Články k osobnosti

Van Alexander

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Van Alexander »
 

Špionážní aféra obřích rozměrů: Mezi Německem a Rakouskem to pořádně jiskří

 
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se opravdu hodně zlobí. Zlobí se na Německo. Vyšlo totiž najevo, že agenti německé tajné služby Bundesnachrichtendienst (BND) strkali prsty tam, kam neměli. S pomocí Američanů.
17.06.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Pobouřené Rakousko: Němci je špehovali ve velkém. Kancléř Kurz žádá vysvětlení

 
Německá rozvědka BND špehovala v Rakousku od 90. let téměř 2000 institucí. Jako první to uvedl rakouský deník Der Standard. Cílem elektronické špionáže se podle něj stala ministerstva, ambasády, firmy, univerzity i novináři. Zachycené informace Berlín sdílel mimo jiné s Američany, napsal list. Rakouský kancléř Sebastian Kurz chce od Berlína podrobnosti o vyzvědačské aféře a rakouský prezident Alexander Van der Bellen v sobotu označil počínání Německa za nepřijatelné.
16.06.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Bílý kouř z rakouských hospod možná ohlásil visegrádskou posilu

 
Dva měsíce po říjnových předčasných volbách má Rakousko novou vládu. Zástupci lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ) složili v pondělí do rukou prezidenta Alexandera Van der Bellena slavnostní přísahu. Ujišťují sice o své proevropské orientaci, nicméně všechno nasvědčuje tomu, že uvnitř Evropské unie vyroste Bruselu vedle visegrádské čtyřky další silný odpůrce nefungující evropské migrační politiky.
18.12.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Rakušané mají novou vládu, demonstranti jí vynadali 'do nácků'

 
Rakousko má novou vládu: zástupci Rakouské lidové strany (ÖVP) a Svobodné strany Rakouska (FPÖ) složili v pondělí do rukou prezidenta Alexandera Van der Bellena slavnostní přísahu. V čele kabinetu stojí 31letý lidovec Sebastian Kurz. Konzervativní ÖVP a protiimigrační FPÖ uzavřely koaliční jednání v pátek, přesně dva měsíce po říjnových předčasných volbách. Nástup nové vlády provázely protesty. 
18.12.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Rakouskou vládu vytvoří protiuprchličtí svobodní s lidovci. Dohadovali se od října

 
Rakušané se dočkali nové koaliční vlády. Po 61 dnech se na společné vládě dohodla vítězná Rakouská lidová strana (ÖVP) s protiimigrační Svobodnou stranou rakouska (FPÖ). V pátek o tom s odvoláním na zdroje zasvěcené do vyjednávání informovala agentura APA. Ta tvrdí, že šéf ÖVP, dosavadní ministr zahraničí Sebastian Kurz a jeho protějšek z FPÖ Heinz-Christian Strache plánují na sobotní devátou hodinu tiskovou konferenci. Nový kabinet by měl složit přísahu do rukou prezidenta Alexandera Van der Bellena v pondělí.
15.12.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Rakouský prezident pověřil lidovce Kurze sestavením nové vlády

 
Lidovecký předseda Sebastian Kurz byl dnes pověřen rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem sestavením nové vlády.
20.10.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Sídlo EU by se mělo přesunout do Prahy, navrhl Zeman rakouskému prezidentovi

 
Prezidenti Česka a Rakouska Miloš Zeman a Alexander Van der Bellen jednali dnes na Pražském hradě především o ekonomické spolupráci. Při schůzce debatovali také o migraci či jaderné energetice, na které mají odlišné názory. Oba prezidenti to novinářům řekli na tiskové konferenci. Vtipkovali také o tom, že by se centrum EU mělo přesunout do Prahy.
27.06.2017 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Zeman uhranul: Přesuňte sídlo EU do Prahy

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena. A při tiskové konferenci byl prezentován i zajímavý nápad.
27.06.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Do Prahy přijel vlakem rakouský prezident Van der Bellen

 
Na první návštěvu České republiky ve funkci rakouského prezidenta přijel do Prahy vlakem Alexander Van der Bellen. Na pražském Hlavním nádraží ho uvítali hradní ceremoniář Miroslav Sklenář a jednotka Hradní stráže. V historickém salonku nádražní budovy se pak s Van der Bellenem setkal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), píše ČTK.
26.06.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků) , Van Alexander (79 článků)

Premiér Sobotka jednal s prezidentem Rakouska Van der Bellenem

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 26. června 2017 setkal s prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van der Bellenem. Prezident přijel do České republiky na pozvání českého prezidenta Zemana. Jednali společně o česko-rakouské hospodářské spolupráci, dopravní infrastruktuře a spolupráci v oblasti vzdělávání. Společně zhodnotili také setkání premiérů v tzv. Slavkovském formátu, které se uskutečnilo minulý týden.
26.06.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků) , Van Alexander (79 článků)

Premiér Sobotka se setká s rakouským prezidentem Van Der Bellenem

 
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se sejde v pondělí 26. června 2017 se spolkovým prezidentem Rakouské republiky Alexanderem Van Der Bellenem.
24.06.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků) , Van Alexander (79 článků)

Rakouský prezident se v ČR sejde nejprve se Sobotkou, až pak se Zemanem

 
Rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena přivítá příští týden při jeho návštěvě Prahy premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Se svým českým protějškem Milošem Zemanem se rakouská hlava státu sejde až druhý den své návštěvy Prahy. Vyplývá to z programu Van der Bellena v Česku, který zveřejnily Pražský hrad a Úřad vlády.
23.06.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků) , Van Alexander (79 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Rakouský prezident definitivně uzavřel kauzu „muslimských šátků“. Velmi překvapivé finále

 
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen čelil v posledních dnech kritice za svůj návrh, aby rakouské ženy v rámci solidarity s muslimkami oblékly jeden den v roce šátek. Nyní bývalý šéf Zelených a příznivec komunismu svá slova mírní a přiznává chybu.
06.05.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Všechny ženy zahalit, pravil zelený prezident Rakouska... A teď šlápl do něčeho ještě ošklivějšího. Má veliký problém

 
Slova rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena o nošení šátků v rámci solidarity s muslimskými ženami vzbudila značný ohlas nejenom v jeho zemi, ale také v zahraničí. Americký deník Washington Post navíc rozebírá prezidentovo nepravdivé tvrzení, kterého se v rámci diskuse o zahalování dopustil.
02.05.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Všechny ženy šátek na hlavu, zavelel zelený prezident Rakouska... A dostal co proto. Nahlédněte s námi i dnes k sousedům

 
Včera redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o bouři nevole, která zaplavila sociální sítě po kontroverzním prohlášení prezidenta Alexandera Van der Bellena. Bývalý šéf Zelených a v mládí příznivce komunismu navrhl, aby si jeden den v roce rakouské ženy na sebe vzaly šátky a vyjádřily tak solidaritu s muslimkami.
27.04.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Muslimky, šup do minisukní! Estrádní české pokračování řeči prezidenta Rakouska, o které jste už asi slyšeli, protože se o ní mluví všude

 
ANKETA Rakouský prezident Alexander Van der Bellen překvapil během diskuse se studenty ve Vídni svým návrhem na vyjádření solidarity s muslimkami, když zmínil, že „pokud bude nadále tak bujet islamofobie, přijde den, kdy budeme muset všechny ženy – ano, všechny ženy – požádat, aby si ze solidarity s muslimkami oblékly šátek.“ ParlamentníListy.cz se v souvislosti s tím zeptaly zástupců většiny českých parlamentních stran, jak výrok rakouské hlavy státu posuzují. „To je prostě výplod liberála, který uvedl svůj osobní, poněkud zvláštní názor. No, je to vlastně úplná blbost, takové lítání ode zdi ke zdi. A dost by mne zajímalo, jestli by například v Saúdské Arábii navrhli islámským ženám, aby podobným způsobem, tedy větším odhalováním, vyjádřily solidaritu tamním křesťankám,“ nechal se například slyšet místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.
27.04.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Všechny ženy budou nosit muslimské šátky! Nový návrh zeleného prezidenta Rakouska

 
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen oslavil prvních sto dnů v úřadu osobitým způsobem. Navrhl, aby se v rámci solidarity s muslimskými ženami všechny ženy v Rakousku zahalily do šátku.
26.04.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Zeman pozval rakouského prezidenta na jarní návštěvu Česka

 
Prezident Miloš Zeman pozval na návštěvu České republiky rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena. Chce ho přivítat na jaře na Pražském hradě. Loni během kampaně před opakovanou volbou rakouské hlavy státu podpořil v Praze jeho protikandidáta Norberta Hofera z populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Van der Bellen se ujal funkce v lednu. Rakouská prezidentská kancelář uvedla, že hledá možný termín návštěvy.
30.03.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Může si prezident během státní návštěvy jen tak odskočit?

 
Své první zahraniční návštěvy má už čerstvý rakouský prezident Alexander Van der Bellen za sebou. Slovo "zahraniční" je ovšem třeba brát poněkud s rezervou – on sám se podle svých slov cítil před týdnem v Bruselu a ve Štrasburku jako doma. Během návštěvy se dokonce nedopustil ani žádného přehmatu, i když některým čerstvým prezidentům chvilku trvá, než si na přísný protokol zvyknou.
25.02.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)

Van der Bellen se ujal úřadu rakouského prezidenta. V Bakalových novinách roste naděje

 
Nově zvolený rakouský prezident Alexander Van der Bellen se včera slavnostně ujal svého úřadu. Události se věnuje také dnešní komentář Hospodářských novin v komentáři Martina Ehla.
27.01.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (79 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »