Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Klaus st. a rouška: Úplně obráceně, ukázalo se. A je tu i FOTO

 
Pozor! S kauzou kolem postoje Václava Klause k rouškám je to jinak. Manažer Institutu Václava Klause Petr Macinka teď exprezidenta, jenž je nyní na sociálních sitích pranýřován za to, že měl v jednom ze svých rozhovorů sdělit, že považuje nošení roušek při koronavirové pandemii za zelenou a levicovou úchylku, hájí a doplňuje informace. Macinka upozorňuje, že tato slova jsou zcela vytržena z kontextu a pospojována tak, jak se odpůrcům hodilo. Na svém Facebooku proto osvětluje, jak doopravdy celý rozhovor, u kterého byl osobně přítomen, probíhal.
18.03.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Petr Václav (861 článků)

Sobec Klaus! Když si zlomí vaz... Nadávky a posměch. Je zle, kvůli roušce. A Okamura připomněl, v čem jsou teď zdravotníci

 
ANKETA Nosit nebo nenosit roušku? Tato otázka pomyslně zasáhla i do vyšších pater politiky. Exprezident Václav Klaus se totiž vyjádřil, že roušku nenosí. Stejně jako nepoužívá helmu při lyžování. ParlamentníListy.cz se zeptaly poslanců, jak na názor bývalé hlavy státu nahlíží.
18.03.2020 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Klaus st.: Já roušku nenosím. Karanténa? To nebylo potřeba. Ekonomika padne o 10–15 procent

 
Ke koronaviru a krizi jím způsobené se na serveru Echo24 vyjádřil bývalý prezident Václav Klaus. Vyzval, aby se lidé nesmáli těm, kdo panikaří. A dodal, že nenosí roušku. Ekonomika se podle něho propadne o 10 až 15 % a bude velice těžké v této době prosadit škrty. A dojde k nějaké reflexi v EU? „Paní von der Leyenová bude stejně šílená, poslanci Evropského parlamentu budou stejně šílení jako dneska,“ prohlásil bývalý prezident.
17.03.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

EU je v kómatu, zombie. Jejich žvatlání už nebere vážně nikdo. Je to na státech, na nás, nabádá Klaus mladší

 
ROZHOVOR „Evropská unie je v kómatu. Žvatlání a výzvy bruselských eurokratů už nikdo nebere vážně,“ říká Václav Klaus ml., předseda hnutí Trikolóra, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz v reakci na slova Ursuly von der Leyenové, která kritizovala fakt, že jednotlivé státy EU se rozhodly kvůli koronavirové pandemii uzavírat své hranice. Klaus ml. také přidává svůj pohled na to, jak nám dnešní globalizovaný svět v této konkrétní situaci poněkud zavařil. Čechy šéf Trikolóry vyzývá k zodpovědnosti a rozhodně by se nebál exemplárních trestů pro ty, kteří svým jednáním ohrozí společnost. A zazněla slova, která si se zájmem přečte kromě Andreje Babiše také Roman Prymula a jeho kritici.
16.03.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Andrej Babiš (18926 článků)

Kde vzít na virus? Poslanci rok bez platu, navrhne Klaus ml. A nejenom to

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se ve svém prohlášení zaslaném Parlamentním listům pozastavil nad tím, že mu v dnešní dny velmi chybí státnické vystoupení – třeba prezidenta – k situaci. „Slova uklidnění, povzbuzení, naděje a síly,“ poznamenal Klaus mladší. I proto tedy pár slov napsal sám. Některá hodně silná.
16.03.2020 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Petříček se kvůli koronaviru pustil do Klause. A pomůže Čechům při návratu domů?

 
Vláda od půlnoci z neděle na pondělí prakticky uzavírá hranice země. Čechům zakáže vycestovat do zahraničí a naopak cizinci se nedostanou do Česka. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) jde především o otázku mezigenerační solidarity. Odmítá slova exprezidenta Václava Klause, který současný stav označil za příčinu schengenského prostoru. Petříček to uvedl v pořadu Epicentrum Blesk Zpráv.
13.03.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

„Pamatujme si to!“ Klaus ml. klekl na Ursulu. Z Česka jdou velmi ostré reakce

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A ozvaly se reakce, mimo jiné i od předsedy hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího či od advokáta Tomáše Tyla.
13.03.2020 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Prezident Klaus napsal do novin: Toto je cena za Schengen, říkali jsme to léta. Teď se chovejme jako jeden národ

 
Exprezident Václav Klaus se prý nechce pouštět do hodnocení pandemie koronaviru, neboť není epidemiologem. Nezdráhal se však pustit se do EU. Šíření koronaviru je podle něj daní za to, že jsme si odvykli ukazovat pas na hranicích. Klaus má za to, že volný pohyb osob po EU není výrazem svobody, ale znamená obrovské riziko.
13.03.2020 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Evropa bez hranic? Schengen? Říkal jsem, že za to zaplatíme nemalou cenu! Klaus se rozpálil ve studiu ČT

 
Bývalý prezident Václav Klaus ve čtvrtečním Interview na ČT24 pohovořil o dnešním vyhlášení nouzového stavu a dopadech koronavirové epidemie na ekonomickou situaci. Zkritizoval politiku otevřených hranic a poukázal, jak v událostech posledních hodin slovo „Evropská unie“ „vyšumělo“. To, že Evropská unie současnou situaci neřeší, však naopak chválí, jakmile se do toho EU pustí, tak podle jeho slov „bude hůř“. Zmínil taktéž dopady na ekonomiku, ty mají být vyšší, než někteří predikují.
12.03.2020 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Proč Turci pouštějí uprchlíky na zteč? Tohle všechno budou po EU chtít, varuje Ivo Strejček

 
ROZHOVOR „Pokud se vám někdo násilně a proti vaší vůli vlamuje do vašeho bytu, také mu asi neotevíráte dveře dokořán a nevítáte ho chlebem a solí,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý europoslanec Ivo Strejček, nyní působící v Institutu Václava Klause. A podrobněji hodnotí situaci na řecko-turecké hranici. Země půlměsíce podle něj jen využívá možnosti, které se jí otevřely už ve chvíli, kdy státy EU v roce 2015 chybovaly a vítaly migranty. Strejček se v této souvislosti obul do komentátora Martina Fendrycha.
11.03.2020 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Ivo Strejček (164 článků)

Válka o ČT: Výbuch smíchu a vzteku ve Sněmovně. Klaus ml. řekl, co zažíval v ODS, Stanjura nebyl rád

 
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda Fialovy partaje Zbyněk Stanjura se rozpálil hned na úvod volby členů Rady České televize, která dnes probíhá v Poslanecké sněmovně. Stanjura žádal hlavu předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, teatrálně napodoboval jeho dikci a vykřikoval o komunistických uličních výborech. Jeho extempore znechutilo bývalého poslance ODS Václava Klause, který si vzal slovo a seznámil Sněmovnu s tím, jak funguje v klubu ODS sám Stanjura.
11.03.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Zbyněk Stanjura (284 článků)

Vakcína do tří týdnů? Na to zapomeňte. A za tohle může Václav Klaus

 
Docent biochemie Jan Konvalinka se v rozhovoru pro Lidovky.cz rozhovořil o léku na koronavirus. Vývoj antivirotik je podle něj dnes jen otázkou času a peněz. Opřel se i do bývalého prezidenta.
10.03.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Co kdyby ten virus zachvátil Sněmovnu? U Moravce se řešila hrozná představa. A s KSČM to vypadá zle. Do smíchu nebude ani Klausovi ml.

 
Co když koronavirus zachvátí české poslance? „Zlí jazykové tvrdí, že by to České republice spíš prospělo,“ sdělil u Václava Moravce v ČT předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Poslanec Zbyněk Stanjura (ODS) prohlásil, že si především předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dělá PR místo toho, aby občanům poskytl důležité informace. Pirát Jakub Michálek konstatoval, že jsme všichni na jedné lodi a podle toho musíme jednat. I podle něj však vláda postupovala místy příliš agresivně.
08.03.2020 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18926 článků) , Zbyněk Stanjura (284 článků) , Václav Klaus (9957 článků) , Zbyněk Michálek (32 článků)

Raději stíhat Hamáčka? „To už budeme zavírat za blbost?“ Kolem výroku poslankyně Maříkové to vře. Bývalý poslanec pořádně přitvrdil

 
Poslankyně Karla Maříková (SPD) na počátku roku 2019 přirovnala žadatele o azyl v EU k invazivním druhům rostlin a zvířat, kterým by měl být podle jejího názoru zakázán vstup do EU. Policie chce poslankyni za tento výrok stíhat, ale musí požádat zákonodárný sbor o vydání kolegyně Tomia Okamury. Podle Petra Štěpánka z Trikolóry Václava Klause mladšího by měli strážci zákona zařadit zpátečku.
08.03.2020 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Petr Štěpánek (786 článků) , Petr Štěpánek (786 článků) , Karel Štěpánek (19 článků)

Klaus ml. ukázal fotku s mámou Livií před 48 lety, po snímku skončil v nemocnici

 
Pohled do historie oživí často neblahé vzpomínky. Jednu takovou připomněla sociální sít Facebook také poslanci Václavu Klausovi mladšímu (Trikolóra). Světu tak ukázal fotografii téměř půl století starou. Je na ní zachycený před 48 lety se svou maminkou, bývalou první dámou Livií Klausovou. Na prázdniny toho roku ale dnešní zákonodárce moc pěkné vzpomínky podle svých slov nemá.
05.03.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Livia Klausová (327 článků)

„Tupé hlavy z Bruselu!“ Vladimír Železný se ozval. A co řekl o ČT, tam budou ještě dlouho vydýchávat

 
Bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Petr Hájek na svém webu mesicnikmy.cz zveřejnil rozhovor se zakladatelem Novy Vladimírem Železným, kde se mluvilo i o České televizi. „Když pozoruji hysterické scény kolem ČT, jak si ji kavárna brání, protože za peníze všech má k dispozici svůj neformálně privatizovaný mocný mediální nástroj, jak šílí, když někdo jen vysloví, že veřejnoprávní televize nemusí nutně už existovat, tak to asi hned tak nebude…,“ rozohnil se Železný na dotaz, kdy televize přestane být tím hlavním elektronickým zdrojem. A to, že byl Vladimír Železný prvním „youtuberem“, víte? Bylo to kvůli pořadu Volejte řediteli. I to prozradil...
05.03.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (166 článků) , Václav Klaus (9957 článků) , Petr Václav (861 článků)

Gretu by trefil šlak. A Hilšera trefí. Klausův muž se do nich pustil

 
Tiskový mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka na svém Facebooku sdílel desatero, jak během současné epidemie koronaviru v Česku postupovat. Nutno podotknout, že nejrůznější aktivisté či školáci demonstrující za klima a přírodu z jeho seznamu nadšeni zřejmě příliš nebudou. „Příroda na nás seslala nákazu. Vraťme jí to,“ píše. Došlo i na ODS a „senátní velikány“, z nichž jeden zřejmě taktéž nebude potěšen, jak se o něm kvůli pozměnění jeho příjmení Macinka zmiňuje.
04.03.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Petr Václav (861 článků)

Klaus ml. udeřil: Toto tam provedli s kostelem! Migranty řešila Sněmovna

 
Lídr Trikolóry Václav Klaus ml. hodnotí situaci na řeckém ostrově Lesbos, kde místní v posledních dnech svádějí boj se stovkami migrantů, kteří připlouvají z Turecka. Podle zpráv zahraničních médií řecká policie několik migrantů zastřelila. Klaus ml. ale upozorňuje, že zatímco o zastřelení několika migrantů hovoří celá Evropa, o zničení tamního kostela migranty se mlčí.
04.03.2020 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)

Václav Klaus pro PL: Lituji, že odchází Fico. Bezvadné, že neuspěla strana Čaputové. Koronavirus bude vážný. Německo? Děsivé

 
ROZHOVOR Výsledky slovenských voleb a možné hrozby spojené s šířením koronaviru exkluzivně pro ParlamentníListy.cz komentuje bývalý prezident Václav Klaus. Robert Fico byl podle něho nejvýznamější slovenský politik posledních 30 let. Bývalou hlavu státu naopak potěšil neúspěch hnutí, z něhož vzešla prezidentka Čaputová. Klaus se vyjádřil i k tématu kolem šíření koronaviru, což může podle něho naší zemi způsobit hluboké ekonomické škody.
02.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Robert Fico (940 článků)

Výbušná show Klause ml. v hospodě: Z televize nám kážou, že větší vliv mají mít ti chytří lidé z větších měst. Ale ti nevědí, jak vy chcete žít. Elity by nám neměly vládnout!

 
Poslanec a šéf Trikolóry Václav Klaus mladší zavítal do jedné z kladenských hospod a před plným sálem spustil kanonádu. Schytala to Evropská unie, Senát i kraje. Senát i kraje by prý Klaus zrušil a přál by si, aby si Češi vládli sami, bez EU. Vysvětlil všem také, jak chápe demokracii. Podle jeho názoru by nám rozhodně neměly vládnout elity, ale měli bychom si vládnout sami.
29.02.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků)