Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Václav Klaus a kolektiv Vládě ČR: Odmítněte záludný plán Leyenové!

 
Institut Václava Klause odmítá plán na vznik obřího fondu EU, který pod názvem Next Generation EU představila 27. května 2020 předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
01.06.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Klaus mladší se pochlubil novým přírůstkem do rodiny. Od maminky Livie dostal jasný úkol

 
Neuplyne týden, aby se syn bývalého prezidenta a poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) nepochlubil rodinnou pohodou, kterou zažívá se svou nejmladší dcerou Eliškou a se svou maminkou, bývalou první dámou Livií Klausovou. Na sociální síti nyní sdílel radostnou novinu - do rozsáhlé rodiny přibude nový přírůstek. Není to ale další miminko, alespoň lidské. Klausova dcera se může radovat ze štěněte.
31.05.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Livia Klausová (327 článků)

Kníže Schwarzenberg: Jsem starej dědek, už můžu říct pravdu. Mám čisté svědomí, blbými výroky se nezabývám. Když prezident zaujme stanovisko, opak je správně

 
Čestný předseda TOP 09 a někdejší ministr zahraničí v rozhovoru pro deník Právo popsal, jak vznikal článek kritický k Izraeli, který pobouřil nejen prezidenta Miloše Zemana, ale také spolupracovníky exprezidenta Václava Klause, řadu členů ODS a mnoho dalších lidí. Navzdory kritice, která se snesla na hlavy Tomáše Petříčka, Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD) a Karla Schwarzenberga, posledně jmenovaný na článku trvá. Je prý už „starej dědek“ a může si dovolit říkat nahlas nepříjemné věci. I o Rusku a Číně.
30.05.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Karel Schwarzenberg (3928 článků) , Lubomír Zaorálek (2638 článků) , Miloš Zeman (24024 článků)

Kníže Scharzenberg: Jsem starej dědek, už můžu říct pravdu. Mám čisté svědomí, blbými výroky se nezabývám. Když prezident zaujme stanovisko, opak je správně

 
Čestný předseda TOP 09 a někdejší ministr zahraničí v rozhovoru pro deník Právo popsal, jak vznikal článek kritický k Izraeli, který pobouřil nejen prezidenta Miloše Zemana, ale také spolupracovníky exprezidenta Václava Klause, řadu členů ODS a mnoho dalších lidí. Navzdory kritice, která se snesla na hlavy Tomáše Petříčka, Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD) a Karla Schwarzenberga, posledně jmenovaný na článku trvá. Je prý už „starej dědek“ a může si dovolit říkat nahlas nepříjemné věci. I o Rusku a Číně.
30.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Karel Schwarzenberg (3928 článků) , Lubomír Zaorálek (2638 článků) , Miloš Zeman (24024 článků)

Tleskáme hulvátům. To je zahraniční politika, chválí ironicky Klausův kancléř Weigl

 
Jiří Weigl, kancléř prezidenta republiky z časů, kdy úřad zastával Václav Klaus, poznamenal, že kritika Izraele z pera tří českých politiků - ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) a jeho předchůdců v tomto úřadě Karla Schwarzenberga (TOP 09) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD) - ukazuje jednu věc. Ukazuje, že Česká republika ve skutečnosti nemá žádnou vlastní zahraniční politiku.
29.05.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Karel Schwarzenberg (3928 článků) , Lubomír Zaorálek (2638 článků)

Xaver Veselý se pokoušel hájit na Aktuálně.cz. Přečtěte si, jak to dopadlo

 
Končí nezávislost ČT, je zde příklon k premiéru Andreji Babišovi a šéfovi Trikolóry Václavu Klausovi, to jsou obavy, které nedají spát kritikům zvolení Luboše Xavera Veselého do Rady České televize. Ten se nyní v rozhovoru pro Aktuálně.cz kritice brání se slovy, že jeho cílem je skutečně pouze kontrolovat hospodaření České televize.
29.05.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Udeřilo od Klause. Petříčku! Jak toto vysvětlíme? Jde o text k Izraeli

 
Někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Jiří Weigl se vyjádřil k textu současného šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) a jeho dvou předchůdců Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a Karla Schwarzenberga (TOP 09) kritizujícímu Izrael. Text vyvolal bouři u hlavy státu Miloše Zemana i u premiéra Andreje Babiše (ANO).
28.05.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků) , Karel Schwarzenberg (3928 článků) , Lubomír Zaorálek (2638 článků) , Miloš Zeman (24024 článků)

Kdo na Hrad? Xaver a Šídlo u Soukupa, padla šokující jména. Šéf Barrandova kopnul do Zemana

 
Po konfrontacích Pavla Novotného a Jaroslava Foldyny či Václava Klause ml. s Mikulášem Minářem si Jaromír Soukup do Arény pozval novopečeného radního ČT, Luboše Xavera Veselého, komentátora SeznamZpráv Jindřicha Šídla a moderátora a komika z Mall TV, Luďka Staňka. Řešila se různá témata, ČT, Andrej Babiš, koronavirus, i Miloš Zeman. Soukup už prý nechce vyrazit ředitele ČT Dvořáka. Od Šídla zazněla slova o ohrožení demokracie, až krize dolehne na zpravodajství. A zazněla dvě jména, jež se možná objeví v závodu o Hrad.
28.05.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků) , Pavel Novotný (974 článků) , Miloš Zeman (24024 článků) , Jaromír Soukup (55 článků) , Luboš Veselý (488 článků) , Pavel Dvořák (129 článků) , Pavel Dvořák (129 článků) , Jindřich Novotný (6 článků)

Budou spacáky na Kavkách? Otázky Václava Klause. Wollner a další řádí, volba Xavera spustila naprosté peklo

 
Volba Hany Lipovské a Luboše Xavera Veselého do Rady České televize v mnohých vyvolala děsivé představy o konci svobody slova v České republice. Miroslav Kalousek z TOP 09 vyrazil do útoku hned u pultíku v Poslanecké sněmovně, a na sociálních sítích postupně ožívají nejznámější tváře boje za liberální demokracii.
27.05.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Miroslav Kalousek (7101 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Lajky, to si platíte! Klaus ml. obviněn ze špinavých praktik. Stačilo se opřít do Grety

 
„Nedosáhli klimatičtí alarmisté náhodou v uplynulých týdnech už svého cíle? Průmyslová výroba se propadla a dál propadá. Nikdo nikam nelétá. Zvýšenou roli budou hrát domácí potraviny. Spoustu věcí si lidé dělají svépomocí,“ píše skrze časopis Týden a Facebook předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Ve svém článku, kde zdůvodňuje, proč by se měl zrušit tzv. „Green Deal“, zmínil, že jsme aktuální situaci „tak úplně nechtěli“. V následné diskusi se ovšem onen „zelený úděl“ příliš neřešil. Přesto padala silná obvinění.
20.05.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Blbost, blbě. Babiš o Klausovi a době po ’89. Naštvaný

 
Andrej Babiš už několikrát odpovídal na otázky „z publika“ v rámci série videí Pojď do mě! Tentokrát dostal dotaz, proč se v Česku pěstuje tolik řepky místo potravních plodin. Na soběstačnost je prý třeba si stěžovat Václavu Klausovi, na řepku zase Evropské unii, která předpokládala, že ropa bude stát 200 dolarů za barel. Uvedl, že Agrofert prý pěstuje jen 5 % celkové plochy a za stav zemědělství můžou politici po roce 1989. Takže nařčení, že může za řepku, jsou podle něho „blbosti“.
20.05.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků)

Jemné způsoby stranou: „Chucpe! Omluvte se!“ Klaus ml. a Zdechovský se „porvali“ na síti

 
Lídr Trikolóry Václav Klaus ml. se na sociální síti ostře pustil do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který Trikolóru v rozhovoru označil jako kolaborantské hnutí. Podle Klause ml. by se měl Zdechovský omluvit. Navíc do místopředsedy lidovců rýpl, že je člen „partaje, která je jen pobočkou německé CDU kancléřky Merkelové a její šéfové se jezdí klanět na srazy sudeťáků“.
19.05.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Vydírání na pražské hygieně?! Nadřízeným jsem dal 95 tisíc, řekl úředník u soudu. Vše si nahrával

 
Někdejší šéf oddělení pražské krajské hygienické stanice Jiří Pěkný v úterý u soudu vypověděl, že musel svým nadřízeným odevzdávat desetitisícové částky. Prý se bál, že jinak přijde o práci. Obžalováni z vydírání jsou tři lidé. Mezi nimi je i Radim Bureš, který v minulosti vedl právní a legislativní odbor Národního bezpečnostního úřadu a za prezidenta Václava Klause řídil bezpečnostní odbor hradní kanceláře.
19.05.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Klaus ml. nepotěší Novotného: Foldyna ze sebe dělá boxera, tak tam do toho měl jít. A slova o charakteru Řeporyjce

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se v rozhovoru pro Expres.cz vyjádřil nejen ke koronaviru, ale i k nadcházejícím sněmovním volbám, v nichž očekává souboj s řeporyjským starostou Pavlem Novotným (ODS). A samozřejmě nemohlo chybět ani téma angličtiny ministryně Schillerové (ANO).
17.05.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Pavel Novotný (974 článků)

Špidla, Šabatová, Pehe. Co to podepsali, proboha? Václav Klaus rozebírá zvláštní výzvu. V pozadí cítí i Dienstbiera

 
Exprezident Václav Klaus se pustil do někdejšího premiéra Vladimíra Špidly a jeho souputníků. Konstatoval, že levicoví aktivisté spolu s havlistickou kavárnou mohou utvořit novou platformu, do které se může zapojit TOP 09, STAN, lidovci či Piráti, se kterou neusilují o nic menšího než o obnovu socialismu a potlačení svobody. Exprezident jedním dechem dodal, že je odhodlán této snaze vzdorovat.
16.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Vladimír Špidla (308 článků)

Klaus ml. naložil Valachové: Tahle republika umře hlady, když se jich nezastaneme. Lidé nepracují. Hrozí, že fabriky zavřou

 
V Pro a Proti na ČRo se sešli odborníci na vzdělávání z Trikolóry a ČSSD, Kateřina Valachová a Václav Klaus mladší a přeli se o ošetřovné, zda má být 60 nebo 80%. Klaus tvrdil, že lidi je potřeba motivovat, aby chodili do práce, podnikatelé si mu prý stěžují, že když nechodí, tak můžou zavřít fabriky. A pak "republika umře hlady". Valachová zase tvrdila, že si jí stěžují rodiče, že je zaměstnavatelé nutí jít do práce pod pohrůžkou vyhazovu a na ošetřovném se zbohatnout nedá.
16.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Trikolóra navrhuje, jak pomoci lidem: Po šedesátce žádná daň z příjmu

 
Poslanec Václav Klaus mladší, předseda hnutí Trikolóra a jeho kolegyně Zuzana Majerová Zahradníková přišli s nápadem, jak v čase ekonomické krize po úderu čínského koronaviru ulevit lidem v předdůchodovém věku. Podle jejich návrhu by lidé nad 60 let nemuseli platit daň z příjmu.
15.05.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Volební model, ze kterého budou někteří potřebovat panáka: Trikolóra do sněmovny, lidovci a STAN ven, TOP 09 na hraně

 
Květnový průzkum voličských nálad společnosti Sanep ukázal, že hnutí ANO Andreje Babiše neoslabila ani koronavirová krize. Se ziskem 29,6 procenta hlasů by Babiš získal téměř stejné množství hlasů od voličů jako ve volbách v roce 2017. Překvapila by však Trikolóra Václava Klause mladšího, která má podle agentury šanci dostat se do Sněmovny se ziskem 5,2 procenta hlasů.
15.05.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků)

Kalousek, lídr boje s korupcí? baví se Klaus ml. Je to srab, opáčil matador z TOP 09

 
Předseda Trikolóry se na Twitteru opřel do Miroslava Kalouska ohledně návrhu změny zákona o veřejných zakázkách. „Hlavním protikorupčním aktivistou je poslanec Kalousek. #ToNevymyslíš,“ napsal Klaus. „Můžete, prosím, uvést konkrétní případ, kdy se Kalousek dopustil korupčního jednání?“ vyptával se diskutující. „Pan poslanec Václav Klaus je hrdina jednocestné komunikace. Dojde-li k dialogu tváří v tvář, je to obyčejný srab. Takže odpověď nečekejte,“ neváhal se ozvat expředseda TOP 09.
14.05.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Miroslav Kalousek (7101 článků)

„Nejste informovaný!“ Minář chtěl u Soukupa ukázat, jak vláda kryje krádeže. Klaus ml. i Nacher se ozvali, nevěřili vlastním uším. Je to úplně jinak

 
Zajímavou debatu nabídl středeční pořad Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, poslanec Patrik Nacher (za ANO), zpěvák a občanský aktivista Michael Kocáb a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší hovořili například o protestech, o tom, jak v Česku kvete korupce, ale také o vládnutí premiéra Andreje Babiše (ANO) či o prezidentovi Miloši Zemanovi.
14.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (711 článků) , Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků) , Michael Michael (1519 článků)