Články k osobnosti

Václav Koukal

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Koukal »
 

Bývalý pražský primátor a nynější kandidát do Senátu Koukal: Kancléřka Angela Merkelová končí

 
ROZHOVOR Bývalý pražský primátor za ODS, exsenátor a bývalý český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal prohlásil, že režim v Rusku nebude ještě hodně dlouho postaven na takových demokratických principech, jako jsou naše režimy. „Chraňme si naši demokracii, pokud tady ještě nějaká je. Nečekejme ale, že od zítřka bude Putin stejným demokratem. To je historický nesmysl,“ řekl bývalý politik, který je dnes členem dozorčí rady Institutu Václava Klause. V rozsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o budoucnosti pravice, prezidentovi Miloši Zemanovi a „pražské kavárně“ i o současné migrační krizi.
13.11.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Angela Merkelová (2475 článků) , Václav Koukal (8 článků) , Jan Zeman (366 článků)

Zkušený exprimátor Prahy promluvil k Babišovi

 
Nad výsledky letošních komunálních a senátních voleb se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zamýšlí bývalý pražský primátor Jan Koukal. Všímá si například tvrzení exprezidenta Václava Klause, že jak v komunálních, tak v prvním kole senátních voleb letos vyhrála nepolitická oligarchie.
21.10.2014 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Václav Koukal (8 článků)

Exprimátor Koukal k návratu Klause do ODS: Musel by být blázen...

 
Bývalý pražský primátor, později senátor za ODS a velvyslanec v Rakousku Jan Koukal má velmi kritický pohled na současnou občanskou demokracii, stranu, kterou spoluzakládal. V rozhovoru pro server Novinky.cz říká, že by měla rezignovat celá výkonná rada a také šéf poslanců Marek Benda. O návrat otce zakladatele prý nemá strana zájem a Václav Klaus by byl blázen, kdyby se o to pokoušel.
16.08.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Marek Benda (534 článků) , Jan Marek (358 článků) , Václav Koukal (8 článků) , Jan Marek (141 článků) , Jan Benda (39 článků)

Lidovečtí senátoři mají nového předsedu. Koukala nahradí Šilar

 
Senátoři za KDU-ČSL mají nového předsedu. Stal se jím Petr Šilar, který byl dříve místopředsedou strany. Nahradí tak Václava Koukala, který už nebude obhajovat mandát.
09.10.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Koukal (8 článků) , Petr Šilar (47 článků)

Exprimátor Koukal: ODS je rozplizlá, potřebuje návrat Klause

 
Bývalý pražský primátor Jan Koukal, jeden ze zakladatelů ODS, se přihlásil k myšlence, že by se „stará garda“ z devadesátých let mohla do vedení strany vrátit a otočit jí zpět do směru, ze kterého začala uhýbat. Nevyloučil ani návrat Václava Klause, o kterém se v ODS v posledních dnech začalo mluvit. Je prý třeba zlomit současnou rozplizlost ODS a vrátit stranu pravicovým voličům.
29.08.2012 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Václav Koukal (8 článků)

KDU-ČSL chce přes prázdniny najít kandidáty do Senátu

 
Do konce prázdnin chtějí lidovci najít kandidáty pro senátní volby roku 2012. Nahradit mají Petra Pitharta a Václava Koukala. Podle prvního místopředsedy KDU-ČSL Petra Šilara budou volby pro lidovce existenční záležitostí.
08.07.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Koukal (8 článků) , Petr Pithart (192 článků)

Prezident Klaus předal olympijským medailistům zlaté plakety

 
Václav Klaus na Pražském hradě popřál Sáblíkové, Záhrobské, Bauerovi, Koukalovi, Jakšovi a Magálovi.
22.04.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Václav Koukal (8 článků)

Velvyslanec Koukal: Vyznamenání pro Klause navrhla rakouská strana

 
Český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal na dotaz Novinek sdělil, že předání nejvyššího rakouského státního vyznamenání českému prezidentovi Václavu Klausovi iniciovala rakouská strana. Ohradil se tím proti tvrzení deníku Der Standard, který naznačil, že šlo o iniciativu české strany.
15.05.2009 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Václav Český (493 článků) , Václav Koukal (8 článků)
« Předchozí 1 Další »