Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Václav Klaus pro PL: Lituji, že odchází Fico. Bezvadné, že neuspěla strana Čaputové. Koronavirus bude vážný. Německo? Děsivé

 
ROZHOVOR Výsledky slovenských voleb a možné hrozby spojené s šířením koronaviru exkluzivně pro ParlamentníListy.cz komentuje bývalý prezident Václav Klaus. Robert Fico byl podle něho nejvýznamější slovenský politik posledních 30 let. Bývalou hlavu státu naopak potěšil neúspěch hnutí, z něhož vzešla prezidentka Čaputová. Klaus se vyjádřil i k tématu kolem šíření koronaviru, což může podle něho naší zemi způsobit hluboké ekonomické škody.
02.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Robert Fico (940 článků)

Výbušná show Klause ml. v hospodě: Z televize nám kážou, že větší vliv mají mít ti chytří lidé z větších měst. Ale ti nevědí, jak vy chcete žít. Elity by nám neměly vládnout!

 
Poslanec a šéf Trikolóry Václav Klaus mladší zavítal do jedné z kladenských hospod a před plným sálem spustil kanonádu. Schytala to Evropská unie, Senát i kraje. Senát i kraje by prý Klaus zrušil a přál by si, aby si Češi vládli sami, bez EU. Vysvětlil všem také, jak chápe demokracii. Podle jeho názoru by nám rozhodně neměly vládnout elity, ale měli bychom si vládnout sami.
29.02.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Před 17 lety zvolili Václava Klause prezidentem. Komentátor rozjel spekulace, co za to dostali komunisté a co Kreml

 
Před sedmnácti lety byl Václav Klaus poprvé zvolen prezidentem. K samotnému zvolení se na svém facebookovém profilu vyjádřil historik a filozof Josef Mlejnek. Pustil se mimo jiné do spekulací...
28.02.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Chvilkaři si myslí, že 200 poslanců bude hlasovat, jak oni budou vyhrožovat. Pořádná nálož z Trikolóry

 
ROZHOVOR Volba Stanislava Křečka v plné nahotě odhalila reálnou schopnost opozice, předvedl se i Milion chvilek, který před volbou hrozil demonstracemi, myslí si 1. krajský místopředseda hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji Matěj Drbohlav a připomíná, že například Václava Klause ml. tyto kroky přiměly k tomu, aby Stanislava Křečka podpořil. „Chvilkaři se opájejí zaplněnými náměstími a pocitem vlastní výjimečnosti, tak si myslí, že mohou vše. Že dvě stovky zvolených zákonodárců budou hlasovat, jak oni budou vyhrožovat. Ještě že jsme stále normální země, kde lidé rozhodují vlastním rozumem,“ oddychuje si Drbohlav. A dostalo
26.02.2020 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Klaus ml. si vyšlápl na chvilkaře. Je tu dopis. Bude zajímat Poláky i Maďary

 
Lídr Trikolóry Václav Klaus ml. se razantně vymezuje proti slovům spolku Milion chvilek pro demokracii, že v Maďarsku a Polsku jsou rozvráceny demokratické instituce. Podle Klause ml. nám nepřísluší hodnotit „co a jak by měli dělat,“ a naše domácí politika by neměla zasahovat do přátelských vztahů s jinými státy.
26.02.2020 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Foldynova rozlučka s ČSSD: Zaměřujeme se na menšiny, lidé práce nám úplně vypadli. Petříček je jako Schwarzenberg, žádný rozdíl

 
Poslanec Jaroslav Foldyna odchází po 30 letech z ČSSD. Pro server Echo24.cz zaspekuloval o svém novém politickém angažmá. Podle jeho slov to může být hnutí ANO Andreje Babiše, SPD Tomia Okamury či Trikolóra Václava Klause mladšího.
24.02.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Andrej Babiš (18956 článků) , Jaroslav Foldyna (633 článků)

Havel přinesl do parlamentu obrázek od kamaráda, ať prý ho hned schválí jako státní znak. Všichni jen koukali. Vzpomínky profesora Jičínského na počátky demokracie

 
30 LET POTÉ - KROKY K DEMOKRACII Doyen české politiky, bývalý disident, právník a dlouholetý politik Zdeněk Jičínský se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrací až na počátek devadesátých let minulého století, aby vzpomněl mimo jiné na počátky naší demokracie, na první nemotorné politické kroky Václava Havla, na tzv. pomlčkovou válku, či na politický vzestup Václava Klause.
22.02.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5766 článků) , Václav Klaus (9959 článků) , Zdeněk Jičínský (39 článků)

Přijdou Češi o pět miliard kvůli koronaviru? Klaus varuje, Babiš hrozbu ekonoma mírní

 
Koronavirus děsí svět, nadále se spekuluje, že rozsah epidemie je větší, než Čína přiznává. Oficiálně je mrtvých přes 2300 a roste i počet nakažených. Strach z koronaviru přitom provází i obavy z ekonomických ztrát. O to těžších v případě, že se do útlumu dostane nejen Čína samotná, ale i další ekonomiky. Obavy mírní premiér Andrej Babiš (ANO), exprezident Václav Klaus však zdvihá prst. A ekonomové varují, že ztráty se budou týkat i Česka - a to možná i v miliardách.
22.02.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Andrej Babiš (18956 článků)

Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

 
Povinná maturita z matematiky – ano, či ne? Dlouhodobá otázka, kterou řeší čeští politici. Ministr školství Robert Plaga (ANO) horuje za její odložení, ale poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) dal dnes najevo nespokojenost s tím, co rozhodl školský výbor. Svůj názor vyjádřil na Facebooku.
21.02.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Petr Macinka: Prorocká slova českého prezidenta v europarlamentu

 
Dne 19. února 2009, přesně před 11 lety, vystoupil prezident republiky Václav Klaus na půdě Evropského parlamentu s projevem, který vyvolal bouřlivé emoce na obou stranách politické „barikády“.
20.02.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Petr Václav (863 článků)

Klausova prorocká slova. Koluje VIDEO z doby, kdy se válčilo o Lisabonskou smlouvu

 
Institut Václava Klause dnes připomněl jedenáct let starý projev tehdejšího prezidenta Klause na půdě Evropského parlamentu. Klaus v něm varoval, aby „svobodná diskuse na půdě EU nebyla vnímána jako útok na samotnou myšlenku evropské integrace“. Institut Václava Klause vyzývá, aby každý posoudil aktuálnost a platnost tehdejšího prezidentova varování.
19.02.2020 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Klaus ml. se směje, Pavla Šafra málem klepla pepka. Šokující průzkum událostí dne

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. se baví výsledky čerstvého průzkumu agentury STEM, který hnutí přisuzuje 4,8 procenta voličů. Tímto tempem prý bude mít Trikolóra za měsíc skoro 50 procent. Přidal i rýpnutí, které by se dalo vyložit jako mírný útok na předsedu ODS Petra Fialu. A přidává reakci na šéfredaktora Fora24 Pavla Šafra, který v souvislosti s průzkumem neváhal vytáhnout nejtěžší kalibr.
18.02.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Petr Fiala (1663 článků) , Václav Fiala (83 článků)

Vystrčil: Klaus ml. porušil stanovy. Pavel Novotný ne

 
Z PROFILŮ Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil, jenž je horkým kandidátem na předsednické křeslo Senátu Parlamentu ČR, které se uprázdnilo po nenadálém skonu Jaroslava Kubery, se jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil mimo jiné, proč byl Václav Klaus mladší z ODS vyloučen, zatímco starosta pražských Řeporyjí ve straně zůstal, přestože někdy rád provokuje.
17.02.2020 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Jaroslav Kubera (1119 článků) , Pavel Novotný (978 článků) , Pavel Kubera (44 článků) , Miloš Novotný (29 článků)

Chce přednášet dětem o klimatu: Kapitalismus? Rakovina! Vyříznout, jinak zemřeme. Babiši, Klausi ml., zažijete kolaps

 
Festival Jeden svět na školách se blíží. A klimatičtí aktivisté už sestavili seznam odborníků, na který se mohou ředitelé podívat, aby našli někoho, kdo bude dětem přednášet. Je na něm například bývalý ministr životního prostředí, pár členů Strany zelených nebo vědec, který tvrdí, že auta pro měšťáky jsou zbytečný luxus. A také aktivistka, která nevynechává demonstrace, nenávidí kapitalismus a nadává na Václava Klause a Babiše.
17.02.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Už mám dost Klausových útoků na papeže! Lidovec z Prahy přinesl vážné obvinění

 
Předseda zastupitelského klubu Koalice VLASTA Pavel Mareš (KDU-ČSL Praha 10) se pustil do exprezidenta Václava Klause a jeho institutu za to, že setrvale útočí na papeže Františka. „Klaus a s ním spříznění lidé dezinterpretují papežovy postoje,“ píše Mareš v komentáři na serveru Křesťandnes.cz.
16.02.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Václav Mareš (61 článků)

Klaus ml. se brání tomu, co o Trikolóře napsalo Forum24. A co Foldyna?

 
Komentátor deníku Forum24 označil poslance Jaroslava Foldynu za největší ostudu sociální demokracie. A naznačil, co se možná chystá. Okamžitě za to dostal vynadáno. Od Trikolóry Václava Klause mladšího.
15.02.2020 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Jaroslav Foldyna (633 článků)

Václav Klaus: Je to naprostý nesmysl a nepravda

 
Komentář Václava Klause ke zprávám, že investuje do umělé měny bitcoin
15.02.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků)

Klaus se zastal Křečka. Kvůli jeho slovům bude křik nejen u Milionu chvilek

 
Exprezident Václav Klaus se ve svém komentáři zveřejněném mj. na serveru jeho institutu pozastavil nad reakcemi, které se spustily po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.
15.02.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Skončí Křeček dřív, než začal? Klaus ml. chce zrušit úřad ombudsmana, návrh jde na vládu

 
Návrh hnutí Trikolóra vedeného Václavem Klausem mladším na zrušení úřadu veřejného ochránce práva se zřejmě dočká odmítavého stanoviska vlády. Stojí to v podkladech pro pondělní jednání vlády. Ombudsman je podle Klause ukázkou rozpínavosti státu a zbytečné byrokracie. Naopak podle vlády lze návrh na zrušení úřadu pokládat za naprosto neodůvodněný. S návrhem v připomínkovém řízení nesouhlasila ani dosavadní ombudsmanka Anna Šabatová.
15.02.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Anna Šabatová (498 článků)

Klaus ml. a Okamura! Procenta, ze kterých kavárna neusne

 
Největší důvěry mezi politiky požívá premiér Andrej Babiš (ANO) a šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Vyplývá to alespoň z průzkumu CVVM, jehož výsledky mimo jiné zveřejnil server Aktuálně.cz. Na opačné straně žebříčku je šéf SPD Tomio Okamura.
14.02.2020 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Andrej Babiš (18956 článků) , Tomio Okamura (2341 článků)