Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

„Nejste informovaný!“ Minář chtěl u Soukupa ukázat, jak vláda kryje krádeže. Klaus ml. i Nacher se ozvali, nevěřili vlastním uším. Je to úplně jinak

 
Zajímavou debatu nabídl středeční pořad Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, poslanec Patrik Nacher (za ANO), zpěvák a občanský aktivista Michael Kocáb a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší hovořili například o protestech, o tom, jak v Česku kvete korupce, ale také o vládnutí premiéra Andreje Babiše (ANO) či o prezidentovi Miloši Zemanovi.
14.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (711 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18945 článků) , Michael Michael (1521 článků)

Mikuláš Minář udeřil: Dnes u Soukupa lidem všechno vysvětlím! Nejen o vládě

 
Představitel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář bude jedním z hostů pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, který TV Barrandov odvysílá dnes, ve středu 13. května od 20:50 hod. Na svém facebookovém účtu spolek uvedl, proč Minář pozvání přijal – příležitost změnit pohled diváků, kteří od TV Barrandov dosud dostávali „zkreslený a účelový“ obrázek spolku a jeho aktivit. Debaty se zúčastní i poslanec Patrik Nacher (ANO), hudebník Michael Kocáb a poslanec Václav Klaus ml. (Trikolóra).
13.05.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (711 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Michael Michael (1521 článků)

Učinit přítrž lidem jako je Kundra! Zahradil ke ,,špionovi s kufrem". Vážné souvislosti

 
ROZHOVOR „Jak se reportér jedné konkrétní TV dostal k onomu jménu diplomata, když nikde v médiích publikováno nebylo. Jaké byly jeho informační zdroje? Jak je možné, že novinář ví to, co se poslanci bezpečnostního výboru dozvědí až na uzavřeném zasedání?“ ptá se europoslanec ODS Jan Zahradil v kauze agent s ricinem. Ve sporu s Pavlem Novotným nechce prát špinavé prádlo ODS na veřejnosti, ale už řešil situaci na stranickém fóru. Čeká, že to voliči ocení. A že by Pavel Novotný mohl být Dominikem Ferim ODS? Podle Zahradila se spíš podobá Václavu Klausovi mladšímu.
13.05.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Pavel Novotný (977 článků) , Jan Zahradil (606 článků) , Dominik Feri (104 článků)

K nevíře? Petr Hampl odsoudil ,,pravičáka" Václava Klause st. Kvůli koronaviru

 
Opatření proti pandemii rozdělují i doposud pevné názorové koalice. Například sociolog Petr Hampl ostře kritizuje exprezidenta Václava Klause, který podle něj nepochopitelně začal v extrémní situaci oživovat nefungující teorie z ekonomických příruček a oživovat teorii o boji jedince proti státu. Přitom právě kvůli takovým situacím, jako je nyní, si podle Hampla stát platíme.
13.05.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Václav (861 článků)

„Pavel Novotný je jako Klaus ml.” Zahradil podnikl akci. Silně i o Kundrovi a spol.

 
ROZHOVOR "Jak se reportér jedné konkrétní TV dostal k onomu jménu diplomata, když nikde v médiích publikováno nebylo. Jaké byly jeho informační zdroje? Jak je možné, že novinář ví to, co se poslanci bezpečnostního výboru dozvědí až na uzavřeném zasedání?" ptá se europoslanec ODS Jan Zahradil v kauze agent s ricinem. Ve sporu s Pavlem Novotným nechce prát špinavé prádlo ODS na veřejnosti, ale už řešil situaci na stranickém foru. Čeká, že to voliči ocení. A že by Pavel Novotný mohl být Dominikem Ferim ODS? Podle Zahradila se spíš podobá Václavu Klausi mladšímu.
13.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Pavel Novotný (977 článků) , Jan Zahradil (606 článků) , Dominik Feri (104 článků)

Klaus st. má obavu: EU koronakrizi přežije. A nejen to

 
Druhý český prezident Václav Klaus poskytl rozhovor švýcarskému novináři Claudio Grassovi. Ten si s ním víceméně notoval, že kromě pandemie ohrožují svět také opatření, která v boji proti koronaviru byla přijata a hrozí nebezpečí, že se vládám zalíbí. Václav Klaus je rozčílen také z ekonomických nápadů, které zaznívají, a které mu čím dá více připomínají dobu vlády KSČ u nás.
12.05.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Takto vidí v Bruselu Václava Havla. Pochvala za Kosovo, neonové srdce i facka Klausovi. A prý byl sociální demokrat, vážně

 
V Evropském parlamentu vydali publikaci o přínosu Václava Havla k evropské integraci. „Havel svými silně proevropskými názory významně ovlivnil stranické politiky v prosazování členství země v EU. Země zahájila přístupová jednání v březnu 1998,“ píše se v článku od think-tanku Evropského parlamentu. V něm se však objevily i jiné skutečnosti, např. Havlova podpora pro vojenskou intervenci v Kosovu, která jej učinila u mnoha Čechů nepopulárním. Autoři neopomněli ani spor mezi Havlem a Klausem.
11.05.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5763 článků) , Václav Klaus (9958 článků)

,,Zavřít mu hubu, aby se do toho nes..." Válka v ODS o Pavla Novotného: Vysoká hra

 
Je to už nějaký čas, co spory o druhou světovou válku (konkrétně přirovnání k židovskému výboru) stály místo v ODS Václava Klause mladšího. A nyní se o ni přou další politici ODS, starosta Pavel Novotný a Jan Zahradil. Od europoslance zaznělo, že Novotný blábolí a "zmeškal příležitost mlčet", starosta se zase do Zahradila pustil, že straně ztrácí hlasy a je "zombie". Prý bude muset Zahradilovi "zavřít hubu".
11.05.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Pavel Novotný (977 článků) , Jan Zahradil (606 článků)

EU jsem věřil, ale podvedli nás, vzpomíná Jan Veleba. Chvilkař Minář? Padla silná slova

 
ROZHOVOR „Je dobré míti v tomto nejistém světě svoje potraviny a my jich máme málo,“ říká bývalý předseda Agrární komory a někdejší senátor Jan Veleba a prozrazuje, jaké změny se právě v souvislosti s potravinovou soběstačností chystají. A to nejen u nás. Za „blábol a šíření poplašné zprávy,“ označil informace ohledně údajného „ruského špiona“. Nešetřil ministra zahraničí Petříčka ani šéfa NATO Stoltenberga. Promluvil i o „vytváření nenávisti k vítězům nad zrůdným německým fašismem.“ V souvislosti s EU pak zmínil papouškované „hodnoty“ i „dobyté trhy“. Během rozhovoru se opřel i do nedávného výroku Václava Klause v souvislosti s karanténou.
08.05.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Zvracím! Klaus ml. tvrdě o ČT. Jde o výročí porážky nacistů, toto vysílali

 
Česká republika si dnes připomíná 75 let od konce druhé světové války. Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se na svém facebooku ostře pustil do České televize, v jejímž vysílacím programu postrádá válečné dokumenty související s německým nacismem. Diskutující ho však následně začali poopravovat, že to není zcela pravda, protože veřejnoprávní televize takový obsah do svého vysílání zařadila, jen je třeba se pořádně dívat.
08.05.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Totální populismus Klause mladšího. Svobodní v Brně ohlásili spolupráci s ODS a jejich předseda se s tím nepáře

 
ROZHOVOR Marek Šoška, předseda jihomoravské krajské organizace Svobodných, uzavřel dohodu s ODS a obě strany se na podzim pokusí společně dobýt brněnské hejtmanství. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizuje vládu za chaotická opatření proti pandemii a nabádá k větší podpoře podnikatelů. Upozorňuje, že teorie o tom, že v tržní ekonomice musí podnikatelé nést riziko, zde neplatí, neboť museli přerušit provoz z rozhodnutí vlády. A vysmál se také Václavu Klausovi mladšímu, který se podle něj snaží populisticky zachraňovat preference nesmyslnými návrhy, aby se poslanci na půl roku vzdali platu.
07.05.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Korupce? Debata se zvrhla. O tomhle se v ČR neví. Klaus st. učil studenty o minulé krizi

 
Bývalý prezident Václav Klaus musel v době koronavirové krize přerušit vyučování na Vysoké škole ekonomické. Pro své studenty ale připravil on-line výuku. Tématem tentokrát byla stagnace v letech 2010 až 2013. Došlo též na téma rozsáhlosti korupce v Česku. Prý je u nás rozsah šedé ekonomiky, a tedy i uplácení pod úrovní Evropské unie. Mají to ukazovat všechna možná data. Hlavní téma však bylo tehdejší hospodářství. „Byla to nejdelší stagnace v naší historii od druhé světové války. Mám pocit, že to není všeobecné povědomí studentů ani to není všeobecné povědomí občanů naší republiky,“ upozornil prezident na tehdejší krizi. Proč jsme nebohatli?
07.05.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Chtějí střet s Ruskem, řekl Klaus ml. o mizení Koněva. A jelo to: Leyenová, EU, Lisabonská smlouva, Okamura

 
Poslanec a předseda Trikolóry Václav Klaus ml. odpovídal na Facebooku na dotazy, které mu tam mohli lidé zasílat. Rozhovořil se o aktuální situaci a o restrikcích. Epidemie koronaviru jsme, dle něj, k „ozdravení společnosti“ nevyužili. Přišly též dotazy na Istanbulskou úmluvu či na Evropskou unii. A následně i otázka na Klausův názor ohledně „hysterické reakce Ruska na odstranění sochy maršála Koněva“. Žádnou hysterickou reakci tu nikdo nedělal, odmítl. S pustil se do politiků, kteří mají být ohroženi Ruskem. „Tvrdí to, aby dostali nenávist do společnosti,“ zaznělo.
06.05.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Klaus ml. ve Sněmovně? Nový průzkum hlásí i průšvih ČSSD, Kalousek ať raději vůbec nečte

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku zveřejnil první „po“ koronavirový dubnový průzkum volebních preferencí agentury Phoenix research. Pokud by se nyní konaly volby, v Poslanecké sněmovně by zasedlo šest stran, včetně hnutí Trikolóra, které by aktuálně volilo 5,3 % dotázaných. Suverénním lídrem zůstává hnutí ANO. Vypadli by například např. sociální demokraté.
06.05.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Marek Eben prezidentem? Konec srandy: Zásadní vyjádření

 
Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz. K němu se dnes vyjádřil přední marketingový expert Jakub Horák.
06.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (410 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Petr Pavel (663 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Pavel Fischer (159 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Václav Horák (19 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Umělci přišli, prasata v žitě! Klaus st. sejmul kumštýře i mnohé jiné

 
Po tomto rozhovoru nejspíš praskne mnoho monitorů a mnozí budou těžko vydýchávat. Například někteří umělci, též fanoušci Pirátů. Do Pressklubu na Frekvenci 1 totiž ve zcela mimořádné formě dorazil druhý prezident České republiky Václav Klaus.
06.05.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Václav Klaus a kolektiv: Očekáváme od vlády rychlá řešení

 
Prohlášení IVK po dvou měsících od zavedení karantény a nouzového stavu
06.05.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Babiš na Hrad. Není to vtip, ale zcela seriozní průzkum

 
Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz.
05.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (410 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Petr Pavel (663 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Pavel Fischer (159 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Koronavirus není hrozbou, trvá na svém Klaus. Zmínil manipulace i důsledky „skryté v šeru“

 
Dosavadní průběh epidemie nového koronaviru naznačuje, že covid-19 není svými zdravotními důsledky takovou hrozbou, jak byl a je líčen. V prohlášení to uvedl bývalý prezident Václav Klaus a lidé z jeho institutu. Epidemie podle nich odchází bez jasných příčin a důvodem nejsou jen přijatá restriktivní opatření. Za nebezpečnější než samotnou pandemii pro budoucnost považují sílu dnešního státu a snadnost mediální manipulace.
05.05.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Václav Klaus: Obáváme se, že důsledky léčení nemoci budou větší než nemoc sama

 
Předmluva k publikaci Institutu Václava Klause "Karanténa: Přežije naše svoboda éru pandemie?"
04.05.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)