Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Výkřik a exkurze do bažin, to jsou PL. A na druhé straně Respekt a Deník N... Nesouhlasím! Šídlo v rozepři s dalšími novináři

 
Hostem pořadu Insider na Info.cz byl novinář Jindřich Šídlo, kterého vyzpovídali Tomáš Jirsa a Michal Půr. Tématem byla politika a média. Se současnou situací vidí spoustu paralel z minulosti. „Tady byl prostě Václav Klaus a mnoho trpaslíků. Vlastně největší opozicí Klausovi byl skoro Václav Havel, i když to jejich první volební období Havla jako prezidenta bylo velmi konsenzuální s Klausem. No, a to pochopil Zeman, který se tehdy stal předsedou ČSSD a ty malé strany systematicky zlikvidoval,“ přirovnal Šídlo současnou politickou situaci k roku 1992. Existuje něco jako mediální hlavní proud?
01.05.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5757 článků) , Václav Klaus (9957 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků) , Jindřich Havel (8 článků) , Michal Zeman (2 články)

Klaus ml. se pochlubil novorozenou neteří. Exprezident Klaus se z nové vnučky těší

 
Václav Klaus mladší představil světu svou neteř Amélii. Jak sám napsal, pochoval si ji vůbec poprvé od chvíle, kdy se 17. března narodila jeho mladšímu bratrovi Janovi a jeho ženě Lucii. Na návštěvu syn bývalého prezidenta zašel ve čtvrtek. Klaus starší se již dříve nechal slyšet, že ho narození nové vnučky velmi těší.
01.05.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Klaus ml.: Silný vzkaz starostovi Kolářovi „pod postel“. Kdyby Rusové chtěli, tak...

 
Šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší promluvil k národu. Vyjádřil se na téma koronavirové krize. A to i k věcem, o kterých se podle jeho názoru moc nemluví. Proto Klaus považoval za nutné je připomenout. A když přišel o prostor na serveru Novinky.cz, tak už prý nesmí napsat ani slovo, hledá jiné cesty, jak sdělit lidem, co má na srdci. Podívejte se sami, co řekl např. na konto starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09).
01.05.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Sorosův dluhopis – vy byste si ho koupili? Jourová je zbytečná a nevidí si na špičku nosu. Petr Mach žasne nad tím, do čeho nás EU může zkusit uvrtat pravidlům navzdory

 
ROZHOVOR Vydávat dluhopisy? To EU udělat nesmí, varuje Petr Mach (Trikolóra). Prý ale hrozí, že Unie vlastní pravidla obejde. „Není ale žádný důvod, abychom my ručili za dluhy jiných,“ dodává zkušený ekonom, bývalý předseda Strany svobodných a v minulosti také poradce prezidenta Václava Klause v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Prý by bylo lepší, aby Češi emitovali vlastní dluhopisy. Mach ostře reaguje i na slova eurokomisařky Věry Jourové na adresu Maďarů a Poláků. Velmi ho zaujal také návrh filantropa George Sorose...
01.05.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , George Soros (239 článků) , Petr Václav (861 článků)

Klaus st.: Virová krize? Je tu obrovské nebezpečí. A ten chudák virus za něj ani nemůže

 
Bývalý prezident Václav Klaus v době koronavirové krize, kdy je přerušeno běžné vyučování na Vysoké škole ekonomické, pro své studenty připravil online výuku, již šestý týden konaný online. Prezident se věnoval době ekonomické a finanční krize let 2008 až 2009 a období po ní. Velmi tvrdě zkritizoval Lisabonskou smlouvu, která se zrovna v tomto čase řešila. „Německo přijalo nápad, že se celá ta Evropská ústava přepíše do totálně nesrozumitelného dokumentu, který žádný normální člověk nemůže pochopit. Byla to prostě hra evropských elit oproti občanům jednotlivých evropských států, no a s dovětkem, že o tom nemá být referendum,“ popsal prezident svůj boj s Lisabonskou smlouvou. A řešil se i odliv dividend z České republiky.
29.04.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Falešný Fiala maluje obývák v obleku. To je tu běžné. Podívejte na Babiše! Řezník z Trikolóry účtuje

 
ROZHOVOR Mimořádná situace žádá mimořádná opatření. Ovšem dlouhodobě dělá vláda pod vedením ANO nekoncepční a zmatené kroky, říká klatovský živnostník Pavel Havlíček. „Vláda na jedné straně slibuje pomoc, a na straně druhé hrozí pokutami těm živnostníkům, kteří pomoc přijmou a ‚financ úředníkům‘ se to nebude líbit,“ zmiňuje provozovatel řeznictví a uzenářství U Pavlíka. Prozradil také, proč se stal členem hnutí Trikolóra, jehož výraznou tváří a lídrem je Václav Klaus mladší.
28.04.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Václav Fiala (83 článků) , Pavel Fiala (135 článků) , Václav Pavlík (4 články)

Vystoupení z EU: Výsměch Německu od Klause ml. Víte, co bylo za datum?

 
O referendu o výstupu z EU se nakonec minulý týden podle hlasování o zařazení ani nediskutovalo, ani nehlasovalo Ale přesto stálo za zmínku německému velvyslanci. Prý to „musí být impulzem, abychom své české partnery a přátele získali ještě více pro Evropu“. Na tato oslova zareagoval svým textem Institut svobody a demokracie, založený poslancem Václavem Klausem mladším (Trikolóra).
28.04.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Václav Moravec šokoval: „Jsem obhájcem Babiše!“ A pak přišla sranda z Václava Klause a lekce z etických principů ČT

 
Václav Moravec vystoupil v posluchárně ČVUT. Video z přednášky začalo kolovat v poslední době po Facebooku. „Jenom bych upozornil pro ty, kteří mě vnímají jako Antibabiše nebo Antizemana, tak já jsem paradoxně obhájcem Babiše, protože říkám, že je Andrejovi Babišovi neprávem přičítáno to, že on by byl první, který se tady z těch velkých hochů snažil nakupovat média,“ překvapil Moravec. Došlo i na prezidenta Václava Klause. „Když mám špatnou náladu a chmury jak mi lidé nadávají, odjedu na Slovensko, protože tam mě mají rádi,“ svěřil se.
24.04.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků) , Václav Moravec (566 článků)

Koudelka (Trikolóra): Vzpoura s bývalým prezidentem Klausem

 
Prezident Václav Klaus se v rozhovoru "Je čas na vzpouru davů proti vládě" (Právo 22. 4. 2020, s. 1-2) vyjadřuje k situaci ve státě.
23.04.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

„Havel byl od začátku proti nám.“ Klaus vzpomněl devadesátky a opoziční smlouvu. Leckoho naštve

 
Exprezident Václav Klaus předstoupil před studenty Národohospodářské fakulty VŠE v Praze při on-line výuce, aby hovořil mimo jiné o opoziční smlouvě. A o období, v němž byla tato smlouva domluvena.
22.04.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Kalousek vytkl úplatky, Klaus ml. zmínil cestu do pekel. Schillerové prošlo 300 miliard i pomoc OSVČ

 
Sněmovna se ve středu večer dostala k návrhu Aleny Schillerové (za ANO) na navýšení schodku letošního státního rozpočtu na 300 miliard. Miroslav Kalousek (TOP 09) vytkl vládě dřívější úplatky voličů v dobrých časech a za peníze, které neměla. Václav Klas ml. (Trikolora) přirovnal vládu k diktátorovi Mugabemu, tisknoucímu peníze, jak se mu zachce. Návrh však prošel - pro bylo 58 poslanců, proti 8 ze 100 přihlášených. A Sněmovna vedle toho prodloužila i pomoc pro OSVČ.
22.04.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7101 článků) , Václav Klaus (9957 článků)

Může nás těšit, že Klaus pojmenovává rizika jako my, zní z ODS

 
Podle šéfa Senátu Miloše Vystrčila může ODS těšit, že bývalý prezident Václav Klaus upozorňuje na stejná rizika jako oni. Klaus v rozhovoru pro Novinky řekl, že občané by měli protestovat proti nečinnosti současné vlády, která zadělává na hlubokou ekonomickou krizi. Zbytek opozice se nad výzvou k burcováním davů právě od něj pousmívá.
22.04.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

S Klausem nepůjdeme! Okamura se ostře ohradil

 
Lídr SPD Tomio Okamura odmítá možnost spolupráce s Trikolórou Václava Klause ml. „Tady není velký programový průsečík kromě jediného, že se pokouší lovit ve vlasteneckých vodách,“ reagoval Okamura na jeden z dotazů čtenářů ParlamentníchListů.cz. Klaus ml. navíc podle Okamury má s vládou dohodu o nevystoupení z Evropské unie, zatímco SPD má v programu úplné opuštění EU.
22.04.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Tomio Okamura (2335 článků)

Výsměch Klausovi: On snad povede Letnou? Svět se zbláznil. Hamáček už se čertí

 
„Milion chvilek Institutu Václava Klause“ či otázky, zda teď bude bojovat proti průmyslu a globálnímu oteplování. Je s klidem možné říci, že Václav Klaus starší svým rozhovorem překvapil. A jeho slova už pirátský primátor Hřib přirovnal k postapokalyptické fantazii. A Jan Hamáček, který vede krizový štáb, Klause přidal do společnosti Alexandra Lukašenka či Kim Čong-una. Nemluvě o pracovnících Transparency International.
22.04.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Jan Hamáček (1959 článků) , Alexandr Lukašenko (49 článků) , Kim Kim (1609 článků)

Klausova výzva ke vzpouře rozzlobila ČSSD. Jako Kim Čong-un, měl by zůstat doma

 
Výzva exprezidenta Václava Klause k tomu, aby se lidé vzbouřili proti nařízením vlády, rozzlobila ministry ČSSD. Klaus se podle nich zařadil k těm, kteří bagatelizují hrozbu koronaviru, stejně jako třeba severokorejský vůdce Kim Čong-un. Jako ten, který svým věkem patří do rizikové skupiny, by podle nich měl raději zůstat doma a věnovat se globálnímu oteplování.
22.04.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Kim Kim (1609 článků)

Je čas na vzpouru davů, burcuje exprezident Klaus

 
Bývalý prezident ČR Václav Klaus v rozhovoru pro Novinky.cz řekl, že občané by měli protestovat proti nečinnosti současné vlády, která zadělává na hlubokou ekonomickou krizi.
22.04.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

,,Lžou vám.” Klaus ml. předkládá zlou pravdu o Česku s virem i po něm. Bude to bolet

 
ROZHOVOR Stát musí začít brutálně šetřit, bez toho se neobejdeme, jinak je to lhaní občanům. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus. Podle něho je nutné začátkem týdne zrušit nouzový stav a uvolnit lidem možnost vrátit se do práce, jinak nás čeká devastace společnosti.
22.04.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Kdo barví a češe Schillerovou? Kadeřnice mají zákaz, ona střídá účesy, šije opozice do ministryně

 
Od pondělí jsou otevřené psí salony, naopak kadeřnictví stále nikoli. Na tento paradox upozorňovala v úterý ve Sněmovně opakovaně opozice. „Pejska může kadeřnice ostříhat, manželku nemůže a podobné nesmysly,“ divil se Václav Klaus mladší (Trikolora) a poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL) vyzýval, aby vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) lidem řekla, jak to dělá ona sama, že má stále perfektní účes a mění barvy. Ministryně Blesk Zprávám prozradila, že si během pandemie pečuje o vlasy sama.
21.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Bez Hamáčka a Prymuly by nastal kolaps, říká místopředseda ČSSD. Babiši, Klausi ml. a Okamuro, nečtěte

 
ROZHOVOR „Je zjevné, že pokud by vláda stála pouze na lidech z hnutí ANO, a nemohla spoléhat na osobnosti jako Hamáček, Prymula, Maláčová, Petříček, Toman či Zaorálek, nastal by totální kolaps,“ říká místopředseda ČSSD Ondřej Veselý, a dodává: „ANO je zkrátka hnutím pro slunné dny, ale krizi řešit neumí.“ Vyjádřil se k nedávným slovům prezidenta Zemana i k rozvolňování vládních opatření. Svůj názor řekl také na uzavřené hranice a k situaci kolem pendlerů. Nešetřil Václava Klause ml. a poměrně ostře se pak v souvislosti s EU opřel do Tomia Okamury. Nevynechal ani Čínu. Přečtěte si také, co řekl ohledně vyjádření Jana Hrušínského.
21.04.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Ondřej Veselý (110 článků) , Ondřej Veselý (110 článků) , Jan Veselý (176 článků) , Jan Hamáček (1959 článků) , Jan Veselý (176 článků) , Jan Zeman (407 článků)

Klaus ml.: To bude ještě horší než koronavirus. Vládo, jednej

 
Předseda hnutí Trikolóra a poslanec Václav Klaus mladší přinesl na svém facebookovém profilu matematický přehled o epidemii. "Počty uzdravených začínají být vyšší než počty nově nakažených. Je čas začít chránit ekonomiku a normální život, otevírat provozovny. Znamená to zachovat bezpečnostní standardy, hygienu. Výrazně zvýšit počet testů," poznamenal Klaus mladší.
20.04.2020 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)