Články k osobnosti

Václav Moravec

  moderátor, redaktor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Moravec »
 

Ne politici. To lidé jsou hloupí. Topolánek šel proti voličům

 
Václav Moravec pozval do svých Otázek 3 bývalé premiéry – Mirka Topolánka, Jiřího Rusnoka a slovenského expremiéra Eduarda Hegera. Nechal je debatovat o společenské situaci v Česku a na Slovensku. Topolánek Čechy nešetřil. „My Češi jsme trochu nafoukaní a tváříme se, že my už jsme ten Západ, zatímco na východ od Hodonína už je Asie,“ pousmál se Topolánek. „Lidé jsou hloupí,“ vypálil po chvíli. Když dostal slovo expremiér Heger, začal hokejovým mistrovstvím světa. A pak zvážněl.
26.05.2024 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2464 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Jiří Rusnok (1938 článků)

Čísla SPOLU nižší než každý zvlášť? Synergie nefunguje, varoval Kalousek

 
Moderátor Václav Moravec předložil ve vysílání ČT na stůl průzkum aktuálních voličských nálad. Tento průzkum jasně říká, že nezpochybnitelným hráčem číslo jedna na politické scéně je Andrej Babiš se svým hnutím ANO. Zato TOP 09 a lidovci by se bez koalice SPOLU ani nedostali do Sněmovny. A Kalousek se ozval. Velmi důrazně.
14.04.2024 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků) , Václav Moravec (764 článků)

Čísla SPOLU nižší než každý zlášť? Synergie nefunguje, varoval Kalousek

 
Moderátor Václav Moravec předložil ve vysílání ČT na stůl průzkum aktuálních voličských nálad. Tento průzkum jasně říká, že nezpochybnitelným hráčem číslo jedna na politické scéně je Andrej Babiš se svým hnutím ANO. Zato TOP 09 a lidovci by se bez koalice SPOLU ani nedostali do Sněmovny. A Kalousek se ozval. Velmi důrazně.
14.04.2024 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků) , Václav Moravec (764 článků)

„Vy to tlačíte proti společnosti. Nikdo to nechce.“ Jurečka v ČT pod palbou kvůli důchodům

 
V první hodině Otázek proti sobě Václav Moravec posadil ministra práce Mariana Jurečku (KDU-ČSL), exministryni financí v barvách hnutí ANO Alenu Schillerovou a předsedu největších odborů v Česku Josefa Středulu. A pak už jen sledoval, jak se přou a obrazně si vjíždějí do vlasů nejen kvůli reformě penzí. Ale kupříkladu i kvůli inflaci, kterou Středula obrazně otloukl Jurečkovi o hlavu. Moravec položil na stůl průzkum, který potvrdil královský náskok Andreje Babiše a hnutí ANO před ostatními stranami. Schillerová Jurečkovi vyčetla, že tlačí důchodovou reformu přes odpor celé společnosti.
14.04.2024 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků) , Václav Moravec (764 článků)

Ježíšek Václava Moravce? 450 tisíc z vašeho

 
Několik dní před Vánoci se PhDr. Václav Moravec předvedl jako Ježíšek pro výzkumnou společnost Median. Dostala totiž další objednávku za 450 tisíc korun z veřejných prostředků pro výzkumný projekt CEDMO, který televizní novinář vede coby pedagog FSV UK. Agentura pro univerzitu provádí šetření postoje veřejnosti k dezinformacím.
02.01.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

Pět minut žida, pět minut Hitlera? To ne! Moravec zvedl ze židle obránce svobody projevu

 
Lhaní se stalo svého druhu normou, říká Václav Moravec jakožto host podcastu Cafe Evropa, kam byl přizván spolu s influencerem Patrikem Kořenářem. Podcast se věnoval šíření dezinformací a alternativním faktům. Podle Moravce společnost jakožto taková přistoupila na to, že „žvást“ povýšila na stejnou úroveň jako vědecké poznání. „Kdybych dřív přišel do rozhlasu a začal říkat, že Země je placatá, tak by mě vyvedli,“ uvedl Moravec. Společnosti pro obranu svobody projevu se ohradila.
26.12.2023 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

Drahý plyn? Pokud ho kupujete z Ruska, tak podporujete vraždění, rozčílil se Jurečka

 
V první hodině svých Otázek řídil moderátor Václav Moravec diskusi ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), poslankyně Lucie Šafránkové (SPD) a místopředsedy největší odborové centrály Víta Samka. Jurečka se jal vysvětlovat, jak se bude vyvíjet cena elektřiny. A Samek ho hned zchladil: „Pane ministře, máte to hezky naučené, ale tohle není volební kampaň.“ A spolu se Šafránkovou zasazoval ministrovi jeden slovní úder za druhým. Jurečka se ze všech sil bránil; vytáhl na stůl i vraždění lidí. Na Ukrajině.
03.12.2023 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

„Postoj Součka mě poněkud zarazil.“ Vyoral překvapen, že Moravec zůstal na ocet

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Že se nový generální ředitel ČT Jan Souček nezastal Václava Moravce, komentátora poněkud zarazilo. Každopádně je to dle něho vizitka obou. Souhlasí pak s radním Lubošem Xaverem Veselým, že Moravec je aktivista a na ČT by se měli moderátoři střídat. Vyjádřil se také k tomu, že poslanec Kolář navštěvuje školy, a k odborářskému šéfovi Středulovi.
01.12.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (710 článků) , Jan Veselý (193 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Jan Kolář (57 článků) , Jan Veselý (193 článků) , Jan Kolář (40 článků)

„Tohle ředitel toleruje?!“ Moravec zuří. Pozvánka na Radu ČT o jeho excesu vypuštěna

 
13. prosince se opět sejde Rada ČT. A bude se probírat exces moderátora Václava Moravce směrem k exprezidentu Klausovi. Už měsíc předtím tomuto jednání dělá reklamu radní Luboš Xaver Veselý a zve veřejnost, aby se ho zúčastnila a řekla, co si o Moravcovi myslí. Slov radního se však chytily SeznamZprávy a našly kolegy z Rady ČT, kteří s ním nesouhlasí. Václav Moravec je zase nespokojen, že se ho ředitel ČT nezastal. A sportovní moderátor Robert Záruba zase považuje za nehorázné, že Xaver srovnal Moravce s Alexandrou Mynářovou.
28.11.2023 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Záruba (203 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Václav Klaus (11117 článků) , Luboš Veselý (710 článků)

„Václav Moravec se diskvalifikoval.“ Za Součka se postavil exšéf veřejnoprávní televize. A nejen on

 
Dodržování Kodexu ČT považuje nový generální ředitel Jan Souček za klíčové pro udržení důvěryhodnosti této instituce ve společnosti. „Fakt, že se hned první excesy tohoto typu za dobu mého mandátu týkají Václava Moravce nebo Reportérů, můj názor nezmění,“ reagoval na dva novinářské přešlapy. „Některá vyjádření a zejména rozhodnutí nového šéfa České televize jsou sympatická, ve srovnání s jeho předchůdcem až obdivuhodná. Nicméně, až čas ukáže, kolik stupňů volnosti mu Rada ČT ponechá,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz mediální analytik a někdejší ředitel Slovenské televize Radim Hreha.
26.11.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

Stačilo říct „jednat s Ruskem“ a „už žádné zbraně“. A byl oheň na střeše. Otázky se zvrhly

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se sešli poslankyně Alena Schillerová (ANO), sněmovní matador z řad ODS Marek Benda, pirátský poslanec Jakub Michálek a poslanec SPD Radim Fiala. Moravec Bendovi omlátil o hlavu, obrazně řečeno, kauzu disidenta Jiřího Gruntoráda. „Vaše rodina byla jedním ze symbolů sametové revoluce,“ zlobil se Moravec. Došlo i na chystanou návštěvu premiéra Petra Fialy (ODS) v Číně. Moravec naznačil, že „podle informací Otázek…“. A pak došlo na Ukrajinu. Ve studiu houstlo napětí.
19.11.2023 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6471 článků) , Radim Fiala (446 článků) , Radim Fiala (446 článků) , Marek Benda (685 článků) , Jiří Marek (485 článků) , Jiří Fiala (398 článků) , Jiří Moravec (51 článků) , Jiří Fiala (398 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Jiří Marek (485 článků)

Laudát (KAN): Moravec nakupoval a vláda se asi zbláznila

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Otázkám Václava Moravce.
13.11.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

Rakušan proti Vildumetzové. „500 000 Kč za jednoho.“ Migrace bylo ostré téma

 
V první hodině Otázek moderátor Václav Moravec řídil diskusi vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), členky sněmovního výboru pro bezpečnost Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) a politologa Miroslava Mareše. Mezi politiky to pořádně jiskřilo. Rakušan mluvil a Mračková Vildumetzová opakovaně vyrážela ke slovním protiútokům. „Přesně jste teď viděli tu aroganci a přezíravost vůči lidem!“ hřměla ve studiu. Další ránu mu zasadila kvůli tzv. migračnímu paktu, pro nějž Rakušan zvedl v EP ruku.
22.10.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků) , Václav Mareš (71 článků)

Fico to vystihl. Nenahlodali ho. Profesor Jirák o volbách. Ale i o novinářích, hlavně Moravcovi

 
Profesor mediálních studií Jan Jirák komentoval roli nejen českých, ale i slovenských médií během voleb do Národní rady Slovenské republiky. Média v nich nepřekvapivě strašila Ficem, protože vyvolávání strachu je v podstatě standardní součástí mediální komunikace, uvedl Jirák v rozhovoru pro XTV. I pro svou občasnou chybějící nestrannost má Václav Moravec, který v rámci slovenských voleb dal na odiv své politické názory, v televizi veřejné služby své místo, míní Jirák.
06.10.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

Moravec ukázal více, než měl. Bobošíková jen zírala

 
Setkání s předsedkyní Evropské komise Leyenovou v Praze za téměř 10 tisíc korun, vzpoura v Bruselu, Václav Klaus gubernátorem Putina v ČR podle Václava Moravce, kontroverzní hygienická vyhláška, která může zhoršit bezpečnost v českých školách a školkách... Moderátorka Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno shrnula výrazné události a prohlášení uplynulého týdne.
01.10.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Jana Bobošíková (1045 článků) , Václav Moravec (764 článků)

„Po 53 letech končím s ČT.“ Rozčílený režisér píše: Souček zklamal. A Moravec...

 
Kvůli nespokojenosti s nastupujícím generálním ředitelem Janem Součkem se režisér Jiří Svoboda po 53 letech rozhodl skoncovat spolupráci s Českou televizí. „Nemíním v nereformovatelném podniku dále pracovat,“ uvedl režisér a ukázal například na jednání moderátora Václava Moravce, jehož pořad Souček odmítá měnit. „Hluboce se stydím za to, že jsem nepodpořil Petra Dvořáka,“ lituje zpětně Svoboda, že raději nepodporoval dosavadního šéfa ČT.
29.09.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (548 článků) , Jiří Svoboda (548 článků) , Petr Dvořák (881 článků) , Petr Dvořák (876 článků) , Jiří Dvořák (494 článků) , Václav Svoboda (305 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Dvořák (45 článků) , Jiří Moravec (51 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Jan Dvořák (155 článků) , Honza Dvořák (155 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Jan Svoboda (276 článků) , Petra Svoboda (242 článků)

„Napsal id*ot, režíruje kr*tén.“ Miloš Zeman o divadle, ve kterém má Fiala hlavní roli

 
Bývalý prezident Miloš Zeman okomentoval v pořadu XTV blížící se volby na Slovensku, odmítá tvrzení, že vítězství Fica by pro nás znamenalo stát se opět satelitem Ruska, jak pronesl moderátor ČT Václav Moravec. Naopak je toho názoru, že by to pro naši zemi nic neznamenalo. Okomentoval také aktuální dění na české politické scéně. „Když se dívám na českou politickou scénu, tak mám pocit, že sleduji divadelní hru, kterou napsal idiot a kterou režíruje kretén.“
27.09.2023 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků) , Miloš Zeman (28086 článků) , Václav Fiala (210 článků)

Fico, Klaus, Babiš. „To jsme nevěděli.“ Moravec se rozjel u Slováků. Je zle. Výzva řediteli ČT

 
Blíží se slovenské volby, v nichž má podle předvolebních průzkumů Ficova strana Smer po necelých čtyřech letech v opozici velkou šanci uspět a opět vládnout zemi. Moderátor Václav Moravec z České televize bije na poplach, že pokud vyhraje Fico volby, staneme se časem satelitem Ruska. Václav Klaus podle něj byl gubernátorem Putina v České republice, toxický xenofob a uprchlý klient psychiatrické léčebny. Nad jeho slovy se pozastavuje Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno, kterou zajímá reakce nového generálního ředitele ČT Jana Součka, pokud skutečně trvá na dodržování kodexu televize veřejné služby.
26.09.2023 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Jana Bobošíková (1045 článků)

„Věřím tomu, co jsem si naměřil.“ Kobza načal vážné téma. Radiační

 
Václav Moravec připomněl, že jen letos dostala Ukrajina od EU 12 miliard eur. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se přesto zlobí na Polsko, a nejen na Polsko, že chce blokovat dovoz ukrajinské zemědělské produkce na své území. A to ve jménu polských zemědělců. Kopečný a Kobza se shodli, že Poláci jednají logicky. Kobza poté vytáhl na světlo varovná čísla radiace. Prý si jednoho dne naměřil před domem mnohem větší radiaci, než je standard. A Moravec se hned ozval…
24.09.2023 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (764 článků)

Zdeněk Jemelík: Na okraj Otázek VM ze 17. 9. 2023

 
Václav Moravec a jeho „Otázky“ bývá často předmětem kritiky a návrhů na zrušení pořadu a popřípadě i jeho propuštění. Přesto stále zůstává na programu. Jeho sebevědomé úvodní sdělení, že Otázky otvírají témata, o nichž se po jejich odvysílání bude mluvit, je zjevně nesmyslné a oprávněně dráždilo již prezidenta Václava Klause. Mluví se v nich až na výjimky vždy o věcech již otevřených.
18.09.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Václav Moravec (764 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »