Články k osobnosti

Václav Moravec

  moderátor, redaktor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Moravec »
 

Moravec se naučil, co je stagflace a pobavil Rusnoka. Ten se hádal se Středulou

 
Pravděpodobnost, že Bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší základní úrokovou sazbu, je vysoká. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl dosluhující guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Stoupnout by podle něj mohla na více než šest procent, pokud se na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze centrální banky o růstu cenové hladiny.
22.05.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1917 článků) , Jiří Rusnok (727 článků) , Václav Moravec (696 článků)

Průzkum pro Moravce: ODS jde nahoru

 
Moderátor Václav Moravec v nedělních Otázkách představil průzkum společnosti Kantar, podle kterého by volby do Poslanecké sněmovny jasně vyhrála koalice SPOLU, a to především díky ODS a premiérovi Petru Fialovi. TOP 09 a lidovci by se ale bez ODS nedostali do Sněmovny.
08.05.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3471 článků) , Václav Moravec (696 článků) , Václav Fiala (130 článků)

Spousta pitomců tu pořád podporuje Putina, nechápali Moravec s geografem Romancovem. Drábová vyprávěla o grázlovi a atomovce

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová a politický geograf Michael Romancov. Debatovali, zda ruský prezident Vladimir Putin nakonec nařídí odpálit taktické jaderné zbraně. Drábová spekulovala, co by se mohlo dít, kdyby Putin opravdu byl velký „grázl“. A Romancov podotkl, že v Česku i na Slovensku žije stále mnoho „pitomců“, kteří Putina podporují.
08.05.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4414 článků) , Dana Drábová (152 článků) , Václav Moravec (696 článků) , Michael Michael (1797 článků) , Michael Dana (2 články) , Michael Michael (93 článků)

Na Putina co nejtvrději. Moravec sledoval, jak Jourová sjela Fica. A pak došlo na české platy: Nebude dobře

 
V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce se setkali předseda vlády Slovenské republiky Eduard Heger (OĽaNO), český ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), nezávislý senátor Pavel Fischer a česká eurokomisařka Věra Jourová. Slovenský premiér se s tím nepáral. „My už musíme přestat jednat s Vladimirem Putinem v rukavičkách. To jsme dělali posledních dvacet let, a kam to vedlo. Na Ukrajině zabíjí nevinné lidi a má chuť i na další země v Evropě,“ zahřměl z Bratislavy. Jourová, Stanjura i Fischer se přidali.
24.04.2022 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4414 článků) , Zbyněk Stanjura (377 článků) , Věra Jourová (516 článků) , Pavel Fischer (231 článků) , Václav Moravec (696 článků)

„Já jsem úplný b*b.“ Moravec vypěnil. Tohle si Fialův ministr za rámeček nedá

 
V druhé části nedělních Otázek Václava Moravce se setkali ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), prezident Agrární komory ČR Jan Doležal a generální ředitel a předseda představenstva společnosti Madeta Milan Teplý. Debatovali o cenách potravin nejen v souvislosti s válkou na Ukrajině. Moravec debatu odstartoval zostra. „Já jsem úplný blb z Orlických hor,“ zaznělo v jednu chvíli od Moravce. A Teplý ještě zvýšil obrátky debaty. České zemědělství je podle něj před pádem.
27.03.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Doležal (27 článků) , Václav Moravec (696 článků) , Zdeněk Moravec (37 článků)

Zděšení. Nový Černobyl? Rusko překročilo myslitelné. Toto by pohřbilo jádro

 
Ruská armáda v noci ostřelovala ukrajinskou jadernou elektrárnu v Záporoží a způsobila její požár, ten se naštěstí nakonec podařilo uhasit. Z důvodu hrozící radiační havárie v českém internetovém prostoru zaznívají obavy, co přijde dál. Hrozí spolu s tím konec jádra v EU? A co budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany? Možná jde už dokonce o zástupné problémy. Nad tím se se vší vážností zamýšlí ekonomka Markéta Šichtařová, politický komentátor Jindřich Šídlo, bývalý ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka či moderátor ČT Václav Moravec.
04.03.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků)

Týrání vědců... Moravec se přeřekl a pak zuřil, že se hosté smějí

 
Do nedělních Otázek Václava Moravce dorazil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a stínový ministr spravedlnosti a někdejší předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Moravec oba politické hosty rozesmál, když promluvil o „týrání vědců“. „No, já bych moc nežertoval, když se podíváme, co se děje v Rusku,“ chtěl Moravec utnout smích obou politiků. A pak vytáhl na stůl „Rodinná pouta s. r. o.“ ve Vězeňské službě ČR.
20.02.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (637 článků) , Václav Moravec (696 článků)

Odradit Rusko od agrese, musí vědět, že tvrdě zaplatí. A Moravec Fialovi přikyvoval

 
Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). Bez obalu konstatoval, že kvůli agresivnímu počínání Ruska je dnes válka v Evropě blíž, než byla za posledních mnoho desítek let. Volal po tom, aby Rusko bylo donuceno tvrdě zaplatit, pokud nakonec opravdu zaútočí. Ale nezůstalo jen u hrozící války. Fiala opravdu hodně vychválil i úpravy ve státním rozpočtu na letošek, které provedla jeho vláda.
20.02.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3471 článků) , Václav Moravec (696 článků)

Vladimír Ustyanovič: Nepolitické střepy - Václav Moravec končí v České televizi a míří do Al-Džazíry

 
V nedávném pořadu s tradičním názvem dezinformace Václava Moravce byli hosty virolog Rastislav Maďar a zástupkyně fanatické očkovací lobby Ruth Tachezy. Pořad je pověstný tím, že Václav Moravec zadá otázku, na kterou si sám odpoví, nebo si pozve hosty, o kterých přesně ví, jak budou odpovídat – dle zadání jím připraveného scénáře. Uvedení hosté dokonale splnili vizi našeho moderátora. Mohli bychom přirovnat volbu těchto hostů, jako kdyby si pozval Reinharda Heyndricha a Adolfa Aichmana.
20.02.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků)

Václav Moravec napaden. Okamura to řekl veřejně ve Sněmovně. Vzkaz ČT

 
SPD udělá znovu maximum, aby nebyl schválen pandemický zákon, řekl lídr SPD Tomio Okamura před zahájením jednání Poslanecké sněmovny. Následně se na začátku schůze postavil k pultíku a rozjel další ze svých mnohahodinových monologů. Během nich navrhl již několik bodů na projednání ve Sněmovně. Během jeho proslovu se vystřídalo již několik řídících schůze, s předsedkyní dolní komory Parlamentu Markétou Pekarovou Adamovou pak následovala ostřejší slovní výměna.
15.02.2022 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků) , Tomio Okamura (2832 článků)

Cenzorova vlastní branka. Natře vědec Moravec své kolegy z ČT?

 
Václav Moravec chce pod hlavičkou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy bojovat proti dezinformacím. Již poněkolikáté. Jeho minulý projekt přitom dopadl tak, že kdyby byl myšlen skutečně vážně, musel by natřít především Moravcovy kolegy v České televizi. A nic takového samozřejmě neudělal.
14.02.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků)

Zastřelit Moravce. Síkela odbyl hvězdu ČT

 
V ekonomice se nám spojily tři nebezpečné bouře do jedné, uslyšel Václav Moravec. „Mám vás nechat zastřelit?“ čelil moderátor otázce. Ekonomika je prý na drogách. Ministr průmyslu Josef Síkela rýpl do Aleny Schillerové a Andreje Babiše. Na poplach bil i odborářský boss Josef Středula. Pořádně vynadal dvojnásobnému exministrovi za ANO Karlu Havlíčkovi. Špicar prozradil, kdo může za růst cen energií v Evropě.
06.02.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24353 článků) , Václav Moravec (696 článků) , Josef Špicar (3 články)

„Co si to vůbec dovolujete?!“ Schillerová vytáhla v ČT citlivou věc na Stanjuru. Ten se neudržel

 
Václav Moravec prozradil, že to v končícím týdnu pořádně vřelo ve vládě Petra Fialy. Při debatách o úsporách. „Podle informací Otázek se seškrtání peněz ve svých kapitolách nejvíce bránili ministryně obrany Jana Černochová (ODS), ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a ministr školství Petr Gazdík (STAN). Hádky se točí i kolem seškrtání platů a počtu státních zaměstnanců,“ zaznělo. Stanjura se okamžitě začal bránit. Schillerová ministra také nešetřila. A Stanjura v jednu chvíli vypěnil: „Co si to vůbec dovolujete?!“
30.01.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3471 článků) , Václav Moravec (696 článků) , Petr Gazdík (1124 článků) , Jana Černochová (687 článků) , Petr Gazdík (1113 článků) , Vít Rakušan (420 článků) , Jan Fiala (298 článků) , Jan Fiala (298 článků) , Václav Fiala (130 článků)

Nový guvernér ČNB Vladimír Dlouhý? Moravec prý zachytil informace z Hradu

 
Jiřímu Rusnokovi v letošním roce končí mandát guvernéra ČNB. Prezident Miloš Zeman dostane podle ústavy prostor, aby jmenoval nového guvernéra. Tato kompetence je plně v rukou prezidenta republiky. Václav Moravec prozradil, že podle informací ČT by se příštím guvernérem mohl stát současný šéf Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Když to slyšel předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula, konstatoval, že česká společnost má na víc.
09.01.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (640 článků) , Václav Moravec (696 článků) , Vladimír Dlouhý (640 článků) , Miloš Zeman (27280 článků) , Jiří Rusnok (1917 článků)

Zeman chce Dlouhého jako nového guvernéra ČNB, tvrdí Moravec. A zmínil dohodu s Fialou

 
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý je podle informací České televize kandidátem prezidenta Miloše Zemana na guvernéra České národní banky. V pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce to uvedl právě Moravec. Současnému guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi končí na konci června jeho druhý mandát a znovu kandidovat již nemůže. Podle moderátora ČT vyměnil premiér Petr Fiala (ODS) jmenování kritizovaného Jana Lipavského (Piráti) na post šéfa diplomacie za to, že nebude rozporovat Zemanovy personální kroky v posledním roce mandátu. Dlouhý uvedl, že ohledně nabídky na post guvernéra jej nikdo neoslovil.
09.01.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (640 článků) , Petr Fiala (3471 článků) , Vladimír Dlouhý (640 článků) , Miloš Zeman (27280 článků) , Jiří Rusnok (1917 článků) , Jiří Fiala (274 článků) , Jan Fiala (298 článků) , Jan Fiala (298 článků) , Jiří Moravec (49 článků) , Jiří Fiala (274 článků) , Václav Moravec (696 článků)

Moravec, Lipavský a europoslankyně. V bublině se debatovalo o Rusku

 
„Nejste slabý ministr?“ uhodil ve svém jedinečném prostoru pro diskusi, přezdívaném „bublina“, Václav Moravec na Jana Lipavského. Ten se hned bránil. Ve studiu ČT spolu s ním zasedla europoslankyně za ANO Dita Charanzová. Debatovali o vztazích s Ruskem.
09.01.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků)

Ta změna v ČT! Rakušan a Moravec. Ochrana Fialy. Petr Holec má důkazy

 
Ve svém pořadu si Petr Holec celkem očekávaně vzal na mušku novou vládu. Jednak ministra Válka, který podle něho už přešel do satiry, ale možná o tom ještě neví. A děsí ho Vít Rakušan, kvůli kterému odchází policejní prezident. „Dosud se všechny vlády tvářily, že funkce policejního prezidenta je apolitické jmenování,“ připomenul. A na závěr si nechal Českou televizi s rozesmátým Václavem Moravcem a Lindou Bartošovou, která bránila Petra Fialu před Tomiem Okamurou. „Předtím to byla opoziční televize, teď je to vládní televize,“ konstatoval.
23.12.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3471 článků) , Linda Bartošová (129 článků) , Vít Rakušan (420 článků) , Václav Moravec (696 článků)

Zdeněk Jemelík: Otázky Václava Moravce k justici

 
Kdyby ANO nemělo Helenu Válkovou, muselo by si ji vymyslet. Kdykoli je třeba vystoupit v televizi k problematice práva a spravedlnosti a justice, paní profesorka to zvládne věcně, nekonfrontačním způsobem a s ženským šarmem. V neděli ji přizval Václav Moravec jako předsedkyni mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny do Otázek spolu s předsedou poslaneckého klubu Pirátů Jakubem Michálkem na debatu o současných problémech justice.
20.12.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků) , Jakub Zdeněk (35 článků)

Moravec opět otevřel stíhání Babiše. 16 poslanců ví, zaznělo. Michálek chce dát prostor soudu

 
Ve druhé části Otázek Václava Moravce proti sobě ve druhé části pořadu zasedli exministryně spravedlnosti za ANO Helena Válková a jeden ze čtyř pirátských poslanců, Jakub Michálek. Debatovali o nezávislosti státních zástupců. Válková státní zástupce kritizovala. Za příklad nedobře odvedené práce si vzala kauzu bývalé šéfky energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové. Ve vysílání také padlo, že jeden den ve vězení jednoho vězně stojí české daňové poplatníky 1 500 korun.
19.12.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (439 článků) , Václav Moravec (696 článků)

„Nepřehnal jste to trochu?“ Moravec nevěřil svým uším, když došlo na ekonomické migranty

 
Zažijeme inflační vichr. Jen kelímek na jogurt dnes stojí dvakrát víc než před rokem. Moderátor Václav Moravec ve studiu vyslechl, co žene ceny téměř všeho zboží významně vzhůru. První tři měsíce nového roku budou opravdu těžké, varuje diváky ekonomka Helena Horská a upozorňuje, že v Česku příliš rychle rostou mzdy. „Nám mzdy už šest let rostou výrazně rychleji než produktivita práce,“ konstatovala. Prý přišel čas otevřít trh „ekonomickým migrantům“.
12.12.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (696 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »