Články k osobnosti

Václav Křístek

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Křístek »
 

ČT: Kobra je Karel. Hlas pro římského krále s Kryštofem Hádkem oslaví 700. výročí Karla IV.

 
Končí věk rytířů, začíná věk diplomacie. Mladý princ se musí vymanit z područí dominantního otce a nalézt svou vlastní roli v historii svého národa a celé Evropy. Výpravný televizní film režiséra a scenáristy Václava Křístka s Kryštofem Hádkem v hlavní roli uvede ČT1 v neděli, 15. května ve 20.00 hod. v rámci oslav sedmistého výročí narození Karla IV.
30.04.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (213 článků) , Václav Křístek (6 článků)

Hrát vladaře může svádět k trapnosti, říká Kryštof Hádek ke své roli Karla IV.

 
Film Hlas pro římského krále od režiséra a scenáristy Václava Křístka natočený u příležitosti 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. uvede Česká televize ve čtvrtek 15. května. V hlavních rolích výpravného snímku se představí Kryštof Hádek (Karel IV.), Stanislav Majer (Jan Lucemburský), Tereza Voříšková (Blanka z Valois) a Hana Vágnerová (Eliška Přemyslovna).
28.04.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (213 článků) , Tereza Voříšková (246 článků) , Stanislav Majer (61 článků) , Václav Křístek (6 článků) , Tereza Vágnerová (54 článků)

Zase princ, a zase Karel: Kryštof Hádek se představí ve štědrovečerní pohádce. Takhle bude vypadat

 
O herci Kryštofu Hádkovi  (33) jsme nedávno psali v souvislosti s jeho rolí v historickém snímku Hlas pro římského krále, věnovaném jedné z nejvýznamnějších postav naší historie - Karlu IV. Mladší z bratrů Hádkových ve filmu, v němž režisér Václav Křístek zmapoval období, kdy se mladý princ musí vymanit z područí dominantního otce a nalézt své postavení v historii svého národu i Evropy, ztvárnil právě ústřední roli Karla IV. A Karel se jmenuje i jeho postava v pohádce Korunní princ, již Česká televize uvede na Štědrý večer.
10.11.2015 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (213 článků) , Václav Křístek (6 článků) , Karel Štědrý (118 článků)

Hádek jako Karel IV., Voříšková jako Blanka z Valois. ČT dokončuje historický velkofilm

 
Česká televize připomene výročí sedmistého narození Karla IV. sérií speciálních pořadů. Jedním z nich bude výpravný historický film režiséra Václava Křístka Hlas pro římského krále. Dokončovaný film se v těchto dnech stěhuje do střižen na Kavčích horách. Karla IV. hraje Kryštof Hádek. "Samozřejmě cítím zodpovědnost, protože diváci budou mít jistá očekávání, vzhledem k tomu, jak důležitou postavou našich dějin je Karel IV.," uvedl. Tereza Voříšková ztvární Blanku z Valois. Do vysílání ČT ve spolupráci s Univerzitou Karlovou chystá i dokumentární cyklus Sedm pečetí Karla IV., který se v sedmi epizodách věnuje různým podobám osobnosti velkého evropského panovníka.
20.10.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (213 článků) , Tereza Voříšková (246 článků) , Václav Křístek (6 článků)

Bývalí filmoví i skuteční milenci Voříšková a Hádek opět jako pár: Takhle budou vypadat v dalším snímku

 
Po trilogii Jan Hus začala Česká televize v těchto dnech natáčet další historický film věnovaný jedné z nejvýznamnějších osobností našich dějin - Karlu IV. Ve snímku s názvem Hlas pro římského krále režisér Václav Křístek mapuje období, v němž se mladý princ musí vymanit z područí dominantního otce a nalézt vlastní úlohu v historii svého národa a celé Evropy.
26.08.2015 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (151 článků) , Václav Křístek (6 článků)

Filmař Václav Křístek: Ke Krčínovi jsem se dostal přes Mušketýry

 
Filmař Václav Křístek vydal román Prohrát slunce před svítáním. "Byli jsme generace, kterou ovlivnil nástup Beatles. Tehdy se objevil francouzský film Tři mušketýři a začal Vinnetou. Lidé se rozdělili, buď měli rádi mušketýry, nebo Divoký západ. Ten jsem také miloval, ale zůstal jsem spíš u mušketýrů," vysvětlil svůj námět Křístek.
10.05.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Křístek (6 článků)
« Předchozí 1 Další »