Články k osobnosti

Václav Masaryk

  tanečník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Masaryk »
 

Režisér seriálu Zločiny Velké Prahy Jaroslav Brabec: Exkluzivně o zákulisí natáčení

 
Držitel Českých lvů, kameraman a režisér Jaroslav Brabec poskytl rozhovor o natáčení historického seriálu Zločiny velké Prahy, který slaví velký úspěch. Brabec pohovořil také o poslední roli herečky Vlasty Chramostové, která v roce 1998 získala od prezidenta Václava Havla Řád T. G. Masaryka za zásluhy o demokracii.
21.02.2021 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Vlasta Chramostová (63 článků) , Jaroslav Brabec (53 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Žantovský: Havel a Masaryk? Úplně jiní. Havel není modla. Byl stejný na Hradě i v hospodě

 
28. říjen a 102. výročí Československa. Hostem vysílání ČT24 byl v této souvislosti ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Blízký spolupracovník prvního českého prezidenta na Václava Havla nejraději vzpomíná jako na člověka.
28.10.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Masaryk (151 článků) , Michael Michael (1652 článků)

Havel by to nejradši řídil jako malý diktátor. Novinář pamětník vzpomněl i podezřelou nehodu Dubčeka se zmizelou aktovkou

 
VZPOMÍNKY A PERLY „On nebyl přílišný demokrat, nejraději by podobně jako ostatně i T. G. Masaryk řídil stát jako autokrat, jako malý diktátor,“ říká spisovatel a někdejší novinář Jan Bauer na adresu Václava Havla, s nímž se osobně několikrát setkal. Jak uvedl, v roce 1989 se domníval, že prezidentem bude spíše Alexander Dubček. Vzpomíná, jak zvláštně proběhlo jeho setkání s řidičem auta, jež s Dubčekem bouralo, a zmínil aktovku, která prý po nehodě zmizela. Miloš Zeman, s nímž před lety napsal knihu, býval prý oslňující osobností a skvělým kamarádem, s nímž si vždycky rád popovídal. „Ovšem to trvalo jen do doby, než si ho ‚přivlastnil‘ Miroslav Šlouf,“ říká spisovatel. Vyjádřil se i k umělcům a k jejich „postoji“ k politice. Nevynechal ani Karla Gotta.
04.08.2020 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Karel Gott (6262 článků) , Jan Bauer (91 článků) , Jan Bauer (91 článků) , Jan Bauer (91 článků) , Miloš Zeman (25219 článků) , Jan Bauer (44 článků) , Václav Masaryk (151 článků) , Alexander Alexander (341 článků) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (106 článků)

Merkelová na Hrad, volá šéfredaktor Respektu Tabery

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery má za to, že po tom, co jsme zažili s prezidentem Milošem Zemanem, možná přišel čas úřad prezidenta zrušit. Jenže jedním dechem dodal, že poté, co úřad zastávaly takové osobnosti jako T. G. Masaryk nebo Václav Havel, není škoda úřad prezidenta rušit. A nabídl třetí možnost. Českou prezidentkou by se prý mohla stát současná německá kancléřka Angela Merkelová.
02.08.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Angela Merkelová (2702 článků) , Miloš Zeman (25219 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Máme mezi českými politiky řečníka Churchillovy úrovně? Publicista pátral. A zde je výsledek

 
Publicista Tomáš Procházka se v dnešním vydání MF Dnes zamýšlí nad tím, kde jsou čeští Churchillové. Vidí tu někoho, kdo by dokázal strhnout svým projevem národ tak, jako kdysi Churchill v bitvě o Anglii? Podle jeho slov tu nikdo neatakuje ani rétorickou hranici nastavenou u nás prezidenty T. G. Masarykem a Václavem Havlem.
18.07.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Masaryk (151 článků) , Václav Procházka (17 článků)

„Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ Křest lavičky Václava Havla v Bratislavě trhal uši. Máme VIDEO

 
V neděli pátého července byla v Bratislavě poblíž sochy Tomáše Guarrigua Masaryka slavnostně odhalena již druhá lavička Václava Havla na Slovensku. Akci doprovázelo podivné vystoupení, kterého si všimla facebooková stránka Zomri. Operní pěvkyně Eva Šušková totiž na videu vydávala zvuky a pazvuky „Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ O co mělo jít?
08.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“

 
Na Hradčanském náměstí v Praze v úterý v podvečer demonstrovaly stovky lidí proti politice prezidenta Miloše Zemana a vlády. Na akci, kterou pořádal spolek Masaryk, vystoupili mezi řečníky například senátoři David Smoljak, Marek Hilšer a Václav Láska, kteří kritizovali volbu nových členů Rady České televize či přístup vlády k Číně, píše iDNES.cz.
02.06.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25219 článků) , Marek Hilšer (181 článků) , Václav Masaryk (151 článků) , Marek Masaryk (2 články) , David David (754 článků) , David David (570 článků)

Československá ústava slaví 100 let. Profesor Pavlíček při té příležitosti vytáhl kauzu mariánského sloupu

 
REPORTÁŽ Kauza mariánského sloupu v době stého výročí československé ústavy a ústavního soudnictví je plná symboliky. Masaryk a mladé Československo se tehdy odstřihlo od vlivu rakouského mocnářství. Popíráme tím sociální důvody i práva menšin, které nebyly v ústavě Rakouska-Uherska vůbec zakotveny – například volební právo žen. Karel Havlíček Borovský by se také notně divil, že „trouba je zpět“. Pozapomíná se i na Masarykovu pozemkovou reformu a vypořádání se se šlechtou. Porevoluční „vystřízlivění“ pak přichází vždy a bylo i po sametové revoluci, tak už to v historii chodí. Hostem besedy ke kulatému výročí české státnosti, kterou uspořádala Nadace železné opony a novinářský nestor, autor řady publikací literatury faktu Milan Syruček, byl odborník na ústavní právo, profesor Václav Pavlíček.
29.02.2020 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Kája Pavlíček (15 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Záhada smrti Jana Masaryka: Badatelka promluvila o kostech i rekonstrukci činu

 
Ohavná vražda, sebevražda nebo snad nehoda? Nad smrtí Jana Masaryka stále visí mnoho otazníků. Část z nich by se ale mohla brzy rozplynout. Policie se totiž rozhodla udělat přesnou rekonstrukci posledních chvilek života syna T. G. Masaryka. Spisovatelka Václava Jandečková, která k obnovení vyšetřování dala popud, Blesk Zprávám prozradila, co se bude v příštích měsících dít. Doufá, že pokud by se potvrdila teorie vraždy, mohlo by se přijít i na viníka největší záhady poválečné historie. Klíčové informace mohou být podle ní, ale i podle historika z Muzea paměti 20. století Jana Kalouse, v sovětských archivech.
08.02.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (11 článků) , Jan Masaryk (134 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Zemřel Josef Plocek, z něhož komunisté udělali „vatikánského špiona“

 
Ve věku 94 let zemřel bývalý politický vězeň Josef Plocek, který se postavil nacistické i komunistické totalitě. V roce 2012 mu tehdejší prezident Václav Klaus udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka za zásluhy o rozvoj demokracie a lidských práv.
03.01.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10337 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Karel IV., Havel, Gott, Jágr, Zeman. Žebříček 10 největších Čechů mnohé naštve, kdo chybí?

 
Nejvýznamnější českou osobností byl podle pětiny lidí král Karel IV., na dalších místech se s nepatrným odstupem umístil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, někdejší prezident Václav Havel a nedávno zesnulý zpěvák Karel Gott,“ uvedla ČTK.
29.11.2019 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Karel Gott (6262 článků) , Karel Zeman (326 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Češi staví Gotta na úroveň Karla IV., Masaryka a Havla

 
Nejvýznamnější osobností českých dějin je podle pětiny lidí český král s císař Svaté říše římské Karel IV. Pro 19 procent Čechů je největší osobností první prezident Tomáš Garrique Masaryk a podle 18 procent bývalý prezident Václav Havel. Na čtvrtém místě žebříčku nejvýznamnějších osobností se umístil nedávno zesnulý zpěvák Karel Gott (16 procent). Plyne to z šetření CVVM.
29.11.2019 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Karel Gott (6262 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Masarykova poliklinika byla horší než středisko pro léčbu dobytka. Odbory prosadily „obsazení“ budovy komunistů. Havel se v Rakovníku mísí s „tatíčkem“

 
REPORTÁŽ „Chceme být léčeni jako lidé!“ Listina s touto výzvou a několika vykřičníky je k vidění v rakovnickém Samson Cafeé. Stejně jako další autentická svědectví o revoluci v regionu, kde rád pobýval Masaryk. Právě jeho jméno nese nemocnice ve městě, kde občané v listopadu 1989 chtěli po rudé straně hlavně to, ať předá budovu KSČ „ve prospěch zdraví nás všech“. Středočeský projekt poukazuje mimo jiné na spojitosti TGM a Václava Havla.
23.11.2019 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Masarykova poliklinika byla horší než středisko pro léčbu dobytka. Odbory prosadily „obsazení“ budovy komunistů. Havel se v Rakovníku mísí s „tatíčkem“

 
REPORTÁŽ „Chceme být léčeni jako lidé!“ Listina s touto výzvou a několika vykřičníky je k vidění v rakovnickém Samson Cafeé. Stejně jako další autentická svědectví o revoluci v regionu, kde rád pobýval Masaryk. Právě jeho jméno nese nemocnice ve městě, kde občané v listopadu 1989 chtěli po rudé straně hlavně to, ať předá budovu KSČ „ve prospěch zdraví nás všech“. Středočeský projekt poukazuje mimo jiné na spojitosti TGM a Václava Havla.
23.11.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Měli jsme si být rovni. Ale komunisté plánovali, zadrhli nám revoluci. Silná slova z Budějovic

 
REPORTÁŽ Také v Českých Budějovicích si lidé připomněli události listopadu 1989 a 1939. V centru města se jich sešly stovky. Pod bustou T. G. Masaryka vytvořili ze svíček nápis demokracie. Nechyběly ani fotografie Václava Havla. Na náměstí k lidem promluvila například spisovatelka Markéta Lukášková nebo bývalý senátor Jiří Šesták a rovněž zástupce Milionu chvilek pro demokracii. Nezapomnělo se ani na premiéra. „Budějce tě vidí, Babiši,“ hlásal nápis na jedné z cedulí.
19.11.2019 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Jiří Havel (434 článků) , Jiří Havel (434 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Měli jsme si být rovni. Ale komunisté plánovali, zadrhli nám revoluci. Silná slova z Budějovic

 
REPORTÁŽ Také v Českých Budějovicích si lidé připomněli události listopadu 1989 a 1939. V centru města se jich sešly stovky. Pod bustou T. G. Masaryka vytvořili ze svíček nápis demokracie. Nechyběly ani fotografie Václava Havla. Na náměstí k lidem promluvila například spisovatelka Markéta Lukášková nebo bývalý senátor Jiří Šesták a rovněž zástupce Milionu chvilek pro demokracii. Nezapomnělo se ani na premiéra. „Budějce tě vidí, Babiši,“ hlásal nápis na jedné z cedulí.
18.11.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Jiří Havel (434 článků) , Jiří Havel (434 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Herec Trojan: Milion chvilek v politice? Možná, kdyby... A Babiš? Odklon od Masaryka s Havlem

 
Sobotní demonstraci na Letenské pláni přišel do internetové televize DVTV zhodnotit herec Ivan Trojan. Opozici, které organizátoři rozdávali úkoly, prý drží palce, ale zatím to podle jeho slov trochu skřípe. Sdělil, co jemu osobně na současné vládě vadí nejvíce. „Nelíbí se mi, že ANO vládne s komunisty. I to, že nejsme ochotni přijmout dvanáct uprchlíků, je zarážející,“ říká Trojan. A pustil se i do prezidenta a do hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího.
17.11.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (318 článků) , Václav Klaus (10337 článků) , Václav Havel (5980 článků) , Václav Masaryk (151 článků)

Naši identitu si uchráníme jen v rámci EU, sdělil Moravcovi filosof Daniel Kroupa

 
Filosof Daniel Kroupa, historik Pavel Suk a jazykovědec Karel Oliva ve druhé hodině Otázek Václava Moravce v České televizi rozebírali, kde se vzala česká skepse vůči Evropské unii, proč je Václav Havel v EU dodnes citován, zatímco Václav Klaus nikoli, a jak je to s nacionalismem a s přáním zakladatele našeho státu T. G. Masaryka federalizovat Evropu.
27.10.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Klaus (10337 článků) , Václav Masaryk (151 článků) , Daniel Havel (78 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Oliva (2 články) , Daniel Daniel (528 článků)

Naši identitu si uchráníme jen v rámci EU, sdělil Moravcovi filosof Daniel Kroupa

 
Filosof Daniel Kroupa, historik Pavel Suk a jazykovědec Karel Oliva ve druhé hodině Otázek Václava Moravce v České televizi rozebírali, kde se vzala česká skepse vůči Evropské unii, proč je Václav Havel v EU dodnes citován, zatímco Václav Klaus nikoli, a jak je to s nacionalismem a s přáním zakladatele našeho státu T. G. Masaryka federalizovat Evropu.
27.10.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5980 článků) , Václav Klaus (10337 článků) , Václav Masaryk (151 článků) , Daniel Havel (78 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (296 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Daniel (528 článků) , Daniel Oliva (2 články) , Daniel Daniel (528 článků)

Zeman na Hradě přijal Klause. Prezidenti na fotku přibrali i Masaryka

 
Pevný stisk a široký úsměv. Prezident Miloš Zeman na Hradě přijal svého předchůdce Václava Klause. Na snímku, který zveřejnil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, je dvojice navíc v doprovodu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. O čem se Klaus se Zemanem bavili, Hrad neupřesnil, prý šlo ale o přátelské setkání. Dvojice někdejších politických rivalů si spolu v posledních letech až na drobnosti notuje. A Klaus nedávno nastínil možnost, že by se na Hrad mohl vrátit teoreticky zase on.
15.01.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10337 článků) , Miloš Zeman (25219 článků) , Václav Masaryk (151 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »