Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

To je vůl! Václav Klaus mladší „načůral do mraveniště“, pokud jde o okupace 1938 a 1968. A je zle

 
Marketingový expert Jakub Horák se na svém facebookovém profilu vyjádřil nelichotivě k poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu. Ten v uplynulých dnech publikoval svůj nový komentář na serveru Novinky.cz, a to k roku 1968.
29.08.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jakub Horák (59 článků) , Václav Horák (10 článků)

Zásadní text k válce v Afghánistánu sepsaný v USA. Zastáncům zahraničních misí asi nedá spát

 
Když po teroristickém útoku v Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci, poslanec ODS Václav Klaus mladší zpochybnil smysl jejich oběti. V komentáři pro server Novinky.cz konstatoval, že postrádá konečný cíl celé mise. Od svých kolegů si vysloužil mnoho kritických slov, např. od své kolegyně Jany Černochové. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl však zájemcům nabídl článek serveru New York Times, kde je smysl mise také zpochybněn. Jen je to prý trochu složitější text, složitější než Jana Černochová...
28.08.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaroslav Plesl (284 článků) , Jana Černochová (448 článků)

Evakuované Bílé helmy ze Sýrie? Sociolog ohromil varováním o radikálech skrytých mezi nimi

 
Sociolog Petr Hampl se na stránkách Institutu Václava Klause rozepsal o tom, jak se rozkládá Evropa. Má za prokázané, že se americký miliardář George Soros snaží skrze neziskové organizace zničit západní civilizaci. Prý mu v tom notně pomáhají mnozí politici, úředníci a média. Ruku k dílu v tomto směru podle Hampla přiložila i vláda Velké Británie. Jak? Podívejte se sami.
27.08.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , George Soros (210 článků) , Petr Václav (797 článků)

Výtvarník David Černý k srpnu 1968: Ruská okupace pokračuje! I kvůli posledním prezidentům

 
Je nejen výtvarník, ale i kritik politických poměrů. David Černý (50) se na Frekvenci 1 rozmluvil k srpnu 1968 a při tom se řádně navezl do dvou posledních českých prezidentů – Václava Klause (77) a Miloše Zemana (73)!
27.08.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , David Černý (278 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Václav Černý (57 článků)

Cítím se jako zmrd, přiznal Pirát. Václav Klaus nabídl shrnutí sněmovního týdne, jaké jste ještě neviděli

 
Poslanec ODS Václav Klaus mladší shrnul na svém facebookovém profilu události uplynulého sněmovního týdne.
24.08.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Mainstream v čele s ČT je v té žumpě nejhlouběji, co kdy byl, obává se docent Valenčík. Kdyby před rozhlas přišel Bakala, ten kompars vypískávačů by mu nadšeně tleskal

 
ROZHOVOR „Mainstreamová média s vlajkovou lodí zvanou ČT poklesla na dosud nejnižší žumpální úroveň, tam, kde je na dně hodně husto, asi víte čeho,“ komentuje mediální výstupy v souvislosti s připomenutím padesátiletého výročí 21. srpna 1968 vysokoškolský pedagog, publicista docent Radim Valenčík. Ten, kdo prožil 68. a uchoval si ho v paměti, podle něj přece ví, že šlo o obrovské sjednocení národa. Docent Valenčík také předpokládá, že spekulace na téma: zdraví prezidenta budou pokračovat. „V současné době, pokud by mu vyšší moc zabránila mandát dokončit, bych jako jeho nástupce viděl Václava Klause. Staršího.“ Na závěr doporučuje: „Dobře se dívejme kolem sebe, používejme rozum a neustále mějme před očima otázku, kdo a proč se nás snaží rozeštvat.“
24.08.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

K zblití! Nový vývoj kolem Václava Klause mladšího

 
Je tělesné postižení Václava Klause mladšího trestem shůry? O tom polemizovala Karolína Drbohlavová, právnička zabývající se marketingem a PR, která také působila v Českém rozhlase. A schytala drtivou kritiku. Ozval se i novinář Jaroslav Plesl. Drbohlavová není první, kdo komentoval obličej Klause mladšího, svého času k tomu dospěl i Dominik Feri. Klaus mladší přitom v poslední době jitří pocity i uvnitř ODS.
23.08.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaroslav Plesl (284 článků) , Dominik Feri (71 článků) , Jára Nový (125 článků)

Miloš Zeman po čase vystoupil. A řekl, že naše země je krásná

 
Prezident Miloš Zeman zahájil svým projevem festival Země živitelka v Českých Budějovicích. Před ním svá slova pronesl také jeho předchůdce Václav Klaus.
23.08.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Legrace kolem Václava Klause mladšího. Proběhla v ČT

 
Výroky Václava Klause mladšího se staly včera tématem nejen pro poslanecký klub ODS. Diskutovat o nich přišli také do pořadu Události, komentáře ČT24 senátor za ODS Jaroslav Kubera a ředitel Občanského institutu Roman Joch.
23.08.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků)

Výroky Klause ml. jsme si vyříkali na klubu, uvedl předseda ODS Fiala

 
Poslanci ODS si na dnešním jednání klubu vyříkali výroky svého kolegy Václava Klause mladšího, s nimiž část straníků nesouhlasila. Předseda občanských demokratů Petr Fiala očekává, že Klaus se bude názorem klubu řídit, napsal ČTK. Podrobněji situaci komentovat nechtěl, je to podle něj vnitřní záležitost ODS. Místopředseda strany Miloš Vystrčil předtím uvedl, že Klausovy postoje jsou na hraně toho, co je únosné. Sám Klaus se k jednání nevyjádřil.
22.08.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Fiala (1436 článků) , Miloš Fiala (6 článků)

Klaus mladší odmítl „sluníčkářské šíbry“. Je solitér, výroky jsou na hraně, zní z ODS

 
Některé výroky Václava Klause mladšího (ODS) z poslední doby jsou na hraně toho, co je únosné. Řekl to místopředseda strany a předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny. Vystrčil se zúčastnil jednání poslaneckého klubu občanských demokratů, na němž se o postojích Klause debatovalo. Vystrčil dodal, že je možné, že záležitost se bude řešit pouze interně.
22.08.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Vychcanost! Václav Klaus mladší znovu udeřil proti vedení ODS. Významně

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší rozčiluje svými kontroverzními stanovisky své spolustraníky natolik, že jej dnes projednávali při jednání poslaneckého klubu. A Klaus mladší přitvrdil i ve svém včerejším komentáři k senátním volbám, který zveřejnil na facebookovém profilu.
22.08.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Zeman jako Churchill. Musíme zůstat suverénní zemí. Řízená migrace je experiment. Ladislav Jakl o budoucnosti ČR

 
Bývalý tajemník exprezidenta Václava Klause a kandidát za SPD do Senátu Ladislav Jakl v rozhovoru na internetové televizi XTV upozornil na to, že se nyní rozhoduje o tom, jestli zůstaneme suverénní demokratickou zemí. Svou pozornost zaměřil i na prezidenta Miloše Zemana, který podle něj vstupuje na hranici ústavy a stejně tak se nejspíše bude chovat i příští přímo volený prezident.
21.08.2018 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Přemysl Sobotka: Václav Klaus ml. se dostal mimo myšlení ODS. Je tragédie, že lidé volí komunisty

 
ROZHOVOR K Rusku je potřeba přistupovat z pozice suverénního státu, říká ze své osobní zkušenosti bývalý předseda Senátu Přemysl Sobotka. „Rusko je v podstatě expandující země a půjde tam, kde je mu dovoleno. Co dělala Evropská unie, když Rusko obsazovalo Abcházii a Jižní Osetii nebo Podněstří? Vzpamatovala se, až když Rusko obsadilo Krym. Ale to už měl Putin jasně signalizováno, že když si vezme kus Gruzie, Moldávie, tak se vlastně nic neděje, tak si vzal i kus Ukrajiny,“ prohlásil Přemysl Sobotka (ODS), dnes náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
21.08.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Přemysl Sobotka (465 článků)

Tikající bomba uvnitř ODS

 
Občanští demokraté řeší, co si počít s  Václavem Klausem mladším . Poslanec a předseda sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu napsal komentář, ve kterém kritizuje přítomnost našich vojáků v Afghánistánu. ODS ji ale naopak podporuje.
20.08.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Razie na pražské hygieně: Ve vazbě skončil ekonomický ředitel, je obviněný z vydírání

 
Předminulý týden zasahovali kriminalisté v budově pražské hygieny v Rytířské a následně z vydírání obvinili dva muže, z nichž jeden skončil ve vazbě. Tím je podle serveru irozhlas.cz ekonomický ředitel pražské Krajské hygienické stanice Radim Bureš. Ten dříve vedl právní a legislativní odbor Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) a za prezidenta Václava Klause Bezpečnostní odbor prezidentské kanceláře. Druhým obviněným má být bývalý vysoce postavený úředník ministerstva zdravotnictví Zdeněk Vališ.
20.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Zdeněk Bureš (3 články)

Mladý Klaus opět dráždí. Tentokrát zamířil proti ČT

 
Poslanec ODS Václav Klaus mladší, o němž je v poslední době velmi často slyšet v souvislosti s jeho kontroverzními názory, sepsal nový komentář pro server Novinky.cz. Tentokrát o reformě českého sportu. Neopomněl však ani zmínit veřejnoprávní televizi.
20.08.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Zelení: Příčiny klimatické změny jsme dlouho ignorovali. Přichází část splatit dluh

 
I česká společnost, která byla v minulosti toxicky zasažena klimatickým popíračstvím Václava Klause, horkem prozřívá. Při dostatečném snížení emisí skleníkových plynů je stále možné odvrátit ty nejhorší scénáře následků klimatických změn. Je ale potřeba zásadně změnit ekonomiku a ustupovat od fosilních paliv. Přečtěte si, jak musí ke snižování emisí přispět konkrétně naše země.
18.08.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Je jen otázkou času, než Klaus ml. a Jakl převezmou elektorát SPD, vzdálí se ODS a nastoupí orbánovskou cestu, uvažuje novinářka

 
Ke komentáři poslance za ODS Václava Klause mladšího ohledně vojáků na misi v Afghánistánu se ve svém komentáři pro Deník.cz rozepsala redaktorka Kateřina Perknerová.
18.08.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Výbušné výroky? Strategie. Václav Klaus mladší prý míří na prezidentskou volbu

 
POLITOLOGOVÉ Jen provokace a vlastní reklama? Spíš systematicky promyšlená strategie. Václav Klaus mladší míří na prezidentskou volbu. „Je to v logice jeho individuálního uvažování v politice,“ říká politolog Jan Kubáček. Jenže kontroverzního straníka už si kvůli jeho výrokům zve na kobereček poslanecký klub. „Pokud budou všichni racionální, a budou chtít opravdu růst a mít úspěch pro ODS, tak nevytlačí Václava Klause mladšího z řad ODS a naopak on ODS neopustí. V současné době je to pro obě strany nevýhodné,“ předpokládá Kubáček.
18.08.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)