Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Nejdůvěryhodnějšími politiky ve Sněmovně jsou Babiš, Klaus ml. a Hamáček

 
Nejvyšší důvěře ze stranických představitelů se těší předseda hnutí ANO Andrej Babiš s podporou 40 procent. Za ním následují předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml., jemuž vyjádřilo důvěru 39 procent lidí, a šéf ČSSD Jan Hamáček s podporou 33 procent respondentů. V první pětici figuruje ještě předseda Pirátů Ivan Bartoš, jemuž věří 29 procent lidí, a lídr SPD Tomio Okamura s podporou 27 procent dotázaných. Plyne to z šetření CVVM.
14.02.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18945 článků) , Jan Hamáček (1973 článků) , Tomio Okamura (2340 článků) , Ivan Ivan (1524 článků)

Klaus o „drzém a prolhaném“ Schwarzenbergovi: Má zelenou krev. Zmínil i jeho majetek

 
Václav Klaus byl hostem pořadu Epicentrum TV Blesk. Krátce poté, co usedl do křesla ve studiu, to vzal od podlahy. Zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO), ale nešetřil ani opozici, zavzpomínal na Jaroslava Kuberu, označil se za velkého bojovníka proti Senátu a stranou jeho působnosti nezůstal ani brexit. Tady zmínil novou evropskou říši, u které má pocit, že se nikdo nepoučil. Nakonec si vzal na paškál „vejšplechty“ Karla Schwarzenberga.
13.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18945 článků) , Jaroslav Kubera (1118 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků)

Označovat nevhodné kandidáty, žádá chvilkař Roll před volbami do Rady ČT. Pak otevřeně popsal, jak úkoloval Petříčka

 
Benjamin Roll byl hostem pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu Plus. Místopředseda Milionu chvilek pro demokracii zde hovořil o poslání chvilek, o schůzce se zástupci se sociální demokracií a pak hlavně o kandidátech do Rady České televize. Došlo i na ekonomku Hanu Lipovskou. Prý „zvedá otazníky“ její chápání funkce veřejnoprávního média. „No, druhá věc je, že je prokazatelně navázaná na Institut Václava Klause, spolupracovala s Václavem Klausem mladším,“ vyčetl jí. „Ale to není tělesná vada ani duševní,“ kontrovala moderátorka. Přečtěte si.
11.02.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Babiše štve „blb s idiotskou tabulkou“ u DPH na pivo. „Arogance a drzost,“ zuří opozice

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) si z rodinné dovolené v Alpách postěžoval, že se DPH u piva řeší mj. proto, že „nějaký blb si udělal idiotskou teoretickou tabulku, kterou po něm nikdo nechtěl“. Rozdílné DPH u různých piv chce ale řešit na koaliční radě i ČSSD, byť třeba exprezident Václav Klaus upozorňuje, že tohle měli řešit poslanci loni na podzim, když se novela schvalovala. Kvůli „blbovi s idiotskou tabulkou“ ale mluví opozice o Babišově „aroganci moci“.
11.02.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18945 článků)

Klaus o zmatcích u piva, „uplých gatích“ i synech a vnoučatech: Nejsem dokonalý dědeček

 
Zmatky kolem piva měla řešit opozice už loni. Bývalý prezident a někdejší ministr financí Václav Klaus (78) to řekl v pondělním pořadu Blesk Zpráv Epicentrum. A došlo i na jiná témata - od obavy z koronaviru, přes zdraví a rodinu, po odlehčenější agendu jako je lyžování i v letošní sněhem nepříliš oplývající zimě či úzké kostkované kalhoty, kterými Klaus překvapil ve vysílání slovenské televize.
11.02.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

„Drzost!“ Klause naštval Schwarzenberg: Gretu musí milovat, je zelený a šel po majetku

 
Bývalého prezidenta Václava Klause pořádně dopálil Karel Schwarzenberg (TOP 09). Klaus v rozhovoru pro pořad Blesk Zpráv Epicentrum reagoval na útok knížete, který o něm prohlásil, že se u řady věcí včetně životního prostředí „dívá na svět pohledem, který se zformoval za socialismu“. „Pokud je konzervativec, tak jen v tom smyslu, že konzervoval komunistické myšlení,“ rýpl si Schwarzenberg. Klaus to označil za „vejšplechty“, jeho kritik je prý „totálně zelený“ a musí milovat Gretu Thunbergovou a jí podobné „přízraky dnešní doby“.
10.02.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Karel Schwarzenberg (3929 článků)

ŽIVĚ Václav Klaus v Blesku: O koronaviru, pivním zmatku i rodině

 
Bývalý prezident ČR Václav Klaus živě hostem pondělního Epicentra! Řeč byla nejen o zmatcích kolem DPH na pivo, ale i o šílenství jménem koronavirus, brexitu nebo sporu s knížetem.
10.02.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Uniklo: Klaus ml. před lidmi mluvil o Tomiu Okamurovi

 
REPORTÁŽ Jak na Evropskou unii. Zdali se dá „okleštit“ Lisabonská smlouva, ale také o rusobijectví a číňanofóbii, rušení víceletých gymnázií – to vše a ještě mnoho dalšího zaznělo na besedě Václava Klause mladšího v Plzni, které se zúčastnily stovky lidí. Padlo i jméno Tomia Okamury, zmínilo se ANO, „nakopli“ se Piráti. Na pódiu se s šéfem Trikolóry objevil také bývalý plzeňský radní za ODS, proslulý svoji soudní kauzou s jedním známým plzeňským aktivistou, Petr Rund. A nechyběl dotaz bývalého plzeňského zastupitele za TOP 09, nyní člena nového Klausova hnutí.
10.02.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Václav (861 článků)

Klaus ml. se ozval. Merkelová a zářez pravice v Německu? Je tu zádrhel. A schytali to novináři

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší komentuje dění ve spolkové zemi Durynsko plné zvratů. Durynský premiér Thomas Kemmerich (FDP) po jednom dni oznámil, že odstupuje po tvrdém tlaku kancléřky Angely Merkelové (CDU) i řady dalších předních politiků, kterým se nelíbilo, že mu do funkce pomohli politici protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).
06.02.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Angela Merkelová (2595 článků)

Co máte s Klausem ml.? Jdete se mstít? Xavera grilovali poslanci. Problémy? Šlo to jinak

 
Sněmovní volební výbor dnes pokračuje ve veřejném slyšení kandidátů, kteří by chtěli usednout na volná místa v Radě České televize nebo v Radě Českého rozhlasu. Do Rady ČT kandiduje také moderátor Luboš Xaver Veselý nominovaný think-tankem Centrum pro občanské svobody Václava Klause ml. Zákonodárcům popisoval, jak je pro něj v ČT podstatná transparentnost v hospodaření a prostor pro každý názor. „Česká televize by neměla být jakýmsi V.I.P. klubem,“ zdůraznil. Vysvětlovat musel, jaký vztah má k nominující organizaci, jestli se nejde do ČT jenom mstít, či kde by viděl prostor pro úspory v nákladech. On-line přenos přinesl server Lupa.cz.
06.02.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Václav Český (550 článků) , Luboš Veselý (488 článků)

Miloš Zeman omilostnil vraha: Recidivista spáchal 18 trestných činů

 
Vážně nemocný muž, kterému v lednu udělil milost prezident Miloš Zeman, byl v minulosti odsouzen ke 13 letům vězení za vraždu a k devíti letům vězení za loupež. Kromě toho byl opakovaně za mřížemi kvůli krádežím. Celkem ho soudy potrestaly za 18 různých skutků, přičemž na některé z nich postupně dopadly amnestie prezidentů Václava Havla i Václava Klause.
06.02.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5763 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Miloš Zeman (24033 článků)

Idiot? Tvrdá dohra včerejších voleb do ČT

 
Zákonodárci včera vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny. Své pak k tomu napsali také poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna a analytik Štěpán Kotrba.
06.02.2020 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Jaroslav Foldyna (633 článků) , Marek Hilšer (169 článků)

„Umlčený“ Hilšer se ozval: Měl jsem možnost položit dotaz Lipovské, ale pak...

 
Zákonodárci dnes vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny.
05.02.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Marek Hilšer (169 článků)

Exhibice Hilšera. Nedůstojné! Z výslechu Lipovské: Svědectví z místa

 
Jedna z uchazeček o post v Radě ČT, brněnská ekonomka Hana Lipovská, dnes předstoupila před zákonodárce a popisovala, zda by se byla schopna nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi, a hovořila o tom, na čem by se podle ní dalo v ČT ušetřit. Vůči Lipovské vyjádřilo výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, a jak se dalo čekat, někteří z nich se do ní opřeli. K jejich vystupování vůči Lipovské se pro ParlamentníListy.cz kriticky vyjádřila dlouholetá mediální analytička Irena Ryšánková, která podobných slyšení v Poslanecké sněmovně viděla stovky.
05.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Marek Hilšer (169 článků)

Vyhrocené grilování Lipovské: Zatímco ona odpovídala, pohádali se Juchelka se Smoljakem. Hilšera museli dokonce „vypnout“

 
Zákonodárci mají na stole nominace víc než stovky kandidátů na celkem osm míst v mediálních radách České televize a Českého rozhlasu. Jednou z kandidátek na radní České televize je i brněnská ekonomka Hana Lipovská. Zákonodárcům popisovala, zda by se byla schopna nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi a popsala, na čem by se pode ní dalo v ČT ušetři. Pak na ní chtěl nastoupit senátor Marek, ale neuspěl...
05.02.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Václav Český (550 článků) , Marek Hilšer (169 článků)

Migrace a multi-kulti: Klaus st. vytáhl starší výrok. A i další

 
Václav Klaus dokázal překvapit sám sebe, když si na počátku roku 2020 přečetl, co napsal v roce 2002. Pochválil se, jak již před osmnácti lety vyslovil varování, která jsou platná dodnes. A dočkal se označení „jájínek“.
05.02.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Klaus ml. mezi lidem: Na*rat, říká nám EU. Braňme se! Východní trhy jsou důležitější. A cizinci u nás...

 
Evropští bankéři, kteří jsou vlastně politiky, tisknou nové a nové peníze jak smyslu zbavení. Podrobíme se evropské směrnici o zbraních a ořezávání svrchovanosti a samostatnosti salámovou metodou bude pokračovat. Zelení pomatenci, dojíždějící na hory z vysokých škol a chutě se vázající k ještě posledním zeleným stromům, pomohli kůrovci okupovat celé Česko. Další pak omezují auta a řidiče, sami využívajíce městského stylu života co hrdlo ráčí. A na samém konci obce, u kravína, je nejlepší postavit radar – tak se plní městská kasa, přestože tam nikdy nebyla žádná nehoda, avšak omezenou rychlost dodrží jen málokdo. Do Plzně zavítal na besedu s občany Václav Klaus mladší a dvě hodiny utekly jako voda.
05.02.2020 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Krajní pravice v Německu a Rakousku znovu na námluvách. I tentokrát je u toho Čech Bystroň

 
Alternativa pro Německo chce více spolupracovat s rakouskou stranou Svobodných. Zatímco AfD posílily nedávné volební úspěchy na východě Německa, Svobodní se teprve dávají dohromady po skandálu s ruskou stopou, kvůli němuž vloni padla rakouská vláda. O kontakty obou stran se dlouhodobě stará i poslanec Bundestagu s českými kořeny Petr Bystroň. Ten je i spojkou mezi AfD a hnutím Trikolóra Václava Klause mladšího, píše Vojtěch Berger na serveru Hlídací pes.
04.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Čech (1132 článků) , Petr Václav (861 článků) , Petr Čech (18 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Boj o ČT: Zapojil se Kalousek. Zvracelo se

 
Je možné říci, že ze všech kandidátů, kteří byli navrženi různými spolky do rady ČT, vzbudila největší pozornost ekonomka Hana Lipovská, kterou navrhla Česká biskupská konference. Někteří senátoři dokonce po ČBK dopisem žádali, aby přehodnotila nominaci ekonomky spojené s Institutem Václava Klause. A přidal se i šéf poslaneckého klubu Miroslav Kalousek. Ten vyplísnil ekonomku za to, že řekla, že pro činnost v Radě je podstatná vůle hledat a hájit pravdu. A Kalousek už se začal ohánět inkvizicí.
04.02.2020 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Miroslav Kalousek (7105 článků)

Lipovská?! Režisér Hřebejk bičuje Duku. Na biskupy pak vytáhl Letnou

 
Během února poslanci rozhodnou o tom, zda a jak se promění složení Rady ČT a Rady Českého rozhlasu. O celkem osm míst v mediálních radách má zájem víc než sto kandidátů. Jednou z uchazeček o post v Radě ČT je i brněnská ekonomka Hana Lipovská, která se nikdy netajila svým obdivem k Václavu Klausovi. Do rady ji navrhla Česká biskupská konference. A režisér Jan Hřebejk kvůli tomu kardinálu Dukovi poslal důrazný vzkaz.
03.02.2020 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (430 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Václav Český (550 článků)