Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Exprezident Václav Klaus promlouvá o tragédii Evropy

 
Exprezident Václav Klaus v sobotní MF Dnes promluvil k padesátému výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem do Československa. Invaze byla pro Čechy a Slováky tragickou událostí, ale podle Klause také událostí přínosnou. Na Západě také prožili svůj revoluční rok 1968, ale jiný než my. Tam ho nezarazily tanky, takže neblahé důsledky roku 1968 na Západě prožíváme podle Klause dodnes.
18.08.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Bude řev, nejspíš velký. Václav Klaus promluvil o dnešním Rusku

 
K 50letému výročí sovětské invaze do Československa se v pořadu Interview ČT24 rozhovořil exprezident Václav Klaus. „Dnešní Rusko není bývalý Sovětský svaz,“ hájil Ruskou federaci Klaus.
17.08.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Lenin, Stalin, Brežněv. Dnešní Rusko je jiné než tehdy, rozmluvil se v České televizi Klaus

 
K 50letému výročí sovětské invaze do Československa se v pořadu Interview ČT24 rozhovořil exprezident Václav Klaus. „Dnešní Rusko není bývalý Sovětský svaz,“ hájil Ruskou federaci Klaus.
17.08.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Junior jede bomby, píše Reflex o poslanci Klausovi. Bylo by prý nejlépe, kdyby v ODS skončil

 
Politolog Jiří Pehe vyzval ODS, aby začala řešit svůj problém. Problém jménem Václav Klaus mladší. Teď se přidal i server Reflex.cz. Klaus se prý chová jako solitér, který si názorově víc rozumí s Tomiem Okamurou než se svými liberálně-konzervativními kolegy. Možná by si Klaus mohl založit vlastní stranu.
17.08.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jiří Pehe (383 článků)

Ladislav Jakl vysvětluje kandidaturu za SPD: ODS proti migraci nebojuje, vládne tam eurohujerství. A Babišovi nevěřím nic, ten nás klidně prodá

 
Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se rozhodl vstoupit do Senátu. Ale ne za ODS, jak by možná někteří čekali, ale za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD). Podpořili ho v tom jak Václav Klaus starší, tak Václav Klaus mladší. Jakl se rozhodl důkladně vysvětlit, proč kandiduje právě za Okamuru. Také se ještě jednou vrátil ke slovní přestřelce s profesorem z bostonské univerzity Igorem Lukešem.
17.08.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Svoboda (227 článků) , Ladislav Svoboda (24 článků) , Ladislav Svoboda (24 článků) , Ladislav Svoboda (23 článků) , Ladislav Svoboda (23 článků)

Pehe jasně: ODS má problém. Jmenuje se Klaus. Mladý Klaus

 
ODS byla ještě po volbách v roce 2010 vládní stranou. O tři roky později se z ní však stala malá strana s jednociferným volebním ziskem. Ve sněmovních volbách 2017 už na tom zase byla líp, získala něco přes 11 procent hlasů. Politolog Jiří Pehe má za to, že by občanští demokraté mohli být ještě významnější stranou. Ale prý je brzdí poslanec Václav Klaus mladší. A nejen on.
16.08.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jiří Pehe (383 článků)

Ovládli školy a média, teď chtějí měnit společnost. Klausův muž vidí na obzoru problémy

 
Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl se postavil po bok exprezidenta Klause a nenechal nit suchou na liberální demokracii. Na vlnách Českého rozhlasu Weigl poznamenal, že pod souslovím liberální demokracie se ve skutečnosti skrývá snaha o zásadní a škodlivou proměnu společnosti.
15.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Český (493 článků)

Klause ml. vyzývá exministr: Ať zváží odchod ze strany. ODS štve podpora Jakla

 
Kolem Václava Klause mladšího, poslance ODS, je v jeho straně rušno. Exministr Petr Bendl ho vyzval, aby zvážil odchod ze strany. Poukázal na to, že se názory ODS a Klause neshodují. Naposledy naštval Klaus některé spolustraníky tím, že podpořil kandidáta do Senátu Ladislava Jakla (za SPD), i když má ODS kandidáta vlastního. V ODS nevoněl ani Klausův komentář odmítající mise v Afghánistánu.
15.08.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Václav (797 článků)

„To je kus vola.“ Zásadní vývoj kolem Václava Klause mladšího. Teď už jde i o Petra Nečase

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší hýbe poslední dny politickou scénou, kdy rozčiluje svými názory i mnohé spolustraníky. Naposledy se rozhodl podpořit kandidaturu Ladislava Jakla za SPD do Senátu, a to přesto, že ODS má v daném obvodě vlastního kandidáta.
15.08.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Nečas (9291 článků)

Cože? Příběh Klause ml. nabírá obrátky. Jde do tuhého

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší dál dráždí rozdílnými stanovisky svou mateřskou stranu. Včera se totiž rozhodl podpořit na Praze 2 kandidáta do Senátu za SPD Ladislava Jakla. A to přesto, že v Praze kandiduje i kandidát ODS, herec Vladimír Kratina.
15.08.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Vladimír Kratina (78 článků)

Na 140 tisíc důchodkyň zapomněli. Ty ženy vychovávaly děti. Senátor ODS odkryl děsivou chybu vlády

 
Moderátorka Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Marie Bastlová v úterním vysílání Českého rozhlasu přivítala senátora Miloše Vystrčila (ODS). Ten se rozpovídal o růstu důchodů v České republice. Vláda podle jeho názoru sice chce zvyšovat důchody, ale zcela zapomněla na jednu početnou skupinu obyvatel. Pár slov Vystrčil pronesl i na adresu Václava Klause mladšího. Některé názory tohoto poslance za ODS jsou prý pro občanské demokraty na hraně.
14.08.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Český (493 článků)

A zas bude řev: Václav Klaus mladší udělal dlouhý nos na ty, co mu nadávají... A znovu šokoval, ještě víc

 
Poslanec Václav Klaus mladší z ODS se vysmál všem těm, kteří ho kritizují za jeho vyjádření o účasti českých vojáků na misích v Afghánistánu. Vzepřel se i svým kolegům z ODS. A ještě přitvrdil.
14.08.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Debile, hovado, zbavte se ho. Správně, jsme jako ovce! Výbuch internetu po slovech Václava Klause mladšího o Afghánistánu

 
Poslanci ODS se pustili do svého kolegy Václava Klause mladšího za jeho komentář k vojenským misím, který včera zveřejnil server Novinky.cz. Klaus mladší se v něm zamýšlel nad smyslem české účasti v těchto operacích.
14.08.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus poslal výbušná slova ze Sněžky: Jaklovu kandidaturu za SPD chápu. Tato vláda ještě nic neudělala. A nejhorší strany jsou...

 
Exprezident Václav Klaus se dnes zúčastnil tradiční Svatovavřinecké poutě na Sněžku. U té příležitosti se vyjádřil ke kandidatuře Ladislava Jakla, jeho někdejšího ředitele politického odboru Kanceláře prezidenta republiky. Píše o tom server SeznamZprávy.cz.
10.08.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Klaus odložil růžové triko a vytáhl Jakla s darebnou migrací. Na Sněžku vyšplhal se synem

 
Chce zvednout prapor proti darebné masové migraci, chválil exprezident Václav Klaus dle iDnes.cz při výstupu na Sněžku svého někdejšího hradního muže Ladislava Jakla, který se chystá kandidovat do Senátu za SPD. Exprezidenta při pouti doprovodil jeho syn Václav Klaus mladší, toho času poslanec za ODS. Na rozdíl od loňska se musel Klaus přiobléci. Navzdory tropům předchozích dní bylo nyní 10 stupňů a deštivo. Ani na růžový loňský outfit nedošlo, exprezident volil méně výrazné barvy.
10.08.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Jiří Baťa: Vadí nebo nevadí?

 
Panu Matěji Rupertovi toto léto zřejmě nesvědčí, z horka má zřejmě přiliš přehřátý organismus (pokud to není stav trvalý), protože napsat, resp. kritizovat tuto naprosto nezávadnou, běžnou, lidskou a civilizovanou fotografii bývalého prezidenta Václava Klause, je naprostý kolaps úsudku a logiky.
10.08.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Novináři si proklepli senátní kandidáty SPD. Našli spoustu kritiků EU

 
Pražští kandidáti hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) do Senátu jsou zaměření zejména proti Evropské unii. Jiří Kocman, který nyní pracuje v Centru pro regionální rozvoj České republiky, by hlasoval pro zrušení Senátu. Za SPD budou v hlavním městě dále kandidovat někdejší šéf politického odboru kanceláře prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl, bývalý ministr zdravotnictví z vlády Miloše Zemana Ivan David a bývalý generální ředitel Vězeňské služby Luděk Kula. Své politické názory dnes představili na tiskové konferenci.
07.08.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Kocman (1 článek) , Václav Svoboda (227 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Ladislav Svoboda (24 článků) , David Svoboda (201 článků) , Jiří David (112 článků) , Ladislav Svoboda (24 článků) , Ladislav Svoboda (23 článků) , Ladislav Svoboda (23 článků) , Ivan Ivan (1153 článků) , David Klaus (20 článků)

Je to možné? FOTO našeho nahého prezidenta... A známý zpěvák začal nadávat. Dočkal se zákroku

 
Fotografie zpěváka Matěje Rupperta, kterou si umístil na sociální síť Instagram, zveřejnila mimo jiné i Barbora Koukalová. Ruppert se na snímku "posmívá" exprezidentu Václavu Klausovi. V diskuzi se pak věnuje velmi výrazně kritice Klause i současné hlavy státu Miloše Zemana.
07.08.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Ruppert (141 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Přizdisráčství! Tvrdá reakce na Halíkovo migrační kázání. Okopává Klause, ani Duka mu není svatý

 
Slova teologa Tomáše Halíka o migrantech a globálním oteplování v deníku Referendum vzbudila bouřlivé reakce. Dnes se k Halíkovým slovům vyjádřil i europoslanec Jan Zahradil z ODS, který si všiml, jak Halík „okopal“ Václava Klause st. a Dominika Duku. Halíka však kritika neodradila. Ve čtvrtek zveřejnil další část svých myšlenek pod názvem „Člověk nesmí nikdy ztratit naději“. A opět se opřel do Duky i do současných politických špiček.
06.08.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Dominik Duka (896 článků) , Jan Zahradil (524 článků)