Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Omluví se Šarapatka? Ladislav Jakl jej nachytal při prokazatelné lži

 
Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky za časů Václava Klause a od dubna 2019 člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislav Jakl vzpomenul na slavný německý policejní seriál Kobra 11 a udeřil na člena Rady ČT Zdeňka Šarapatku, na šéfredaktora serveru Forum24.cz Pavla Šafra a na publicistu serveru Hlídací pes.org Ondřeje Neumanna. „Jejich tempo je šílené, jejich rajonem internet, jejich zbraní pomluva,“ napsal na jejich adresu.
27.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Ladislav Ondřej (61 článků) , Pavel Neumann (4 články) , Václav Neumann (3 články)

Michael Žantovský, senátní kandidát ODS: Předsedou už není Klaus. Věrnost odkazu Václava Havla...

 
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský chce uspět ve volbách do Senátu. Kandiduje za ODS, TOP 09 a STAN. Sám přiznává, že v době Václava Klause by za ODS nekandidoval. Uvedl to v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
25.06.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5696 článků) , Václav Klaus (9932 článků) , Michael Michael (1509 článků)

Funkcionář ODS vysvětlil, proč strana hájí odkaz Václava Havla. Klaus na rozdíl od něj sklouzl k bizáru

 
Občanská demokratická strana podle některých lidí přejímá ideologii havlismu, což považují za paradoxní. Na tom však není nic neobvyklého, upozorňuje Jiří Nantl, člen programového týmu ODS pro vzdělání a vědu a ředitel CEITEC, který je kandidátem na hejtmana v Jihomoravském kraji. „ODS hájí ‚havlovský‘ odkaz v politice. Protože k ní patří,“ vysvětluje Nantl v komentáři na Forum24.cz, že jde o projev vědomí vlastních kořenů a historické role ODS jako politické strany neoddělitelně spojené s vybudováním moderního samostatného českého státu.
24.06.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5696 článků) , Václav Klaus (9932 článků) , Jiří Havel (410 článků) , Jiří Havel (410 článků)

Klaus bez roušky zpátky na Hradě. Zeman mu přál k narozeninám, party překazil koronavirus

 
Po zrušené narozeninové oslavě se Václav Klaus nakonec gratulace k 79. narozeninám od svého nástupce dočkal. Prezident Miloš Zeman popřál bývalé hlavě státu ve středu odpoledne přímo na Pražském hradě. V tomto týdnu měl Zeman o schůzky postaráno. Chvíli před Klausem totiž přijal šéfa Sněmovny, v úterý pak například bývalého předsedu lidovců.
24.06.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Miloš Zeman (23966 článků)

Zruší mi Facebook, řekl sněmovně Klaus ml. Kalousek se zlobil

 
Plánovaný rozpočet s dosud největším plánovaným shodkem v dějinách České republiky čelí kritice z mnoha stran. Jak od předsedy poslaneckého klubu TOP09 Miroslava Kalouska, tak od předsedy Trikolóry Václava Klause mladšího. Ten tepal Alenu Schillerovou za dluh, který by v tisícikorunách dvakrát oblepil zeměkouli. „Tedy abych byl přesný, je to 1,996 krát, aby mi Demagog.cz nezrušil facebookový účet, že šířím fake news,“ rýpl si. A do Andreje Babiše se pustil za to, že ještě není jasné stanovisko k tomu, že se Evropská unie chystá společně zadlužovat a vybírat nové daně.
23.06.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Andrej Babiš (18736 článků) , Miroslav Kalousek (7027 článků)

Václav Moravec: Xaver patří k buranům. Merkelová je vědkyně. Klaus kňoural. Lidé se ČT zastanou. A tato média...

 
Václav Moravec si v podcastu Filipa Titlbacha z Deníku N nebral příliš servítky. Pokud Xaver Veselý a Barbora Kořanová jeho pořad kritizují, prý se jenom snaží zviditelnit. Že by se měl v Otázkách Václava Moravce střídat vyvracel tím, že ve Velké Británii by se něčemu takovému vysmáli. O Xaverovi Veselém mínil, že je "průměrný" a "zapadá do společnosti buranů". A přišly i narážky na Václava Klause i odpověď na to, kam by svou kariéru směřoval, kdyby v ČT skončil.
23.06.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Václav Moravec (564 článků)

VIDEO Ničíte mi život, sledujete mě! Dusná beseda Klause ml.: Nezvaný host

 
Některá setkání politiků s občany jsou přinejmenším kuriózní. Václav Klaus mladší a především poslankyně Majerová Zahradníková se setkali s odpůrcem Trikolóry Martinem Cigánkem. A vyplavaly na povrch zajímavé skutečnosti. „Od ledna 2018 stalkujete můj osobní život, na katastru si fotograficky kopírujete kupní smlouvy mého domu, chodíte si mě fotit před kancelář, sledujete mě v autě a dva a půl roku mi ničíte můj rodinný život pod různými fejkovými profily,“ obvinila muže poslankyně a zdůvodnila tak, proč podala trestní oznámení.
22.06.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

Takto vrací Milion chvilek úder Klausovi. Přes propisku na fotce

 
Spolek Milion chvilek okomentoval na svém twitterovém profilu rozhovor s exprezidentem Václavem Klausem, který vyšel v Mladé frontě Dnes šéfredaktora Jaroslava Plesla. Klaus mimo jiné v rozhovoru hovořil o aktuálním dění, nejvíce rezonujícím nejen na české politické půdě. A mluvil právě i o Milionu chvilek.
20.06.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Jaroslav Plesl (306 článků)

Václav Klaus nedořekl: Existenci Milionu chvilek si nepřeji. Že teď jejich... Ne ne, jakýkoliv soud je zbytečný!

 
Exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes komentoval aktuální dění, nejvíce rezonující nejen na české politické půdě. Hovořil o „hrátkách“ s koronavirem, o tom, že události v USA jsou „uměle vyvolané“, ale také o plánované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan, kterou označil za „klukovinu“. Stranou nezůstala ani iniciativa Milion chvilek. A nelibě se vyjádřil k současné podobě politické strany, kterou kdysi zakládal.
20.06.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

Skandál. Václav Klaus ml. obvinil Marka Bendu z nekalých praktik

 
Youtuber Ondřej Tesárek, známý také pod přezdívkou „Bratříček“, si pozval na rozhovor zakladatele Trikolóry Václava Klause mladšího. Ten se napřed pustil do poslance ODS Marka Bendy a pak popsal, co by se asi tak stalo, kdyby dostal jako dar třeba jen tři kopějky z Ruska. Zákony jsou tu podle Klause nastaveny tak, že místo politických idejí jsou dnes kampaně soutěží udavačů a byrokracie. Prohlásil také, že někteří poslanci podle něj trpí schizofrenií.
19.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Marek Benda (559 článků)

Dominik Duka: Pro kontinuitu a rozvoj české identity vykonal Václav Klaus hodně

 
Kardinál Duka zasílá blahopřejný dopis bývalému prezidentovi České republiky, Václavu Klausovi, který 19. června 2020 slaví 79. narozeniny.
19.06.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Dominik Duka (998 článků)

Hov*diny! Klaus ml. se rozčílil po útocích na Churchilla a Gándhího. Elfové jsou udavači, řekl. A je toho víc

 
Zakladatel Trikolóry Václav Klaus mladší na YouTube kanále Ondřeje Tesárka vysvětloval, proč podporuje větší zastoupení českých zemědělských výrobků v obchodech. Poté prozradil, že ví, kde v koronavirové krizi ušetřit. Zrušil by Senát a počet poslanců snížil z 200 na přibližně 120. Vysvětlil to tím, že někteří dnešní poslanci téměř nejsou aktivní a jiní jsou aktivní až příliš. Oboje je podle Klause hodně špatně. Poté došlo na Afghánistán a Klaus se rozohnil.
19.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

Václav Klaus slaví 79. narozeniny: Připomeňte si největší kauzy a skandály bývalého prezidenta

 
Prezidentem není od roku 2013, přesto Václav Klaus budí vášně dodnes. Ať už se to týká jeho názorů na globální oteplování, Evropskou unii či politiku. Bývalá hlava státu dnes slaví 79. narozeniny a vy si můžete připomenout jeho nejkontroverznější výroky či skandály.
19.06.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

„Úchyl!“ Klaus ml. se pustil do mladého novináře. A už to sviští. Honzejk, osahávačky, „buze*anti“

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se zhrozil nad slovy novináře Filipa Horkého, který na svém twitteru poučoval mužské pokolení, jak by se mělo správně chovat k ženám. Jeho názor byl podle Klause tak přitažený za vlasy, že jej neváhal označit za „úchyla“. A pěkně to schytal, jak od novinářů, tak ze strany veřejnosti.
19.06.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

A už to začalo! Grilovačka Klause ml. za Železného a 10 miliard. „Ať to zaplatí,“ ozvalo se

 
Europoslanec a senátor Vladimír Železný bude kandidovat do Senátu za hnutí Trikolóra. „Tak by Václav Klaus mladší mohl zaplatit ty miliardy, co za pana Železného zaplatili daňoví poplatníci,“ nechal se v reakci slyšet komentátor Jiří X. Doležal. A nebyl sám, kdo si na arbitráž vzpomněl.
18.06.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (165 článků) , Václav Klaus (9932 článků) , Jirka Doležal (269 článků) , Jiří Doležal (269 článků)

Proti úchylným idejím! Vladimír Železný jde do boje o Senát za Klause ml.

 
Za hnutí Trikolóra budou v letošních volbách do Senátu kandidovat významné osobnosti veřejného života, akademici a starostové. Například ve Znojmě se bude o post senátora ucházet bývalý ředitel TV Nova, europoslanec a senátor Vladimír Železný, v Kolíně Ivanka Kohoutová, ředitelka Střední zdravotnické školy Ruská, známá z tzv. šátkové kauzy, a v Praze 9 předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.
17.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (165 článků) , Václav Klaus (9932 článků)

Klaus ml.: Schwarzenberg nám bude líbat nohy? Feudalismus byl jako otroctví!

 
„Bude nám kníže Schwarzenberg v úterý na začátku schůze sněmovny všem líbat nohu?“ zeptal se poslanec Václav Klaus mladší z Trikolóry. A rozepsal se o protestech v USA.
15.06.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

Od Klause přišel úder Vystrčilovi. Tchaj-wan, jo? Před šesti lety jsi říkal toto....

 
Když předseda Senátu Miloš Vystrčil oznamoval, že nakonec pojede na Tchaj-wan, protože si nenechá čínským velvyslancem diktovat, co jako politik suverénní země smí, nebo nesmí dělat, dal najevo, že počítá i s kritikou svého plánu. A netrvalo dlouho a kritika přišla – z Hradu a z Institutu Václava Klause. Vystrčil dostal naservírovaná svá vlastní šest let stará slova.
13.06.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků)

Chvilkaři rudí vzteky. A neziskovka na Klause ml.: Pozor! Kdo mu platí kampaň? Stamiliony?

 
Předseda hnutí Trikolóra, poslanec Václav Klaus ml. přišel s návrhem, který vzbudil pozornost šéfa české odnože protikorupční organizace Transparency International Davida Ondráčky. A nejen jeho. Zbystřili i stoupenci spolku Milion chvilek.
13.06.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , David David (351 článků)

Prezident Klaus: Demonstrace v USA? Dávno nacvičená hra. Je to jinak. A Evropa...

 
ROZHOVOR Druhý český prezident Václav Klaus komentuje pro ParlamentníListy.cz současnou vlnu násilí a rabování pod heslem boje za dobro a pokrok a zpochybňování minulosti evropské civilizace kvůli údajné „vině bílého muže“, symbolu všech možných útlaků. On sám se rozhodně necítí být „bílým mužem“ ve smyslu toho, kdo by se podle progresivních liberálů měl stydět a omlouvat. A ocenil Donalda Trumpa, který podle Klause i přes svou osobitost přinesl do světové politiky řadu potřebných věcí.
12.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9932 článků) , Donald Trump (5061 článků)