Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Zaplacená amnestie? Výroky soudce Kydalky řešil kárný senát

 
Slova o tom, že amnestie prezidenta Václava Klause mohla být zaplacená, přivedla až před kárný senát soudce pražského Městského soudu Kamila Kydalku. Ten si nebral servítky a před novináři naznačil, že počin bývalé hlavy státu byl připravený tak, aby pomohl konkrétním lidem. Kárný senát Nejvyššího správního soudu nakonec ve středu nerozhodl, jelikož se někteří svědci omluvili, projednávání odročil na konec října.
26.09.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

 
V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A padaly výroky, které přijímači sirotků slyšet nechtějí. Nejprve arabista konstatoval, že jsou zde nevyřešené otázky, které by měly být vyřešeny před jakýmkoliv rozhodnutím. Pak přešlo téma na Islámský stát a Sýrii a arabista Pelikán znovu pálil nepříjemné pravdy a nakonec kritizoval i způsob, jakým se Evropa postavila k migrační krizi. Interview vzbudilo ve veřejné diskusi značnou pozornost, stejně tak na sociálních sítích. Pro srovnání, video mělo na stránkách ČT24 více než 8 a půl tisíce zhlédnutí, taková čísla v poslední době překonali jen Tomio Okamura a Václav Klaus starší.
25.09.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Tomio Okamura (2207 článků) , Petr Václav (797 článků)

Vy se cpete, děti umírají. Zdeněk Zbořil bez milosti o binci kolem sirotků: Jde o něco jiného

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Opakovaně mohu říct, že nejde o děti a sirotky, ale o Babiše. Diskuse je vlastně na začátku a už mnozí vědí, kdo je padouch a kdo hrdina,“ reaguje na kauzu sirotci politolog Zdeněk Zbořil, který přidal svůj komentář také k některým vyjádřením, která padla na toto téma v Poslanecké sněmovně. V reakci na vystoupení Václava Klause mladšího Zbořil podotýká: „Skutečně by se mohli naši politici a političky přestat chovat jako americké stars zajíždějící se nechat vyfotografovat v zemích zbídačených naší chamtivostí a touhou po přepychu.“ A jak celá věc dopadne? Paní Šojdrová má času dost, o peníze nepřijde, a pokud jde o vládu, nějaké řešení najde. „Jen se jí nechce vyhazovat peníze z okna,“ říká politolog.
24.09.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

FOTO Otevřená agrese proti Maďarsku, jako u nás v roce 1968. Klaus mladší, Okamura, Foldyna a mnoho dalších demonstrovalo před ambasádou

 
Stovky lidí včetně některých českých poslanců dnes v Praze demonstrovaly na podporu postoje maďarského premiéra Viktora Orbána k migraci. Nechyběli například Tomio Okamura (SPD), Jaroslav Foldyna (ČSSD), Václav Klaus mladší (ODS) nebo europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM). Někteří hovořili o jisté podobnosti s událostmi roku 1968.
20.09.2018 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaromír Kohlíček (67 článků) , Tomio Okamura (2207 článků) , Jaroslav Foldyna (525 článků)

Dnes už si pouze utopičtí snílkové a neomarxisté myslí… Miroslav Ševčík dostal ocenění od Klause

 
Bývalý prezident Václav Klaus společně s výkonným ředitelem IVK Jiřím Weiglem předali ve středu za účasti členů dozorčí a správní rady IVK i dalších hostů Cenu Institutu Václava Klause pro rok 2018 českému ekonomovi doc. Miroslavu Ševčíkovi.
20.09.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Ševčík (36 článků) , Jiří Ševčík (9 článků) , Jiří Ševčík (2 články)

Václav Klaus ml.: Miliony dětí trpí hladem! Prodejte poslední košili a jděte je zachránit. Kalousku, cože?

 
V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky to zase jednou pořádně vřelo. Poslanci sváděli slovní bitvu o globální pakt OSN o migraci, o globální pakt OSN o uprchlících a také o 50 syrských válečných sirotků, které jsme mohli přijmout v Česku. Usnesení o jejich přijetí bylo zamítnuto. O slovo se hlásili Miroslav Kalousek z TOP 09, poslanec ODS Václav Klaus mladší nebo Jana Levová z hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Raději se podívejte sami, co všechno řekli...
20.09.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Václav Svoboda (227 článků) , Miroslav Svoboda (36 článků) , Jan Svoboda (212 článků) , Miroslav Svoboda (159 článků) , Jan Svoboda (212 článků) , Jan Svoboda (212 článků) , Jan Svoboda (212 článků)

To není jen tak... Někdejší hvězda temně promluvila o Zemanovi a Klausovi

 
Hostem pořadu Českého rozhlasu Osobnost Plus byl tentokrát bývalý politik, expředseda ODA a též bývalý ministr spravedlnosti, advokát Jan Kalvoda. V rozhovoru vzpomínal, proč v devadesátých letech odešel z politiky, a také jak se tenkrát mýlili. Pak se pustil do dvou nestorů české politické arény, Václava Klause a Miloše Zemana. Prý od devadesátých let změnili své hodnoty, a opět padlo slovo o velezradě.
19.09.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Václav Český (493 článků)

Mluvil Václav Klaus st., slyšely jen PL: Z toho by Merkelová neměla radost. Ona organizuje výměnu obyvatel Evropy za migranty

 
REPORTÁŽ V pondělí se v pražském Autoklubu konalo veřejné představení a křest knihy Aleše Valenty Německo: mýtus a realita. Knihu pokřtil autor její předmluvy Václav Klaus. Exprezident Václav Klaus na úvod řekl, že kniha vychází k výročí Mnichova. Dle něj je Valentova kniha hlubokým ponorem do současného Německa a je založena na detailních znalostech.
19.09.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Aleš Valenta (72 článků)

Vzpoura pokrytců proti sociálním sítím

 
Je možné na jednu stranu cenzurovat, a na druhou volat po takřka neomezené svobodě slova, aniž by člověk vypadal hloupě? Podle pánů, jako je Tomio Okamura a Václav Klaus mladší, nejspíše ano.
18.09.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Tomio Okamura (2207 článků)

Václav Klaus: Ekonomie je složitá společenská věda. Kdo ji zvládne, dává úžasný nástroj k pochopení světa

 
Václav Klaus slavnostně zahájil akademický rok Národohospodářské fakulty VŠE
18.09.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Mám pro vás nápad, paní Šojdrová, udeřil Ladislav Jakl. A začal sypat z rukávu

 
Kandidát do Senátu za SPD Ladislav Jakl, jenž byl tajemníkem prezidenta Václava Klause, se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke kauze (ne)přijetí sirotků.
18.09.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Jiří Baťa: Svoboda slova. Se vším všudy, nebo s výjimkami?

 
Václav Klaus ml. přišel s pozoruhodným názorem, resp. s návrhem zákona, který by měl chránit svobodu slova (míněno ve veřejném prostoru), jinými slovy, aby Facebook a další sociální sítě nemohly mazat a cenzurovat příspěvky, ale mohly blokovat (mazat) pouze výzvy ke genocidě a „podobně“.
18.09.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Svoboda (227 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků)

VIDEO Klaus starší: EU je zlo, potřebuje revoluci. Sirotci? Falešná hra

 
Exprezident Václav Klaus zavítal do veřejnoprávního Českého rozhlasu. Ve studiu usedl za stůl a spustil ostrou dělostřeleckou přípravu k útoku na Brusel a Berlín. Evropskou unii označil za zlo, se kterým je třeba co nejdříve skoncovat. A to nebylo zdaleka to jediné, co zaznělo z úst Václava Klause...
17.09.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Český (493 článků)

Klaus ml. umlčen. Tak co ta cenzura internetu? Zveřejněno VIDEO, které prý vypovídá o mnohém

 
Jsou velké společnosti působící na internetu opravdu nestranné a politicky neangažované? Mnozí by na tuto otázku již teď odpověděli jasným ne. Ale nyní se objevilo video, které ukazuje, jak se v roce 2016 stavěla ke zvolení Donalda Trumpa společnost Google. Zveřejnil jej server Breitbart. Reakce členů představenstva byly více než výmluvné a pro příznivce tehdy čerstvě zvoleného amerického prezidenta rozhodně ne příznivé. Video se objevilo právě včas vzhledem k tomu, že Václav Klaus mladší byl zabanován na Facebooku.
17.09.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Václavu Klausovi ml. po Partii TV Prima zablokovali Facebook. Proti blokacím na něm bojuje, hájí Maďarsko a nadává mu ,,kolaborant” Štětina

 
Poslanec Václav Klaus mladší (ODS) byl zablokován na svém facebookovém profilu. On sám nyní chystá novelu zákona, která by měla cílit na cenzuru sociálních sítí. Klaus mladší včera také diskutoval na TV Prima v pořadu Partie.
17.09.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Bylo mi líto, když se pan Soros musel poroučet z Maďarska, řekla v Partii Babišova poslankyně. Proti ní seděl Klaus junior. Nebudeme prozrazovat, co následovalo

 
Poslanec ODS Václav Klaus mladší zavítal do nedělní Partie televize Prima, nadechl se a byl k nezastavení. Důrazně se zastal maďarského premiéra Viktora Orbána, rozcupoval premiéra Andreje Babiše a nenechal nit suchou na EU. Tvrdě se zastával svobody slova. Tvrdou ránu zasadil i společnosti Facebook. Proti Klausovi seděla někdejší ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková, která se snažila nabídnout jiný pohled.
16.09.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Helena Válková (347 článků)

Klaus pro PL o trestání Maďarska Bruselem: Skandální vrchnostenská arogance EU a vyhrožování odpůrcům migrace. Babišova podpora Orbána je správná. A nechvalně známý Poche…

 
ROZHOVOR Bývalý prezident Václav Klaus odpověděl na otázky ParlamentníchListů.cz, které se týkaly kroků Evropské unie proti Maďarsku. „Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím… Poslední hlasování v Evropském parlamentu je výhrůžkou i vzkazem všem dalším zemím, jak s nimi bude „poevropsku“ zacházeno,“ uvedl k tomu Klaus.
15.09.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus: V Německu proběhla neomarxistická revoluce, a teď ji vnucují všem ostatním. Píše o roli Merkelové i agresivní Antify

 
Německo je kolébkou nacismu i Marxe a obojí je v něm, byť přetransformovaně, dodnes obsaženo, říká bývalý prezident Václav Klaus. Úžasným úspěchem Německa podle jeho slov je, že využilo své nacistické minulosti jako odrazového můstku k transformaci viníka v učitele, v kazatele a ve vzor nás všech. „Německo špatně chápeme, protože mu nerozumíme,“ píše exprezident ve svém komentáři v sobotním vydání deníku Mladá fronta Dnes.
15.09.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus: Patnácté Rozmluvy na Hanspaulce

 
I legální pracovní migrace je vážným a riskantním fenoménem naší současnosti.
14.09.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Klaus pro PL o trestání Maďarska Bruselem: Skandální vrchnostenská arogance EU a vyhrožování odpůrcům migrace. Babišova podpora Orbána je správná. A nechvalně známý Poche…

 
ROZHOVOR Bývalý prezident Václav Klaus odpověděl na otázky ParlamentníchListů.cz, které se týkaly kroků Evropské unie proti Maďarsku. „Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím… Poslední hlasování v Evropském parlamentu je výhrůžkou i vzkazem všem dalším zemím, jak s nimi bude „poevropsku“ zacházeno,“ uvedl k tomu Klaus.
14.09.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)