Články k osobnosti

Věra Jourová

  podnikatelka, politička, právnička, ministryně pro místní rozvoj

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Věra Jourová »
 

Kam s testem a kde je povinná karanténa? Jourová chce utnout cestovní chaos evropským „semaforem“

 
Evropská unie chce sjednotit pravidla pro cestování mezi jednotlivými členskými zeměmi v době pandemie. V rozhovoru, který dnes zveřejnil německý list Die Welt, to řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Důrazně varovala před novým zavíráním hranic uvnitř schengenského prostoru.
09.10.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků) , Kam Kam (223 článků)

Ivan Noveský: Ústavní soud jako ohrožení právního státu?

 
Místopředsedkyně Evropské komise komisařka Věra Jourová dne 26. 9. 2020 vyjádřila obavy o osud demokracie a práva v Evropské unii, a to zejména v členských zemích na východě, kde jsou, podle Jourové, ohýbány zásady právního státu nejvíce.
07.10.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků) , Ivan Ivan (1616 článků)

Ale? Jourová kritizuje EU. Žádné Maďarsko, jde o zcela jinou věc

 
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) kritizuje Evropskou unii za špatnou komunikaci směrem ke členským státům, podle ní je to dlouhodobý problém, který je nutné vyřešit. „Dlouhodobě kritizuji zejména fakt, že nemáme dostatek kapacity, abychom ty zprávy z Bruselu nejen přeložili, ale dostatečně srozumitelně předali lidem v členských státech,“ prohlásila Jourová a dodala, že i proto je Unie snadným terčem euroskeptiků.
30.09.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Je zle. Jourová odhodila zábrany. Varování směrem k Orbánovi

 
Eurokomisařka pro evropské hodnoty Věra Jourová v rozhovoru pro německý magazín Der Spiegel vyjádřila obavy o osud demokracie a práva v Evropské unii. Nezávislost médií je podle jejích slov podrobována zkoušce téměř ve všech unijních státech, informuje server E15.cz.
26.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Tohle zakázal Vystrčil! Nemá rovnou páteř, vynáší Jan Veleba věc z minulosti

 
Když se předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vrátil z cesty na Tchaj-wan, česká eurokomisařka Věra Jourová konstatovala, že Vystrčil svou cestou pomohl Čechům narovnat páteř. Bývalý senátor Jan Veleba ze Strany práv občanů - Zemanovci, konstatoval, že Miloš Vystrčil rozhodně nemá rovnou páteř.
17.09.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Ivan David: Na čí stranu se přidal Facebook?

 
Na začátku roku měla česká komisařka Věra Jourová, mající v popisu práce i lásku k bližnímu, respektive boj proti nenávisti na sociálních sítích, rozhovor se zakladatelem a akcionářem sociální platformy Facebook Markem Zuckerbergem. V něm mu měla vysvětlit, že Facebook se musí přidat na stranu dobra, pravdy a lásky, jinak bude mít v Evropě problémy.
15.09.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (205 článků) , Věra Jourová (465 článků) , Ivan Ivan (1616 článků) , David David (517 článků) , David David (382 článků)

Jourová uniká covidu i na kole. Zmínila potíže s vouchery a bolehlav ze zavírání hranic

 
Česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) se naštvala na Číňany. Nelíbilo se jí, jak se vyjádřili k cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Česko navíc Evropskou komisi podle české zástupkyně v Bruselu potrápilo vouchery cestovek, které nabízely místo zrušených zájezdů. A diktování počtu národních výrobků na pultech obchodů může podle Jourové v EU také narazit. Česká eurokomisařka Blesk Zprávám také řekla, že se jí koronavirus zatím vyhýbá a že častěji jezdí po Belgii a její metropoli na kole.
13.09.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Jourová: Ne, v EU nejsou státní média jako v Rusku. Obnažíme, kdo šíří dezinformace. Bude dohled

 
Eurokomisařka pro evropské hodnoty Věra Jourová přijala pozvání do debaty zpravodajství Deutsche Welle ohledně toho, jak se „autoritářské státy a radikální skupiny snaží infiltrovat Evropu šířením dezinformací a polopravd“. Jmenovala, co Evropská komise chystá v boji proti těmto praktikám učinit. Útlum by měl do konce roku nastat u obsahu spojeného s terorismem, extremismem, pornografií a nenávistnými výroky. Kromě toho ukázala, odkud především hrozí Evropě nebezpečí. „Máme důkazy, že šíří dezinformace a propagandu proti Evropě! Jsou zaměřeni na evropský prostor a evropský lid,“ zhrozila se, když jmenovala Rusko a Čínu. Ti však prý nejsou jediní.
08.09.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Věra Kuberová: Vystrčila si cením. Dotáhl do konce myšlenku mého muže

 
Nora Fridrichová věnovala v pořadu 168 hodin pozornost cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Zaznělo mimo jiné srovnání, že Tchaj-wan v Česku investoval asi 18 miliard korun, zatímco Čína navzdory předchozím slibům 11 miliard. Česká eurokomisařka Věra Jourová uvedla, že Vystrčil nemohl jednat jinak, než jet na Tchaj-wan. Zdůraznila, že Vystrčil pomohl Čechům narovnat hřbety.
07.09.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (328 článků) , Věra Jourová (465 článků)

Jourová poslala vzkaz na Slovensko kvůli vraždě Kuciaka: Zarazilo mě to. Půjde to k vyšší instanci. Všichni očekáváme katarzi

 
Hostem Interview ČT24 byla dnes eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Hovořilo se nejen o včerejším rozsudku na Slovensku v případě vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky, ale i o koronaviru či o premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho střetu zájmů.
04.09.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Ivan David: Jourová silou dobra nebo zla? Záleží na tom, na které straně stojíte

 
Věra Jourová, ministryně na eurounijním "ministerstvu lásky", jednala s panem Zuckerbergem, zakladatelem Facebooku, o regulaci digitálních společností a o "boji s dezinformacemi.
05.08.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků) , Ivan Ivan (1616 článků) , David David (517 článků) , David David (382 článků)

Orbán a Věra Jourová? Maďarský europoslanec za Jobbik PL překvapil. Strhávání soch, Slovensko, i to padlo

 
ROZHOVOR Jak se Maďaři dívají na často kritickou rétoriku eurokomisařky Věry Jourové vůči jejich vládě? Jak vlastně funguje kabinet Viktora Orbána a kam Maďarsko dostal? Jak se v Maďarsku dýchá opozici? Odpovědi na tyto i jiné otázky přináší v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz maďarský europoslanec a místopředseda strany Jobbik Márton Gyöngyösi. Věci, které v rozhovoru zazněly, překvapí zejména liberální čtenáře, ať už se jedná o popis toho, jak v zemi přežívají opoziční média, nebo jak se v posledních letech Jobbik snaží zbavit své dřívější škatulky krajně pravicové strany. Řeč přišla i na vlnu strhávání soch v rámci Black Lives Matter, nebo na odkaz Marxe a Lenina.
07.07.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků) , Matter Matter (101 článků)

Jourová: EU potřebuje pravidla proti nenávisti na webu, ale i zachování svobody projevu

 
Evropská unie potřebuje závazná společná pravidla, která by přiměla internetové sociální sítě aktivně bojovat proti nenávistným projevům a zároveň respektovat svobodu projevu. Řekla to v pondělí místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věra Jourová, podle níž by unijní země neměly postupovat na vlastní pěst, jako to nedávnou novelou zákona zavazující internetové platformy ke spolupráci s policií učinilo Německo.
06.07.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Trestat dezinformace! žádají Brusel novináři. I čeští, tihle. A EU platí nový orgán

 
Evropští novináři, včetně Syndikátu novinářů ČR, vydavatelé a Asociace soukromých televizí žádají Evropskou komisi, aby postupovala důrazněji v boji proti šíření dezinformací. Podle jejich názoru nastal čas, aby za šíření dezinformací padaly sankce, ale současně byla zachována novinářská svoboda pro ty, kdo dezinformace nešíří. Česká eurokomisařka Věra Jourová se obrátila na internetové giganty a popsala jim, jak by měly v boji s dezinformacemi postupovat.
16.06.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Lubomír Šimek: Rasismus podle p. Jourové

 
Eurokomisařka p. Věra Jourová nás seznámila s tím, že u nás narůstá rasismus, zejména vůči Romům. Musí mít pravdu. Pokud by totiž pravdu neměla, rozšiřovala by lež – nově dezinformaci či fake news. A protože v rámci svého komisařování taky bojuje proti dezinformacím, musela by bojovat sama se sebou.
14.06.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Propaganda? Samo se to nepochválí, udeřila Jourová. Plán EK zblízka

 
Místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věra Jourová a redaktor Britských listů Bohumil Kartous spolu pohovořili o dezinformacích a o boji Evropské unie proti nim. Toho se má týkat nová strategie EK. „Někdo mi říkal, že chceme v Evropě proevropskou propagandu, my se tomu slovu trošku vyhýbáme, ale myslím, že je potřeba si nalít čistého vína, že nežijeme v době, kdy se dobré zboží chválí samo,“ řekla Jourová a vysvětlovala, jak lidem v karanténě „mohly škodit“ informace. Ty je prý mohly „dostat do paniky“ a „velmi nekomfortní situace“.
13.06.2020 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Je u nás rasismus, řekla Věra Jourová. Dostala obsáhlý a břitký vzkaz

 
ROZHOVOR „Západní společnost je ze všech dnešních současných společností rasistická nejmíň. Současná anarchie ve Spojených státech a náběh k ní v Británii nejsou ani tak rasové jako politické, a rasové otázky jsou zneužité k politickým účelům. Tragikomické je, že největší antibělošští rasisté jsou levicoví a liberální běloši, kteří tak rádi na antibělošský rasismus převychovávají i nerasistické černochy. Pak vznikají absurdity jako výrok Joe Bidena: „Kdo váhá mezi mnou a Trumpem, není černoch,“ všímá si spisovatel Benjamin Kuras, který reaguje i na výroky místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové: „Nevím, podle jakých statistik tak paní komisařka usuzuje. Já naopak vnímám statistiky ukazující, že rasismus vůči barevným rasám je na ústupu, částečně proto, že je přísněji trestán.“
11.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků) , Joe Biden (122 článků)

Leyenová a Jourová varují: Podkopávají nám demokracii! Prst směrem k Rusku. Prý přijdou opatření

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová sdílela, jak EK bojuje proti dezinformacím. Upozornila, že společně s koronavirem přišlo i obrovské množství nepravd a byly zaznamenány pokusy zahraničních aktérů ovlivnit občany členských zemí Evropské unie. K varování se přidala i místopředsedkyně EK Věra Jourová (ANO), dle níž jsme byli svědky nárůstu „narativů podkopávajících naše demokracie“. Vedle Ruska je prý šířila i Čína.
10.06.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (465 článků)

Je tu rasismus! Dohlédnu na trestání, udeřila Jourová v ČT. A Jakub Železný...

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO) se ve včerejším pořadu Události, komentáře vyjádřila k projevům rasismu v Evropě. „Rasismus v Evropě je na vzestupu od roku 2015,“ myslí si mimo jiné Jourová. Její slova následně komentovali i poslanci českého Parlamentu Jaroslav Bžoch (ANO), Pavel Žáček (ODS) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).
10.06.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2093 článků) , Jiří Pospíšil (2093 článků) , Věra Jourová (465 článků) , Jakub Železný (93 článků) , Jiří Žáček (59 článků)

Jourová jde proti Trumpovi a brání Twitter. „Mějte se na pozoru před policisty,“ zní z EU

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová se postavila na stranu internetové společnosti Twitter ve sporu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem o nakládání s obsahem jeho příspěvků. Trumpovi vadilo, že sociální síť označila několik jeho příspěvků za nepřesné, kvůli čemuž se pokusil změnit zákon chránící sítě před odpovědností za obsah zveřejněný uživateli. Jourová v pondělí večer na twitteru uvedla, že podporuje snahu této společnosti upozorňovat na nepřesné informace. Trump vede s Twitterem mimo jiné spor o to, že mu skryl příspěvek ohledně demonstrací v USA. Podle společnosti jeho obsahem americký prezident podněcuje k násilí.
02.06.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5266 článků) , Věra Jourová (465 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »