Články k osobnosti

Václav Rabas

  Malíř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Rabas »
 

Jak jsme s Havlem hledali hospodu, problém pro „cikány“, nebo honičky s policisty. Schwarzenberg bavil historkami

 
REPORTÁŽ / FOTOGALERIE Jako sjezd pravdoláskařů to na valentýnský večer vypadalo v kadaňském domě Orfeum. Senátor Přemysl Rabas na svou akci pozval knížete Schwarzenberga. Džamila Stehlíková objímala muže, který dotáhl prince Charlese na Jezeří. První porevoluční starosta Chomutova mluvil o „trochu jiných lidech“. Proč se parket pomaloval barvou exkrementů? O „sametovém prezidentovi“ promluvil i bývalý tibetský láma. Místní výtvarník přišel s darem. O euforické době, kdy Václav Havel objížděl republiku, je stále co nečekaného říci, jak jsme zjistili.
15.02.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5708 článků) , Džamila Stehlíková (86 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

 
Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československého prezidenta Václava Havla na Chomutovsku a Mostecku. Severočeská veřejnost má na „proroka pravdy a lásky“ různé vzpomínky, vyplývá z reakcí: „Žijeme prý v králíkárnách. Nehnul pro nás prstem. Štítil se lidí. Ohrnoval nos na vesnici.“ Zastánci svobody Tibetu budou degustovat hermelíny od bývalého lámy, tedy duchovního učitele buddhismu.
27.01.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5708 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Potomci slavných: Vnuk malíře Václava Rabase (†68): Dědu dohnali k 10. infarktu!

 
By jedním z nejpilnějších českých krajinářů, Václav Rabas (†68) maloval prý takřka nepřetržitě.
04.07.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Liberecký komunista vzpomíná. Havlovo úmrtí je pro mne velkou ztrátou, říká

 
Na Václava Havla vzpomínají také politici ze severu Čech. Pro ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) exprezident Havel představuje morální autoritu, senátorka Alena Dernerová (Severočeši.cz) v něm vidí pokračovatele Masarykova odkazu. Přemysl Rabas ze Strany zelených pak Havla přirovnává k Ghándímu či Janu Pavlu II. Smutek nad exprezidentovým úmrtím vyjádřil i liberecký zastupitel Jaroslav Morávek (KSČM), jeho vyjádření se poměrně liší od slov vrcholných představitelů strany.
19.12.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5708 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Jaromír Drábek (1078 článků) , Jan Morávek (54 článků) , Václav Morávek (19 článků) , Jan Morávek (54 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Jan Čech (234 článků)

Včera vylučovali, zítra budou stínat, řekl Jakl ke klipu zelených

 
Strana zelených představila další předvolební klip. Je přímo namířen proti prezidentu Václavu Klausovi, kterého na farmě zpodobňuje netečný kohout. Předseda strany Martin Bursík mu domlouvá, aby neškodil a podepsal Lisabonskou smlouvu, zatímco si poslanec SZ Přemysl Rabas brousí sekyru. Deník Právo má k dispozici vyjádření Klausova tajemníka Ladislava Jakla.
23.05.2009 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9937 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Martin Bursík (312 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Zelení v klipu brousí sekyru na kohouta Klause

 
Strana zelených představila další propagační klip, kterým se uchází o hlasy voličů v blížících se volbách do Evropského parlamentu. Tentokrát je přímo namířen proti prezidentu Václavu Klausovi, kterého na farmě zpodobňuje netečný kohout. Předseda strany Martin Bursík mu domlouvá, aby neškodil a podepsal Lisabonskou smlouvu, zatímco si poslanec SZ Přemysl Rabas brousí sekyru.
22.05.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9937 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Martin Bursík (312 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)
« Předchozí 1 Další »