Články k osobnosti

Václav Vojtěch

  publicista, vědec, polárník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Vojtěch »
 

Vojtěch musí jít, naštval se vysoký činitel ČSSD

 
Bývalý jihomoravský hejtman a nynější volební manažer ČSSD Michal Hašek se domnívá, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) dnes v Otázkách Václava Moravce na České televizi totálně selhal. Vadí mu, že Vojtěch uvedl, že nemůže garantovat kvalitu vládou rozeslaných respirátorů seniorům a zdravotně postiženým.
20.09.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2408 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlavní hygienička Jarmila Rážová a anesteziolog Vladimír Černý. Moderátor Moravec diskusi odstartoval ostrým útokem na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). A nebyl to první atak ze strany Moravce. Když v nedávné době Babiš na pozvání nepřišel do jeho pořadu, také mu to nedaroval. V úvodu ho kritizoval, že nereaguje, a následně se diváci dívali celou debatu na prázdnou židli s cedulkou – premiér. Na celé vysílání následně na své facebookové stránce zareagovali komentátor Jindřich Šídlo i moderátor Luboš Xaver Veselý. Ten si vzal na pomoc diváky.
20.09.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19692 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Černý (68 článků) , Luboš Veselý (519 článků) , Václav Moravec (595 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Vojtěch Moravec (14 článků) , Luboš Černý (1 článek)

Respirátor zdarma pro důchodce: Ochrání je dovoz z Číny? Vojtěch tápal, Hamáček vysvětluje

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v neděli zaváhal při dotazu, zda respirátory zaslané důchodcům splňují potřebné limity a jestli je tedy reálně před koronavirem chrání. V Otázkách Václava Moravce nedokázal odpovědět, co znamená použití znaku, který pouze připomíná podobu unijně schváleného označení CE, ale ve skutečnosti značí čínský export. Značky jsou totiž velice podobné. Vojtěch odkázal na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) - ten vzápětí uvedl, že respirátory nároky na kvalitu splňují.
20.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2210 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

„Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na Babiše

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlavní hygienička Jarmila Rážová a anesteziolog Vladimír Černý. Moderátor Moravec diskusi odstartoval ostrým útokem na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). A nebyl to první atak ze strany Moravce. Když v nedávné době Babiš na pozvání nepřišel do jeho pořadu, také mu to nedaroval. V úvodu ho kritizoval, že nereaguje a následně se diváci dívali celou debatu na prázdnou židli s cedulkou - premiér.
20.09.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19692 článků) , Václav Moravec (595 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Černý (68 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Vojtěch přiznal, že zvažoval rezignaci. A Moravec šil do Babiše: „Ulhat a ukřičet!“

 
Moderátor Václav Moravec se z karantény vrátil do studia pořádně v ráži. Do křesla hosta nedělních OVM usedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), od Moravce to však pořádně schytal premiér Babiš, který nechává v Moravcově pořadu čas od času svou židličku prázdnou. „Ulhat a ukřičet,“ taková je přitom podle Moravce Babišova strategie v boji s virem. Co na to Vojtěch? Babiše hájil. Sám však otevřeně přiznal, že během letošního hektického roku nejednou myslel na rezignaci.
20.09.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (595 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Vojtěch: V pondělí nouzový stav nenavrhnu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nemůže garantovat, že respirátory, které vláda nechala rozeslat seniorům, splňují avizované parametry. Věří nicméně, že to může garantovat ministerstvo vnitra, které jejich nákup zajistilo. Ministr to v neděli uvedl v Otázkách Václava Moravce v České televizi. Řekl také, že na pondělní jednání vlády zřejmě nepůjde s návrhem na vyhlášení nouzového stavu.
20.09.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Nesmíme vyděsit voliče, varoval Hamáček. Co s volbami v čase karantény?

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a šéf České stomatologické komory Roman Šmucler se v Otázkách Václava Moravce shodli, že bude možné nalézt možnosti, aby mohli volit i lidé v karanténě. Zavést narychlo korespondenční hlasování však za „velký hazard“ označuje politolog a rektor Metropolitní univerzity Praha Michal Klíma. Podle něj je ovšem i tak vícero cest, jak volby bez větších omezení uskutečnit. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že pro umožnění volit i lidmi v karanténě se říjnové volby neobejdou bez změny volebního zákona.
26.07.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2210 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Vojtěch hájil opatření: „Vytváří zmatek,“ vyslechl si u Moravce. Rýpl si i Šmucler

 
MInistr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) usedl v neděli do horkého křesla v Otázkách Václava Moravce - do diskuze s lékařem Romanem Šmuclerem a senátorem Markem Hilšerem. Podle druhého jmenovaného Vojtěch a další vládní představitelé vytváří pocit zmatku. Šmucler kritizoval absenci pandemického plánu. Ten má nahradit nový semafor, který se Vojtěch chystá představit v pondělí.
26.07.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Marek Hilšer (174 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Mark Romano (6 článků)

Kecá vám do toho premiér i ministr vnitra, posmíval se Moravec Vojtěchovi. A pak vytáhl vtip o Babišovi a mobilu

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce na sebe narazili ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, lékař a senátor Marek Hilšer a předseda České stomatologické komory Roman Šmucler. Moravec hned v úvodu začal šít do ministra Vojtěcha. „Vy už si ani nemůžete dovolit říct, kdy bude vaše tisková konference?“ chtěl vědět moderátor. A vytáhl vtip o Babišovi. Šmucler uklidňoval, že teď už o viru všechno důležité víme, a předestřel plán, podle nějž by nemocí měly projít 2 miliony Čechů.
26.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Vojtěch Moravec (14 článků) , Marek Hilšer (174 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Vojtěch v pondělí představí systém tří pohotovostních stupňů proti koronaviru

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci představí systém tří pohotovostních stupňů. Ty by na úrovni krajů a okresů měly ukázat aktuální stav šíření nemoci covid-19, řekl ministr v Otázkách Václava Moravce v České televizi.
26.07.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Nová komedie Matky: Sandra Nováková a další krásky ukážou, co mateřství skutečně znamená

 
Uprostřed léta začne režisér Vojtěch Moravec natáčet romantickou filmovou komedii Matky o tom, jaké to opravdu je být v dnešní době mámou malých dětí a k tomu současně ženou, kamarádkou a partnerkou. V hlavních rolích se objeví Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Partnerské vztahy a láska mohou být s mateřstvím náročnější, ale rozhodně nikam nemizí. Alespoň ne natrvalo. Mužskými protějšky hlavních hrdinek budou Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka a Václav Neužil.
22.07.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (514 článků) , Jakub Prachař (1086 článků) , Sandra Nováková (256 článků) , Hana Vagnerová (128 článků) , Vladimír Polívka (153 článků) , Petra Hřebíčková (103 článků) , Štěpán Benoni (20 článků) , Vladimír Polívka (144 článků) , Vojtěch Moravec (14 článků) , Gabriela Marcinková (4 články) , Petr Václav (880 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Petra Nováková (29 článků)

Jak být matkou a nezbláznit se? Odpověď hledá nová česká komedie

 
Na otázku z titulku článku bude v létě hledat odpověď režisér Vojtěch Moravec společně s hereckou partou, jíž vévodí Hana Vagnerová, Sandra Nováková, Petra Hřebíčková a Gabriela Marcinková. Jejich protějšky budou hrát v romantické komedii Matky Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka a Václav Neužil.
15.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (514 článků) , Jakub Prachař (1086 článků) , Sandra Nováková (256 článků) , Hana Vagnerová (128 článků) , Vladimír Polívka (153 článků) , Petra Hřebíčková (103 článků) , Štěpán Benoni (20 článků) , Vladimír Polívka (144 článků) , Vojtěch Moravec (14 článků) , Gabriela Marcinková (4 články) , Petr Václav (880 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Petra Nováková (29 článků)

Moderátoři v televizi a rádiu můžou roušky zahodit i s hosty. U Moravce to ale není jisté

 
Roušky nebudou muset od pondělí nosit moderátoři a redaktoři televizního a rozhlasového vysílání i s hosty ve studiu, pokud dodrží dvoumetrový odstup. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes podepsal mimořádné opatření, informoval o tom na twitteru. Moderátoři už od konce dubna nemuseli ochranné prostředky dýchacích cest nosit při dodržení bezpečné vzdálenosti a pravidelné dezinfekci prostor, avšak při nepřítomnosti hosta ve studiu. Česká televize zjišťuje, jak se postaví k pořadu Otázky Václava Moravce, kde jsou hosté u stolu blíže než dva metry.
05.06.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Podraz Václava Moravce? Dohra pořadu. Odborná a rázná

 
„Martin Kuba si vzal slovo a poučoval ministra jako úplného neználka. Moderátor v té chvíli přestal moderovat,“ pozastavil se nad dnešní debatou bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem v Otázkách Václava Moravce šéfredaktor on-line Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Na Vojtěcha měl být podle něj Moravcem udělaný podraz. „Zesměšňovat ministra pérováním na odborných metodologických detailech,“ vyčítal a popsal, co si o oné debatě myslí.
24.05.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Tomáš Vojtěch (44 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Tomáš Vojtěch (22 článků)

Vojtěch v ČT: Ochranné prostředky? Nemám obavy z kontrol. Neberu nákupy vnitra, kde to šlo přes kontakt Tvrdíka

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce ČT byli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, senátorka a lékařka Alena Dernerová a bývalý ministr průmyslu a obchodu a lékař Martin Kuba. Dernerová s Kubou varovali, že nám hrozí proměna v asijskou společnost, kde stát o lidech ví takřka všechno. Vojtěch odmítal, že by chtěl vědět o občanech všechno. Došlo i na myšlenku zmocněnce pro Otázky Václava Moravce.
24.05.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Martin Kuba (419 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Vojtěch se čílil u Moravce: Prymulovy výroky byly za hranou! Děsila ho jeho popularita?

 
Ministr Adam Vojtěch (za ANO) měl výroky odcházejícího náměstka Romana Prymuly za nekolegiální, podle něj byly za hranou. Neviděl možnost jeho dalšího působení Prymuly na ministerstvu. Hlavním důvodem k odchodu prý ale není jeho chybějící bezpečnostní prověrka. V Otázkách Václava Moravce zároveň ministr popřel, že by ho děsila Prymulova narůstající popularita.
24.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1154 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Václav Vojtěch (120 článků)

Agent měl otrávit české politiky? Filip zuří, Novotný zmínil ubožáctví, Bartoš varuje

 
Ruské výhrůžky pražským politikům jsou podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) nepřijatelné, vláda ale odvetné kroky včetně případného vyhoštění některých diplomatů podnikne až po potvrzení informací bezpečnostními složkami. Havlíček to dnes uvedl v Otázkách Václava Moravce České televize. Předseda Pirátů Ivan Bartoš označil vládní přístup za vágní a zdrženlivý. Předseda KSČM Vojtěch Filip vážnost výhrůžek zpochybňoval.
03.05.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1400 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Ivan Ivan (1617 článků)

Ruská hrozba? Když se potvrdí, bude odpověď tvrdá, avizoval Havlíček

 
Pokud se potvrdí, že Rusko vyslalo do ČR osobu s diplomatickým pasem a jedem na zneškodnění českých komunálních politiků, bude vláda reagovat tvrdě. Uvedl to v ČT vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Podle něj však zatím není doba na snižování počtu ruských diplomatů, dokud se informace z médií definitivně nepotvrdí.
03.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1400 článků) , Karel Adam (12 článků) , Vojtěch Adam (1154 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Adam Vojtěch (898 článků) , Adam Adam (122 článků) , Adam Adam (122 článků)

Moravcův výslech Filipa: Koho podporujete? Naše starosty, nebo ruskou stranu? Bartoš pak nadskočil kvůli Hřibovi a fašismu

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip obvinil starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (za TOP 09), pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), že podporují fašismus. Těmto politikům doporučil, aby nedělali politiku, pokud mají strach. A Václav Moravec se neudržel. Před kamerami České televize se v nedělních Otázkách rozjela ostrá debata.
03.05.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1022 článků) , Václav Moravec (595 článků) , Vojtěch Filip (1400 článků) , Václav Vojtěch (120 článků) , Ondřej Novotný (116 článků) , Pavel Bartoš (39 článků)

Stanislav Zapletal: Pane ministře zdravotnictví, nenechte se urážet

 
Vzkaz ministru Vojtěchovi po odvysílání Otázkek Václava Moravce.
30.03.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vojtěch (120 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »