Články k osobnosti

Václav Šolc

  básník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Šolc »
 

Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná jeho bývalý poradce

 
Jan Šolc, někdejší spolupracovník a poradce Václava Havla, mluvčí Občanského fóra i poslanec Federálního shromáždění, je v Liberci, kde žije od roku 1945, téměř věcí veřejnou. Coby pedagoga, mentora i partnera v diskusích ho dobře zná mladá generace.
10.12.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Havel byl ten nejlepší šéf, Zemana jsem se zřekl. Je ve fázi zhoubného narcismu, soudí pamětník Hradu devadesátých let

 
Devětasedmdesátiletý chartista a liberecký patriot Jan Šolc, který je někdejším poslancem Federálního shromáždění a mluvčím Občanského fóra i šéfem odboru vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta Václava Havla, v rozhovoru pro server E15.cz prozradil, jaký vztah měl po sametové revoluci s Milošem Zemanem, co měl na něm rád a proč je tomu dnes zcela naopak. „Prezident je ve fázi zhoubného narcismu. Havel byl můj nejlepší šéf, Zemana jsem se zřekl,“ říká Šolc.
20.08.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Miloš Zeman (24946 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Uprchlíci a postoj Čechů: K tématu se podle politika velmi zajímavě vyjádřil velvyslanec USA Schapiro. Při obědě

 
„Vím, že jsou na tom uprchlíci mizerně. Podle Ženevské úmluvy ale uprchlík nemá právo říkat si, kam chce,“ uvedl na besedě v Liberci, součásti Fora 2000, bývalý poradce Václava Havla Jan Šolc. Zazněl tu i zajímavý názor od vojenského veterána Františka Gábora (TOP 09): „Syrský problém se bez užití vojenské síly nedá vyřešit. Teď jde o to, jestli evropští politici, ale i obyvatelé Evropy, budou mít k tomuto dost odhodlání a odvahy. Protože to bude náročné pro všechny.“
17.09.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Říkali nám rusofobové, ale teď se ukazuje, že jsme měli pravdu, vzpomínal Michael Kocáb. Rusům se prý nedá věřit, dokáží lhát až do poslední minuty

 
REPORTÁŽ Odchod sovětské armády z města si ve čtvrtek 21. května v místním divadle připomněli v Turnově. Promítal se i dokumentární film Příliš mnoho otázek autorů Milan Brunclíka a Tomáše Lánského. Mluvilo se i o raketové základně v turnovské části Vesecko a zdejším tajemném mohutném výbuchu 5. května 1983. Kromě publicisty Brunclíka vzpomínali na doby minulé první polistopadový turnovský starosta Václav Šolc, či tehdejší místostarosta a turnovský „Kocáb“ Josef Kunetka. Největší hvězdou večera byl Kocáb skutečný, tedy Michael.
22.05.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (724 článků) , Václav Šolc (10 článků) , Michael Michael (1624 článků)

Co je to za strašidlo? V šílených montérkách a gumových rukavicích ztratila česká zpěvačka veškerou ženskost

 
Tak to je tedy obzvláště vyvedený kousek a nic podobného jsme z dílny kostýmního návrháře Romana Šolce, který pro většinu muzikálů navrhuje nádherné kostýmy, neviděli. Viděli jsme, že nový muzikál s písněmi Václava Neckáře  (71) Mýdlový princ se odehrává z části na vesnici, ale že hlavní hrdinku uvidíme oblečenou na telení, jsme nečekali.
27.02.2015 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (391 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Primitivní lidé nesnášeli, že je Havel jemný a noblesní, vzpomíná jeho úředník. Ke kandidatuře jej prý musel přesvědčovat papež

 
TŘI ROKY BEZ VÁCLAVA HAVLA Vysokoškolský pedagog žijící v Liberci Jan Šolc působil několik let v blízkosti prezidenta Václava Havla jako ředitel odboru vnitřní politiky na Pražském hradě. I proto poskytl na téma Václav Havel rozhovor ParlamentnímListům.cz. Poslední kandidaturu na prezidenta podle něj Havel dlouho zvažoval a poslední slovo nechal na papežovi Janu Pavlu II. A ten mu prý řekl: „Vy musíte kandidovat, jste poslední jistotou Evropy v té stále nejisté postkomunistické zóně.“
20.12.2014 19:28 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Z konference známých tváří: Rozpad starého politického systému, Starostové jako batoh TOP 09...

 
REPORTÁŽ Poprvé v historii se konference Forum 2000 objevila i v Liberci. Zásluhou Ondřeje Lochmana, který celou akci moderoval. A hlavní téma bylo závažné. Demokracie bez politických stran? Na debatu pozval sociologa a poslance Ivana Gabala, Jindřicha Šídla z Hospodářských novin, hejtmana a předsedu Starostů a nezávislých Martina Půtu a Jana Šolce, pedagoga a bývalého spolupracovníka Václava Havla.
16.10.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Václav Šolc (10 článků) , Martin Havel (155 článků) , Ondřej Havel (73 článků)

Vládne tu mafiánský kapitalismus, zaznělo na debatě o Zemanovi a Klausovi

 
REPORTÁŽ „Dnes není možné dosáhnout dobré kvality politiky. Vláda ve skutečnosti nemá otěže ekonomického řízení. Není možné ovlivnit banky ani nadnárodní korporace,“ myslí si Vladimír Opatrný, předseda liberecké krajské hospodářské komory a přítel Miloše Zemana ze studentských let. Spolu s bývalým spolupracovníkem prezidenta Václava Havla Janem Šolcem byli hosty debaty v libereckém Fryčově knihkupectví.
20.06.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Miloš Zeman (24946 článků) , Václav Klaus (10213 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Kdo je paní Vitásková, ptá se Bursík. Audit je podle něj podezřelý

 
Česká fotovoltaika čelí dalšímu skandálu. Podle auditu, který zadal Český regulační úřad (ČRÚ), měla být výkupní cena solární energetiky nadhodnocená. V Otázkách Václava Moravce se k tomu vyjadřovali místopředseda Zelených Martin Bursík, Zuzana Musilová, ředitelka České fotovoltaické průmyslové asociace (CZEPHO) a náměstek průmyslu a obchodu se zaměřením na energetiku Pavel Šolc.
10.02.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (313 článků) , Václav Český (566 článků) , Václav Šolc (10 článků)

Havlův spolupracovník vysvětlil, jak to bylo s krátkými kalhotami

 
Bývalý spolupracovník zesnulého prezidenta Václava Havla Jan Šolc při vzpomínkovém aktu v Liberci připomněl někdejší Havlovo faux-pas při prezidentské inauguraci, kdy v hledáčku kamer před nastoupenou hradní stráží prošel v nápadně krátkých kalhotách. Havel sám uznával, že na krátké kalhoty se ho lidé ptali po celý život, a nejen v ČR. Podle Šolce to mělo souvislost s jeho pobyty v kriminálu.
21.12.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Václav Šolc (10 článků)
« Předchozí 1 Další »