Články k osobnosti

Václav Moravec

  moderátor, redaktor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Moravec »
 

Maláčová zmínila hádky na vládě i podvody firem s Antivirem. Moravec tasil Babiše se psy

 
Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) vystoupila v neděli v Otázkách Václava Moravce. Uvedla, že v rámci programu Antivirus se několik stovek firem pokusilo o zneužití programu. Kromě toho se řešilo i testování v domovech důchodců. Moderátor Václav Moravec při té příležitosti vytáhl premiéra Andreje Babiše (ANO) s jeho psy. Proč?
22.11.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Covid? Moravec ukázal jasná čísla. Odborník řekl: Buď bude vakcína, nebo toto všechno pořád dokola

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v ČT byli náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý, šéf zdravotnických statistik Ladislav Dušek a biochemik Jan Konvalinka. Moravec ve vysílání položil na stůl graf, který naznačuje, jak je to s úmrtími na nemoc covid-19. Konvalinka popsal, jak se to má s vakcínami. Dušek, Černý a Konvalinka se shodli v tom, že nechat se očkovat, až bude čím, je jednoznačně správné. Dušek v závěru varoval, že nás teď čekají opravdu těžké tři měsíce.
22.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Černý (73 článků) , Václav Dušek (33 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Maláčová už nevydržela Moravce. Ten opět tepal Babiše, Piráti chtějí hledat viníky

 
Moderátor Václav Moravec v ČT znovu udeřil na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), že premiér sice v létě mluvil o tom, jak je třeba chránit seniory před koronavirem, ale v praxi je neochránil. První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová přislíbila, že Piráti neustanou, dokud nenajdou konkrétního viníka v domovech pro seniory. Sociolog Daniel Prokop přidal tři kroky, které vláda musí udělat. A ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se rozzlobila na Václava Moravce. Důvod? Možná uhodnete.
22.11.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Daniel Daniel (393 článků) , Daniel Daniel (393 článků) , Daniel Daniel (393 článků) , Daniel Daniel (228 článků) , Daniel Daniel (393 článků) , Daniel Daniel (393 článků) , Daniel Daniel (393 článků) , Daniel Daniel (393 článků)

Veřejnoprávní média, to je „skřivánek demokracie“. Hovořili Etzler nebo Moravec. Dost, my se nenecháme ukřičet, slíbil

 
Letos si připomínáme 17. listopad z bezpečí domova. Korzo Národní se proto přesunulo z Národní třídy i do obýváků. Moderátor Michael Rozsypal si ke své diskusi Proč potřebujeme veřejnoprávní média přizval pětici hostů: Lenku Kabrhelovou (Český rozhlas), Kristýnu Guryčovou (iROZHLAS.cz), Tomáše Etzlera (bývalý zpravodaj v Číně), Václava Moravce (ČT) a Roberta Břešťana (Hlídací pes.org).
17.11.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Etzler (24 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Michael Michael (1598 článků) , Robert Michael (5 článků)

„Co je na tom vtipnýho?“ Moravec vytočil Vondráčka a začalo se to řezat. Pirát Michálek vytáhl mrtvé

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek a předseda poslaneckého klub SPD Radim Fiala. Moravec položil na stůl průzkum, který věštil katastrofu pro ČSSD, zato Piráti se mohou radovat. Podle Michálka se ukazuje, že lidé hledají nějakou pozitivní naději. Vondráček se v jednu chvíli na Moravce pořádně naštval. „To byl vtip, pane Moravče,“ vypálil.
15.11.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (316 článků) , Radim Fiala (316 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Moravec pálil: Covid, smrt, už 6 tisíc! Docent klidnil diváky: Je to trochu jinak

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se sešli ministr zdravotnictví za hnutí ANO lékař Jan Blatný, nezávislá senátorka a lékařka Alena Dernerová a anesteziolog Tomáš Vymazal. Blatný vysvětloval, kdy systém PES skončí v boudě. Vymazal konstatoval, že by nezavíral školákům první a druhé třídy. „Můj názor je, že to bylo zbytečné,“ uvedl. A zkritizoval média. Dernerová složila poklonu hygienikům. „Instituce hygieny byly v podstatě v troskách, ale hygienici se přesto za úřednický plat vybičovali k neuvěřitelným výkonům,“ poznamenala.
15.11.2020 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků)

Pitva ČT: Tak co, kolik bere Moravec? Xaver s Holcem se zanořili do míst, kam se „nesmí“

 
V Podtrženo sečteno na XTV se opět probírala ČT a Xaver vysvětlil, jak to bylo s odvoláním dozorčí rady. Komentátor Info.cz Petr Holec prohlásil, že navzdory prohlášením generálního ředitele Petra Dvořáka, on už je zralý vědět, kolik dostává Václav Moravec. „Tak je to nedělní dvouhodinovka, já předpokládám, že to bude slušný honorář. Představte si, vy sedíte u svíčkové doma v neděli a on sedí ve studiu, dvě hodiny. Takže si to zaslouží. Ale já se cítím zralý, že to unesu,“ odůvodňoval. Měřit IQ poslancům je podle něho skvělý nápad, akorát pak bude ve Sněmovně prázdno. A Joe Biden je prý hodný děda, který dává čokoládu, ale Markéta Pekarová Adamová zlá domovnice.
15.11.2020 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (672 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Petr Dvořák (667 článků) , Joe Biden (302 článků)

ČT a Moravec žehlí průšvih. Bartoš se směje, nad Hamáčkem visí pohroma

 
Většinou se volební model agentury Kantar CZ dozvídáme v neděli po poledni v pořadu Otázky Václava Moravce. Nyní však tým pořadu omylem zveřejnil průzkum již v pátek na Twitteru, za což se o den později omluvil. Volby by sice vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše s 27,5 procenty, druzí Piráti (21 procent) by jej však dokázali předstihnout ve společné koalici s hnutím STAN, které je nyní třetí.
15.11.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Odvaha novinářů. Moravec ocenil vypnutí Trumpa. A Kobza se neudržel...

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), předseda Starostů (STAN) Vít Rakušan a poslanec SPD Jiří Kobza. Pánové se shodli na tom, že obchod mezi EU a USA nelze stavět na mezinárodní smlouvě TTIP. Od Joea Bidena očekávají, že může být uzavřena smlouva nová. „My musíme zachránit především naše lidi,“ uvedl Kobza. Moravec chválil americké televize, že přerušily nedávný projev Donalda Trumpa.
08.11.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5479 článků) , Joe Biden (302 článků) , Vít Rakušan (102 článků) , Jiří Moravec (45 článků) , Václav Moravec (611 článků)

VIDEO Vašík pašík, Nora s námi vorá. Ondřej Hejma znemožnil ČT

 
Ondřej Hejma na XTV občas komentuje vysílání veřejnoprávní České televize, označil ji např. za prorežimní, ovšem nikoliv ve vztahu k Andreji Babišovi, ale k Bruselu. Nyní v nadsázce shrnul svou hlavní kritiku v písni Neděle s Českou televizí. Dostalo se na oblíbené osobnosti, jako je Václav Moravec, Nora Fridrichová a Jakub Železný. A koncesionářské poplatky.
03.11.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků) , Nora Fridrichová (335 článků) , Ondřej Hejma (163 článků) , Jakub Železný (107 článků)

Faltýnek? Faltýnek? Faltýnek?! Moravec ryl, ale mělo to následek

 
Politický komentátor Info.cz a v minulosti mediální poradce premiéra Mirka Topolánka a následně také šéfa lidovců Pavla Bělobrádka Martin Schmarcz se ve svém komentáři na Facebooku pozastavil nad dnešním vysíláním pořadu Otázky Václava Moravce, jehož hostem byl mimo jiné ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Moravec v pořadu velmi výrazně šil do nepřítomného předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. A ptal se i na exministra zdravotnictví Romana Prymulu.
01.11.2020 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2307 článků) , Jan Hamáček (2314 článků) , Pavel Bělobrádek (1620 článků) , Martin Roman (320 článků) , Pavel Roman (320 článků) , Miroslav Moravec (32 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

 
Václav Moravec ve svém pořadu tvrdil, že na vyšehradské schůzce byl i náměstek VZP Šmehlík. Ten to popřel a za jeho slova se postavil i šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Zdůraznil, že Moravec nepředložil žádné důkazy. Ale dramaturgyně Otázek Václava Moravce prohlásila, že jejich zdroje byly důvěryhodné a na Šmehlíka prý nenašli kontakt.
27.10.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků)

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

 
Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá věc souvisí s vedením VZP. Byl tedy náměstek pojišťovny Šmehlík na schůzce s Prymulou, nebo nebyl? „Moravec si neověřil fakta, ale studentům chce přednášet, jak se dělá žurnalistika,“ říká významný muž českého zdravotnictví Tomáš Cikrt. Zprávu přinesl Zdravotnický deník.
25.10.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků)

Moravec odhalil dalšího účastníka schůzky Prymuly s Faltýnkem: Náměstek VZP to odmítá

 
Dalším účastníkem středeční noční schůzky v uzavřené restauraci na Vyšehradě, kde se sešli ministr zdravotnictví Roman Prymula a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, byl podle informací České televize (ČT) náměstek Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) David Šmehlík. Zaznělo to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce. Prymula řekl, že se se Šmehlíkem na místě nepotkal. Jeho přítomnost ale nevyloučil. Správní rada VZP bude vybírat nového ředitele. Šmehlík odmítl, že by na schůzce byl, podle svých slov trávil tuto dobu s rodinou.
25.10.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (312 článků) , David Moravec (13 článků) , Václav Moravec (611 článků) , David David (571 článků) , David David (423 článků)

„Havrlant. Je to Havrlant?“ Moravec dostal tip a tlačil na Prymulu ve studiu, aby potvrdil, co se údajně řešilo na noční schůzce

 
Černý pátek pro premiér Babiš. Moderátor Václav Moravec odstartoval další ostrou politickou debatu. Seděl proti němu ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula, který mu sdělil, že je připraven rychle rezignovat. Kroutil ale hlavou nad „masmediální kampaní“.
25.10.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (611 článků) , Václav Černý (73 článků)

Prymula v ČT: Jsem připraven rezignovat. Ale ta masmediální hra kolem té schůzky je absurdní

 
Černý pátek pro premiér Andreje Babiše. Moderátor Václav Moravec odstartoval další ostrou politickou debatu. Seděl proti němu ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula, který mu sdělil, že je připraven rychle rezignovat. Kroutil ale hlavou nad „masmediální kampaní“.
25.10.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Václav Černý (73 článků)

Válka? Zlá čísla pro Babiše. Moravec si liboval, jak lidé věří ČT. Bartoš drtil vládu i ODS

 
„Hnutí ANO ztratilo od jara 10 procentních bodů. Co se lidem znelíbilo na populistickém řízení státu?“ Moderátor Václav Moravec znovu odstartoval své Otázky atakem na vládu premiéra Andreje Babiše. Ve studiu ČT přivítal ministra dopravy, ale také ministra průmyslu a obchodu za hnutí ANO Kala Havlíčka, a šéfa Pirátů Ivana Bartoše. Ten si rýpl do ODS. Havlíček konstatoval, že Česko je ve válce, a Moravec se do něj v tu chvíli pustil...
18.10.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Jan Kraus: Moravec, to je úchylný. Xaver na svém místě. Info z ČT, které mi neotiskli

 
S Janem Krausem probral Luboš Xaver Veselý ČT do detailu. Jak na veřejnoprávní televizi moderátor Uvolněte se, prosím skončil, jak „znesvětili newsroom České televize“, proč lidé nechtějí platit koncesionářské poplatky, proč by se v neděli v poledne neměl vysílat Václav Moravec nebo naopak proč je dobře, že Xaver je v Radě ČT. Kraus potvrdil, že by klidně zopakoval incident, kdy Barboře Tachecí odešel i s diktafonem. „Já, když mi někdo lže do ksichtu, tak hlavní síly soustředím na to, abych ho nezabil,“ pravil moderátor. A i pražští novináři od něho dostali svůj díl kritiky.
12.10.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1116 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Luboš Veselý (525 článků)

Moravec zíral. Chceme peníze! padlo z krajů. A je tu problém s nemocnicemi

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO), pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Petra Pecková (STAN). Společně vynadali vládě a volali po zásadní změně v daňové oblasti. Netolický varoval, že Česko nemusí další uzavření ekonomiky vydržet.
11.10.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (884 článků) , Václav Moravec (611 článků)

Pak jim to spočítáme. U Moravce padl ortel. Týká se Babiše i dalších

 
Václav Moravec odstartoval své nedělní Otázky zostra, osočil předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), že v koronavirové krizi předvádí názorové veletoče. A činí tak prý nejen on. „Podobné politické veletoče provádí i prezident Miloš Zeman,“ nařkl Moravec prezidenta. Od ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) zaznělo, že vláda přijme další přísná opatření. „My musíme vyburcovat lidi,“ upozornila. Po Schillerové promluvil ekonom Štěpán Jurajda a vykreslil temný obraz Česka.
11.10.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20017 článků) , Václav Moravec (611 článků) , Miloš Zeman (24622 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »