Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Bakalův šéfreportér se zastal Ladislava Jakla

 
Česká televize ve čtvrtek pozvala do jednoho z pořadů někdejšího spolupracovníka exprezidenta Václava Klause Ladislava Jakla. A strhla se mela. Mnozí lidé ČT vyčetli, že neměla zvát do debaty člověka, který šíří „kremelské nesmysly“. Jako první se v tomto duchu vyjádřil profesor mezinárodních vztahů z Bostonské univerzity Igor Lukeš. Šéfreportér serveru Aktuálně.cz Martin Novák se však Jakla zastal. Lidé jako je spolupracovník Václava Klause prý na obrazovky ČT patří.
22.07.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Martin Lukeš (6 článků)

Výbuch hněvu a urážka Jakla v živém vysílání. Muž z vedení zpravodajství ČT odsoudil reakci profesora Lukeše

 
Čtvrteční debata v Událostech, komentářích České televize rozvířila české mediální vody. Před kamerami se střetli profesor mezinárodních vztahů z bostonské univerzity Igor Lukeš a někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl. Debata by to byla v celku standardní, kdyby v jednu chvíli profesoru Lukešovi neujely nervy. Byla to natolik zvláštní debata, že se stále objevují nové a nové reakce na ni. Posuďte sami.
22.07.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Útok profesora Lukeše na Jakla v ČT má pokračování. Přidal se Ondřej Neff a mluvčí prezidenta vypustil výbušný text

 
Pozornosti publicisty a spisovatele Ondřeje Neffa neunikla čtvrteční přestřelka profesora mezinárodních vztahů Igora Lukeše s někdejším spolupracovníkem exprezidenta Václava Klause Ladislavem Jaklem. Neff má za to, že profesoru Lukešovi nedochází jedna důležitá věc. Hradí mluvčí Jiří Ovčáček byl vůči Lukešovi ještě tvrdší.
21.07.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Ondřej Neff (218 článků) , Ladislav Ondřej (56 článků) , Jiří Lukeš (8 článků)

Schneider se pustil do Lukeše, který v ČT urazil Jakla: Podle jeho gusta by bylo, kdyby mluvil pouze on, protože hovoří pravdu

 
Analytik Jan Schneider zhlédl čtvrteční Události, komentáře České televize, kde se do sebe pustili někdejší spolupracovník Václava Klause Ladislav Jakl a profesor mezinárodních vztahů Bostonské univerzity Igor Lukeš. Jakl důrazně hájil politiku 45. prezidenta USA Donalda Trumpa a Lukeš vypěnil. Jan Schneider jeho vystoupení komentuje následovně...
21.07.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Donald Trump (4606 článků)

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

 
Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České televizi, kde někdejší poradce prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl pořádně namíchl historika a profesora Bostonské univerzity Igora Lukeše, když začal mluvit o pozitivech šéfa Bílého domu Donalda Trumpa. Lukeše jeho slova dokonce tak vytočila, že se pustil i do kritiky Jaklova vzhledu. Jejich názorový střet rozdělil diskutující na dva tábory, do debaty se zapojili také někteří politici a novináři.
21.07.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Pane Fialo, máte ve straně černou ovci, mladého Klause, spustila divačka. Reakce předsedy ODS vás možná překvapí

 
REPORTÁŽ „Pane předsedo, máte mezi sebou černou ovci! „Vy byste měli být první, kteří byste řekli: Co nám to vykládáte o svobodě, když neunesete, když váš člen má na něco trochu jiný názor?“ obhájil Václava Klause mladšího na besedě v Ostravě předseda ODS Petr Fiala, když čelil výčitkám, že právě kvůli Klausovi lidé ódéesku nevolí. Podle Fialy ale i ráznější názory ODS neoslabují, naopak posilují. O demokracii byla řeč v podstatě po celou dobu besedy. Fiala se domnívá, že i ve školách by bylo dobré k ní vychovávat. Rázně se také opřel do šíření informací o tom, že v politice vyhrávají populisté. „Typický příklad úplně špatného uvažování, nevzdělanosti a s prominutím hlouposti.“ Odmítl také „distribuci lidí po Evropě“.
20.07.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Fiala (1436 článků)

Ten pán s tím koňským ohonem si půjčuje lži ze slovníku Kremlu! Ladislav Jakl vytočil experta Lukeše z Bostonu k nepříčetnosti

 
Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize se utkali bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky za časů exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl a profesor mezinárodních vztahů z bostonské univerzity Igor Lukeš. Pánové měli debatovat o situaci v USA a o rusko-amerických vztazích, jenže to skončilo tím, že Lukeš kritizoval délku Jaklových vlasů.
20.07.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Radim Valenčík: Klaus for president? Proč ne? A kdo jiný?

 
Ve stínu bouřlivého schvalování vlády a mistrovství světa ve fotbale trochu zanikl první pokusný balónek, který vyslal Václav Klaus starší. Pro něj netradičně žertovnou formou připustil v závěru rozhovoru pro Deník.cz, že by mohl kandidovat v příštích prezidentských volbách:
18.07.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

VIDEO Kalousek: Já v práci nepiju

 
"Já v práci nepiju a TOP09 není mrtvá." Tato rezolutní slova zazněla v duelu Miroslava Kalouska s Václavem Klausem mladším, který přinesl v pořadu Proti sobě reflex.cz 10. července, tedy ještě před zasedáním o důvěře vládě.
16.07.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Václav Klaus skutečně třeskutě promluvil o privatizaci, havlistech i Špidlovi. A pohrozil další prezidentskou kandidaturou

 
Exprezident Václav Klaus poskytl obsáhlý rozhovor serveru Deník.cz, v němž důrazně hájil kuponovou privatizaci. Striktně odmítl názor, že privatizaci využila řada zlodějů. Podle Klause privatizace zlodějinám naopak bránila. Vedle toho Klaus znovu zúčtoval s „havlisty“, s Andrejem Babišem (ANO), s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) i s Evropskou unií. Nakonec prozradil, že by mohl ještě sedmkrát kandidovat na prezidenta.
15.07.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Dvacet let od „atentátu na demokracii“, opoziční smlouvy. Advokát vyvrací pomluvy, které se o ní šíří

 
Advokát Aleš Rozehnal napsal pár řádek ke dvacátému výročí tzv. opoziční smlouvy. Pokusil se vyvrátit několik mýtů, které jsou podle jeho názoru s touto smlouvou, uzavřenou mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem, spojeny.
14.07.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Koudelka (ČSSD): Pocta opoziční a toleranční smlouvě

 
Je výročí podepsání druhé opoziční smlouvy z 9. 7. 1998 mezi Občanskou demokratickou stranou vedenou Václavem Klausem a sociální demokracií Miloše Zemana.
12.07.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Václav Klaus ml. nedá hlas pro vládu. Má pro to tyto vážné důvody

 
V jaké zemi by chtěl žít, řekl ve svém projevu před Poslaneckou sněmovnou poslanec za ODS Václav Klaus mladší.
11.07.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus zavřel pusy těm, kteří křičí kvůli údajnému návratu komunistů k moci. A přidal varování

 
Vrací se komunisté skrze vládu Andreje Babiše k moci? Podle Václava Klause je to ukvapený závěr. A Hamáček na dvou židlích? To se Zemanovi moc nepovedlo, tvrdil Klaus v krátkém rozhovoru pro iDnes.cz.
11.07.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Jiří Bartoška? Ten je... No, čtěte raději sami

 
Václav Klaus mladší se vyjádřil k právě skončenému filmovému festivalu v Karlových Varech. Všiml si společné fotografie premiéra Andreje Babiše s ředitelem festivalu Jiřím Bartoškou. A na adresu Bartošky „pálil ostrými“. Reakce čtenářů vás překvapí.
11.07.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (628 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Kalousek poslal na Václava Klause ml. psychology. Důvod: EU

 
V duelu serveru Reflex.cz proti sobě usedli poslanci za ODS Václav Klaus mladší a za TOP 09 Miroslav Kalousek.
10.07.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků)

Hulákat budete? A co studenti? Ondřej Neff a Václav Klaus mladší nepotěší „Demokratický blok“

 
Případ Taťány Malé, obviněné z plagiátorství, je natolik bizarní, že glosátorovi je až trapné se jím vážně zabývat, říká komentátor a šéfredaktor Neviditelného psa Ondřej Neff. To poslanec ODS Václav Klaus ml. to s údajným opisováním Malé zas až tak horké nevidí, podle jeho slov jde dnes spíše o běžnou věc.
10.07.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Ondřej Neff (218 článků)

Bolavá minulost: Kalousek odhalil věc o Klausovi

 
Bývalý prezident Václav Klaus se v Českém rozhlase rozpovídal o dvacet let staré opoziční smlouvě. Jeho rozhovor nedal spát Miroslavu Kalouskovi. Někdejší předseda TOP 09 se do Václava Klause a do Miloše Zemana pustil na svém Twitteru.
09.07.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

„Kolik uprchlíků jste přijali?“ „Nula.“ „A na to jste hrdý?“ „Slíbili jsme to lidem.“ Britská TV málem vybouchla z rozhovoru, který se nás také týká

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší zase jednou píchl do liberálního vosího hnízda. Na svém Facebooku nasdílel videozáznam rozhovoru s polským zákonodárcem Dominikem Tarczynskim pro britskou televizi Channel 4. Moderátorka Cathy Newmanová se Tarczynskiho snažila natlačit do otázek migrace. Polský politik ji ale svou upřímností a ledovým klidem šokoval. Klaus video komentoval lakonicky: „Jasná řeč.“
09.07.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Miloš Horký: Ke studii Institutu Václava Klause

 
V nedávné době vyjadřuje světový tisk obavy o osud liberální demokracie, který většina autorů považuje za jediný oprávněný systém pro správu věcí veřejných.
03.07.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)