Články k osobnosti

Václav Neumann

  Dirigent, houslista, violista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Neumann »
 

„Ústav nezávislé žurnalistiky“ opět v akci. Teď už ne jen Xaver. Hrozí soud

 
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se ohradil proti textu ředitele „Ústavu nezávislé žurnalistiky, z.ú.“ Ondřeje Neumanna, který byl publikován na serveru HlidaciPes.org. Neumann se v článku obul do veřejnoprávního rozhlasu slovy, že ČRo prý vychází „vstříc vládnoucí politické moci“ a porovnal Zavorala s ředitelem České televize Petrem Dvořákem, s Václavem Moravcem a s moderátorem a radním ČT Lubošem Xaverem Veselým. Zavoral text vnímá jakožto útok proti němu i proti Českému rozhlasu a hodlá se bránit právními kroky. „Po dnešku je jasné, že jeden z nás je lhář a normalizátor,“ zaznělo od Neumanna, jenž prý se těší na soudní dohru.
21.11.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (738 článků) , Petr Dvořák (733 článků) , Václav Český (574 článků) , Luboš Veselý (552 článků) , Ondřej Veselý (128 článků) , Ondřej Veselý (128 článků) , Václav Neumann (4 články)

Omluví se Šarapatka? Ladislav Jakl jej nachytal při prokazatelné lži

 
Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky za časů Václava Klause a od dubna 2019 člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislav Jakl vzpomenul na slavný německý policejní seriál Kobra 11 a udeřil na člena Rady ČT Zdeňka Šarapatku, na šéfredaktora serveru Forum24.cz Pavla Šafra a na publicistu serveru Hlídací pes.org Ondřeje Neumanna. „Jejich tempo je šílené, jejich rajonem internet, jejich zbraní pomluva,“ napsal na jejich adresu.
27.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10330 článků) , Ladislav Ondřej (71 článků) , Pavel Neumann (4 články) , Václav Neumann (4 články)

Pražský filharmonický sbor poprvé v Rusku

 
Na své historicky první turné do Ruska se vydá Pražský filharmonický sbor (PFS) se svým hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem. Naposledy zde vystoupil s Českou filharmonií pod vedením Václava Neumanna již téměř před 30 lety, kdy v rámci Dnů československé kultury uvedl Janáčkovu Glagolskou mši a kantátu Česká píseň Bedřicha Smetany.
08.02.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neumann (4 články) , Lukáš Pražský (22 článků)

Vážná hudba zápasí s komercí a financemi

 
Hvězdná chvíle vážné hudby přišla v roce 1989, kdy jedním z prvních příznaků změn byla „vzpoura“ orchestru České filharmonie (ČF) a jejího šéfdirigenta Václava Neumanna, který se ještě před listopadem zastal umělců pronásledovaných za podpis Několika vět a orchestr se k němu přidal.
16.11.2009 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neumann (4 články)
« Předchozí 1 Další »