Články k osobnosti

Vavro Šrobár

  politik, lékař

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Vavro Šrobár »
 

Herečka Štěpánková: S výročím vzniku samostatného Československa si spojuji i jeho zánik

 
Našli jsme vnučku Vavro Šrobára, někdejšího představitele pětičlenného Národního výboru, který 28. října 1918 prohlásil nezávislost Československa. Není to nikdo jiný nežli herečka Jana Štěpánková, která si zahrála i v seriálu První republika, který zobrazuje osudy rodiny Valentových a Léblových v době od Masaryka po Mnichov. „Já si s výročím vzniku samostatného Československa spojuji zároveň i zánik Československa,“ prozradila Štěpánková ParlamentnímListům.cz v kontextu se svým dědou. Její druhý dědeček Ivan Hálek dokonce jako poslanec zvolil v roce 1918 prezidentem republiky Tomáše Garrigue Masaryka.
28.10.2014 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Štěpánková (104 článků) , Vavro Šrobár (3 články) , Jan Masaryk (96 článků)

Premiér Sobotka: Demokracie vyžaduje zájem občanů

 
Samostatná Československá republika byla vyhlášena před 96 lety. Úspěchem tak bylo završeno úsilí našeho odboje - Tomáše G. Masaryka, Edvarda Beneše a Milana R. Štefánika v zahraničí a Karla Kramáře, Aloise Rašína, Antonína Švehly, Vavro Šrobára nebo Františka Soukupa ve vlasti.
28.10.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (171 článků) , Alois Rašín (12 článků) , František Soukup (46 článků) , Antonín Švehla (8 článků) , Vavro Šrobár (3 články) , Karel Kramář (30 článků)

Vláda: Meziválečný politik Šrobár má novou pamětní desku

 
Vedoucí úřadu vlády Radek Augustin se zúčastnil slavnostního odhalení nové pamětní desky významného meziválečného česko-slovenského politika Vavro Šrobára.
04.11.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vavro Šrobár (3 články)
« Předchozí 1 Další »