Články k osobnosti

Václav Matějka

  scénárista, režisér, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Matějka »
 

„Jít z EU?! Do Ruska?“ Tajná nahrávka. Rozhlas a ten, co vypudil Klause ze studia

 
Moderátor Vladimír Kroc nedávno proslul tím, že mu Václav Klaus odešel ze studia. Další střípek do mozaiky však doplnil bývalý předseda Strany nezávislosti ČR, František Matějka. Ten se střetnul s Krocem v roce 2017. A nedávno mu někdo poslal záznam toho, co už na ČRo nezaznělo. Na něm Kroc prohlašuje, že ČR má úplně jiné problémy než členství v EU. A vyjádřil se, že výstup z EU pro Česko znamená automatický příklon k Rusku. „Teď si představte, že s takovým mentálním nastavením informují a dělají rozhovory například k Vrběticím,“ varuje dnes už bývalý politik před moderátorem s příjemným hlasem.
17.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10588 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Nepromyšlené, tvrdí ekonomové o zrušení superhrubé mzdy. Pro Babiše a Hamáčka mají vlastní recept

 
Zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmu není od vlády promyšlený krok, který navíc ohrožuje vývoj a udržitelnost veřejných financí. Vláda by se měla spíše soustředit v souvislosti s dopady pandemie koronaviru na snižování nejistoty ohledně dalšího vývoje. Ta totiž velkou měrou přispívá k negativnímu vývoji ekonomiky. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce se na tom shodli guvernér ČNB Jiří Rusnok, předsedkyně komise pro spravedlivé důchody ministerstva práce a sociálních věcí a členka KoroNERV-20 Danuše Nerudová a ekonom CERGE-EI Filip Matějka.
30.08.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1904 článků) , Jiří Rusnok (718 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Pět tisíc pro důchodce? Vláda mohla vymyslet ještě mnohem horší věci, vyslechl si Moravec

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli guvernér ČNB Jiří Rusnok a ekonomové Danuše Nerudová a Filip Matějka. Premiér Andrej Babiš (ANO) z jejich slov zřejmě nebude mít radost. Všichni tři hosté se shodli, že vláda nesnižuje nejistotu v ekonomice a chrlí celou řadu nápadů, které se zrovna teď opravdu nehodí. Rusnok však ve studiu ČT uklidňoval, že politici mohli vymyslet ještě mnohem horší věci. Došlo i na hádku o euro.
30.08.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23560 článků) , Jiří Rusnok (1904 článků) , Jiří Rusnok (718 článků) , Václav Matějka (13 článků) , Václav Moravec (666 článků) , Filip Moravec (2 články)

V podstatě věštíme, přiznala Maláčová Moravcovi ohledně budoucího vývoje. Ekonom mluvil o největší ráně za padesát let

 
Koronavirová nákaza je spouštěčem výrazných ekonomických potiží. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčovová (ČSSD) v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedla, že nezaměstnanost za březen stagnuje na třech procentech. První dny měsíce dubna ukazují standardní čísla; klíčové budou následující týdny. Stát by měl podle ní pomáhat hlavně malým a středním firmám. „Bude to i tak velká rána pro firmy i domácnosti,“ očekává člen Ústředního krizového štábu za STAN a Piráty Filip Matějka.
05.04.2020 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Filip (96 článků) , Václav Matějka (13 článků) , Jan Filip (89 článků)

ÚSTR připomene výročí Charty 77 výstavami i kampaní na twitteru

 
Zahraniční výstavou i kampaní na twitteru chce Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) připomenout 40. výročí založení Charty 77. Význam tohoto společenství, které usilovalo o dodržování lidských práv, představí ÚSTR v cizině ve spolupráci s Českými centry a ministerstvem zahraničí v březnu, řekl ČTK náměstek ústavu Ondřej Matějka. Ještě dříve bude pořádat venkovní výstavu o nejznámějších tvářích Charty 77 a instaluje dočasný pomníček v místě, kde ujížděli s prohlášením Václav Havel a Pavel Landovský před komunistickou Státní bezpečností.
30.12.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6100 článků) , Pavel Landovský (205 článků) , Václav Matějka (13 článků) , Ondřej Havel (87 článků)

Co je černá sapota? Exotické ovoce s chutí čokolády. Vypěstujte si ho doma!

 
Čokoláda, po které se netloustne? To je exotické ovoce, které chutná po čokoládě s lehkou příchutí ostružinové marmelády? Možná je už znáte, možná o něm uslyšíte poprvé. Jde o černou sapotu. Původ má ve Střední Americe, pěstovat ji můžete ale i u nás a s našimi radami to zvládne opravdu každý! Jak na to už vám poradí Václav Postránecký a pěstitel exotického ovoce Josef Matějka.
29.05.2016 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Postránecký (231 článků) , Josef Matějka (4 články) , Václav Matějka (13 článků)

Česká republika už není naše, překvapil Václav Klaus. A toto se strhlo

 
Podle exprezidenta Václava Klause Česká republika už není naše. Nesouhlasí s ním Petr Gazdík, předseda STAN. „Podstatné pro mne je, jaká Česká republika je, tedy jak se v ní lidem žije, nakolik je demokratická, nakolik je právním státem, nakolik je ekonomicky úspěšná,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz. Naopak místopředseda Svobodných František Matějka Klausovo hodnocení sdílí. „Přesto stále platí, že náš stát patří občanům České republiky a je na nás, abychom se stejně jako v minulosti postarali o návrat suverénních a výsostných práv z Bruselu zpět do vlasti,“ domníval se. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) míní: „Nadávat umí každý, ale Václav Klaus nenabízí alternativu.“
16.02.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10588 článků) , Petr Gazdík (1046 článků) , Petr Gazdík (1035 článků) , Václav Matějka (13 článků)

VIDEO Pravicový bloger Matějka brojí proti VZP: Podívejte se, jak Vám lžou

 
Známý bloger František Matějka usvědčil z opakovaného lhaní šéfa Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeňka Kabátka i předsedu České onkologické společnosti Jiřího Vorlíčka během jejich vystoupení v Otázkách Václava Moravce. Jde o kauzu pražského protonového centra.
17.05.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (169 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory

 
Komentátor František Matějka tvrdě odsoudil senátory, kteří se podepsali pod text obviňující prezidenta Václava Klause z velezrady. Na jedné straně podle Matějky stojí někdejší adepti komunistické strany, flanďák František Bublan nebo Eliška Wagnerová, pro kterou sousloví státní suverenita zřejmě nic neznamená. Na druhé straně stojí Klaus, který jako jeden z mála našich politiků za český stát bojuje. Tvrdé zúčtování se senátory uveřejnil Matějka na blogu iDnes.cz.
28.02.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10588 článků) , František Bublan (191 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Pravičák Matějka se naštval na premiéra: Rád budu debilem s Klausem

 
„Někdo, kdo nenese zodpovědnost za státní rozpočet, tak si může dovolit i luxus některých vyjádření, které člověk, který nese zodpovědnost za státní rozpočet, si dovolit nemůže,“ reagoval premiér Petr Nečas na kritiku prezidenta Václava Klause.
20.08.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10588 článků) , Petr Nečas (9373 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Vyzdobte letiště Havlovým citátem o bombardování, napsal bloger Matějka

 
Návštěvníci letiště Ruzyně v Praze si budou moci při čekání zkrátit dlouhou chvílí instalací několikapatrového sezení, ze kterého mohou číst promítané citáty bývalého prezidenta Václava Havla. K tomuto nejnovějšímu nápadu k uctění památky se zmiňuje komentátor František Matějka. Vybírá citáty, které by rozhodně neměly zůstat utajeny.
11.08.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6100 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Na smutek za Havla kašlou. Jdou protestovat před Úřad vlády. Proti EU

 
Ani smrt Václava Havla není důvodem, aby se zakládající člen Svobodných František Matějka přes vyhlášení státního smutku nezúčastnil ve středu demonstrace před Úřadem vlády proti dalšímu odeslání peněz, které patří občanům České republiky. Od svého úmyslu by ustoupil jedině tehdy, pokud by své jednání zrušila i Nečasova vláda.
20.12.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6100 článků) , Václav Matějka (13 článků)

Matějka (Svobodní): Paní Dvořáková, mrzák a negr nejsou opakem politické korektnosti

 
Profesorku politologie Vladimíru Dvořákovou šokoval text Václava Klause, ve kterém vyjádřil souznění s ryze konzervativními hodnotami.
03.03.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10588 článků) , Václav Matějka (13 článků)
« Předchozí 1 Další »