu vyjádřila i česká eurokomisařka Věra Jourová. Zmínila i povinné kvóty na uprchlíky. Prý mají v EU stále menší podporu.
19.06.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14350 článků) , Věra Jourová (416 článků)

Jourová: Právní systém v ČR vychází v evropském srovnání dobře

 
Právní systém v České republice vychází ze srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie dobře, uvedla komisařka pro spravedlnost Věra Jourová. Právě ona novinářům dnes představila letošní srovnávací přehled stavu soudnictví v zemích Unie.
28.05.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Držet pohromadě v EU je existenční nutnost, varuje Jourová. A má výtku k Česku

 
Pro evropské státy je existenční nutnost držet pohromadě. Bylo by ale dobré, aby Evropská unie rozhodovala o méně oblastech a v těch klíčových zajistila lepší spolupráci než doposud. Na konferenci Výzvy pro Evropu to v pondělí řekla eurokomisařka Věra Jourová, která se zároveň postavila za návrh, který chce tyto změny prosadit. Myslí si také, že Česko by mělo být v Unii aktivnější a nemělo neustále jen čekat, až jiní členové nebo instituce dojdou k rozhodnutí.
21.05.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Česko musí být aktivnější a ubrat na solidaritě s Maďary a Poláky, apeluje Jourová

 
Pro evropské státy je existenční nutností vydržet pohromadě. Na konferenci Výzvy pro Evropu to v pondělí řekla eurokomisařka Věra Jourová. Zároveň se postavila za návrh, aby Evropská unie rozhodovala o méně oblastech, ale zajistila v nich lepší spolupráci než dosud. Česko by podle eurokomisařky také mělo být v EU aktivnější a nemělo by čekat na to, až jiné státy nebo evropské instituce dojdou k rozhodnutí.
21.05.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Byla zneužita data desítek tisíc Čechů, přiznala Jourová

 
Eurokomisařka Věra Jourová v rozhovoru pro server iHNed.cz oznámila, že skandál firmy Cambridge Analytica a zneužití dat na sociální síti Facebook se týkal i desítek tisíc Čechů. Informace o nich pravděpodobně mířily k ruskému Lukoilu.
13.05.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Vláda nařídila zvýšit bezpečnost hraček pro děti a zabývala se přípravou sčítání lidu v roce 2021

 
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání ve středu 9. května 2018 návrh nařízení, kterým se mění technické požadavky na hračky. Změna se týká zpřísnění limitů na obsah fenolu, bisfenolu A a olova. Části jednání vlády se zúčastnila také evropská komisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věra Jourová.
09.05.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14350 článků) , Věra Jourová (416 článků)

Nový rozpočet EU by měl být pro Česko příznivý. Týká se věcí, na nichž máme zájem, říká Jourová

 
Nový dlouhodobý rozpočet Evropské unie na roky 2021 až 2027 bude pokrývat i témata, která od něj čekají čeští občané, řekla dnes novinářům komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová. Dobrou zprávou podle ní je, že Česká republika i přes ekonomický růst zůstane v příštím víceletém finančním období čistým příjemcem unijních financí. Teprve v příštích týdnech ale bude jasné, kolik přesně peněz by mohla země získat, uvedla ČTK.
02.05.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Špiclující panenka, toxické boty: Denně je na pultu nebezpečný výrobek, co na to Jourová?

 
Hrají si vaše děti s bezpečnými hračkami? Podle dostupných údajů se na pultech obchodů objeví ročně zhruba tři tisíce nebezpečných výrobků. Řada z nich ohrožuje uživatele na životě. Jejich kvalitu prověřuje Česká obchodní inspekce (ČOI). Mnohdy ale až po té, co mají zákazníci zboží doma. Česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO), která má na starosti i ochranu spotřebitele, přiznala, že evropský kontrolní systém není úplně dokonalý.
30.04.2018 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Chraňme lépe lidi, jež upozorní na porušení unijního práva, apeluje Jourová

 
Vysokou míru ochrany takzvaných whistleblowerů, tedy těch, kdo upozorní třeba na zpronevěřování evropských fondů, chce zajistit Evropská komise. Příslušný návrh v pondělí představili první místopředseda komise Frans Timmermans a komisařka pro spravedlnost Věra Jourová.
23.04.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Jourová mluvila s ředitelkou Facebooku: „Dodržování pravidel GDPR si pohlídáme“

 
Eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová ve čtvrtek ujistila, že EU bude bedlivě sledovat, jak Facebook dodržuje nová unijní pravidla na ochranu soukromých údajů (GDPR). Jourová vpodvečer zhruba půl hodiny telefonicky hovořila s provozní ředitelkou Facebooku Sheryl Sandbergovou. V něm se ptala mimo jiné ptala na skandál kolem úniku dat o uživatelích sociální sítě do analytické společnosti Cambridge Analytica.
12.04.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků) , Sheryl Sandbergová (1 článek)

Vyděšená Věra Jourová: Vláda s podporou SPD? Jak bych to měla vysvětlovat v Bruselu?

 
Česká eurokomisařka Věra Jourová doufá v to, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nerozhodne postavit vládu s podporou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Jourová to dnes řekla novinářům v Bruselu. Podobná vláda by podle ní nepochybně ovlivnila to, jak se Evropa na Českou republiku dívá a jak se k ní staví.
11.04.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14350 článků) , Věra Jourová (416 článků)

Jourová „zaklekne“ na firmy, které podvádějí Čechy: Obří pokuty, žaloby a odškodné

 
Podvádět Čechy a prodávat jim nekvalitní zboží nebo potraviny? To by se velkým firmám už nemělo vyplatit. Tvrdí to aspoň eurokomisařka Věra Jourová (ANO), která představila novou evropskou legislativu pro ochranu spotřebitelů a nazvala ji „Nový úděl“. Lidé budou mít nově možnost hromadně žalovat firmy a žádat odškodné například při skandálech typu „dieselgate“, podobně jako je to běžné třeba v USA. A tvrdší budou také sankce za podvody – až čtyři procenta ročního obratu korporace.
11.04.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

ÚOOÚ: Vraťme lidem přehled o jejich osobních údajích, vyzvala eurokomisařka Jourová

 
Odbornou konferenci „Data jako příležitost pro ekonomiku“ hostil v pátek pražský hotel President. Hlavním řečníkem akce, jejímž ústředním tématem byl kybernetický svět digitální ekonomiky se všemi jeho riziky pro ochranu osobních údajů, byla evropská komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová. Mezi ostatními odborníky na konferenci vystoupil i Josef Prokeš, ředitel sekce správní ÚOOÚ.
09.04.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)

Jourová: Česko nestihne zákon o ochraně dat, který by zmírnil drsné nařízení EU

 
Česko zřejmě nestihne do 25. května schválit návrh novely zákona, která upřesní nová evropská pravidla pro ochranu osobních dat. Řekla to v pondělí komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová. Eurokomisařka měla na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě přednášku o novém nařízení EU o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation - GDPR), které by mělo začít platit v EU 25. května a vedle firem a organizací se dotkne i živnostníků. Kvůli nařízení končí například služba Spolužáci.cz
09.04.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (416 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »