Články k osobnosti

Václav Svoboda

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Svoboda »
 

Jaroslava Obermaierová (74): POŘÁD MUSÍM BRÁT LÉKY!

 
Kamera ji miluje už 52 let. A Jaroslava Obermaierová (74) si život bez ní neumí představit. Ani když má bolesti od páteře, které doteď tlumí léky. Role seriálové Vilmy Nyklové v Ulici se ale nechce vzdát, vždyť už ji hraje 15 let. Ve velmi otevřeném rozhovoru pro sobotní Aha! prozradila nejen to, jak vychází se svým seriálovým synem Václavem Svobodou (56) a kdo jí teď přidělává starosti ze všech nejvíc.
05.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Jaroslava Obermaierová (212 článků) , Vilma Nyklová (58 článků)

Chvilky si v Jablonci připomínaly 21. srpen. Dnes tu prý vládne totalita oligarchů, která nás straší virem. Zemanovi s Klausem sundat brýle

 
REPORTÁŽ „Před 52 lety nás okupovali Rusové, teď nás okupuje Babiš“, byl jeden z transparentů na setkání Milionu chvilek pro demokracii v Jablonci v osudový den našich dějin 21. srpna. Zazněla i drsná slova. „Je obtížně pochopitelné, že občané země, která prošla traumatem roku 1968, si do svého čela zvolili prezidenta, jehož kroky a výroky v oblasti zahraniční politiky jsou téměř bez výjimky v souladu s vědomím a zájmy Kremlu,“ divil se ve svém textu Václav Němec z Akademie věd. „Pestrá aliance podporovatelů tohoto režimu sahá od prezidenta Zemana s jeho nejbližším okolím přes již rudou KSČM a přes nahnědlá uskupení typu SPD a Trikolóry v čele s oběma Václavy Klausy. Přitom si nikdy nemůžeme být jisti, co je jejich motivací. Jsou to trojští koně Kremlu, jako byli Biľak, Indra, Svoboda v roce 1968?“ ptal se.
22.08.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9986 článků) , Václav Svoboda (253 článků)

Jiří Svoboda o filmovém a reálném Václavu Havlovi. A má vzkaz pro aktivistu, který označil Kubiše s Gabčíkem za „vrahy“

 
ROZHOVOR Jiří Svoboda patří k režisérům, v jejichž filmech ožívaly české dějiny i se svými osobnostmi. Jak se dívá na nový film, který má představit světu Václava Havla? A co říká autor filmu Zánik samoty Berhof na relativizaci historické viny za druhou světovou válku, kterou v poslední době sledujeme? V rozhovoru také prozradil, který český politik je podle něj svým životním příběhem ideálním námětem na film.
10.08.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5826 článků) , Jiří Svoboda (451 článků) , Jiří Svoboda (451 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Jiří Havel (423 článků) , Jiří Havel (423 článků)

Terezko, jsi příliš mladá. Slečinky, co se do politiky dostaly Bůh ví jak... Poslanec SPD tvrdě reaguje na zradu

 
Poslankyně Tereza Hyťhová oznámila, že opouští poslanecký klub SPD i hnutí Svoboda a přímá demokracie a bude spolupracovat s Trikolórou Václava Klause mladšího. Mezi poslanci SPD i příznivci Tomia Okamury svým rozhodnutím vyvolala velké roztrpčení.
28.07.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9986 článků) , Václav Svoboda (253 článků)

Já blb myslel, že už dvacet let žádný služky nejsou, ale ony byly. Aspoň u Havlů. Z výpovědi muže, který byl v ochrance tří prezidentů

 
Nevím, kam na to oblečení a ostatní drahý věci chodil. A k tomu ještě krásnej mercedes. Dyť to neměl nikdo z normálních lidí u nás. Tak hovořil plukovník Jaroslav Bobek, jenž dělal prohlídku v bytě manželů Havlových v den volby československého prezidenta v prosinci 1989. Ostatně právě on se staral o ochranu prezidentů Ludvíka Svobody, Gustáva Husáka i Václava Havla. Jeho vzpomínky jsou zaznamenány v knize Ve službách ministerstva vnitra, kterou napsal spisovatel Olin Jurman.
24.07.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5826 článků) , Ludvík Svoboda (95 článků) , Gustáv Husák (139 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Svoboda alias Lumír z Ulice: Problémy před svatbou

 
Velká událost čeká letos v létě herce Václava Svobodu (56) alias Lumíra Nykla z nekonečného seriálu Ulice. Bude se ženit se svojí přítelkyní Lenkou. Jenže ještě předtím, než do toho praští, přiznal, že má občas se svojí nastávající třenice.
05.03.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Geolog Ziegler o problémech národa: Nemoc? Křiklouni na náměstích, závislost na cizině

 
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Svoboda – to nejsou jen křiklouni na náměstí. Je to odpovědnost každého z nás za každý náš krok a víme, co se všechno „svezlo“ s Velkou francouzskou revolucí. V tom je jisté podobenství i s tou naší „sametovkou“. Ve školství se řeší „cochcárny“ místo toho, abychom kráčeli ve šlépějích učitele národů, našeho Jana Amose Komenského. Kam zmizely všechny ty školní pomůcky, archivy, sbírky, byly toho plné kabinety i sborovny. Pokrok se nezastavil a přeměnily se do bezduché elektroniky či virtuálního záznamu kdesi na serveru? Pro ParlamentníListy.cz bilancuje uznávaný přírodovědec, geolog Václav Ziegler.
28.02.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Kam Kam (209 článků)

Lumír Nykl z Ulice se bude poprvé ženit: Václav Svoboda poklekl po 22 letech

 
Václava Svobodu (56) si mohou lidé pamatovat hlavně z filmu Jak básníkům chutná život. V posledních patnácti letech se ale pravidelně objevuje na televizních obrazovkách TV Nova, kde hraje v nekonečném seriálu Ulice. Herec se nyní pochlubil s velkou novinkou. Po dvaadvaceti letech si totiž vezme za ženu svoji přítelkyni Jitku.
28.02.2020 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Václav Svoboda z Ulice se bude ženit. Do chomoutu se chystá po 22 letech vztahu

 
Představitel Lumíra Nykla ze seriálu Ulice, herec Václav Svoboda, se bude ženit. Do manželství se chystá po víc jak dvou dekádách vztahu s partnerkou Jitkou.
27.02.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Lumír Nykl z Ulice se po 22 letech žení: Konec svobody Václava Svobody!

 
Hvězda seriálu Ulice se bude ženit! Představitel Lumíra Nykla Václav Svoboda (56) si v létě vezme za ženu dlouholetou přítelkyni Jitku, o které prohlásil, že si na něj občas otevře pusu. Herce to ale nechává v klidu a nijak ho to od vstupu do chomoutu neodrazuje.
27.02.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Svoboda z Ulice přijde o svobodu: Bude se ženit!

 
Hvězda seriálu Ulice se bude ženit! Představitel Lumíra Nykla Václav Svoboda (56) si v létě vezme za ženou dlouholetou přítelkyni Lenku, o které prohlásil, že si na něj občas otevře pusu. Herce to ale nechává v klidu a nijak ho to od vstupu do chomoutu neodrazuje.
27.02.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Václav Svoboda z Ulice přijde o svobodu: Bude se ženit!

 
Hvězda seriálu Ulice se bude ženit! Představitel Lumíra Nykla Václav Svoboda (56) si v létě vezme za ženou dlouholetou přítelkyni Jitku, o které prohlásil, že si na něj občas otevře pusu. Herce to ale nechává v klidu a nijak ho to od vstupu do chomoutu neodrazuje.
27.02.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Babišovi a Klausovi ml. Češi ze straníků věří nejvíc, ukázal průzkum

 
Z představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně věří Češi nejvíce premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a šéfovi hnutí Trikolóra Václavu Klausovi mladšímu, třetí je vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček. Z lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) nicméně vyplývá, že u všech politiků zařazených do průzkumu převažují lidé, kteří jim nevěří. Největší podíl nedůvěry zaznamenal lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura, kterému vyjádřily nedůvěru zhruba dvě třetiny lidí.
14.02.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9986 článků) , Jan Hamáček (2067 článků) , Tomio Okamura (2366 článků) , Václav Svoboda (253 článků)

„To jsem chc*l smíchy!“ Donutil jako politik, Witowská a Wollner po jeho boku. Temné spiknutí. Pobavení diváci

 
Režisér Jiří Svoboda zfilmoval román Advokát od senátora a bývalého vyšetřovatele Václava Lásky. V hlavní roli Richard Krajčo, Anna Fixová nebo Miroslav Donutil. Ale jak film dopadl? Průměr, nadprůměr, podprůměr, taková byla hodnocení kritiků v médiích. A na Česko-slovenské filmové databázi už se rozjela kritika ze všech stran. Za nezvládnuté výkony, za příběh i za to, kolik bylo v ději použito kamer a odposlechů. Objevily se i narážky na Krajčovu již ukončenou spolupráci s Agrofertem. Ale i tak byl druhý díl nejsledovanějším pořadem nedělního večera.
04.02.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (330 článků) , Miroslav Donutil (397 článků) , Anna Fixová (12 článků) , Jiří Svoboda (451 článků) , Jiří Svoboda (451 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Miroslav Svoboda (45 článků) , Miroslav Svoboda (168 článků) , Anna Wollner (1 článek)

Chaloupkův syn si nedá pokoj: Potomek známého autora Večerníčků je zase za mřížemi!

 
Z nového roku neuplynul ještě ani týden a Václav Ch. ml. (29), syn známého autora Večerníčků, už opět skončil v rukou policie. Za vydírání, kterého se měl dopustit v Plzni, putoval rovnou do vazby. Svobody si teda moc neužil...
08.01.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků)

Svoboda alias Lumír z Ulice: Chystá se svrhnout Pohlreicha z trůnu

 
Václav Svoboda (55) se do povědomí diváků dostal díky roli Lumíra Nykla.  V seriálu Ulice herec působí již řadu let, a kromě herectví se také rád věnuje vaření. Dokonce by rád začal natáčet vlastní pořad. Chystá se snad nahradit známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha (62)?
03.01.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (253 článků) , Lumír Nykl (33 článků)

Bez iluzí s Petrem Pelikánem: Jakeš byl vůl. Dřív na první máj, teď na Národku. Klaus dostal, co chtěl

 
30 LET OD LISTOPADU Nejlepší byla devadesátá léta, všechno vypadalo skvěle a žilo se na dluh, hodnotí trojici polistopadových dekád arabista a vysokoškolský pedagog Petr Pelikán. Na druhé straně se v devadesátkách podle něj „položily základy pro řadu nerovností a nespravedlností“. Svoboda slova v současnosti není, hodnotí Pelikán současnost provokativně s tím, že svoboda vyjadřování má své určité limity dané zákonem. Kriticky hodnotí i každoroční oslavy výročí listopadu 1989, které přirovnává k prvomájovým oslavám za socialismu. „Legendarizace“ Václava Havla prý Pelikánovi „začíná trochu připomínat způsob“, jakým byl za jeho dětství vykreslován Lenin.
12.12.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5826 článků) , Václav Klaus (9986 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Petr Svoboda (597 článků) , Petr Svoboda (588 článků) , Petr Václav (871 článků) , Petr Svoboda (597 článků)

Je to jako Rychle a zběsile! Moravec vytáhl na stůl stavební zákon a hosté ve studiu se pustili do Dostálové

 
Hosty první části Otázek Václava Moravce na ČT24 byli ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Klára Dostálová (za ANO), výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková a advokát a pedagog Katedry správního práva a správní vědy Právnické fakulty Univerzity Karlovy Petr Svoboda. Hovořilo se o stavebním zákoně i o problematice bydlení.
08.12.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (597 článků) , Petr Svoboda (588 článků) , Petr Svoboda (597 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Václav Moravec (583 článků)

Je to jako Rychle a zběsile! Moravec vytáhl na stůl stavební zákon a hosté ve studiu se pustili do Dostálové

 
Hosty první části Otázek Václava Moravce na ČT24 byli ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Klára Dostálová (za ANO), výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková a advokát a pedagog Katedry správního práva a správní vědy Právnické fakulty Univerzity Karlovy Petr Svoboda. Hovořilo se o stavebním zákoně i o problematice bydlení.
08.12.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (597 článků) , Petr Svoboda (588 článků) , Petr Svoboda (597 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Václav Moravec (583 článků)

Je to jako Rychle za zběsile! Moravec vytáhl na stůl stavební zákon a hosté ve studiu se pustili do Dostálové

 
Hosty první části Otázek Václava Moravce na ČT24 byli ministryně pro místní rozvoj a poslankyně Klára Dostálová (za ANO), výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková a advokát a pedagog Katedry správního práva a správní vědy Právnické fakulty Univerzity Karlovy Petr Svoboda. Hovořilo se o stavebním zákoně i o problematice bydlení.
08.12.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (597 článků) , Petr Svoboda (588 článků) , Petr Svoboda (597 článků) , Václav Svoboda (253 článků) , Václav Moravec (583 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »