Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Začátek mandátu a potřeba bojovat o voliče nulová, takže... Ladislav Jakl odhaduje, co příští rok čekat od Zemana

 
Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se zamyšlí nad tím, co přinesl a co odnesl osmnáctý rok nového tisíciletí a co změnil na české politické scéně a v české společnosti. „Vládou cloumají levicoví extremisté typu Maláčové a Petříčka. A to je vlastně hlavní paradox, který končící rok přinesl,“ říká.
30.12.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václavu Klausovi prý zvoní v uších. Daniela Drtinová mluvila o multikulturalismu

 
Markéta Zezulková z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy má za to, že by se měly multikulturně vzdělávat už malé děti na školách. Jedním dechem dodává, že se u dětí nesmí zanedbat ani mediální výchova, protože děti na základních školách také vnímají zprávy proudící k nim skrze média.
30.12.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Daniela Drtinová (338 článků)

Konec světa. Hrůza hrůz. Václav Klaus st. pro PL pronáší silné varování. Výprask dostala opozice, Babiš i „soudruzi“ z EU

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Vláda nemá žádný koncept, stále se posouváme k horšímu. Politika Babišova kabinetu znovuzavádí komunismus. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý prezident republiky Václav Klaus. Šéfovi hnutí ANO prý u voličů nahrává hloupost opozičních politiků a samotné Babišovo umění hrát oběť, které neustále někdo ubližuje. V bilančním rozhovoru též došlo na Miloše Zemana nebo výhled do toho, co nás čeká v novém roce.
30.12.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Novinář zavtipkoval: „Lepšolidé“ mají práci, vzdělání a živí se hlavou. Zemana nevolí

 
Prezident Miloš Zeman, jeho mluvčí Jiří Ovčáček či poslanec ODS Václav Klaus mladší nebo poslanec Lubomír Volný z hnutí Svoboda a přímá demokracie čas od času použijí výraz „lepšolidé“. Kdo přesně je takový „lepšočlověk“? Co ho charakterizuje? Podívejte se sami.
28.12.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Václav Svoboda (227 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků)

Poslance AfD vykázali v Drážďanech z kina, levičáci tleskali. Takhle začíná diktatura, komentuje Václav Klaus

 
V drážďanském kině Schauburg se na Štědrý večer odehrál neobvyklý incident, při němž byli člen německé parlamentní strany Alternativa pro Německo (AfD) Jens Maier a jeho manželka vyhození z kina poté, co si návštěvníci stěžovali na jejich přítomnost. Informaci zveřejnil web deníku Bild.
26.12.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Z Klausova institutu to jiskří: Že z paktu OSN o uprchlících nevyplývají žádné závazky? Odmítly ho USA a Maďarsko, takže...

 
Ředitel Institutu Václava Klause a ekonom Jiří Weigl se pozastavuje nad tím, že se z novin s překvapením dozvídáme, že Česká republika hlasováním svého zástupce podpořila globální pakt OSN o uprchlících, který byl schválen v New Yorku. Označuje do jisté míry za nečitelné, že náš zástupce pro něj hlasoval přes to, že se premiér v médiích jednoznačně vyjadřoval, že je pro odmítnutí jak marrákešského globálního paktu o migraci, tak toho newyorského o uprchlících.
24.12.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Favority na budoucího prezidenta jsou Fischer a Klaus mladší

 
Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů senátor Pavel Fischer (nezávislý) a poslanec Václav Klaus mladší (ODS), oba s kurzem 10 : 1. Sázkaři zatím nejvíce věří ve zvolení Václava Klause staršího, na jeho výhru jde pětina sázek, napsala ČTK.
23.12.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Pavel Fischer (123 článků)

Lidé sází na návrat Klause na Hrad. Bookmakeři věří Fischerovi a Klausovi ml.

 
Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů senátor Pavel Fischer (nezávislý) a poslanec Václav Klaus mladší (ODS), oba s kurzem 10:1. Jenže sázkaři zatím nejvíce věří ve zvolení Václava Klause staršího, na výhru bývalého prezidenta jde pětina sázek. Na to, že současný prezident Miloš Zeman bude zastávat svůj úřad i na konci příštího roku, je vypsán kurz 1,2:1. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.
23.12.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Fischer (123 článků)

Favority na budoucího prezidenta jsou Fischer a Klaus mladší

 
Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů senátor Pavel Fischer (nezávislý) a poslanec Václav Klaus mladší (ODS), oba s kurzem 10:1. Sázkaři zatím nejvíce věří ve zvolení Václava Klause staršího, na jeho výhru jde pětina sázek. Na to, že současný prezident Miloš Zeman bude zastávat svůj úřad i na konci příštího roku, je vypsán kurz 1,2:1.
23.12.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Fischer (123 článků)

Mirek Topolánek se chlubil, co se mu povedlo s ODS. Prostořeká blogerka a pamětnice mu připomněla, jak to bylo doopravdy

 
Bývalá členka ODS a známá internetová glosátorka Karolina Stonjeková si rýpla do Mirka Topolánka. Expremiér v nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že jeho vládu potopili exprezident Václav Klaus a expremiér Jiří Paroubek. Neunesli přes srdce, že se jeho vládě dařilo, tak ji zničili. Tak to alespoň vidí Topolánek. Stonjeková to však vidí úplně jinak.
22.12.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jiří Paroubek (3624 článků) , Mirek Topolánek (2213 článků)

Václav Klaus, Jiří Weigl: Polemika se Salónem Práva - Reálpolitika po česku

 
Salon Práva publikoval na začátku prosince článek ředitele Ústavu mezinárodních vztahů Ondřeje Ditrycha s – na první pohled slibným –názvem „O zahraniční (real)politice“. Mnozí jsme se zaradovali. Zmínit při debatě o české zahraniční politice již v názvu článku slovo „realpolitika“ je neobvyklé.
22.12.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus st. pro PL: Babiš s námi hraje hru, ukolébal nás. Naše země je v chaosu. Špatné věci dovážíme ze západu

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Naše země je v chaosu, nikdo ji neřídí a stále pokračuje utahování šroubů, zmenšování svobody a prosazování šílených nápadů. ParlamentnímListům.cz to v interview řekl bývalý prezident republiky Václav Klaus. Nelíbí se mu, jak se vláda postavila k tzv. globálnímu paktu o uprchlících, který země v OSN schválila. „Premiér Babiš s námi hraje záměrnou hru, nechali jsme se ukolébat,“ uvedl Václav Klaus v první části rozhovoru, který nyní přinášíme.
20.12.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Uprchlický pakt OSN: Václav Klaus ml. chystá tvrdou akci proti ministru Petříčkovi

 
Premiér Andrej Babiš odmítá, že by Česká republika v OSN podpořila globální pakt o uprchlících. První z dokumentů, globální pakt o migraci, země odmítá. Jenže média od rána mluví o tom, že čeští diplomaté na Valném shromáždění OSN pakt o uprchlících přímo podpořili. Důsledky za jednání našich diplomatů může silně pocítit ministr Petříček.
18.12.2018 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Podepiš, řekl jsem Putinovi. Řval na mě Sarkozy. Víte, co dělal Jaromír Soukup? Mirek Topolánek začal „zpívat“

 
Někdejší pravicový předseda vlády Mirek Topolánek, který Česko letos zaujal, když v lednu neúspěšně kandidoval na prezidentský úřad, přinesl v rozhovoru pro Hospodářské noviny několik šokujících vyjádření. Před deseti lety byl Topolánek na špici, šéfoval Radě Evropské unie. Za pád Topolánkovy vlády prý mohou Jiří Paroubek, Václav Klaus a – podržte se – Jaromír Soukup. Ti se údajně proti Topolánkovi spikli. Andrej Babiš podle Topolánka nebude dobrým předsedou Rady Evropské unie, pokud se jím vůbec stane.
17.12.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jiří Paroubek (3624 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Mirek Topolánek (2213 článků)

Pirátský poslanec burcoval před zahraničními novináři: Musíme ochránit důvěryhodnou ČT. Podpořit finančně vybraná nezávislá média. Pravdivému informování nezabrání Štěpánek ani Klaus ml.

 
REPORTÁŽ Je potřeba podpořit veřejnoprávní média, třeba daňovými úlevami. Události v ČT jsou nejpopulárnější a nejsledovanější novinářský projekt. Pravdivému informování nezabrání ani dezinformátor Štěpánek či poslanec Václav Klaus mladší. S tím předstoupil před několik desítek evropských novinářů na semináři lipské organizace pro svobodu médií, která se uskutečnila o víkendu v Praze, pirátský poslanec Tomáš Martínek. Informoval také o možných důsledcích projednávání Babišova konfliktu zájmů v Evropském parlamentu, který může v případě zastavení eurodotací odvrátit české příznivce EU od Bruselu. Vychválil též Seznam.cz za mediální osvětu, který podle něj patří k nejlepším hned po veřejnoprávních médiích.
16.12.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Pirátský poslanec burcoval před zahraničními novináři: Musíme ochránit důvěryhodná veřejnoprávní média. Podpořit finančně vybraná nezávislá média. Pravdivému informování nezabrání Štěpánek ani Klaus ml.

 
REPORTÁŽ Je potřeba podpořit veřejnoprávní média, třeba daňovými úlevami. Události v ČT jsou nejpopulárnější a nejsledovanější novinářský projekt. Pravdivému informování nezabrání ani dezinformátor Štěpánek či poslanec Václav Klaus mladší. S tím předstoupil před několik desítek evropských novinářů na semináři lipské organizace pro svobodu médií, která se uskutečnila o víkendu v Praze, pirátský poslanec Tomáš Martínek. Informoval také o možných důsledcích projednávání Babišova konfliktu zájmů v Evropském parlamentu, který může v případě zastavení eurodotací odvrátit české příznivce EU od Bruselu. Vychválil též Seznam.cz za mediální osvětu, který podle něj patří k nejlepším hned po veřejnoprávních médiích.
16.12.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Kalousek zaútočil na Klause s pomocí Boha a migrantů

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru znovu perlil. Pustil se do ČSSD a do své bývalé strany KDU-ČSL, že díky nim může být premiérem StBák. A jak byl v ráži, nazval Babiše i ruským agentem. Své schytal i Václav Klaus mladší za to, že nectí křesťanské hodnoty a do třetice si Kalousek přál, aby Bůh osvítil Brity a ti se rozhodli nakonec v EU zůstat.
12.12.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Zkoumám, kolik peněz mají neziskovky. To byste se divili! VIDEO mladé komentátorky, která natírá i „angažovanou“ mládež

 
Zprávám z nedávných dnů se na XTV věnovala komentátorka Karolina Stonjeková. Na přetřes přišel Brexit, Klára Dostálová, Kalouskovy výhrady k rozpočtu, slova Václava Klause mladšího i výzvy ke stávce a nevole k pozvání Jiřího Ovčáčka na VŠE. Stonjeková Veselého ujistila, že Brexit bude a Kalouskovi nebudou jeho protesty nic platné. Schytaly to od ní neziskovky i studenti, kteří chtějí místo argumentace vytěsnit názorovou opozici.
11.12.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jiří Veselý (179 článků) , Jiří Veselý (179 článků) , Jiří Veselý (179 článků)

Klaus mladší, Robejšek a Svobodní plánovali společnou kandidátku do voleb. Jenže z toho nakonec sešlo...

 
Od jara tohoto roku byl ve hře plán na vznik nové politické strany, která mohla zabodovat v Evropských volbách příští rok na jaře. Lídrem měl být poslanec ODS Václav Klaus mladší, který EU opakovaně označil za zlo. Klausovi měli sekundovat Realisté Petra Robejška a Svobodní. Za ty by mohl kandidovat bývalý europoslanec Petr Mach. Jenže z celého plánu na nové euroskeptické hnutí nakonec nic nebude.
10.12.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Václav (797 článků)

Stanjura utřel Klause ml.: Jeho názory jsou ve straně vysoce minoritní

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se v rozhovoru pro SeznamZpávy.cz rozpovídal o tom, že v dalších volbách levicovo-komunistickou vládu Babiše jistě porazí. Prozradil, s kým by si v budoucnu dokázal představit koalici. Kromě toho také připomněl, že názory Václava Klause ml. jsou v ODS minoritní a nechyběl ani komentář k nedávné zprávě BIS.
08.12.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Zbyněk Stanjura (249 článků)