Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Neziskovky se pakují. „Nekompetentnost“, zoufalý Klaus junior tlačil na Babiše, ten ho nedokázal uspokojit

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší sdílel na svém facebookovém profilu video ze včerejšího jednání Poslanecké sněmovny, kdy interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO) ve věci financování českého školství.
07.12.2018 20:47 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Klaus mladší vytočil Kalouska. Tak moc, že vzal na milost i Babiše

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že na předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) nenechává nit suchou. Považuje ho za děsivého oligarchu, který pokřivuje demokratická pravidla. Poslanec ODS Václav Klaus mladší však provedl něco, po čem i Kalousek prohlásil, že ten Babiš není v porovnání s tím poslancem z řad ODS tak špatný.
07.12.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

„Kradli jste. Vraždili.“ Ostré hádky poslanců o privatizaci, schytali to komunisté i Havel

 
Ve Sněmovně to ve čtvrtek pořádně vřelo. Komunisté se dočkali a z jejich iniciativy se dnes poslanci vydali debatovat o privatizacích z 90. let. Strhla se tak přestřelka o to, kdo kradl před revolucí a kdo po ní. Na přetřes přišla jména jako Václav Klaus, jeden z „otců transformace“, kterému děkoval poslanec Jan Skopeček (ODS). Poslanci se přeli i o Václava Havla. Ale také o vraždy a zločiny minulého, totalitního režimu.
06.12.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Jan Skopeček (253 článků)

Václav Klaus vzpomínal na George Bushe: Byl to poslední velký prezident. Ti po něm na něj neměli

 
Občané Spojených států se dnes loučili se svým 41. prezidentem Georgem Bushem starším. Zavzpomínal na něj i druhý český prezident Václav Klaus starší. Nástupce Václava Havla má za to, že George Bush starší byl zatím poslední velký prezident Spojených států.
05.12.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , George George (532 článků)

Václav Klaus ml.: Navrhuji Památný den sokolstva

 
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu.
05.12.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Protokolář Forejt promluvil v bulváru: Kdo strhl prezidentskou vlajku, urazil i Masaryka a Havla

 
Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt poskytl rozhovor bulvárnímu serveru Extra.cz. Z Hradu odešel v prosinci roku 2016, nyní je zaměstnán v Institutu Václava Klause.
04.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Havel (5208 článků) , Václav Masaryk (132 článků) , Jindřich Havel (7 článků)

Klaus ml. a Kalousek. Průšvih, Babiši? Vlastimil Tlustý bez milosti o ODS i o akci EU proti nám

 
Exministr financí Vlastimil Tlustý se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o současných politických trendech. Odhaluje, co vlastně voliče přitahuje na Andreji Babišovi a proč tradiční strany, jako je KSČM a ČSSD, selhávají. Pokud by na Česko „zaklekla“ Evropská komise kvůli Babišovým dotacím pro Čapí hnízdo, může to mít podle Tlustého nedozírné následky, hrozí zastavení penězovodů z EU. Samotné dotace ale podle Tlustého ničí spravedlivý konkurenční boj. Zkušený pravicový matador rovněž kroutí hlavou nad promarněnou příležitostí, kterou si ODS nechala doslova ukrást od Pirátů. Podle Tlustého má ODS jistou naději ve Václavu Klausovi mladším, ale má to svůj háček. „Dokud bude v situaci nepodporovaného v rámci vlastní strany, která se bohužel čím dál více posouvá směrem ke Kalouskovi, to znamená je to čím dál méně ta původní ODS, tak potom to nemůže fungovat,“ varuje Tlustý.
04.12.2018 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Vlastimil Tlustý (237 článků)

Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé

 
Slov německé kancléřky Angely Merkelové o tom, jak by se národní státy měly vzdát suverenity, si všiml politik ODS Václav Klaus mladší. Jeho statusu na Facebooku, kterým se k tomu vyjádřil a nepřímo srovnal kancléřku k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, pak přidalo komentář téměř 300 uživatelů, sdílelo jej témě 1300 příznivců a lajkovalo jej 2600 lidí.
04.12.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (696 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Angela Merkelová (2478 článků)

Soudce Kydalka prohlásil, že amnestie Klause byla šita na míru určitým osobám. A nyní padl trest

 
Soudce Kamil Kydalka je znám tím, že se občas nezdráhá vyslovit výrok, kterým rozvíří české společenské vody. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz prohlásil, že amnestie exprezidenta Václava Klause mohla být šita na míru některým osobám. Za tento výrok byl soudce potrestán.
28.11.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Pražský soudce Kydalka dostal za slova o zaplacené Klausově amnestii důtku

 
Důtkou potrestal soudce pražského městského soudu Kamila Kydalku kárný senát Nejvyššího správního soudu v Brně (NSS). Kydalka se provinil tím, že v reportáži redakce Seznam Zprávy hovořil o tom, že amnestie exprezidenta Václava Klause mohla být zaplacená.
28.11.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Au! Václav Klaus ml. si to vyřídil s vlastními straníky, Jourovou, poslankyní TOP 09 i s „psím ocasem“

 
Na XTV se v novém pořadu JB Talk sešel s moderátorkou Janou Bobošíkovou poslanec, ředitel gymnázia a jeden z nejoblíbenějších politiků ODS, Václav Klaus mladší. Probrali spolu Klausova oblíbená témata: EU, inkluze, svazky homosexuálů, i jeho návrh zákona, který má zaručit svobodu slova na sociálních médiích. A zabrousili i do poměrů v ODS. „Jsou tam také lidé, jejichž duševní pochody příliš nechápu, kteří jsou v takovém tom poloudavačsko převychovávacím spolku českých poslanců, který vede poslankyně Pekarová,“ řekl Klaus.
26.11.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jana Bobošíková (607 článků)

Kalousek? Jako sňatkový podvodník, udeřil Václav Klaus mladší. Aktuální vyjádření, která vzbudí rozruch

 
ROZHOVOR „Vláda přijímá evropské, nesmyslné zákony, buzeruje směnárníky s vracením peněz. Čili tato vláda není dobrá vláda,“ tvrdí poslanec a občanský demokrat Václav Klaus mladší s tím, že proto bude hlasovat proti ní. Ohřívat si „polívčičku“ na kauze s Andrejem Babišem mladším ale nehodlá, protože jde o věc morálky. Upozornil však, že když Miroslav Kalousek mluví o ústavnosti a demokracii, je to, jako když sňatkový podvodník mluví o lásce.
18.11.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího

 
Poté, co aktivista ze spolku Kaputin Otakar van Gemund nad ránem do kamery TV Prima řekl, že Andrej Babiš a Tomio Okamura by neměli mít právo pokládat květiny k památníku 17. listopadu, zařídili se další „oblíbenci“ těchto skupin po svém. Korunu všem večer nasadil poslanec Václav Klaus.
17.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Tomio Okamura (2207 článků)

Bakalu vyvlastnit! Agrofert vyvlastnit! Sváteční akci revoluční levicové mládeže završila show s gumovým Klausem

 
REPORTÁŽ Gumový Václav Klaus, coby hlavní architekt kuponové privatizace v Česku, rozhazující do vzduchu bezcenné papírky, slova o cenově nedostupném bydlení, horentně se zvyšujících nájmech a pracující chudobě – zhruba v takto negativním stylu si výročí 17. listopadu 1989 na pražském náměstí Republiky připomněli levicově naladění aktivisté. Demonstraci s názvem „Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou“ na místo svolaly iniciativa Socialistická solidarita, iniciativa Bydlet-Žít a Alternativa zdola.
17.11.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Zdeněk Lanz: Palermo

 
K pochopení události, která se stala před více než dvaceti lety, musí mít člověk už nějaký ten křížek za sebou. Prostě musí být pamětníkem. V pátek 28. listopadu 1997 předstoupili před novináře „hrdinní“ členové ODS Jan Ruml a Ivan Pilip. Přečetli předem připravené prohlášení, v němž vyzvali Václava Klause k odstoupení z čela ODS. A protože byl předseda vlády Klaus právě pracovně v Sarajevu, vžil se pro tuto událost název „sarajevský atentát“, krátce „Sarajevo“. Tato událost vedla k demisi vlády, k předčasným volbám v roce 1998 a k převzetí moci levicí.
16.11.2018 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Aby Bílá bílá byla: Lucie odmítla zpívat, protože v sále ji má poslouchat Babiš

 
Lucie Bílá (52), která je známá tím, že má přátelský vztah s Václavem Klausem (77), učinila politické gesto. Odmítla zpívat na akci, kterou navštíví premiér ČR Andrej Babiš (64).
16.11.2018 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2364 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem

 
Poté, co reportéři webu Seznamzpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem slovenského premiéra Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.
13.11.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Sabina Slonková (168 článků)

Klaus ml. si rýpl: Řada poslanců nepracovala, jen „vysír*li“ a teď řeší platy

 
Již ve čtvrtek dojde ve Sněmovně na mimořádnou schůzi k platům poslanců – a to kvůli tomu, zda od Nového roku vzrostou skokově platy zákonodárců zhruba o 20 procent. Václav Klaus mladší (ODS) si v této souvislosti ve svém komentáři rýpl, že řada poslanců nikdy nepracovala a přesto si nyní mají rozhodovat o svých platech.
12.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Migrační krizi schválně rozpoutaly elity, aby změnily složení populace Evropy, zaznělo od Klause

 
Jiří Weigl a jeho kolegové v Institutu Václava Klause již v minulosti přišli s názorem, že migrační krize, eskalující od roku 2015, není důsledkem přirozené touhy Afričanů a Asiatů dostat se do Evropy, ale ani islamisty organizovaná invaze. Ve skutečnosti se prý jedná o plán liberálně levicových západních elit na proměnu evropské společnosti. A pro tento dlouhodobý názor se nyní podle Weigla objevují pádné důkazy.
12.11.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Nejdřív „vychcanost“. Teď „vysírání“. Václavu Klausovi ml. už došla slušná slova

 
Poslanecká sněmovna se před koncem roku zabývá otázkou vlastních platů. Dokonce kvůli tomu má být svolána mimořádná schůze. Poslanec ODS Václav Klaus ve svém pravidelném pondělním komentáři na serveru Novinky.cz přispěl do debaty velmi zajímavým svědectvím o tom, jaký vlastně mají poslanci vztah k penězům.
12.11.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)