Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Václav Klaus a kolektiv: Nadnárodní organizace jsou evidentně nefunkční

 
Občané na vlastní oči vidí a uvědomují si nepotřebnost nadnárodních organizací. Možná si na ně většina v dnešní situaci ani nevzpomene, což je ještě silnějším důkazem spornosti jejich existence.
07.04.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Vysílali jsme: Klaus pro Blesk o koronaviru a vládních opatřeních. Sám měl test negativní

 
Je pandemie nového koronaviru cenou za přílišnou otevřenost hranic? Hrozí konec schengenského prostoru? Jak dlouho zůstanou hranice uzavřené? Nejen o tom byla řeč v úterním Epicentru, hostem byl exprezident a bývalý premiér i ministr financí Václav Klaus. Bývalý prezident mimo jiné řekl, že se před třemi týdny nechal otestovat v Ústřední vojenské nemocnici kvůli události ve svém okolí. A že test mu vyšel negativní.
07.04.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Pozor, Václav Klaus může kandidovat na Hrad! Doktor Macek si všiml tohoto klíčového okamžiku

 
Doktor Macek znovu promluvil o koronaviru a zalitoval, že epidemiolog Roman Prymula procitl až teď. Zmínil také možnou další kandidaturu Václava Klause na Hrad.
06.04.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Klausův právník vzkazuje Prymulovi: Promořování je trestný čin, hrozí i doživotí

 
Nedávné rozhodnutí náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly (58) promořit řízeně obyvatelstvo koronavirem vyvolalo bouřlivé diskuse. Proti se staví spousta lidí, mezi nimi i právník Pavel Hasenkopf (41), který mezi lety 2003 až 2013 pracoval v prezidentské kanceláři za Václava Klause a dokonce se mu podařilo u Zemanovy administrativy prosadit omluvu za její nepravdy o svém vlivu na znění kontroverzní amnestie. Hasenkopf nyní říká, že Prymula by mohl jít za své rozhodnutí i do vězení.
06.04.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Pavel Roman (303 článků)

Václav Klaus mladší: Záchrana maminky Livie!

 
Současná situace si žádá jistá opatření. Své o tom ví i Václav Klaus mladší (50). Předseda hnutí Trikolóra se rozhodl svou maminku Livii (76) odstěhovat na nějaký čas na chalupu, kde bude více v bezpečí.
06.04.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Václav Klaus: Překonejme protikorupční „paranoiu“

 
Rychle překonat devastující následky epidemie samotné (a způsobu jejího řešení zvláště) nebude možné bez zásadní změny atmosféry ve společnosti a bez opuštění některých tragicky mylných představ poslední éry.
06.04.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Václav Klaus a kol.: Nedopusťme rozvrácení našich veřejných financí

 
Nadpis této části našich úvah nad důsledky koronavirové pandemie (a zvolených řešení k jejímu poražení) by měl mít následující podtitul: nikoli další výdaje, ale radikální revize existujících rozpočtových výdajů.
05.04.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Od pánů Moravců zpátky ke skutečné politice, radí Václav Klaus. Skončit klimaalarmismus a genderismus. Jinak příští pandemii už nezvládneme

 
Bývalý prezident Václav Klaus se domnívá, že pandemie „uvolnila stavidla“, která bude těžké vrátit. Podle něj bude pokračovat posilování moci státu na úkor oslabování volného trhu a svobody jednotlivce. V boji s koronavirem padla velká část dosavadních politických a společenských tabu, upozorňuje bývalá hlava státu ve svém sobotním komentáři.
04.04.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Jít do války s EU? Klaus ml. včera u Soukupa dvakrát šokoval. Vládě navrhne radikální krok. A pak řekl něco, z čeho v Bruselu mají hrůzu

 
Do pořadu Jaromír Soukup LIVE přijal pozvání předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší, hovořil o aktuální situaci ohledně koronaviru v České republice. Varoval vládu před negativními dopady na ekonomiku a varoval před koncem mnoha firem a živnostníků. Doporučil přistoupit k opatřením po vzoru britského premiéra Borise Johnsona. A v neposlední řadě se ostře pustil do pasivity Evropské unie.
03.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Jaromír Soukup (55 článků)

Klause potěšilo narození vnučky. Klaus ml.: „Porod v době nejčernějšího dne“

 
Radostná událost zlepšila náladu rodině bývalého českého prezidenta Václava Klause. Jen pět dnů po vyhlášení nouzového stavu jeho mladší syn Jan s manželkou Lucií oznámili narození dcery. Jak Blesk Zprávám prozradil prezidentův druhý syn Václav Klaus mladší, svoji neteř ještě neviděl. Na návštěvu zatím nedorazil ani dědeček. Dodržuje totiž poctivě nařízení vlády, rodina se tak vůbec nestýká.
03.04.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

„Škoda jich nebude.“ Klaus st. a kolektiv sepsali zásadní text k virové krizi

 
Slova o podpoře firem, podpoře živnostníků a podpoře zaměstnanců jsou z úst vládních představitelů slyšet často. Ale jaká má podpora být? Podle Institutu Václava Klause jednoduchá, a hlavně administrativně nenáročná. V krizi dle institutu zaniknou slabé a nemocné firmy a nebude jich škoda. Ty by se vláda prý neměla snažit zachraňovat. „Nejlépe by všemu pomohl volný, svobodný a minimálně regulovaný trh,“ říká institut.
02.04.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

„Já se chlubil?“ Klaus udeřil na Šídla. Došlo i na Švejnara, ten prý stále nechápe

 
Bývalý prezident Václav Klaus i toto úterý pokračoval v on-line výuce transformačních procesů devadesátých let pro studenty Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jak sám poznamenal, jde stále o neuzavřené téma, a došlo tedy i na mnoho postřehů propojených se současným děním, jako je současná ekonomická situace navázaná na řádění koronaviru či téma restitucí. Pár vět adresoval i komentátorovi Jindřichu Šídlovi, který si vzal minulou Klausovu přednášku na paškál ve svém satirickém pořadu Šťastné pondělí.
01.04.2020 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Václav Klaus: Nelze přijmout zdravotnický absolutismus

 
Vyslovit větu uvedenou v titulku je značně rizikové. Jsme si toho vědomi. Autoři takového výroku se téměř automaticky dostávají mezi „popírače“, mezi ty, kteří bezohledně a nezodpovědně popírají nebezpečí dnešní epidemie.
01.04.2020 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Kde jste zalezlí? udeřil Klaus ml. na nepřátele. A představil krizový plán

 
Růst epidemie za poslední dva dny v ČR zpomaluje. Myslím, že do 14 dnů se začne život vracet do normálu. Raduje se na svém facebookovém profilu předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Podle jeho slov však budeme řešit spoustu problémů. I proto jeho hnutí dokončuje materiál, který nazývá Ozdravným plánem, jenž by ve středu mělo schválit předsednictvo hnutí.
31.03.2020 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

K Zemanovi může jen Mynář, kníže se izoloval na zámku. Klaus je „youtuber“, Drahoš chatař

 
Miloš Zeman (75) opět promluví k národu v době pandemie. A to již tuto neděli v pořadu S prezidentem v Lánech na Blesk.cz. V sobotu za ním zamíří i vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), jinak ale má osobní přístup k hlavně státu pouze kancléř Vratislav Mynář. Blesk Zprávy zjišťovaly, jaký režim zavedli další čeští politici – věkem důchodci. Nejstarší poslanec Karel Schwarzenberg (82) (TOP 09) se před světem uzavřel na zámku Dřevíč, senátor Jiří Drahoš (71) nevynechává Senát ani chatu. A co Václav Klaus (78)?
31.03.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Karel Schwarzenberg (3928 článků) , Jan Hamáček (1959 článků) , Miloš Zeman (24024 článků) , Vratislav Mynář (1114 článků) , Jiří Drahoš (1159 článků)

Václav Klaus bez roušky a on-line pronesl silné varování studentům: V EU dojde po koronavirové krizi...

 
Bývalý prezident Václav Klaus musel v době koronavirové krize přerušit vyučování na Vysoké škole ekonomické. Pro své studenty ale připravil on-line výuku, ve které se věnoval procesu transformace české ekonomiky z plánované předrevoluční na novou tržní. A pochlubil se mnoha vzpomínkami, že jako tehdejší premiér stál přímo u toho a má na tom velkou zásluhu. V rámci přednášky také zkritizoval Evropskou unii a vyjádřil obavy z ekonomické situace po odeznění pandemie koronaviru.
26.03.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

BIS se líbil názor, že Klaus je nepřítel svobody a Západu. Pak to vysvětlovala neopatrnou manipulací s telefonem

 
O bezvýznamnosti a bezcennosti Evropské unie. Mimo jiné i o tom hovořil exprezident Václav Klaus do Lidových novin, které z toho udělaly upoutávku na exlusivní rozhovor. Naštvalo to novináře z Respektu Marka Švehlu, který se na Twitteru také vyjádřil: "Dávat si tyhle nebezpečné lži jako pouták na čtenáře, je vrchol ubohosti." Doteď jde o běžnou názorovou výměnu. Nicméně Švehlův názor lajkovala i Bezpečnostní informační služba (BIS), která vše vysvětlila dosti nedůvěryhodně. Prý šlo o neopatrné listování v mobilním telefonu.
22.03.2020 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Lhář a rozbíječ Klaus. Nenechte se oblbnout, nabádal Kundra z Respektu. Dozvěděl se o sobě mnoho nepěkného

 
Novinář Ondřej Kundra z redakce časopisu Respekt se pustil do exprezidenta Václava Klause, jenž v rozhovoru pro Lidové noviny kritizuje špatné fungování Evropské unie, které se podle něj nyní ukazuje v celé své kráse. Kundra apeluje, aby lidé „takovým lhářům“ nevěřili, protože právě EU nám prý v řešení krize kolem koronaviru bude ještě velmi nápomocná. „Kundra, zamindrákovaná bytost a eurofanatik," schytal to pak od Tomáše Vyorala a Josefa Provazníka.
22.03.2020 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Tomáš Vyoral (80 článků)

EU je domek z karet, co vypadá jako palác. Vyplašení úředníčci, kteří jsou v krizi úplně k ničemu. Teď to lidé vidí, oceňuje Petr Mach

 
ROZHOVOR „Nečekejme, že mohla Evropská unie nějak reagovat. Nemohla. Evropská unie není užitečná instituce do potíží. Jednat mohly jen členské státy. Evropská unie mohla nanejvýš nepřekážet,“ shrnul události posledních týdnů Petr Mach. Ekonom, bývalý předseda Strany svobodných a v minulosti rovněž poradce prezidenta Václava Klause, v současnosti spolupracuje s jeho synem, Václavem Klausem mladším. V ekonomické sekci pomáhá hnutí Trikolóra. V rozhovoru upozornil, že lidé dnes jasně vidí neužitečnost Evropské unie. Podle Macha je to jako zjištění, že král je nahý. A takové zjištění prý přichází se ztrátou přízně mlčící většiny.
21.03.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Petr Václav (861 článků)

Prezident Klaus o epidemii. Někteří to nebudou číst rádi

 
Druhý český prezident Václav Klaus v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny prohlásil, že pandemie koronaviru je největší událostí našich životů a že si kvůli ní budou muset Češi odříct své pohodlí. Zmínil také slabost EU, která vyplula na povrch právě v koronavirové krizi. Stranou neponechal ani ekologické plány EU. Vezmou teď zasvé?
21.03.2020 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)