Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Europoslanec Jaromír Štětina: Mně a mým kolegům je vyhrožováno smrtí. Množí se slovo kandelábry

 
„Hrozí nám teď smrtí,“ stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09). A může za to prý komentář poslance za ODS Václava Klause mladšího, v němž Štětinu i další europoslance odsoudil a označil za „kolaboranty“ za to, že hlasovali pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot. A nechybělo ani vyjádření předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska či poslance KSČM Jiřího Dolejše.
14.09.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Jiří Štětina (105 článků)

Europoslanec Jaromír Štětina: Mně a mám kolegům je vyhrožováno smrtí. Množí se slovo kandelábry

 
„Hrozí nám teď smrtí,“ stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09). A může za to prý komentář poslance za ODS Václava Klause mladšího, v němž Štětinu i další europoslance odsoudil a označil za „kolaboranty“ za to, že hlasovali pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot. A nechybělo ani vyjádření předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska či poslance KSČM Jiřího Dolejše.
13.09.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Jiří Štětina (105 článků)

Kolaboranti! To Poche. Tak co, Babiši? Lžete, je to jinak, začalo peklo kvůli Maďarsku

 
Čeští europoslanci hlasovali o „potrestání“ Maďarska. Ti, kteří zvedlu ruku pro sklízí nyní ostrou kritiku. Řadí se mezi ne například Miroslav Poche (ČSSD),Jiří Pospíšil (ČSSD), Pavel Telička (zvolen za ANO), Luděk Niedermayer (TOP 09), nebo Jaromír Štětina (TOP 09). „Projevili se evropští kolaboranti,“ zhrozil se nad jejich stanoviskem na sociální sítí poslanec ODS Václav Klaus mladší. „Poche se diskalifikoval pro roli ministra zahraničí,“ přidal se bývalý europoslanec Petr Mach. Ozvaly se i výsměšné reakce na to, že mezitím co europoslanci za ANO hlasují pro trestání Maďarská, premiér Andrej Babiš se fotí se svým maďarským protějskem Viktorem Orbánem.
12.09.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Miroslav Poche (163 článků) , Petr Václav (797 článků) , Klaus Poche (4 články) , Jiří Štětina (105 článků) , Petr Pavel (521 článků)

Václav Klaus: Smutné konce německé kancléřky

 
V pondělí 10. září 2018 nám kancléřka Merkelová vzkázala, že Německo má v současnosti tři hlavní problémy: pravicový radikalismus; antisemitismus; násilí ze strany jednotlivých migrantů.
12.09.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Kurvy. Kavárenští křiklouni se odkopali. Darebák, nebo magor. Mladý Klaus navrhl zákaz mazání příspěvků na Facebooku a toto řekli Okamura, Piráti, Foldyna, Keller či Doubrava

 
ANKETA Poslanec ODS Václav Klaus ml. připravuje návrh zákona, který má chránit svobodu slova a dle něhož by Facebook a další sociální sítě, které chtějí podnikat v České republice, nemohly mazat a cenzurovat příspěvky – blokovat se mají pouze výzvy ke genocidě a podobně. Dle něj neobstojí argument, že jde o soukromé firmy, protože podnikání soukromých firem v hoteliérství, pohostinství i jiných oblastech též reguluje zákon a ústavní princip svobody slova je dle něj vyšší než smluvní podmínky, které určují uživatelům provozovatelé sociálních sítí.
12.09.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Václav Klaus se pustil do Merkelové jako ještě nikdy: Zastrašuje občany, uráží miliony Němců. Co předvádí je už úplný výsměch

 
Slova ostré kritiky od exprezidenta Václava Klause sklízí německá spolková kancléřka Angela Merkelová, která v pondělí uvedla, že Německo v současnosti čelí třem velkým výzvám. A sice zvyšujícímu se pravicovému radikalismu, antisemitismu a násilí ze strany jednotlivých uprchlíků. „Zlehčuje ničivé dopady migrace a uráží miliony Němců,“ uvedl pro Novinky.cz bývalý prezident s tím, že její slova jsou výsměchem a karikaturou dnešní evropské reality.
11.09.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Angela Merkelová (2478 článků)

Ptákovina. Na zvracení, braňte se! Návrh Václava Klause ml. proti cenzuře na internetu má pokračování

 
Poslanec ODS Václav Klaus mladší má za to, že svoboda slova je jedním z pilířů naší civilizace. A tento pilíř je podle jeho názoru třeba důrazně hájit. Chystá zákon, který má zlomit vaz všem cenzorům. Svou představu nastínil serveru ParlamentníListy.cz. Netrvalo dlouho a různé osobnosti českého veřejného života začaly na Klausův návrh reagovat. A jak už to v případě Václava Klause mladšího bývá, místy šlo o reakce výbušné.
11.09.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Přemluv Cikána. Mladý Klaus přichází s přelomovým zákonem, který nepotěší Evropskou unii ani sluníčkáře. A tohle nám o něm řekl…

 
V pondělí se v Poslanecké sněmovně ve Státních aktech uskutečnil pod záštitou poslance Jiřího Kobzy seminář na téma Svoboda projevu a právo občana na pravdu, který se týkal svobody slova a toho, jak média manipulují. Vystoupil zde i poslanec Václav Klaus mladší, který stručně představil svůj návrh zákona, který by měl hájit svobodu projevu a zakazoval by cenzuru. V krátkém rozhovoru pak ParlamentnímListům.cz řekl více.
10.09.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Svoboda (227 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků)

Úder proti Facebooku: Václav Klaus mladší pracuje na zákonu, který zakáže cenzuru na sociálních sítích

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší vystoupil dnes na půdě Poslanecké sněmovny na semináři Svoboda projevu a právo občana na pravdu. A jeho slov si povšiml přítomný reportér ParlamentníchListů.cz.
10.09.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Václav Svoboda (227 článků)

Senátor Canov, venkovský starosta i učitel: Co potřebuje školství? Václava Klause na ministerstvu. Valachová, to byl jeden zápor vedle druhého

 
ROZHOVOR „Naše školství by potřebovalo Václava Klause juniora jako ministra školství. Jsem přesvědčený, že poslední kroky Ministerstva školství byly prostě špatně. Počínaje inkluzí, je strašně velký počet vysokých i středních škol. Pak nejsou žádní učňové. Jsem dost pesimistický, co se týká našeho školství," říká v rozhovoru pro PL.cz senátor a starosta Chrastavy Michael Canov (STAN). Je podle něj příliš středních a vysokých škol. „Překonat střední školu je až příliš snadné, protože střední školy mají víc míst, než je zájemců. Jsou vysoké školy, které víceméně udělá každý, kdo si je zaplatí," konstatuje a vysvětluje i svůj spor s bývalou ministryní školství Kateřinou Valachovou.
09.09.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Michael Michael (1365 článků)

Indický prezident po 22 letech navštívil Česko, Zeman před ním málem „padl na kolena“

 
Prezident Miloš Zeman byl naposledy v Indii ještě coby premiér v roce 2001. Po něm následovala návštěva Václava Klause, indický prezident byl naopak v Česku naposledy v roce 1996 – tehdy navštívil Václava Havla. Po dlouhých 22 letech tak Zeman přivítal hlavu státu druhé nejlidnatější země opět v Praze, neobešlo se to ale bez klopýtnutí....
07.09.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Chemnitz a Ester Ledecká: Václav Klaus mladší se s tím opět nemazal

 
Poslanec ODS Václav Klaus mladší dává voličům, svým příznivců i odpůrcům najevo, že je tady a že bude komentovat, co uzná za vhodné. I když se to někomu nemusí líbit. Tentokrát se rozhodl okomentoval demonstrace v německé Saské Kamenici (Chemnitzu), ke sporu Ester Ledecké s Lyžařským svazem České republiky a také k začátku nového školního roku. Podívejte se raději sami, co všechno měl na srdci.
05.09.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Ester Ledecká (166 článků)

Znásilnění Schwarzenberga a „extremista-nepřítel lidu“. Zdeněk Zbořil rozetnul Německo i „demokratický blok“

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Pískání na Andreje Babiše a jeho důsledky, kořeny zvláštního vztahu Miloše Zemana s novináři, ale například i znásilnění Karla Schwarzenberga Miroslavem Kalouskem, jež dalo vzniknout straně, kterou dnes volí hlavně ti, kteří by pod její případnou vládou nemuseli žít. I o tom promluvil Zdeněk Zbořil ve svém pravidelném pondělním příspěvku pro ParlamentníListy.cz. ODS, vzdychající nad svérázným a neloajálním poslancem Václavem Klausem, pak připomněl něco z její historie.
03.09.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Udělají vám ze života peklo a ještě na vás pošlou těžkooděnce, stěžovala si dáma a Facebook jí to smazal. Věci se ale ujal Klaus mladší...

 
Poslanec Václav Klaus mladší vyrazil do boje za svobodu slova na sociálních sítích. Pokud budeme tolerovat mazání statusů či skupin, k jakému v poslední době dochází poměrně často, jednoho dne se probudíme v totalitě, jak popsal v románu 1984 George Orwell.
02.09.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , George Orwell (26 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 40. díl. Co je to evropeismus?

 
V jednom z nedávných dílů tohoto cyklu jsem zveřejnil zásadní Manifest Institutu Václava Klause nazvaný Obrana demokracie před liberální demokracií. Vzpomněl jsem při té příležitosti jiný text, jehož autorem je Václav Klaus, a to studii Co je to europeismus, která poprvé vyšla v dubnu 2006.
01.09.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Václav (797 článků)

VIDEO Václav Klaus mladší brání Bémův tunel. "Řidiči do Prahy patří," vzkazuje před komunálkami

 
Václav Klaus mladší, známý politik z ODS, se rozhodl komentovat téma, které v politických diskusích už zapadlo: tunel Blanka. Ve svém novém videu zveřejněném na svém facebooku a profilu Občanské svobody se jal vypočítávat, jak tunel šetří čas, peníze i životní prostředí a za jak dlouho se splatí jeho nakonec astronomická cena. „Řidiči patří do Prahy,“ řekl Klaus a diskutující pod videem již dobře věděli, koho svou lehkou narážkou myslel.
01.09.2018 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

„Bakala začal kopat kolem sebe a obviňovat lidi, které nemá část národa ráda.“ Šéf vyšetřovací komise k OKD odhalil, kdo bude zřejmě ještě předvolán

 
ROZHOVOR „Na předvolání Miloše Zemana a Václava Klause začala tlačit řada lidí poté, co vyšel na veřejnost dopis Zdeňka Bakaly, který poslal, aby odvrátil pozornost od toho, že nepřišel před vyšetřovací komisi. Začal kopat kolem sebe a obviňovat lidi, které nemá značná část národa ráda. Ale z pohledu vyšetřování jsou pro nás důležitější ministři, kteří měli mnohem větší množství informací,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda parlamentní vyšetřovací komise k OKD Lukáš Černohorský z Pirátské strany a prozrazuje, jak Bakalu ke komisi dostat. „Nemůže vstoupit na území České republiky. Pokud se to policie dozví, tak má povinnost ho zajistit a dopravit do Poslanecké sněmovny,“ říká bývalý předseda Pirátů.
01.09.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Fašista, dezinformátor, ruský troll. Mainstreamová média ženou lidi nálepkováním do kouta. Petr Žantovský varuje před hrozbou, kterou ČT a další zvětšují

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Hned dvěma komentářům, které se zabývají trapným stranicko-mediálním tancem kolem Václava Klause mladšího, se věnuje Petr Žantovský při hodnocení toho nejzajímavějšího, co se v uplynulém týdnu objevilo ve sdělovacích prostředcích. Jeho pozornosti neušel ani text Alexandra Tomského o prohlubující se propasti mezi eurounijní vrchností a většinou národů členských zemí a také o nařčeních z rasismu a fašismu, která mají vyloučit z debaty odpůrce masové imigrace. Za kouzlo nechtěného pak považuje zamyšlení Alexandra Mitrofanova, jehož slova upozorňují na to, že prostřednictvím hrozeb, slibů, nálepkování, dehonestací a ostrakizací mainstreamová média ženou lidi do kouta.
01.09.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Václav (797 článků)

Fašista, dezinformátor, ruský troll. Mainstreamová média ženou nálepkováním lidi do kouta. Petr Žantovský varuje před hrozbou, kterou ČT a další zvětšují

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Hned dvěma komentářům, které se zabývají trapným stranicko-mediálním tancem kolem Václava Klause mladšího, se věnuje Petr Žantovský při hodnocení toho nejzajímavějšího, co se v uplynulém týdnu objevilo ve sdělovacích prostředcích. Jeho pozornosti neušel ani text Alexandra Tomského o prohlubující se propasti mezi eurounijní vrchností a většinou národů členských zemí a také o nařčeních z rasismu a fašismu, která mají vyloučit z debaty odpůrce masové imigrace. Za kouzlo nechtěného pak považuje zamyšlení Alexandra Mitrofanova, jehož slova upozorňují na to, že prostřednictvím hrozeb, slibů, nálepkování, dehonestací a ostrakizací mainstreamová média ženou lidi do kouta.
01.09.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Petr Václav (797 článků)

Idiot. Jen srab! Miloš Zeman promluvil o světové situaci a seknul Bohuslava Sobotku

 
Prezident Miloš Zeman debatoval s vedoucími zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Rozhodl se všem přítomným vysvětlit, proč musí čeští vojáci zůstat v Afghánistánu. Na dálku tím vlastně odpověděl i poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu a dalším politikům. Přestože již Bohuslav Sobotka (ČSSD) není českým premiérem, Zeman si do něj znovu rýpl. A nejen do něj. Již tradičně udeřil na české novináře a nešetřil ani analytika Tomáše Klvaňu.
29.08.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)